Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Dünya Dinleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-06-2019, 08:10
kendosertadam kendosertadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Hindu Tanrıları ve Huzur

Selam,

Yaklaşık 3 ,4 aydır "Hindu Tanrıları"na dua ediyorum...aslında inandığımdan,doğruluklarına emin olduğumdan dolayı ibadet etmeye başlamış değildim.şüphe hayatımın bir parçası.yüzde yüz şizofren,paranoyak olmasamda (en azından ben öyle düşünüyorum) tadımlıkta olsa bünyemde ki varlıklarını inkar edemem.başlayan süreç bozuk psikolojimle bağlantılı olabilir.

Herşey Mantra dinlemekle başladı.beni içine çeken Hinduizm' in cazibesine daha fazla dayanamadım ve Upanişadlar ,ardından Rigvedalar'ı satın aldım.
Upanişadlar çok gizemli bir kitap,ölüm ötesinin kapılarını aralıyor.ilk okuduğumda anladığımı sandığım kitaba dün tekrar göz attığımda aslında kitabın çok azını anlayabildiğimi farkettim...
sonra İndra ile sohbet etmeye başladım.sohbet derken yanlızlığın etkisiyle olsa gerek İndra karşımdaymış gibi konuşmaya başladım.İndra "taş atan Tanrı "idi ve farkında olmadan "Rigvedalar" ı alarak İndra 'dan bahseden,övgüler dizen,dua eden kitaba sahip olmuştum.tesadüflere inanmam, tesadüf gibi görünenlerin derin anlamları olduğuna inanırım ve bazen büyük bir planın parçası olabileceklerini düşünürüm.(islamda buna "tevafuk" diyorlar.) ...

Sonra cesaret ettim,çünkü çaresizdim,karar verdim,hindu Tarılarına dua edecek ,onlardan yardım isteyecektim.sanki hinduizm ilimde,bilimde en derin dindi,okyanustu ,ben de bu okyanusa serinlemek umuduyla dalmalıydım.

Lord Shiva,
Lord Ganesha,
Lord Hanuman,
Lord Vishnu,
Lord Surya ,
Lord İndra
Lord Krishna

Bu Tanrılara secde etmeye ve dua etmeye başladım.ilkin çok zor geldi.hinduizm konusunda zır cahil olduğum kesindi,bilsemde bu Tanrılar gerçekte varmıydı emin olamazdım.tıpkı İsa' nın varlığından ve doğruluğundan emin olamadığım gibi.müslümanken islamdan da emin değildim.kendimden de emin değilim.hiç kimseden emin değilim...

Her gün secde ediyordum resimlerine.resimler siyah beyazdı...dün renklendiler.belkide level atlamamın neticesi.siyah beyaz resimleri yerine renkli fotokopilere secde etmeye başladım.dua ettiğim gibi "karanlıktan aydınlığa "mı geçmiştim ?

İlk aylar olumsuz etkisini hissetsemde (ani korku nöbetleri gibi ),listede ki Tanrıları benimsemeye ,onlarla derin sohbetler etmeye başladım.sorular sordum.dinler hakkında sorular.bu siteye de yazdığım İncil ve Kuran hakkında ki kimilerine şizofrence ,saçma gelen saptamalarımda belki dualarımın etkisi vardır....
(bazen zorladığımı kabul ediyorum ama bu saptamalarımın çoğu bence çok tutarlı ve üzerinde kafa yorulmaya değer kıyaslamalar.)

Secde...secde...secde...

günler haftaları,haftalar ayları kovalamaya başladı.2,3 ay sonra dua ve secde sırasında müthiş bir rahatlama ,Hindu Tanrılarına ibadet etmekten keyif almaya ,resmi göz hizasında karşıma koyup yere bağdaş kurup ellerimi ,avuç içlerimi birleştirip dua etmeye başladığımda bedenimde titremeler,kasılmalar, bedenimden,ruhumdan büyük bir yük boşalmış gibi rahatlama duygusu hissettmeye başladım...secde ettiğimde rahatlamanın,sıkıntıları boşaltmanın verdiği etkiyle derin soluk alışverişlerimi duysaydınız olağandışı bir deneyim yaşadığımdan emin olurdunuz...

Fakat bazen secdeden eli boş kalkabiliyorsunuz.daha sonra bu neticesizliklerin Hindu Tanrı resimlerini yere koymamdan kaynaklandığını düşünmeye başladım.artık önüme bir sehpa koyuyorum,sehbanın üzerine sırayla (doğuya dönerek) Lord Shiva,Lord Ganesha,Lord Hanuman,Lord Vishnu,Lord Surya' ya nın resimlerini koyup ,bağdaş kurup,avuç içlerimi birleştirip sırayla dua ediyorum.bu şekilde daha çok rahatladığımı farkettim.

Resmin karşısına geçtiğimde sanki Shiva,Ganesha,Hanuman,Vishnu,Surya bedenime ,ruhuma ışık hüzmesi yolluyor,ışık beni etkisi altına alıyor, bütün sıkıntılarımdan arındırıyor.

Sonra Hindu sitelerine girmeye başladım.bu huzurun nedenini ve hinduizm hakkında daha çok öğrenmeliydim...
öğrendiğim kadarıyla ateist bile olsanız Hindu Tanrıları size karşılık verebilirdi,ibadet ederek huzur bulabilir,yardım alabilirdiniz.cehennem inancı da yoktu.Hint Kutsal Metinleri bilimsel verilerle dolu kitaplardı ve insan ruhunun ,hayatın,ölümün,ölüm ötesinin bütün gizemini çözmüştü.size düşen bu deryaya dalmak ve anlamak için süreci başlatmakdı.gerisini "Hindu Tanrıları" lütfuyla halledecekti...gerçekten öyle mi olacak ,umarım göreceğim.
Alt 26-06-2019, 17:38
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

lanet olsun yazdık yazdık gitti.

hindistan zaten din ve kültür ihraç ediyor. ama onun faydasını bi kendileri görememişler.

Oksitosin o rahatlamanın sebebi. İnanç, ibadet oksitosini tetikliyor.
Çok süper iyileştirici bir etkisi vardır oksitosinin. Ölüyü diriltçek gibi bişeydir.

AKPcilerin, İslamcıların dincilerin tarikatçıların ve abuk subuk yerlerde yaşayıp sıkıntısı olmayanların olayı oksitosin.
Oksitosin beyinde aşırı ibadet ve dindarlıkla bozulabilir yani aşırı salgılanırsa kafayı yakarsın. Kendini badeletçek duruma gelirsin.

Çile durumuna geçenlerin eskiden oksitosini patlattırma amaçları varmış. Sızma zeytinyağı olup çıkıyolarmış çilehaneden.

Anamın anlattığına göre, intern öğrenciyken ölüm döşeğinde bi çocuğun sabaha kadar elini tutarak aslında ölmesini beklerken
iyileştiğini görmüş.

Bazı toplumların diğerlerine göre daha dindar olmasının sebebi uzun yıllar oksitosinle evrimleşmeleri olabilir. Rusya, Çin gibi ülkelerde çok intihar oluyor mesela ama bilemicem. Hindistanda da reankarnasyonumuz daha zengin olcak diye kendini öldürenler var.
---

aslında destek kapsülleriyle falan manyaklığını bi seviye indirebilirsin.

hindistana gidersen bence aydınlanırsın. sıcak, dolu insan.
urfada isot tarlasının ortasında öğlen saati 3 saat dikilmekte insanı aydınlatabilir.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 02-07-2019, 17:12
Akhshaa Akhshaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bende eski bir ateist olarak,İslam'ın da kendisine bakmadan diğer dinlere atfettiği "putperestlik" iddiası ve nefret ettiği çeşitli Paganizm,Hinduizm,Budizm,Jainizm dinlere merak sarmış biriyim. Sapkın ve barbar bir dinin nefret ettiği şeyleri sevmek benim bir özelliğimdi. Hatta bu sadece dinler ile alakalı değil kötü bir kişinin nefret ettiği bir insanı sevmek de benim bir özelliğimdi. Bu tanrıların bana bir vergisiydi. Ama bizim devlete veya çeşitli kuruluşlara ödediğimiz vergi gibi düşünmemek lazım. Bizim verdiğimiz para yüklü vergiden ziyade çeşitli sevgi ve yardım dolu bir enerji göndermek olarak düşünmek en doğrusu olacaktır.

Tanrıların bahşettiği bu vergiyi kullanmaya benim,bir insan nasıl ki devlete vergi verip su ve elektrik bekliyorsa bende kendimi aynı yere koyarak tanrıların benden beklediğini gerçekleştirerek yapmalıyım. Bunun için de tanrılar nasıl burada bu konuyu açarak tanıklık etmiş birine başkalarına ulaşma imkanı verdiyse elbette ki beni de düşünmüş olması kaçınılmaz olacaktır. Bu konu ve tanıklık da bana ulaştığına ve tanrıların da zaten benim fikir özelliklerimin ne olduğunu benden daha iyi bildiklerine göre benden ne istediklerini en iyi ben bilebilirim. O da başlangıçta belirttiğim gibi aşırı yobaz bir düşünce olan İslami düşüncenin nefret edip,hor görerek,dışladığı Pagan,eşcinsel,kurbanlık hayvan ve daha nice yobazlığa kurban giden gariban canlıları korumam olacaktır.
Alt 04-07-2019, 09:22
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Akhshaa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende eski bir ateist olarak,İslam'ın da kendisine bakmadan diğer dinlere atfettiği "putperestlik" iddiası ve nefret ettiği çeşitli Paganizm,Hinduizm,Budizm,Jainizm dinlere merak sarmış biriyim. Sapkın ve barbar bir dinin nefret ettiği şeyleri sevmek benim bir özelliğimdi. Hatta bu sadece dinler ile alakalı değil kötü bir kişinin nefret ettiği bir insanı sevmek de benim bir özelliğimdi. Bu tanrıların bana bir vergisiydi. Ama bizim devlete veya çeşitli kuruluşlara ödediğimiz vergi gibi düşünmemek lazım. Bizim verdiğimiz para yüklü vergiden ziyade çeşitli sevgi ve yardım dolu bir enerji göndermek olarak düşünmek en doğrusu olacaktır.

Tanrıların bahşettiği bu vergiyi kullanmaya benim,bir insan nasıl ki devlete vergi verip su ve elektrik bekliyorsa bende kendimi aynı yere koyarak tanrıların benden beklediğini gerçekleştirerek yapmalıyım. Bunun için de tanrılar nasıl burada bu konuyu açarak tanıklık etmiş birine başkalarına ulaşma imkanı verdiyse elbette ki beni de düşünmüş olması kaçınılmaz olacaktır. Bu konu ve tanıklık da bana ulaştığına ve tanrıların da zaten benim fikir özelliklerimin ne olduğunu benden daha iyi bildiklerine göre benden ne istediklerini en iyi ben bilebilirim. O da başlangıçta belirttiğim gibi aşırı yobaz bir düşünce olan İslami düşüncenin nefret edip,hor görerek,dışladığı Pagan,eşcinsel,kurbanlık hayvan ve daha nice yobazlığa kurban giden gariban canlıları korumam olacaktır.
Merhaba Akhshaa, hoşgeldin.

Eskiden ateist olduğunu düşünmüyorum, kendinizi öyle görmüş olabilirsiniz, ama ateizm, bir insanın kendisini öyle görmesi demek değildir.

Tanrıları, türeten ve tersingeri akıl-mantığınızı da, tanrı vergisi olarak türettiğinize yükleyen yine sizsiniz(put). Kendi kurgu-hayal yetilerinizle, vergisiz, üstün bir akıla sahip olduğunu iddia edip, bu tür anlamlar yükleyen de sizsiniz... Türettiğiniz tanrılarınızın vergisiz bir akıla sahip olabildiği inancınız ise, kendinizle çelişiyor(akıl, ancak vergi ürünüdür şartanmışlığı). Esasında bir nevi put...

Oysa canlıların gelişimi, akıl, mantık, bilgi edinimi ve buna göre davranış geliştirme, milyar yıllık, sonsuz etkileşim ve olasılıklarla, fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak gayet mümkün bir gerçeklik, evrim... farazi olarak, lafzen üfürülmüş kelimelerin, bir akıla sahip olduğu ve bizlere de akıl bahşettiği düşüncesi ise anlam taşımıyor, dayanağı tabanı yok. Böyle bir tanrıcık gözlemleyebiliyor musunuz -ki böyle bir kanıya varalım? hem şu, bu tanrıdır diyecekseniz, o akıl da "vergi" olmayacak mı? Çiftestandart, tutarsızlık olur ve tutarsız bir düşünce arızalıdır, yıkık bir köprüye benzer...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-07-2019, 14:02
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba Akhshaa, hoşgeldin.

Eskiden ateist olduğunu düşünmüyorum, kendinizi öyle görmüş olabilirsiniz, ama ateizm, bir insanın kendisini öyle görmesi demek değildir.

Tanrıları, türeten ve tersingeri akıl-mantığınızı da, tanrı vergisi olarak türettiğinize yükleyen yine sizsiniz(put). Kendi kurgu-hayal yetilerinizle, vergisiz, üstün bir akıla sahip olduğunu iddia edip, bu tür anlamlar yükleyen de sizsiniz... Türettiğiniz tanrılarınızın vergisiz bir akıla sahip olabildiği inancınız ise, kendinizle çelişiyor(akıl, ancak vergi ürünüdür şartanmışlığı). Esasında bir nevi put...

Oysa canlıların gelişimi, akıl, mantık, bilgi edinimi ve buna göre davranış geliştirme, milyar yıllık, sonsuz etkileşim ve olasılıklarla, fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak gayet mümkün bir gerçeklik, evrim... farazi olarak, lafzen üfürülmüş kelimelerin, bir akıla sahip olduğu ve bizlere de akıl bahşettiği düşüncesi ise anlam taşımıyor, dayanağı tabanı yok. Böyle bir tanrıcık gözlemleyebiliyor musunuz -ki böyle bir kanıya varalım? hem şu, bu tanrıdır diyecekseniz, o akıl da "vergi" olmayacak mı? Çiftestandart, tutarsızlık olur ve tutarsız bir düşünce arızalıdır, yıkık bir köprüye benzer...
Hoşbulduk teşekkür ederim.

Benim inandığım tanrılara başkalarının da inanmak zorunda olduğunu söylememiştim. Bu sadece benim kendimce çıkardığım bir kanı ve hiçbir şekilde %100 doğrudur da diyemem. Çünkü bu dediğiniz İbrahimi düşüncenin işidir. "Sadece benim tanrıma itaat edeceksin","Başka tanrılara inanmayacaksın","Put yapıp onlara tapmayacaksın" gibi dayatmalar benim düşüncemde yoktur.

Bu inandığım tanrılara inanmak için ille de gözlemlenebilir olması gerektiğini ben düşünmüyorum. Tabii ki de başkalarının farklı düşünceleri olabilir. Ama bu tanrılar sadece benim içime doğan birşey. Bunlara inanıp İbrahimi düşüncenin nefret ettiği paganizmi pekiştirmeye,yaşamaya çalışıyorum ki İbrahimi düşünceden,baskıdan uzak durayım.
Alt 03-07-2019, 17:05
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Akhshaa hoşgeldiniz.

Size tanrı veya tanrılar olduğunu düşündüren nedir?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 09-07-2019, 12:59
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Akhshaa hoşgeldiniz.

Size tanrı veya tanrılar olduğunu düşündüren nedir?
Teşekkür ederim hoşgeldim.

Öncelikle geç gelen cevap için özür dilerim. Sorunuza gelirsek tanrıların ve tanrının olduğunu düşünme sebebimin birincisi olarak kendi içimden öyle olduğunu hissetmem diyebilirim. Belki de yanılıyorumdur ve yanılma ihtimalim de kesinlikle vardır. Çünkü ben ülkemizdeki gibi "tek adamcı" ve "tek tanrıcı" İbrahimi inançlara karşı tepkisi olan ve bu tepkisi sebebiyle de çok tanrılara inanmış birisiyim. Bu yüzden de İbrahimi inançtaki gibi "İnandığım herşey %100 doğrudur,tanrılar %100 vardır" deme hakkına sahip değilim. Bunu yaparsam İbrahimi inançlardan hiçbir farkım kalmaz. Ve benim de en büyük korkum İbrahimi inançlara benzememdir. Bu sebepten İbrahimi inançlara karşı olan tanrıların bize İbrahimi düşüncenin düşman olduğu paganların,dinsizlerin,eşcinsellerin korumasını emredebileceğini değerlendiririm.
Alt 18-07-2019, 03:45
Üyeliğini Sonlandırmış

Secde...secde...secde...

Aynı şeyi(Secde) İsa ' nın resmi ile deniyorum bir iki haftadır.

diyebilirim ki İsa' nın resmine secde ederek daha büyük- rahatlatıcı- bir etkiyle karşılaştım.

Resme secde deyip geçmemek lazım ama doğu ya secde etmek bence çok önemli.

doğuya dönüp secde etmek kesinlikle çok rahatlatıcı.

Kuran' da Allah' ın neden doğuya secde ettirmekten ısrarla vazgeçirdiğini
şimdi daha iyi anlıyorum.

Hinduizm ve Hristiyanlık arasında derin bir bağlantı olduğunu düşünüyorum.

Her iki din veya inanç sisteminde de "resim" ve "resme ibadet "cok önemli.

Resimlere dikkat ettim Hindu Tanrıları sağ ellerini kaldırıp bize bakıyorlar gayet lütufkar bir tarzda.

aynı şey İsa resimleri içinde geçerli ; İsa da sağ elinin içini gösterecek şekilde havaya kaldırmış yine lutufkar,merhametle bize bakıyor.

Her iki inancta da doğu ya secde ediliyor.ve güneş kurtarıcı,kutsal,arındırıcı,umut,cennete açılan kapı...

Her ikisinde de teslis inancı var.Tanrı beden alarak yeryüzüne iniyor.(Enkarnasyon)

Deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.
Alt 23-07-2019, 11:20
Üyeliğini Sonlandırmış

Farkettiğim bir şey daha :

Hınduizm de - islam da dahi - yoğun şekilde olan sevgi yok.
Hisler o kadar az ve belirsiz ki "Duygu" dan fakir bir inanç hinduizm.

Dünyada en fazla inananı olan iki din var : Hristiyanlık ve İslam
Her ikisinde de en belirgin ortak nokta kesinlikle "sevgi ve sevginin getirdiği bağlılık...
Hinduizm bu iki duygudandan olabildiğince mahrum.

İslam hristiyanlık/ İncil karşıtı şiddet barındıran bir din olmasına rağmen içinde sevgi ve bağlılık olması ilginç. bunu sorgulamışlığım var.

Kuran da "Tevrat ve İncil " in tastik edildiği iddia edilir.
Kuran "Tevrat ve İncil " karşıtıdır aslında ama yine de Tevrat 'ın peygamberlerine ve İsa' ya hürmet ,sevgi duygusunu inanırlarına aşılar.
Bu açıdan İslam/ Kuran bir yönüyle Tevrat ve İncil' i desdekler ve bağlılığını sürdürür.
Sürdürmek zorundadır.çünkü Tevrat ve İncil' in inanırlarına " talip " tir.
Bu sevgi ve bağlılık için gerekli bağlantıyı kuramasaydı islam hristiyan ve yahudilerin (musevilerin) aklını,duygularını,yüreklerini çelemez, dunyada ikinci din olamazdı . (bu açıdan islam sadece kılıçla yayıldı diyemeyiz.)

Taklit "orijinal" in özelliklerini biraz olsun yakalamalıdır ki sahte olduğu anlaşılmasın.aksi halde hem taklit ,çakma olduğu anlaşılır hemde "inandırmak" misyonuna ters düşer.

Hinduizm' in boyle bir amacı yoktur.hindular da genel bir inanç bütün dinlerin kişiyi " Tanrı " ya ulaştıracağıdır...bu sakıncalı gözüküyor.islama bu açıdan yaklaştığınızda islamın kendinden başka özellikle hinduizm dahil hiç bir dini kabul etmeyişini onaylamış oluyorsunuz.bu hinduların hinduizmi tehdit eden diğer dinlere yeşil ışık yakıyor olması demek.
www.haribhakt.com sitesinde en az bin yıllık süreçte hindistan tarihinde islamın zulmünü (ingilizce olarak ) ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.
Alt 25-07-2019, 10:59
Üyeliğini Sonlandırmış

Shiva,Ganesha,Hanuman,Vishnu,Surya' ya dan bulunduğum dileklerden bazıları şunlardı :

1.Öfkeyi yenme,öfke kontrolu
2.kilo vermek.ideal kiloma erişme.oburluktan kurtulmak.
3.Aileme ,sevdiklerime karşı iyi davranmak .
4. Alınganlıktan,takıntılardan kurtulmak.

Dualarımın neticesinde ;

1.çevremde ki insanlarla sık sık ağız kavgası ettim.şikayetçi olduğum öfkeden kurtulamadığım gibi iyice coştu.

2. "5 "kilo aldım.hayvan gibi yemeye başladım.bu kadar çok yemek yediğimi hiç hatırlamıyorum.

3.sık sık sevdiklerimin kalbini kırdım.onlara karşı sert davrandım.tartışma çıktı.huzur istedim,huzursuzluk çıktı.

4.dün aslında samimiyetinden espiriyle benimle konuşan -aslında sevdiğinden öyle konuşan- birini yanlış anladım "bu adam bana laf sokuyor ,düşmanlık ediyor " diye uzun süre takıntı yaptım.sonunda adamın yanına gidip sinirlerim bozulmuş,ellerim,yüzüm titrer ,agrasif vaziyette " sen bana laf mı sokuyorsun ? " diye sordum.dün sabah Shiva,Ganesha,Hanuman,Vishnu ve Surya' dan "rezil olmaktan beni koruyun " demiştim.dün çıkıştığım kişiye de,bana çok iyi davranan ailesine de rezil oldum.moralleri epey bozulmuş.

Hindulara bakıyorum ; fakirlik ,açlık diz boyu.onlarda eminim Shiva,Ganesha,Vishnu,Hanuman,Krishna 'dan bol yiyecek,para istediler fakat tıpkı benim gibi tersiyle muamele gördüler.islam orduları hindistana saldırdığında hindu tapınaklarında kurtuluş için dua edenler dahil milyonlarca hindu müslümanlarca katledilmekten kurtulamamış.dualarının aksiyle muamele görmüşler diyebiliriz çünkü araştırdığım kadarıyla çok fazla sayıda hindu müslümanlar tarafından katledilmiş.sonra ingilizler tarafından katledilmeye,zulm görmeye devam etmişler.sanki taptıkları onlara yardım etmemiş,tersiyle muamele etmiş.

Önerilen Siteler