Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-11-2020, 02:49
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Laik devletin Emniyet'inin kutsal kitabı varmış.

gazeteduvar.com.tr

[...]

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında;

16 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır.

Videodaki şahsın İ.A. olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya'da ikamet ettiği anlaşılmıştır. Şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış olup ülkemize iade süreci takip edilmektedir."

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 19-11-2020, 12:00
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ANTKANSER;sen de yurtdışındasın değil mi?
Türkiye,Pakistan'a dönmüş,senin haberin yok tabi..

Yukarıda sevgili şüpheli dinsiz'in belirttiği şeye dikkat et..Laik bir devlet bunu yapar mı?
Geçen bakan istifa etti,o da ümmete hizmet ettim demişti..Laik devletin bakanı ümmete hizmet ettiğini belirtti..
Birkaç gün önce formula 1 yarışı sonrasında şampanya yerine sprite vermişler adamlara..
Sen de Kuran yırtılmasını savunuyorsun..
Trollük bu..
İnsan gibi bir dine karşıysanız,niye karşı olduğunuzu belirtirsiniz..Bunu yapamayan insan,çeşitli yollara girer..
İnsanlar niye savaşır ya da şiddete başvurur?
Diyalog kuramadığınız zaman,savaş/şiddet başlar..
Anlıyor musun ANTKANSER?
Alt 19-11-2020, 13:29
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuran ın yırtılmasını bende hoş karşılamıyorum İnanmayabilirsin hatta karşı da olursun ama yırtmak ve bunu video da yayınlamak hiç hoş değil. Milyonlarca insan ona inanıyor bu eylemle inanan insanlarımı azalttın yoksa dinden faydalanıp her türlü haksızlığı yapanları mı güçlendirdin. Düşünmek lazım.
Adamlar Dini siyasetin Ticaretin malzemesi yapmış bu tür eylemler işte onlara güç katıyor.
Alt 19-11-2020, 18:41
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ANTKANSER;sen de yurtdışındasın değil mi?
Türkiye,Pakistan'a dönmüş,senin haberin yok tabi..

Yukarıda sevgili şüpheli dinsiz'in belirttiği şeye dikkat et..Laik bir devlet bunu yapar mı?
Geçen bakan istifa etti,o da ümmete hizmet ettim demişti..Laik devletin bakanı ümmete hizmet ettiğini belirtti..
Birkaç gün önce formula 1 yarışı sonrasında şampanya yerine sprite vermişler adamlara..
Sen de Kuran yırtılmasını savunuyorsun..
Trollük bu..
İnsan gibi bir dine karşıysanız,niye karşı olduğunuzu belirtirsiniz..Bunu yapamayan insan,çeşitli yollara girer..
İnsanlar niye savaşır ya da şiddete başvurur?
Diyalog kuramadığınız zaman,savaş/şiddet başlar..
Anlıyor musun ANTKANSER?
kimileri tecavüzden zevk alır , senin gibi. kimileri de tecavüz edildiğinde cıyaklar, adamın yüzünü gözünü yırtar, benim gibi. sen tecavüzden zevk alıyorsun diye , tecavüz edilmemiş olmuyorsun.

adam bana yırtarsan çarpılırsın derse yırtarım . bunu neresini anlamadın.
Alt 19-11-2020, 20:18
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız
Bu şeyin yırtılmasıdan niye rahatsız oldun ki? Korkuyorsan onu yaz.

Çok ayıp ,niye adamların şeyini yırtıyorsunuz , yakışmıyor v.s demen pek bişe ifade etmiyor.

O şeyi yırtan ve diğer yırtanların savunması " bu şeyde bize hakaretler var bizde yırtıyoruz , yırttığımız zamanda maymuna dönmüyoruz ,yırtıyorsakda kadiri mutlak dedikleri bize varsa gücü ceza versin" diyorlar.

Bazen ignore etmeyi YOKSAYMAYI yerinde kullanmak gerekir. Bu konuda onlardan birisi. Yoksay.
Alt 19-11-2020, 21:18
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kimileri tecavüzden zevk alır , senin gibi. kimileri de tecavüz edildiğinde cıyaklar, adamın yüzünü gözünü yırtar, benim gibi. sen tecavüzden zevk alıyorsun diye , tecavüz edilmemiş olmuyorsun.

adam bana yırtarsan çarpılırsın derse yırtarım . bunu neresini anlamadın.
Biri bana ''elindeki kitabı yırtarsan çarpılırsın'' derse,içimden ''kafayı yemiş manyak'' der ve uzaklaşırım oradan..
Senin verdiğin tepki,7 yaşındaki çocuk tepkisi..!
ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ahlaksız
Bu şeyin yırtılmasıdan niye rahatsız oldun ki? Korkuyorsan onu yaz.

Çok ayıp ,niye adamların şeyini yırtıyorsunuz , yakışmıyor v.s demen pek bişe ifade etmiyor.

O şeyi yırtan ve diğer yırtanların savunması " bu şeyde bize hakaretler var bizde yırtıyoruz , yırttığımız zamanda maymuna dönmüyoruz ,yırtıyorsakda kadiri mutlak dedikleri bize varsa gücü ceza versin" diyorlar.

Bazen ignore etmeyi YOKSAYMAYI yerinde kullanmak gerekir. Bu konuda onlardan birisi. Yoksay.
Aptalca hareketlerden rahatsız oluyorum,Kuran'ın yırtılmasından değil..
Karşınızda radikal/marjinal bir ateist var..Sanki bilmiyorsunuz beni..

Tekrar yazayım..İbrahim,İslam dini ile mücadele ettiğini söyleyen birisidir..Son çektiği iki videoya bakabilirsiniz..''Bu müslümanlar akıllanıncaya kadar,ben bu tarz söylemlere/eylemlere devam edeceğim'' diyor..Güzel,burada bir sıkıntı yok..Kendine bir meşgale bulmuş işte..
Bu mücadelesini yürütürken,kendi hayatını tehlikeye atabilecek,Dünya'daki tüm müslümanların tepkisini/nefretini üstüne çekecek bir şey yapması,yürüttüğünü söylediği mücadele ile ters düşüyor..
''Böyle mücadele olmaz,bu aptalca bir mücadeledir'' diyorum..
Eğer müslümanlara bir şeyler anlatmak istiyorsanız,bunu düzgünce yapmak zorundasınız..

Ben Turan Dursun'un,İlhan Arsel'in kitaplarını okuyarak dinden çıktım;Kuran yakan veya Muhammed'e küfreden birileri beni etkilemedi..
Anlatabiliyor muyum?

''Kuran yırtarsan çarpılırsın'' diyenin karşısına geçip Kuran yakılmaz..Bu gerizekalılıktır..
Çocukla çocuk olmayın..
Karşınızda inançlı/dindar insanlar var,bunu hep aklınızda bulundurun..
Alt 20-11-2020, 10:45
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Aptalca hareketlerden rahatsız oluyorum,Kuran'ın yırtılmasından değil..
Karşınızda radikal/marjinal bir ateist var..Sanki bilmiyorsunuz beni..

Tekrar yazayım..İbrahim,İslam dini ile mücadele ettiğini söyleyen birisidir..Son çektiği iki videoya bakabilirsiniz..''Bu müslümanlar akıllanıncaya kadar,ben bu tarz söylemlere/eylemlere devam edeceğim'' diyor..Güzel,burada bir sıkıntı yok..Kendine bir meşgale bulmuş işte..
Bu mücadelesini yürütürken,kendi hayatını tehlikeye atabilecek,Dünya'daki tüm müslümanların tepkisini/nefretini üstüne çekecek bir şey yapması,yürüttüğünü söylediği mücadele ile ters düşüyor..
''Böyle mücadele olmaz,bu aptalca bir mücadeledir'' diyorum..
Eğer müslümanlara bir şeyler anlatmak istiyorsanız,bunu düzgünce yapmak zorundasınız..

Ben Turan Dursun'un,İlhan Arsel'in kitaplarını okuyarak dinden çıktım;Kuran yakan veya Muhammed'e küfreden birileri beni etkilemedi..
Anlatabiliyor muyum?

''Kuran yırtarsan çarpılırsın'' diyenin karşısına geçip Kuran yakılmaz..Bu gerizekalılıktır..
Çocukla çocuk olmayın..
Karşınızda inançlı/dindar insanlar var,bunu hep aklınızda bulundurun..
İbrahim dediğin kişi ateist değil. Ateist olmadığını ,ateistlerden hazzetmedigini bir çok kez belirtiyor.

Artık şu ateistim demekten de vaz geçmek lazım.
Bana göre ateistliğin düşünsel bir derinliği yok. Ateizmin üzerine hiç bir düşünsel fikir oluşturamazsın . Tanrı yok demekten başka ne ifade ederki?
Ateistim demek hem insanın kendisine hemde kendi dışındakilere ne katabilir ki?
" Tanrı yok" eeeeee

Tanrı yok demekle var demek birbirini var eden iki sığ düşünce.

Level atlamak gerekir. Maddenin üzerinde durmak gerekir. Buna materyalizm denebilir. İzm-ini at kenara onun üzerinden bak evrene. İstersen izm- i ile bak evrene fark etmiyor.

Mitolojiyi güzel kurcalıyor sun. Gayet güzel ama
Şu soyutlama olayına tekrar bir bak isterim.yanılgıların tamamı bu soyutlama dan ortaya çıkıyor.

Hani yok say dedim ya!
Ateizmide - teizmide , bazen yok say.
Bu şeyi yırtma olayıda yok sayılacak bir dururum.

Dikkat ettiysen !
Şeyi yırtma olayında , adeta kuduranlar kelamcılar, cihatcılar, hadisciler ,mafya özentili ırkçılar falan
Modernistler,reformistler,kurancılardan tek bir tepki yok! Tepki vermedikleri denmi ? Hayır yok saymalarından.( Materyalistin yok sayması gibi )

Materyalistlerde yok sayıyor.
Bu konuda kimler kapışıyor?
Ateist ırkçılarla , dinci ırkçılar
Alt 20-11-2020, 16:18
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Otoriter Kemalist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İbrahim Atabey kim ya? Günlerdir her yerde adını görüyorum. Yırtmışsa yırtmış amma büyüttüler olayı...
bu öyle bir cümle ki ,danışıklı dövüş mü diye düşünesim geldi...değildir tabi.
diyelimki öyle,
bu dövüş kimlere yarar,sorgulayalım.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 20-11-2020, 16:27
Karanlıktan aydınlığa Karanlıktan aydınlığa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

müslümanların tepkilerinin kaynağı , islam ülkelerinin içler acısı halidir bana göre.
Allah'a dua ediyorlar ama yardım gelmiyor, ne ırak ta ne de suriye de...olan masumlara oluyor.
durum böyle olunca kendileri savunmaya geçiyorlar,
bilinçaltları sahipsiz,güçsüz olduklarını fısıldıyor...
yardım gelseydi,müslümanların kendilerine güveni daha fazla olurdu,allaha güvenirler,bu kadar tepki göstermezlerdi diye düşünüyorum.

''senin derdin ne biliyor musun cevap yetiştirmenin seni büyük adam yaptığını sanıyorsun''
Alt 21-11-2020, 01:05
cenkvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cenkvarol cenkvarol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

akıl ve mantıktan önce duygularının esiri olmuş olan müslümanları böylesi aptal eylemlerle uyandıramazsın,

bu gerizekalı eyleminle ancak o insanların farklı düşünenlere karşı zaten içlerinde taşımış oldukları nefreti körüklemiş olursun. Karşındaki insanları ilkin mantıklı tespit ve sorularla düşündürtmek yerine inandıklarına "saldırıyor ve hakaret" ediyormuş gibi hissettirmek oyunu en baştan kaybetmek demektir.

doğruyu bilmek başka şeydir bunu kafanın istediği her şekilde anlatmaya kalkmak başka şeydir, çünkü "Yanlış üslup doğru sözün celladıdır." Sadi Şirazî

"İslamı yanlış yaşıyorlar" değil, doğrusu "İslam yanlış, yaşanılmıyor." CENKVAROL

http://hakikatbununneresinde.blogspot.com/

Önerilen Siteler