Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-03-2011, 13:15
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Insan mucize yaratiyor, Tanri degil!

Sayin katilimci'lar,

Diz bölgelerinin altı kesilen 10 tavşandan alınan kök hücrelerle bu eklemler yeniden oluşturuldu. 4 hafta sonunda tavşanlar yürümeye başladı.

Su haberi okuyalim; http://haber.kanald.com.tr/Haber/Sag...cize-6979.aspx

Bakiniz ebedi cehennemlikler dedikleri! bu degerli bilim adamlari, ileride faydasini görecek insanlar icin ne basarilar elde ediyorlar.

Bunu da insanlar yaratiyor, Tanri degil.

Bu isler Türkiye de 85.000 cami'yle olacak isler degil! Adamlar herhalde kuran okumuyorlar ki mucizeler yaratsin! varmi bunun gibi kuranda mucize?

Ne yazik ki hadislerde de anlatildigi gibi, hastalara Şifa dagitmak isteyen Muhammed, maalesef deve sidigi önermistir!

Mucize denilen kuran da neden böyle Şifa'lar yoktur?

Almanya da yasiyorum, hiristiyanlar dini konu da mucizelerin pek de pesin de kosmuyorlar, adamlar bilimini konusturuyorlar.

Kuran'i hem mucizeymis gibi, göstermeye neden bu kadar heveslidirler müslümanlar anlamiyorum, gercekten'de kuran'da mucize olsaydi! bugün müslümanlar 14 asir önde olmasi gerekir'di.

Simdi bazi inanirlar burada kendince kuran'i tasdiklercesine pay cikarip yararlanmak isteyecekler'dir? nasil olsa her zaman ki gibi, bin bir türlü anlamlar vereceklerdir ayet'lere? o zaman ne diyelim haydi kolay gelsin....

Saygilar
Alt 21-03-2011, 14:24
allame
Üye Değil

Natürelist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin katilimci'lar,

Diz bölgelerinin altı kesilen 10 tavşandan alınan kök hücrelerle bu eklemler yeniden oluşturuldu. 4 hafta sonunda tavşanlar yürümeye başladı.

Su haberi okuyalim; http://haber.kanald.com.tr/Haber/Sag...cize-6979.aspx

Bakiniz ebedi cehennemlikler dedikleri! bu degerli bilim adamlari, ileride faydasini görecek insanlar icin ne basarilar elde ediyorlar.

Bunu da insanlar yaratiyor, Tanri degil.

Bu isler Türkiye de 85.000 cami'yle olacak isler degil! Adamlar herhalde kuran okumuyorlar ki mucizeler yaratsin! varmi bunun gibi kuranda mucize?
nasıl olacak? 85.000 camiyi kapatıp 85.000 diskotek açsak bilimsel açıdan ilerlemizi sağlar mı?
Ne yazik ki hadislerde de anlatildigi gibi, hastalara Şifa dagitmak isteyen Muhammed, maalesef deve sidigi önermistir!

Almanya da yasiyorum, hiristiyanlar dini konu da mucizelerin pek de pesin de kosmuyorlar, adamlar bilimini konusturuyorlar.

Kuran'i hem mucizeymis gibi, göstermeye neden bu kadar heveslidirler müslümanlar anlamiyorum, gercekten'de kuran'da mucize olsaydi! bugün müslümanlar 14 asir önde olmasi gerekir'di.

Kim kuranın neresini mucize gibi göstermeye çalışıyor söyler misin?

buradaki kuran inanırlarının çoğunluğu mucize dediğimizde kuranın 1.400 yıl ayakta kalmasını anlar, ben buna ilaveten o zamanın en sapkın topluluğu olan arap toplumunu -ki içki, fuhuş, hırsızlık, haramilik,...- gibi aklınıza gelebilecek toplumsal sorunlara sahip bir -insan kitlesini-, banyo yapan, günde 5 sefer temizlenen, ahlaki açıdan olgunlaşmış bir halk haline dönüştürmesini anlıyoruz.

Bu zaten başlı başına bir mucizedir, mucizeden biz bunu anlıyoruz. kuran mucize kitabı değildir. Bunu siz mucize iddiasında olan kişiler kimse, onların çoğunluk olduğu yerde anlatacaksınız. Onlar üzerinden müslümanları kategorize etmeye hakkınız yok.

Kuran'i hem mucizeymis gibi, göstermeye neden bu kadar heveslidirler müslümanlar anlamiyorum,
Üstteki sorunuzun yanıtınıaltta yine soru şeklinde kendiniz vermişsiniz.

Sizin gibi mucize beklentisi olan insanlar , birilerini mucize arayışına sevk ediyor olmalı !.
Alt 21-03-2011, 15:02
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allame 85.000 disko yerine okul diyemedin dimi isine gelmiyor..

Ona bakarsan hindularin kitaplarida 3.000 sene ayakda kalmis bunuda düsûnmek pek isine gelmiyor.

Abdest almakla temizlik yaptigini sananlardan birisin.. ama siz degilmiydiniz günde 5 kere abedst almamak icin akliniz basiniz abdest bozan seylerde olan zihniyet. Bugün günde 5 kere temizlenme merasiminiz olsaydi. Su abdesti bozar mi bu abdesti bozar mi diye absürt düsüncelere kafa yormazdiniz heralde.. Ee daha kendi dinlerinde bikkinlik yasayanlarin göstergesi. Bunuda kabullenmek pek islerine gelmiyor.

Kaldiki habire Ahlakdan dem vuran bu zihniyet bugün ülkelerden en ahlaksiz ülkeleri islam oldugunu görmekde pek isine gelmiyor.

Ama dogru bu zihniyetin ahlaki iki bacak arasindan ibaret..

Fazla söze gerek yok sanirim nokta.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 21-03-2011, 15:24
Kıdemli Üye

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
nasıl olacak? 85.000 camiyi kapatıp 85.000 diskotek açsak bilimsel açıdan ilerlemizi sağlar mı?

Kim kuranın neresini mucize gibi göstermeye çalışıyor söyler misin?

buradaki kuran inanırlarının çoğunluğu mucize dediğimizde kuranın 1.400 yıl ayakta kalmasını anlar, ben buna ilaveten o zamanın en sapkın topluluğu olan arap toplumunu -ki içki, fuhuş, hırsızlık, haramilik,...- gibi aklınıza gelebilecek toplumsal sorunlara sahip bir -insan kitlesini-, banyo yapan, günde 5 sefer temizlenen, ahlaki açıdan olgunlaşmış bir halk haline dönüştürmesini anlıyoruz.

Bu zaten başlı başına bir mucizedir, mucizeden biz bunu anlıyoruz. kuran mucize kitabı değildir. Bunu siz mucize iddiasında olan kişiler kimse, onların çoğunluk olduğu yerde anlatacaksınız. Onlar üzerinden müslümanları kategorize etmeye hakkınız yok.

Üstteki sorunuzun yanıtınıaltta yine soru şeklinde kendiniz vermişsiniz.

Sizin gibi mucize beklentisi olan insanlar , birilerini mucize arayışına sevk ediyor olmalı !.
Sayin allame,

Konuyu, allem edip, kallem edip! carpitma? biraz ciddi yaklas. Ne zaman ki okul sayisi, camii sayisini yirmiye katlar, o zaman derim ki, o ülke gelisiyor. Takmissin kafana ickiyi, fuhusu, diskotheki, bunlar Almanya da yokmu? senin sorunun bunlarla galiba. Ama merak etme sen de bunlar'dan tadacaksin, senin kuran'in diyor, simdi kaynak göster diye yaygarayi basma.

Sonra su Muta nikahi yokmu? fuhus degilde ya sizce nedir?

Birde temizlenmek'ten bahsediyorsun? zaten bu islamdan önce vardi.

Hangi müslüman toplumda fuhus, hirsizlik, sapkinlik, birbirini bogazlama, (simdi bile hallerini görüyoruz) islam geldi diye ortadan kalkmistir, aksine tarih boyunca herzaman olmustur. Haram demissin? hangi haram? daha bir kere kendi aranizda bir görüsbirligi yoktur! Sünni mezheplerin alt mezhebi olan Hanife'lerde At etinin helal, Safii'lerde helal oldugunu da biliyormudun? sonra islam da ölü etinin helal oldugu da! ben bunlari söylemiyorum, Senin Kitabi-Sitte de, yani sahih hadis kabul edilen tüm 6 hadis kitaplarin söylüyor. Biraz arastirmani tavsiye ederim. baliklama konuya dalma.

Onlar üzerinden müslümanları kategorize etmeye hakkınız yok deyip te fazla demagog olma!
Alt 21-03-2011, 15:26
Üye

Adam ne uyanik dimi 85.000 disco utanmasa kerhane diyecek..

Ama 85.000 okul , hastane , egitim alanlari demek isine gelmiyor.

Zaten bir müslümanin egitimi düsünecegini beklemezdik..

Alt 21-03-2011, 15:31
allame
Üye Değil

NaiL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allame 85.000 disko yerine okul diyemedin dimi isine gelmiyor..

Ona bakarsan hindularin kitaplarida 3.000 sene ayakda kalmis bunuda düsûnmek pek isine gelmiyor.

Abdest almakla temizlik yaptigini sananlardan birisin.. ama siz degilmiydiniz günde 5 kere abedst almamak icin akliniz basiniz abdest bozan seylerde olan zihniyet. Bugün günde 5 kere temizlenme merasiminiz olsaydi. Su abdesti bozar mi bu abdesti bozar mi diye absürt düsüncelere kafa yormazdiniz heralde.. Ee daha kendi dinlerinde bikkinlik yasayanlarin göstergesi. Bunuda kabullenmek pek islerine gelmiyor.

Kaldiki habire Ahlakdan dem vuran bu zihniyet bugün ülkelerden en ahlaksiz ülkeleri islam oldugunu görmekde pek isine gelmiyor.

Ama dogru bu zihniyetin ahlaki iki bacak arasindan ibaret..

Fazla söze gerek yok sanirim nokta.
Nail öylesine ön yargılarla hareket ediyorsun ki.

konuşurkenki cesaretinin cehaletinden kaynaklandığı anlaşılıyor.

Bir kere senin yazdığın aklı abdest bozan işler muhabbetini ben burada yapmadım. abdest de olsa bir şekilde insanlar temizleniyor.

içkiyi içip bir de kadınla yattıktan sonra metrobüse binip leş gibi içki ve salgı kokan birisinin yanında oturdun mu? bu insan ne çeşit bir din karşıtıdır?

Ya da şöyle söyliyeyim: islam,

1-içkiyi yasaklar.

2-Fuhşu yasaklar

3- eğer cinsel münasebetin olmuşsa sana boy abdestini farz kılar.

Dolayısıyla bir müslüman temizdir, temiz olması islamın emridir. Eğer temiz değilse, o kişi müslüman değildir, kendisini nasıl tanımlarsa tanımlasın.

Şimdi, zamanımız ortamlarında kendini müslüman diye adlandırdığı halde, islamla ilgisi olmayan tipler etrafta:

-İçki içler

-karıkıza takılır

Banyo yapmaz ve bu halde metrobüse biner.

Şimdi sana göre bu kişi müslüman mı? ama islamın emriyle zerre kadar alakası yok.

bana göre o kişi ateisttir, çünkü temizlik Allah'ın emridir, hem de her dine emridir. Onu inkar eden Allahı inkar etmiş sayarım.

Şu halde, insanların kendilerini tanımlamalarına, ferdi hatalarına değil, dinin gerçeklerine göre yaklaşmak lazım.

Etrafınızda basının uydurması Ali Kalkancı tarzında -sahte müslümanlar- basının önüne malzeme olarak atılıyor; Hüseyin üzmez gibi eski bir -din karşıtı- bir süre müslüman gibi takılıp sonra yine basının önüne malzeme olarak atılıyor; siz bu ferdi ve islamla hiç ama hiç ilgisi olmayan şeyler üzerinden müslümanları yargılıyorsunuz.

Sen bak bakalım senin ayakların mı kokuyor benimkiler mi, günde 5 sefer yıkıyorum.

sen bak bakalım benim ağzım mı kokuyor senin ki mi, günde 5+3 (3 de yemeklerden sonra) yıkıyorum, sen belki keyfin estiği zaman.

Sen bi bak bakalım gün içinde hangi cenabet aletlere tuttun da eline hangi moklar sürüldü de o mikrobu sağa sola taşıyorsun farkında mısın, ben günde 5+ ihtiyaç olduğu kadar ellerimi yüzümü yıkıyorum.

Şu halde,

senin ayakların leş kokarken benim ayaklarım temizse;

senin ellerin mikrop taşırken benimkiler hijyenikse

senin dişlerin sap sarı dururken ve ağzın kokarken benimkiler bembeyaz ve ağzım kokmuyorsa...

İslamla temiz olmama arasında bağ kuramazsın.

Ya da eğer sen bağ kuruyorsan, ben de şu kişiyle ateizm arasında bağ kurarım ki adam içki içmiştir, sonra o halde karıyla da yatar, gelir metrobüse biner leş gibi etrafına iğrenç kokular yayar. hah işte, senin benzetmen buna benziyor. Onun pisliği Allahı inkarındandır, çünkü Allah korkusu olsa emrini yerine getirirdi; içmezdi, karıkıza takılmazdı, hiç değilse banyosunu yapardı. Onun pisliği inançsızlığındandır.

benim temizliğim inancımdandır. belki inançlı olmasam temizliğin üstüne bu kadar düşmezdim.

Kalkancı ve üzmez tarzındaki adamlar zaten dinin emrine ters işler yaptıklarından onların tavırlarının islamla ilgisi yoktur.

Bu arada konuyla ilgisi yok ama , en son ne zaman banyo yaptın ve ne sıklıkla banyo yaparsın, ayakların kokarmı, ağzın kokar mı. eğer temizliğe önem veriyorsan bil ki dinin emri de budur. sen temizlenmiyorsan dinsizliğinden temizlenmiyorsun, müslüman olsaydın temizlenirdin. eğer temizleniyorsan bu dinin emridir, müslümanlara benzemek istemiyorsan temizliği terkedeceksin.

Not: Okul her halukarda gereklidir. Cami dini bir meseledir, disko ise dinin hoş gördüğü bir yer değildir. onu karşısına koymak dengi olduğu içindir. Okula karşı olan kişi insanlığa karşıdır. okul hiç Bir şeye mukayese edilemez. Bunun üzerinden, bunu konuya malzeme yaparak komik duruma düşmeyin.
Alt 21-03-2011, 15:40
Kıdemli Üye

Yaziklar olsun ülkemi bu zihniyet bu hale getirmistir. Yoksa milyonlarca gurbetcimiz yabanci gavur dedikleri ülkede isi ne?

Koskoca ülkeye yalnizca 1220 hastane! insanliga hizmet bumu dur? insanlara saglik yönünden tip'in gelismesi böylemi olur? gercekten icler acisi!
Alt 21-03-2011, 15:50
allame
Üye Değil

Yaziklar olsun ülkemi bu zihniyet bu hale getirmistir. Yoksa milyonlarca gurbetcimiz yabanci gavur dedikleri ülkede isi ne?

Koskoca ülkeye yalnizca 1220 hastane! insanliga hizmet bumu dur? insanlara saglik yönünden tip'in gelismesi böylemi olur? gercekten icler acisi!
hamdolsun bizim ülkemiz cennettir.

dana etini beğenmeyip domuz etine talim edenlerin ülkesi değiliz ve olmayacağız.

dünyanın gıpta ile baktığı bir ülkeyiz.

üç beş ne dediğini ve ne düşüneceğini bilmez nedeniyle de ülkemiz itibar kaybetmez.

beğenmeyen dönmesin.

Bu ülke temizdir, cenabet insanlar , kokan insanlar etrafta banyo yapmadan dolaşmazlar. beğenmeyen dönmesin daha iyi.

Bu ülke güzeldir, birisinin kapınızı çaldığınızda bir ihtimal kapıyı açarlar ve "tanrı misafiri" deyip sizi doyururlar. beğenmeyen dönmesin bir zahmet.

Bu ülkede ortalık yerde "yiyeceği dışkı olan domuz eti" satılmaz, bulamayan dönmesin bir zahmet.

Bu ülke aydınlık insanların elindedir, ve öyle de kalacaktır. karanlık fikirliler ne kadar çırpınırlarsa çırpınsınlar. Bu ülke aydınlanmıştırr.

Not: Hiç bir Partici değilim ve particileri sevmem. Ancak Allah'ın yanındayım. Bu ülkeyi biz kazandık, şeytan değil.
Alt 21-03-2011, 15:51
Üye

Telefondan yazmak bukadar kolay olmasa gerek seninle ograsmamin bir aptallik oldugunu biliyorum..

Daha okul yazamayacak kadar aciz oldugunu gösterdin birde bana cehalletten bahsediyor.

Yani senin kafanda discotekler dolasirken biz okullar düsüyorduk. Aramizdaki fark bu yani. egitimi bahsedecek kapasiten yoksa cahil oldugunu kabullenmek zorundasin..

Neyse sen aksami bekle pc basinda gectigimde senin kim oldugunu ölceriz.

Alt 21-03-2011, 15:52
Kıdemli Üye

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nail öylesine ön yargılarla hareket ediyorsun ki.

konuşurkenki cesaretinin cehaletinden kaynaklandığı anlaşılıyor.

Bir kere senin yazdığın aklı abdest bozan işler muhabbetini ben burada yapmadım. abdest de olsa bir şekilde insanlar temizleniyor.

içkiyi içip bir de kadınla yattıktan sonra metrobüse binip leş gibi içki ve salgı kokan birisinin yanında oturdun mu? bu insan ne çeşit bir din karşıtıdır?

Ya da şöyle söyliyeyim: islam,

1-içkiyi yasaklar.

2-Fuhşu yasaklar

3- eğer cinsel münasebetin olmuşsa sana boy abdestini farz kılar.

Dolayısıyla bir müslüman temizdir, temiz olması islamın emridir. Eğer temiz değilse, o kişi müslüman değildir, kendisini nasıl tanımlarsa tanımlasın.

Şimdi, zamanımız ortamlarında kendini müslüman diye adlandırdığı halde, islamla ilgisi olmayan tipler etrafta:

-İçki içler

-karıkıza takılır

Banyo yapmaz ve bu halde metrobüse biner.

Şimdi sana göre bu kişi müslüman mı? ama islamın emriyle zerre kadar alakası yok.

bana göre o kişi ateisttir, çünkü temizlik Allah'ın emridir, hem de her dine emridir. Onu inkar eden Allahı inkar etmiş sayarım.

Şu halde, insanların kendilerini tanımlamalarına, ferdi hatalarına değil, dinin gerçeklerine göre yaklaşmak lazım.

Etrafınızda basının uydurması Ali Kalkancı tarzında -sahte müslümanlar- basının önüne malzeme olarak atılıyor; Hüseyin üzmez gibi eski bir -din karşıtı- bir süre müslüman gibi takılıp sonra yine basının önüne malzeme olarak atılıyor; siz bu ferdi ve islamla hiç ama hiç ilgisi olmayan şeyler üzerinden müslümanları yargılıyorsunuz.

Sen bak bakalım senin ayakların mı kokuyor benimkiler mi, günde 5 sefer yıkıyorum.

sen bak bakalım benim ağzım mı kokuyor senin ki mi, günde 5+3 (3 de yemeklerden sonra) yıkıyorum, sen belki keyfin estiği zaman.

Sen bi bak bakalım gün içinde hangi cenabet aletlere tuttun da eline hangi moklar sürüldü de o mikrobu sağa sola taşıyorsun farkında mısın, ben günde 5+ ihtiyaç olduğu kadar ellerimi yüzümü yıkıyorum.

Şu halde,

senin ayakların leş kokarken benim ayaklarım temizse;

senin ellerin mikrop taşırken benimkiler hijyenikse

senin dişlerin sap sarı dururken ve ağzın kokarken benimkiler bembeyaz ve ağzım kokmuyorsa...

İslamla temiz olmama arasında bağ kuramazsın.

Ya da eğer sen bağ kuruyorsan, ben de şu kişiyle ateizm arasında bağ kurarım ki adam içki içmiştir, sonra o halde karıyla da yatar, gelir metrobüse biner leş gibi etrafına iğrenç kokular yayar. hah işte, senin benzetmen buna benziyor. Onun pisliği Allahı inkarındandır, çünkü Allah korkusu olsa emrini yerine getirirdi; içmezdi, karıkıza takılmazdı, hiç değilse banyosunu yapardı. Onun pisliği inançsızlığındandır.

benim temizliğim inancımdandır. belki inançlı olmasam temizliğin üstüne bu kadar düşmezdim.

Kalkancı ve üzmez tarzındaki adamlar zaten dinin emrine ters işler yaptıklarından onların tavırlarının islamla ilgisi yoktur.

Bu arada konuyla ilgisi yok ama , en son ne zaman banyo yaptın ve ne sıklıkla banyo yaparsın, ayakların kokarmı, ağzın kokar mı. eğer temizliğe önem veriyorsan bil ki dinin emri de budur. sen temizlenmiyorsan dinsizliğinden temizlenmiyorsun, müslüman olsaydın temizlenirdin. eğer temizleniyorsan bu dinin emridir, müslümanlara benzemek istemiyorsan temizliği terkedeceksin.

Not: Okul her halukarda gereklidir. Cami dini bir meseledir, disko ise dinin hoş gördüğü bir yer değildir. onu karşısına koymak dengi olduğu içindir. Okula karşı olan kişi insanlığa karşıdır. okul hiç Bir şeye mukayese edilemez. Bunun üzerinden, bunu konuya malzeme yaparak komik duruma düşmeyin.
Bu dediklerin 1400 sene önce arap'lara gecerlidir. Sonra Ateist'lere Hakaret yapiyorsun Sayin allame bey!! Ben de bur da kalkip inanirlar'da pistir desem acaba nasil olur? tabii ki dogru olmaz. o yüzden biraz kendine gel allame bey! Cevap veremedin mi köseye sikisip millete camur atma

Önerilen Siteler