Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-07-2012, 01:11
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dünyayı güneş aydınlatmıyor!!!!!!

Sevgili arkadaşımız upuaut enfes bir konu açmış .
Ben onunda affına sığınarak açtığı konudan bir bölümünü ayrı olarak açmak istedim.İstedimki büyük kaşif herkese ulaşsın.Tekrar upuauta teşekkürlerimle .Konu yine onun konusudur

Şu yazıya bir bakın Koskoca profesör ne icatta bulunmuş.Kargalar bize kıçıyla gülecek ,Ülkem insanıyla batıda alay edileceğini hesap etmeden.Ülkemdeki bilim insanlarını alay konusu etmek pahasına neler yazmış.;
Profesör Abdülaziz Bayındır

Prof. Dr. Bayındır, şunları kaydetti: "Kur’an-ı Kerim şunu da gösteriyor ki Dünya’yı, Güneş aydınlatmıyor. Dünya’yı aydınlatan, Güneş ışınlarını aydınlığa çeviren gündüz dediğimiz varlıktır. Gündüz dediğimiz varlık ufkun altında da olsa, bunu aydınlığa çevirmektedir. Karanlığın oluşması, Güneş’in batmasından değil, gece denilen varlığın ortaya çıkmasıdır. Resim ve belgeseller üzerinde yaptığımız çalışmalarda da güneşin tepede olmasına rağmen karanlık olduğunu, Güneş’in yok olmasına rağmen gündüz denilen varlığın ortaya çıktığını görüyoruz. Güneş’ten yansıyan ışınları gündüze çeviriyor. Kutuplarda namaz vaktinin girmemesi gibi bir şey söz konusu değildir.

"Vakitler çıplak gözle bile anlaşılabiliyor" diyen Bayındır, 22-26 Haziran’da Norveç’in Tromso kentinde ikinci bir çalışma yapacaklarını ve bunun kamuoyuna duyurulacağını anlattı.

Sizlerin katkılarını ummak istiyorum
Alt 20-07-2012, 01:38
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Biri şu adama haddini bildirsin.Orta çağda değiliz ! Ne saçmalıyor bu gündüz denilen varlıkmış!
Adam coğrafyayı,fiziği,astronomiyi hiçe sayıyor bu nedir ya ?
Tımarhaneye kapatsın biri şu adamı !
Alt 20-07-2012, 01:53
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayokan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biri şu adama haddini bildirsin.Orta çağda değiliz ! Ne saçmalıyor bu gündüz denilen varlıkmış!
Adam coğrafyayı,fiziği,astronomiyi hiçe sayıyor bu nedir ya ?
Tımarhaneye kapatsın biri şu adamı !
Bu gün Mustafa Kemalin ülkesi bu hale geldi diye.
Böylesi bir zavallı profesör oldu diye saatlerce ağladım.Şeriate duyduğum tiskinti bir kat daha arttı.
İçim hala acıyor.
Yazıklar olsun
Yazıklar olsun
Yazıklar olsun.......
Binlerce kere Yazıklar olsun...
Müslüman kardeşlerim umarım bunları anlarlar.
Alt 20-07-2012, 02:12
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merak ediyorum, dünyada islamiyetten başka bir din var mıdır ki her olayı kutsal kitabıyla açıklamaya çalışsın.
Hayır, yaratıcı var olsa; bu yaratıcı Allah olsa, ve de kitabı kuran olsa bile bu kitap her şeyi açıklamak zorunda mı arkadaş.
Hiçbir bilimsel çalışma yapmadan doğru dürüst, armut piş ağzıma düş mü istiyorlar anlamadım gitti.
Alt 20-07-2012, 02:17
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Nevandaar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merak ediyorum, dünyada islamiyetten başka bir din var mıdır ki her olayı kutsal kitabıyla açıklamaya çalışsın.
Hayır, yaratıcı var olsa; bu yaratıcı Allah olsa, ve de kitabı kuran olsa bile bu kitap her şeyi açıklamak zorunda mı arkadaş.
Hiçbir bilimsel çalışma yapmadan doğru dürüst, armut piş ağzıma düş mü istiyorlar anlamadım gitti.
Normalde bu adamın arkadaşları yani diğer ilahiyatçılar çözümü başka ülkenin saatine göre oruç tutmalarını söylemekte buldu
Bu ilahiyatçı kuranı doğrulamayı kafasına koyduğu için şizofreni belirtileri verecek kadar çılgınca iddaalar ortaya koyuyor.(Gündüz ve gece varlıkları kastım)
Alt 20-07-2012, 02:32
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Bu adam kimmiş diye bir göz attım ve aşağıdaki bilgileri buldum:

1951 Erzurum doğumlu olan Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır bilindiği gibi bir Nurcu olup Süleymaniye Vakfı'nın kurucusudur, ayrıca kendisi Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunu, yani Prof. ünvanı oradan geliyor.

Diğer anlamıyla kendisi İslam Teolojisi profesörü ve İslam Hukuku dalında İlahiyat Doktoru ama bir bilim profesörü değil. Bu onun branşı değil. Bunun yanında bir zamanlar İstanbul Müftülüğü'nde müftü olarak çalışmış ve İslamî İlimler Araştırma Vakfı için toplantılar hazırlamıştı.

Ayrıca İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyeliği de yapmıştır.

Papazlar Orta Çağ'da Dünyanın düz olduğuna inanıyorlardı, bizimkiler de 21. yy'da gündüz ve geceyi birer varlık sanıyor. Bilimselsizlik bakımdan arada pek bir fark yok..
Alt 20-07-2012, 05:13
Nevandaar Nevandaar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Irak televizyonunda Dünya'nın düz mü yuvarlık mı olduğunun tartışılması.
Mekkede bir üniversitede profesörün Dünya'nın dönmediğini iddia etmesi.
Ve şimdi de Güneş'in Dünya'yı aydınlatmadığı iddiası.

Şaka gibiler yemin(?) ederim(?)...

İslamiyet'in çok çok acil olarak arasından bir reformist çıkarıp bir zamanlar hıristiyanların yaptığı gibi dinlerini akıl yoluyla buluşturması gerekiyor!
Yoksa sömüre sömüre öldüre öldüre yakında belli başlı toplumları yeryüzünden silecek batılılar...
Alt 20-07-2012, 18:41
deistim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deistim deistim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

şaka gibiler yemin ederim... millet neler yapıyor doğayı ve evreni anlamak için....ya yeni bir bilimsel keşif bekleyen mi var..var olanı kabul edin yada daha çok kanıtlarla asıl doğrusu bu deyin...offffffff

örümcek ağını sevr mağarasının girişine değil..bunların beyinlerine yapmış...

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmussun kaç para ? Hırka, tesbih, post, seccade güzel ama...sence Allah kanar mı bunlara?
Alt 20-07-2012, 18:54
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Konuya benimde ufak bir katkım olsun
Alt 20-07-2012, 21:43
kader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kader kader isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Buyrun size bir alıntı daha;

Suudi Arabistan’ın baş müftülerinden şeyh Abdül Aziz Bin Baz'ın fetvası şöyle:Tarih: 1975
Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller”adlı kitabı.

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir.Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür..Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi”

Önerilen Siteler