Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-01-2018, 11:45
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Yahudi çocukları nasıl yetiştiriliyor ?

Küresel güç dedikleri en büyük şirketlere bakın çoğunluğu Yahudi kökenlidir.
Dünyada olmadıkları ülke yok, Rusya, Türkiye, Amerika, Çin... Afrika, Güney Amerika ve Avustralya.
Yahudilerin ne gibi özelliği var bu kadar az mevcut ile bu kadar dağınık coğrafya da başarı sağlıyorlar ?
Birbirlerini çok kolluyorlar diye bir şey olduğunu sanmıyorum. Karadenizli ve Güneydoğulu ailelerde birbirlerini çok tutuyorlar piyasada. İtalyan kökenli Amerikalılarda öyle. Ancak Yahudiler kadar büyüyemiyorlar.
Yetiştirilme tarzı olarak vizyonları mı sağlam, her hangi bir sırları mı var ?
Alt 06-01-2018, 16:15
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Örgütlü ve gizli çalışıyorlar, bilime önem veriyorlar, bilim alanında etkinler, zekiler, çok bilim adamları onlardan çıkıyor, sermayeyi nasıl işleteceklerini biliyorlar, hatta dünya sermayesine onlar yön veriyorlar, adları bir din ile özdeşleşmiş olsa da dini tabu olarak kullanmıyorlar, oldukça esnekler, güne ve zamana göre uyarlamasını beceriyorlar.
Kapitalist olsalar da bunun arkasında binlerce yıl süren örgütlülük, gizlilik, emek, sabır, zeka var.
Yahudi olmayan kapitalistler bunların günümüze kadar getirdiği imkandan yararlanıyorlar, bu yüzden bu işin patronu Yahudilerdir...
Alt 06-01-2018, 20:00
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Örgütlü ve gizli çalışıyorlar, bilime önem veriyorlar, bilim alanında etkinler, zekiler, çok bilim adamları onlardan çıkıyor, sermayeyi nasıl işleteceklerini biliyorlar, hatta dünya sermayesine onlar yön veriyorlar, adları bir din ile özdeşleşmiş olsa da dini tabu olarak kullanmıyorlar, oldukça esnekler, güne ve zamana göre uyarlamasını beceriyorlar.
Kapitalist olsalar da bunun arkasında binlerce yıl süren örgütlülük, gizlilik, emek, sabır, zeka var.
Yahudi olmayan kapitalistler bunların günümüze kadar getirdiği imkandan yararlanıyorlar, bu yüzden bu işin patronu Yahudilerdir...
Sebebi ne ?
Örgütlü bir çok grup vardır dünyada.
Gizlilik, emek, sabır ve zeka çok toplulukta mevcut.
Bunların başarısının esas kaynağını merak ediyorum, bir kaç zengin mi bunları taşımış, adam sendecilik yapa yapa.
Yazdıkların beni ikna etmedi, başka bir şeyler daha olmalı değil mi ?
Alt 06-01-2018, 22:53
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sebebi ne ?
Örgütlü bir çok grup vardır dünyada.
Gizlilik, emek, sabır ve zeka çok toplulukta mevcut.
O dediklerin binlerce yıl sürdürebilmişler mi?
En yüksek oranda bilim adamları yetiştirmişler mi?

Arkasında gizem veya ilahi bir güç aramana gerek yok, Yahudiler her ne kadar gizli çalışsalar da yaptıkları her şey ortadadır.
Bugün bilimi ve teknolojiyi günümüz seviyesine getiren onlardır.
İlerici, devrimci teoriler onlardan çıkmıştır, matematik alanında dahiler onlardan çıkmıştır.
Daha kıçını dahi yıkamayı bilmeyen ve bugüne kadar hiç bir şey üretemeyen Arapların göbeğinde modern, gelişmiş, üretken bir devlet inşa etmişlerdir.
Bunları yok sayarak hangi düşünceyle işin arkasında gizem arıyorsunuz?
Hani bunlar kapitalisttir, dünyayı sömürüyorlar deseniz doğrudur ama onları Müslümanlar gibi seksten, ganimetten, öldürmekten başka bir şey düşünmeyen varlıklar ile karıştırmayın...
Alt 06-01-2018, 20:58
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahudilerin ''seçilmiş'' olma mevzusu,bu insanların ''özgüvenli'' olmalarına neden olur ve bu özgüven ile başarının paralel olması da,yahudilerin neden bu kadar başarılı olduklarını açıklar..
Alt 06-01-2018, 21:12
Üye

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahudilerin ''seçilmiş'' olma mevzusu,bu insanların ''özgüvenli'' olmalarına neden olur ve bu özgüven ile başarının paralel olması da,yahudilerin neden bu kadar başarılı olduklarını açıklar..
Bu da olamaz Ahlaksız, yazdıklarınız bütün özellikleri taşıyan başka topluluklarda var.
Alt 06-01-2018, 22:04
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu da olamaz Ahlaksız, yazdıklarınız bütün özellikleri taşıyan başka topluluklarda var.
Hangi topluluklarda var?
Alt 07-01-2018, 04:22
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahudilerin ne gibi özelliği var bu kadar az mevcut ile bu kadar dağınık coğrafya da başarı sağlıyorlar ?
Davaları neyse onu terk etmiş görünüyorlar.

---

Cemal Kutay bunu TV de bizzat anlatmıştı.
Atatürk, Vehbi Koç'u yanına çağırır ve bi güzel fırçalar.
Biz senle bu yola beraber çıktık, aynı davayı güttük o zamanlar yanımdaydın ama sen bu sermaye işlerine dalınca, paranın peşinde koşunca, davanı unuttun, şimdi nerelerdesin diye fırçalamış.

Paranın rengi artık nasıl tatlıysa Koç, Atatürk'ü genede dinlememiş, kendi yoluna gitmiş.
Oysa sıfır sermaye ile Koç gibisi dünyada bile çok yok.

--

Aşırı solcu bir arkadaşımda benzer bir şeyi anlattı. Bunu anlattığının da kendi sokaklarda yaşıyordu. Evsiz, kimsesiz pejmürde bir haldeydi, yıllarcada böyle yaşadı.
Aynı dava ile yola çıktığımız bir çok arkadaşımız, sonradan bir baktım ki hepside koltuk ve sermaye peşindelermiş, koltuğu, sermayeyi bulan yılan gibi kıvrıldı gitti. Öyle ki bir ben kaldım içlerinde.
Sonradan çoğuyla da görüşmüş filan ama çoktan iş adamı filan havalarına girmişler.
Arkadaşım buna çok şaşırmıştı.

Hasılı neye niyet neye kısmet. Gerçi kısmetten fazlası var işin içindeya neyse.

Diyeceğim, para varsa dava bitmiştir.
Görünen o ki Yahudilerinde davası bitmiş, yeni bir dava başlamış. Al gülüm ver gülüm, peşin bir dava.
Yoksa vadedilen topraklar gibi vadeli bir davayı asırlarca beklemişler, bakmışlar toprak moprak yok, peşin çalışmaya başlamışlar olabilir.
Tanrıdan faide yok, başımızın çaresine kendimiz bakalım bari demişler olabilir

Ayrıca zengin olmaları onları kötüde yapmaz, neticede çalışan kazanır, adamlarda çalışıyorsa, bunun altında illa dalavere dümen aramakta çok mantıklı değil.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 08-01-2018, 09:47
Dijwar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dijwar Dijwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahudi bir kız arkadaşım olmuştu.Kızın babası Kaliforniyadaki zenginlerdendi. 3 yıl kadar sevgili idik. Kendisine ben de sormuştum bunu.
Ben Kürdüm, bizim nüfus sizden fazladır ama sizin yaptıklarınızı yapamadık, dedim. Gizli ayinleriniz, ya da başka bir şey mi yapıyorsunuz, dedim.

Güldü, cevap vermedi. Ya gerçekten de çok büyük bir sır yok ya da var ve deşifre etmiyorlar

Kişiliklerinde devrim yapamayanlar, devrimci olamazlar
Mahir ÇAYAN
Alt 08-01-2018, 16:17
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ücbesgündür 6 bölümlük,Yahudiler bir ulusun tarihi adli belgeselleri izliyorum.
Yahudiler(baslangic haric)tarihin her döneminde Aleviler gibi dislanmis horlanmis ve katliamlara ugramis bir halk,bana göre yahudileri diger toplumlardan yüz adim önde tutan sey medeniyetin besiginden gelmeleri ve ticaretle ugrasmalari(Dolayisiyla sorucaksiniz ayni bölgenin diger toplumlari niye onlar gibi ilerliyemedi,Ayni bölgede diger toplumlari geri tutan sebebse ISLAM denen din kiligina girmis fasizmdir,baski zulüm ve özgür düsüncenin önünü kesmesidir)
Izledigim belgesellerde diger toplumlarin icinde el sanatlarini ve ticareti bilmeleri onlara hep avantaj saglamisdir dolayisiyla bu avantajda kendilerini daha cok gelistirmelerini saglamisdir(para varsa okur arastirabilirsin para yoksa kahve köselerinde yada tarlada yok olur gidersin) (her dönem krallar ülkeleinde ticaretin gelismesi icin yahudileri ülkelerine davet etmis onlara ayricaliklar tanimis ama bir dönem gecdikden sonrada ya sürmüs yada katletmisdir cünkü yahudiler cok kisa sürede krala kredi acacak duruma gelmis,https://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C3%B1a_Gracia_Mendes )
Dünyanin herkösesinde daginik olup birbirleriyle kontaktda olmalarida ayri bir avantaj,daha fazla bilgi daha fazla ve kolay ticari baglantilar.
Dipnot...Herhangi bir iddiam yok ,engin arastirma hirsimla etdigim tesbitlerdir,yanilmisda olabilirim herkese saygilar selamlar

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca

Önerilen Siteler