Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-08-2008, 00:43
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Politika mı? Dinler mi?

Sevgili arkadaşlar ben kendi adıma politika yapmaktan çok, dinlere karşı çıkmak için buradaydım. Fakat son zamanlarda kendimi kaptırdım ve din, bilimden çok politikaya dair yazı yazar oldum ve aslında dinler konusunda hemfikir olduğumuz bir çok arkadaşla ciddi manada ayrıştık, sürtüştük bu da kaçınılmazdı. Hoş değil.

Kendi yaptığımı da çok doğru bulmuyorum ve site bazında temel ile tali olanı ayırmak gerekir diye düşünüyorum. Sitenin formatı dinlerdir (tamamen şahsi kanaatim) burda yol almak gerektiğini düşünüyorum.

Selamlar.
Alt 13-08-2008, 00:58
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger vgm;

Ben, kendi adima; politikanin ayrimci cikarindan uzak kalmaya, kisileri insanlik altinda, farklarinin farkina varilaraktan, toparlamaya ve insanligin onundeki, hem kisisel hemde evrensel, dusmani gostermeye ve bunu yaparkende, genel resmi vermeye calisiyorum.

Tabi ki, kisileri, kisi yapan degerlerine saygi gostererek, bu alisilagelmis ve otomatiklesmis degerler icinde insanliga ve kisinin kendisine zararli olanlari, nedenlemelerini-sorgulamalarini onererek, ve yapilabilindigi olcude, boyunduruk tutsakligindan ve tum ayrimci degerlerden, tabulardan arinmayi onererek.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 13-08-2008, 01:05
Ayejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ayejj Ayejj isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bencede politikaya fazla takınılınmamalı.Bu site politik tartışma sitesi degil.
Alt 13-08-2008, 01:14
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

http://www.turandursun.com/forumlar/index.php

Burada herkese istedigi seçenek sunuluyor. İsteyen istedigi foruma yazmakta serbest, yeter ki site tüzügüne aykırı bir yazı yazmamış olsun. İsteyen de politika tartışır.

Bu tartışmayı geçmişte de yapmıştık. Görünen o ki son bir senedir, artık birbirimize hakaret etmeden tartışma kültürüne yaklaştık. Bunun ileriki adımı birbirimizin ne dedigini anlayabilmek olmalı.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 13-08-2008, 03:48
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

politikasiz bir ateizim sadece "karsi cikmak" olur.....
önemli olan ateist arkadaslarin bu toplumsal hayata, karsi ciktiklari degerlerin yerine hangi degerleri sunduklaridir, sunabildikleridir, buda ister istemez "politika" ile oluyor.....kuru kuru "anti-muhammedciligin" hic kimseye bir kazanimin olacagini düsünmüyorum.
kaldiki site de ateist den cok anti-muhammedci var, ve onlardan cok pro-muhammedci var, allahcilar ve materialistler azinlikta

Alt 13-08-2008, 04:35
mutluluk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mutluluk35 mutluluk35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben Turan Dursun sitesini din karşıtlığından çok özgür düşünen insanları kendi çatısı altında buluşturan bir sığınak olarak görüyorum.Fikri mücadelemi hiçbirzaman dinin kendisine karşı değil,insan düşünce ve davranışına sınır koyan,bireyi hem zihinsel hem de bedensel temelde köleleştiren yönlerine karşı vermeye özen gösteriyorum.Bu özgürleşme sürecinin de kuru kuruya bir dinsizlikle sonuçlanmamasını,sanatta,sosyal bilimlerde,edebiyatta ,felsefede daha aydınlık yansımalarla ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum.Bu açıdan din karşıtlığını sadece bir basamak olarak görüyorum.Din insani eksikliklerin,sıkıntıların,kaygıların vs. ürünüyse şayet,dinlerden özgürleşen insanları bu eksiklikleri en azından fark etmiş ve bunlara sanatta duygu,felsefede düşünce ve belki de politikada da çatışma yoluyla çözüm arayan insanlar olarak görüyorum.Bu konularla ilgili forumlardaki gelişmenin de sitenin gerçek amacına hizmet edeceğini düşünüyorum.Anasayfamızda Turan Dursun’ ait şöyle bir cümle geçiyor:

İnsan aklı, bilim, teknoloji, insan hakları alanında ulaşılan noktalar, bu yoldaki adımların ürünleridir.

Şahsen ben aydınlığa giden bu yola taş koyduğu için din karşıtıyım,din karşıtı olduğum için bu kavramları savunuyor değilim.Yani din karşıtlığı benim için sadece bir tezahür. Bence sitenin tanıtımının da bu şekilde yapılması gerekir.Aksi takdirde İslami forum sitelerinden farkımız sadece biçimsel olur,niteliksel olmaz.

Bir ekşi sözlük yazarı şöyle demiş:

54. http://www.turandursun.com sitesinde gezinirken anketlerde ''orhan pamuk'un nobel ödülü almasını nasıl karşıladınız? (sonuçlar - 1865 oy) (sitedeki aksaklık nedeniyle cevap verilemiyor.) gibi bir soru çıktı karşıma.acaba bu sorunun turan dursun ve düşünceleriyle ne alakası var?

Çok alakası olduğunu ispatlayabilmeliyiz…….
Alt 13-08-2008, 18:12
Üye

Çok işin ustası olan, bir işin çırağı olamaz.

Kötü limonun çekirdeği çok olur.

Bir koltuğa iki karpuz sığmaz.

Bunlar boşa söylenmedi.

Aslında ayrı bir politika platformu oluşturulabilir, ama bunlardan çok var zaten.

Selamlar.
Alt 13-08-2008, 18:28
-InVi- -InVi- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

-InVi- - MSN üzeri Mesaj gönder

Degerli vgm
neden politika platformunun olmasi sizi bu kadar rahatsiz ediyor ?
ateistlerin de sonucta sadece "anti-muhammedcilik"de hem fikir oldugunu ama siyasi konularda cidden farklilik ve ayriklarin olmasi sizi yoksa rahatsiz mi ediyor ki bu tür bir forumun olmasini site icin uygun görmüyorsunuz ?
yani müslümanlar "birlik" olmayinca müslümanlarin bu haline biyik altinda gülerken iyi ama ateistlerin "birligini" bozabilecek her türlü olasiligi da önlemek mi niyetiniz ? yoksa anti-muhammedcilerin ( dilim varmiyor ateist demeye, cünkü cogunlugu degil ) kendilerine yeni-baska insan kültlerini yarattigini görmek mi sizi rahatsiz ediyor ?!
cidden anlamis degilim ....
tekrarliyorum, "politikasiz" bir "ateizimin" bu topluma kazandirabilecegi hic birsey yoktur.
Alt 13-08-2008, 20:34
Üye

ateistlerin de sonucta sadece "anti-muhammedcilik"de hem fikir oldugunu ama siyasi konularda cidden farklilik ve ayriklarin olmasi sizi yoksa rahatsiz mi ediyor ki bu tür bir forumun olmasini site icin uygun görmüyorsunuz ?
invi

%65 evet.

yani müslümanlar "birlik" olmayinca müslümanlarin bu haline biyik altinda gülerken iyi ama ateistlerin "birligini" bozabilecek her türlü olasiligi da önlemek mi niyetiniz ?
invi

%100 evet.
Alt 13-08-2008, 20:40
okinono
Üye Değil

Din ne içindir?

Bu soruya cevap verildiğinde sanırım bir çok fikirde kişi de mecraına oturacaktır.

Selamlar

Önerilen Siteler