Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-03-2024, 20:37
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu burada dursun, .
Sizin için bir kaz daha belirtelim. Bilime inandığınızı ve bu kör inanç, bağlılık, sadakat nedeniyle bir şeyleri göremediğinizi ve yanlış yönelimde olduğunuzu düşünüyorum

Tıpkı bir dindar gibi. Bilim inancınızın sınırlamaları nedeniyle ..

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 14-03-2024, 20:40
Üye

O kadar basit aldatma metinleri için, bilime dahi gerek yok, ortalama antik çağ felsefesi kadar bilinç yeterli.

Benim celsemi buraya not edelim, bak gör gerçekleşecek.
Bu (çok büyük olasılıkla) sandığınız şey değil. Kendinize bunu yapmayın.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.
Alt 14-03-2024, 20:48
Üye

O kadar basit aldatma metinleri için, bilime dahi gerek yok, ortalama antik çağ felsefesi kadar bilinç yeterli.

Kısa hatırlatmalar

Cassiopaean transcripts

Metinler kehanetimsi değildir ve genel anlamda kehanet içermez

Laura ilk celseden bu yana her defasında tabla başından en az iki kişiden biriydi ve bazen onlarca tanıkta dahil edildi ve sorular sordu. Hiç bir zaman ona peygamberlik, özel oluş, seçkin oluş gibi şeyler atfedilmedi. Bu genel olarak ruhçuluğun karakteridir. Bu metodoloji yöntem olarak görülür. Buradaki vahiy bağlantısı gibi şeyler yok. Bunları yazdığınızda açıkçası ne deneceğini bilmiyorum ama kendinizi ... ne deneceğini bilmiyorum

Şimdi bu sandığınız şey değil yani yazdıklarınız akla ziyan. Kendinize yazık.

Kendinize bunu yapmayın

Alt 14-03-2024, 21:04
Üye

Siz şimdi sanırım şöyle düşünüyorsunuz. Bir tablaya oturup deneyip deneyip uğraşsak bile dönmeyecektir ve nasıl olsa hiç bir şey olmayacaktır ya da bu doğadışı akıldışı, akıl işi değil böyle şey olmaz o yüzden uyduruyorlar, zaten ölçülemez, ispatlanamaz ve nasıl olsa bilim arkamızda, çoğunluk arkamızda

Bir kaç şey söyleyelim.

Birincisi ben kafayı peynir ekmekle yemedim. Ben bu lafı dindarlara söylerdim. Cehennemi olan bir tanrıyı es geçecek kadar akılsız değilim anlamında

Kandırılmıyorum ki kandırılacak hiç bir şey yok. Pazarlanan bir ideoloji ya da ürün değil

Bu tam olarak bir inanç sistemi değil.

Orada yazanlar gerçek çıkarsa umarım çıkmasın kimsenin çıkarı olmayacak

Şimdi üç beş sayfa yüzüne bakıyorsunuz tamam mı absürd-saçma geliyor ve dönüp bunları söylüyorsunuz ama bak şimdi. Onu 5-600 sayfa okusaydın fikrin değişebilirdi. Neden? Öyle olmadığını görecektin.

Bu para toplama işi değil. Kişiler bağış alıyor yani ödeme alıyor doğru. Alan memnun satan memnun ve talep var ve bu gerçekçi talep yani kesin olarak "alan memnun" yani emin olun ve bağışlar canı gönülden emin olun.

Alt 14-03-2024, 21:39
Üye

Yakında peygamberimize küfür ediyorsun diyeceksin İctenlik.

Ben değil, Laura insanların aklıyla alay ediyor, ama sonuçta kazanıyorlar, New Age tarikatlar...

Alıntılar, devamı demişsin, bugün görmedim ki, zamanında okudum, o sebeple diyorum, metinlerde ortalama bir falcı taktiği uygulanıyor(yakın, uzak, büyük, açık, kapalı, 2 olay gerçekleşecek, ne zaman Güneş terazdiyken), elbette objektif cevap gerektiren her soruya da, tamamen alakasız tek kelime soyut cevaplar veriliyor, bu taktiktir, Laura yalnız değil, epey bir isim var.
Şunu tekrar edelim

Laura bir rehber, bilici, manevi oğretmen hatta medyum olarak görülmüyor. Bunu ben diyorum oysa aşağıdaki sitenin admini, tüm iletişim trafikleri mevcut
Yani yazık olur

https://cassiopaea.org/forum/

Yani bu kişi senin benim gibi herhangi biri olarak eline bir viya tahtası alıp bu işi kovalamış biri olarak görülür. Başka bir şey atfedilmez. Kabaca.

İkincisi bu olguda "yanıtçı (C : )" önemsenir. Şimdi siz ilk celselerden bir alıntıyla kimlik getirdiniz. İlerleyen celselerde defalarca kez yanıtçı "gelecekteki biz" olarak tanımlandı. Bunu okuyucular böyle kabul eder. Yani takipçiler, bu yapının bütün takipçileri "C:" yi okuyor ve sayıyor , onu "gelecekteki biz" olarak ele alıyor ama onu senin gibi Laura olarak görmüyor. Bir kere yanıtlayıcı Laura ve sen ve ben arasında bir fark önermiyor ya da ortaya koymadı. Bunu zaten okuyan göremez mi?

Celseler 3 günlük değil bakın 1994'ten beri sürüyor. Takipçi kitlesi bir din, tarikat, örgüt şube elemanına benzemiyor. Kaldı ki sanırım 30 yıl kandıramazsın. Dene.

Tarikat olsan ?
Üyelerin talebi olacak. En basiti soruları olacak ki var zaten. Aldıkları yanıtlarda ilginçtir
Örnekleyelim mi?

Hayır
Bazen
Bazı durumlarda

Bu dün çevrilen celseden.
Bir üyenin üç sorusu da "hayır" yanıtı aldı
Bir üyenin üç sorusu da "bazen bazı durumlarda" yanıtı aldı

Para ödemeye devam ederler mi_?
Bağlı kalmaya_?

Alt 14-03-2024, 21:44
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

"ictenlik"´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz şimdi sanırım şöyle düşünüyorsunuz. Bir tablaya oturup deneyip deneyip uğraşsak bile dönmeyecektir ve nasıl olsa hiç bir şey olmayacaktır ya da bu doğadışı akıldışı, akıl işi değil böyle şey olmaz o yüzden uyduruyorlar, zaten ölçülemez, ispatlanamaz ve nasıl olsa bilim arkamızda, çoğunluk arkamızda
Böyle düşünmüyorum, bilim arkamızda v.s demiyorum, bu çok saçma bir bakış açısı olurdu.
Eleştirilerim orada, üstelik basit kriterlerde, bir şeye sığınmamıza ya da arkamıza almamıza ne gerek var, eleştirilen içerik, metinler, strateji, taktik. Bu şahıslar ve mitolojileri benim adıma tabu, kutsal değiller sonuçta.
Şimdi üç beş sayfa yüzüne bakıyorsunuz tamam mı absürd-saçma geliyor ve dönüp bunları söylüyorsunuz ama bak şimdi. Onu 5-600 sayfa okusaydın fikrin değişebilirdi. Neden? Öyle olmadığını görecektin.
Hayır 2000'lerde bir hayli okumuşumdur. Kısa sürede sürekli aynı taktik ve aynı edebiyatla yüzyüze geldiğimi anlamıştım, insanlar bu yüzyılda hala daha bu kadar basit, soyut, hipnoz taktiklerine, irdelemeden nasıl bu kadar kolay aldanıyor demiştim. Diyorum ya, somut sorulara, somut cevap vermediği, gözleme, veriye açık olmadığı, nesnel dayanaklar içermediği sürece, kurgudur. Laura ise diğer tarikatlara karşı çok şey söylemiştir, yalan, yanlıştırlar, bir Laura doğrudur, kısaca bana inanın, onlara inanmayın. Gir İslam'ın anlayışna bak, inanırsan cennet, inanmazsan cehennem der, yani Allah bu düzeyde acizdir, bunlar ise bunu diyemezler, daha dolaylı yollar kullanmak zorundalar.
Zaten anlatım kurguya dayalı, yöntem kurgu, hikaye-tema kurgu..
Bu para toplama işi değil. Kişiler bağış alıyor yani ödeme alıyor doğru. Alan memnun satan memnun ve talep var ve bu gerçekçi talep yani kesin olarak "alan memnun" yani emin olun ve bağışlar canı gönülden emin olun.
Çünkü bir tarikat-cemaat anlayışı sonuçta, dolayısıyla, alan daima memnun, veren daima gönüldendir... Temelde aldatma yatan her olguda, gerçeklik algısı, farkındalık kaybı yaşanacaktır, dolayıısyla dışına çıkamadığı sürece eylemlerinden memnun olacaktır.

Not: Bu konu bir bölümden ayrılarak, yeni bir başlığa taşınacaktır, yeni başlık ismine dair önerin varsa belirtebilirsin.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 14-03-2024, 21:53
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

İkincisi bu olguda "yanıtçı (C : )" önemsenir. Şimdi siz ilk celselerden bir alıntıyla kimlik getirdiniz. İlerleyen celselerde defalarca kez yanıtçı "gelecekteki biz" olarak tanımlandı. Bunu okuyucular böyle kabul eder. Yani takipçiler, bu yapının bütün takipçileri "C:" yi okuyor ve sayıyor , onu "gelecekteki biz" olarak ele alıyor ama onu senin gibi Laura olarak görmüyor. Bir kere yanıtlayıcı Laura ve sen ve ben arasında bir fark önermiyor ya da ortaya koymadı. Bunu zaten okuyan göremez mi?
Neyi değiştirdi İctenlik, zaten görmüşüm,dön önceki mesajlarıma "gelecekteki ben, siz" demişimdir.
Kısaca baştan anlayışıyor ki, önce her birine isim vermiş, bakmış bunun sonu yok, temsil seçmiş, "gelecekteki siz" muhatapça ifade edilmiş, böylece okuyan tarafında bu "gelecekteki biz" oluvermiş.

Gelecekteki biz olamaz, bu ayrı konu, gelecek yaşanmış değil, bugünden, hareket, değişimden yola çıkılarak yapılan bir soyutlamadır. Neyse..

Burada ietişime geçtiğini iddia ettiklerine ne isim verdiği önemli değil, sormamdaki amaç, sonuç olarak iletişime geçilen çeşitli kişi, bireyler olduğu iddiasıdır, eğer sözler laura ve ortaklarına ait değilse, kime ait sorusu daima anlam kazanır.

Tairkat olup, olmamasının kıstası, farklı içerikle detaylanmış biçimlerle ilgili değil, sonuç olarak bu tür akımlar, istismarlarda cemaat oluşturmak bir amaçtır.

Not: Bu konu bir bölümden ayrılarak, yeni bir başlığa taşınacaktır, yeni başlık ismine dair önerin varsa belirtebilirsin.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 14-03-2024, 22:15
Üye

Neyi değiştirdi İctenlik, zaten görmüşüm,dön önceki mesajlarıma "gelecekteki ben, siz" demişimdir.
Kısaca baştan anlayışıyor ki, önce her birine isim vermiş, bakmış bunun sonu yok, temsil seçmiş, "gelecekteki siz" muhatapça ifade edilmiş, böylece okuyan tarafında bu "gelecekteki biz" oluvermiş..
Şimdi bunları yazdığın zaman benim kandırılıyor olduğumu ve bunu göremediğimi iddia edersin
Bu durumda seni tekrar gözden geçirmeye davet etmeliyim ya da en azından sandığın gibi olmadığını düşündüğümüzü hatırlatmalıyım

Gelecekteki biz olamaz, bu ayrı konu,
Şu olamaz bu olamaz dediğimizde neyin olup olamayacağını bildiğimizi varsayarız
gelecek yaşanmış değil,
Doğru
Gelecekteki biz dışında sanırım "üst benlik" vb adı da alıyorlar.

Bu celselerde geçmiş ve gelecek her ikisi de açık denir. Senin yukarıda geleceğe uyguladığın mantıklama tam olarak geçmişe de uygulanır.

Okuyun. Bulanık mantığa maruz kalacaksınız. Bunun neresi kötü

Burada ietişime geçtiğini iddia ettiklerine ne isim verdiği önemli değil, sormamdaki amaç, sonuç olarak iletişime geçilen çeşitli kişi, bireyler olduğu iddiasıdır, .
Birey oluş?
Tam olarak öyle denemezdi

eğer sözler laura ve ortaklarına ait değilse, kime ait sorusu daima anlam kazanır..
Farketmiyor, biz bunu ispatlamak ya da tersiyle boğuşmuyoruz
Yoldan geçerken dalda bir armut görüp koparıp yersin. Bu önümüze düştü okuduk, sonra bunu anlatınca herkes bununla boğuştu

Tairkat olup, olmamasının kıstası, farklı içerikle detaylanmış biçimlerle ilgili değil, sonuç olarak bu tür akımlar, istismarlarda cemaat oluşturmak bir amaçtır.
Şimdi bunlar yazılınca ne yapmamız gerekiyor?

30 yıllık toplamda 3 bin sayfaya varan çıktılar ve açık forum iletişimleri. Bunlar orada ve dediklerinle uyumsuz.

Geri dönüşüm kutusunu yeğlerim

Ben bu konuya tamamen ve tamamen Haktan'la ilgili mesajda "galaktik dostlar" kavramından duyulan rahatsızlığı yansıtmak ve buna karışı kendi alternatif gündemimi hafifçe ve uygun olursa, fırsat bulursam katma çabasıyla girdim. Amaç bu değildi. İstenen ve arzu edilen de.

eğer sözler laura ve ortaklarına ait değilse
Daha önce önerdiğim bir şeyi önerebilirim. Tüm metni okumaya incelemeye ve kişileri ve grubu araştırmaya, forumu okumaya gönüllü olan emek edecek varsa ,bir reddiye vb yazarsa, mesela kitap vb basarsa alır ciddiye alarak okur dinleriz..

Şu noktada ben sizi kargayı muşmula sanmakla ilgili görüyorum.

Alt 14-03-2024, 23:02
Üye

Hayır 2000'lerde bir hayli okumuşumdur. Kısa sürede sürekli aynı taktik ve aynı edebiyatla yüzyüze geldiğimi anlamıştım, insanlar bu yüzyılda hala daha bu kadar basit, soyut, hipnoz taktiklerine, irdelemeden nasıl bu kadar kolay aldanıyor demiştim. Diyorum ya, somut sorulara, somut cevap vermediği, gözleme, veriye açık olmadığı, nesnel dayanaklar içermediği sürece, kurgudur. Laura ise diğer tarikatlara karşı çok şey söylemiştir, yalan, yanlıştırlar, bir Laura doğrudur, kısaca bana inanın, onlara inanmayın. Gir İslam'ın anlayışna bak, inanırsan cennet, inanmazsan cehennem der, yani Allah bu düzeyde acizdir, bunlar ise bunu diyemezler, daha dolaylı yollar kullanmak zorundalar.
Zaten anlatım kurguya dayalı, yöntem kurgu, hikaye-tema kurgu..

Çünkü bir tarikat-cemaat anlayışı sonuçta, dolayısıyla, alan daima memnun, veren daima gönüldendir... Temelde aldatma yatan her olguda, gerçeklik algısı, farkındalık kaybı yaşanacaktır, dolayıısyla dışına çıkamadığı sürece eylemlerinden memnun olacaktır.

Onlara bak

Arkadiusz Jadczyk teorik bir fizikçi
Profesör Jadczyk

Niall Bradley

Boston Maratonu Bombalamaları, Sandy Hook, Aurora Atışı ve Diğer Sahte Bayraklı Terör Saldırılarının ortak yazarıdır .

Scott Ogrin

Scottie, BSEE ve msee'ye sahip bir elektrik ve bilgisayar mühendisidir.

Joe Quinn

Bir deneme yazarı ve basılı yazar olarak Joe

Juliana Barembuem

Arjantinli-İtalyan Juliana, 18 yaşında Fransa'ya taşındı ve burada Dilbilim alanında Yüksek Lisans derecesi aldı.

Bu kişiler açık kimlikleriyle son bir kaç celsenin bizzat katılımcısı ve üreticisi olduğu iddiasında

Buradan komik algılanıyorsun

Alt 14-03-2024, 23:10
Üye

Burada ietişime geçtiğini iddia ettikleri
Haktan Akdoğan ..
twitter 88 bin ve youtube 114 bin takipçi

Laura twitter 3 bin takipçi

Dünya adil değildi, üzgünüm.
İnsan olarak biz iletişim konusunda başarısızdık, üzgünüz

Lütfen onlara şizofren deme

Önerilen Siteler