Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-10-2005, 15:12
Bulent
Üye Değil

Nüfus cüzdanlarından din hanesini kaldırmak çok yanlış olur. Şöyle düşünün, bir deprem ya da benzer bir doğal afet oldu ve binlerce insan öldü. Bunların cenaze işlemleri yapılırken müslümanlığın kurallarına göre mi yoksa başka bir inanç esasına göre mi yapılacağını bilemezsiniz.
Diğer bir örnek, kimsesiz bir insanın öldüğünü ve cenazesinin defnedileceğini düşünelim. Eğer hangi dine mensup olduğu yazmıyorsa nasıl bir yol izleyeceğinizi bilemezsiniz. Bunlar birer örnek. Bunun dışında daha pek çok yararı var. Tartışılabilir tabi ki.

Yani, kan grubu neden yazıyorsa din hanesi de o nedenle yazılır. Bu bilginin nüfus cüzdanında yer alması çok gerekli.
Ama, eğer kişi dinsizse bunu basit bir şekilde, mesela bir dilekçeyle sildirebilmeli.
Alt 23-10-2005, 16:27
Tuzbaykucbars Tuzbaykucbars isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tahminimce Türkiyenin yüzde 40 ' i ateisttir.
Her ailede inanmiyan cocuklar vardir.
Alt 23-10-2005, 17:34
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mokartes kardeşim inan özel'ime hiçbir mesaj gelmedi. Sürekli bakıyorum ama yok. Yok, yok, yok.
Haaaa. Bu arada benim gibilerin ortadan kaldırılması gerektiğini söylemişsin. Tam da sizin muhammedinizin mantığına uygun bir uygulama.
"Nerde bulursanız öldürün" Harbiden be! Ben yanına gelsem "Mokartes ben materyalistim" desem beni ortadan kaldırır mısın?
İnan merak ettim.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 24-10-2005, 03:10
Üye Değil

BANA NE OLDU İSE GİRİŞ YAPAMADIM Bİ TÜRLÜ.BAŞKA NİCK İLE BURADAYIM.BEN MOKARTES.ÜSTTE Ö.M YAZIYOR ÖZEL MESAJ ORADAN ATILMIYORMU 3 TANE MESAJ YOLLADIM SANA MUHAKKAK GELMİŞ OLMASI LAZIM.İKİNCİSİ KARŞIMA GEÇİPTE ALLAH'IMA PEYGAMBERİME SÖVECEK ADAMI TANIMIYORUM YÜZÜME KARŞI ANAMA SÖVENE NE YAPARSAM ALLAH'IMA PEYGAMBERİME SÖVENEDE AYNISINI HATTA DAHA ŞİDDETLİSİNİ YAPARIM.BENİM MEŞREBİM BU.HA BAŞKA TÜRLÜ İNANÇLISIN VEYA İNANÇSIZ BENİ ALAKADAR ETMEZ SAYGI DUYARIM HERKES HÜR.NE BEN SANA SÖVERİM NE KENDİME SÖVDÜRÜRÜM.BURADA ATIP TUTAN BAZI ZERZEVAT VAR.ONLAR ANCAK EVLERİNDEN TANINMAK VE BİLİNMEK KORKUSU OLMADAN ATIP TUTAN ÖDLEKLERDİR.SIKIYSA GELSİNLER ER MEYDANINA.DEDİĞİM GİBİ HERKESİN İNANCI KENDİNE. BİZ BURADA MEDENİCE TARTIŞIYORUZ.DIŞARIDA KARŞILAŞSAK VE SEN BANA BAHS ETTİĞİM TARZDA HAKARETAMİZ KONUŞMASAN SENİNLE ELDE SIKIŞIRIM.BENİM NİCEE ATEİST DOSTLARIM VAR.İŞİM GEREĞİ HER TÜR İNSANLA MUHATABIM.BAZEN BURADA KANTARIN TOPUZUNU FAZLA KAÇIRDIĞIM OLUYOR AMMA MAZURUM.SEBEBİ SİZSİNİZ.KİMSEYE HAKARET ETMEDEN FİKİRLERİMİ BEYAN ETMEYE ÇALIŞIYORUM.KUYRUĞMA BASMAYANI SOKMAM ANLIYCAĞIN.
Alt 24-10-2005, 04:45
Üye Değil

ne iş yapıyosun?
Alt 24-10-2005, 14:50
Üye

Seyfi kardeşten hızlı bir giriş. Merhaba mokartes. Seni kim bukadar sinirlendirdi yaaa?. Bana cevap yazmışsın ve "affetmem demişsin. Ben senin allahına ve peygamberine sövmedim ki! Sadece onları makaraya alırım. Ben her dini eleştiririm ve saçma olan yerleriyle dalga geçerim. Ayrıca evden, mevden yazıyorsunuz. Tanınmamak için gibi bir cümle koymuşsun. Sen de aynı mantıkla hareket ediyorsun. Sen korkundan mı böyle yapıyorsun. Ayrıca meşrebini değiştirsen, daha iyi bir insan olabilirsin heralde.
Saygılar. Mesaj falan gelmedi

Tek Gerçek Maddedir
Alt 25-10-2005, 02:04
kani kani isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulent
kimsesiz bir insanın öldüğünü ve cenazesinin defnedileceğini düşünelim. Eğer hangi dine mensup olduğu yazmıyorsa nasıl bir yol izleyeceğinizi bilemezsiniz.demişsin.
Bir cesedin dine ihtiyacı varmı ki dini tören yapılsın.Ölünce organik bir çöp haline gelen bir beden için yapılabilecek en iyi şey onu kokmadan yok etmek olmalı.
Nüfus cüzdanındaki dini hanesine gelince:Her çocuk dinsiz doğar dini sonradan anası babası ve yakın çevresi ona dikte eder.Eğer cocuk biraz geniş düşünmeyi öğrenmişse anasının babasının dinini beğenmeyip kendine bir din seçebilir veye ateist olur.
İleride hangi dini seçeceği meçhul bir çocuğa metazori sen müslümansın demek ve bunu bir belgeye kaydetmek ne kadar insani oluyor acaba.
Yadırgadığım bir başka konuda bazıları beğenmedikleri konulara tepkilerini tehdit ve hakaret içeren sözcüklerle belirtiyorlar sanırım bu forumun Ateistlerin yazıştığı bir site olduğunu unutuyorlar zaman zaman.
size rahatsız edici gelen bir konu varsa ve sizi sinirlendiriyorsa siteye girmemeniz daha efendice olur sanıyorum.
yüzyıllardır Müslüman aleminde Hristiyanlara ve Ateistlere hakaretler edildi ve onlar sustular,hiç değilse bizler İslami sitelerde sizleri rencide etmek gibi bir düşünceye sahip değiliz.
Alt 25-10-2005, 12:57
NUR NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Materyalist bence biraz mantıklı konuşmak lazım dinlerin yasaklanması demişsin sen inanmayan birisi olabilirsin fakat dünyanın bir çok yerinde islamiyet ve islamiyet dışında farklı dinlere inanıyorlar kimin cesareti yeter kı böyle bir teklıfte bulunmaya buna sadece islami kesimden itirazlar gelmeyecektir Senın bu din ve din korkun ne anlayamadım Tuzbaykucbars Her ailede inanmayan çocuklar vardır demişsin bence yanılıyorsun sen islamiyetle yetişen kalpler görmemiş Kani ateistlerin dine ihtiyacı olmaya bılır fakat inanan insanların sahıp olduğu inanca bağlı değerlerı var Ayrıca her çokcuk dinsiz doğmaz her çocuk müslüman olarak doğar KANI BU FORUM BENIM BİLDİĞİM ÖZGÜR BİR FORUM HER KESİMDEN KATILANLAR OLABILIR AYRICA HRİSTİYANLARA YADA ATEİSLERE HAKARETLER OLDU DEMİŞSİN SİZLERİNDE BİZE KARŞI HAKARETLERİ OLDU NE DEDIK DIYE SORACAK OLURSAN SİZLERİN BENIM DINEME YAPACAK OLDUĞU TEK BİR HAKARET YADA AŞAĞILAMA BANA EDILEN HAKARETLERDIR SIZLERDE BUNLARI BİRÇOK KEZ YAPTINIZ ZATEN HATIRLATIRIM burada hiçbir müslüman kardeşin inançlarınızdan dolayı sizi yargıladığını düşünmüyorum bizim tepkılerımız inancımıza sahıp çıkmak ve burada bazı zavallıların aslında kendı sahıp oldukları niteliklerdeki hakaretlerıne karşı mücadele vermektır SELAMETLE
Alt 25-10-2005, 13:57
mmx mmx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

MATERYALİSTİ MUHATAP ALMAZSANIZ İYİ OLUR.TAM BİR MOLOZ KENDİSİ.ZATEN TÜM KAFİRLER BİRER MOLOZDUR.ALLAHU TEALA ONLAR HAYVANLAR GİBİDİRLER DEMİYORMU.DOĞRUDUR.ZATEN DARWİN EVRİM TEORİSİNE GÖREDE KENDİLERİNİ, GELİŞMİŞ BİR HAYVAN KABUL EDİYORLAR.ONUN İÇİN BUNLARA HAYVAN DEMEKTE BİR SAKINCA GÖRMÜYORUM.İNSAN HİÇ ATALARINDAN UTANIR MI?HAYATLARI YEMEK İÇMEK CİNSELLİKTEN İBARET.İBADET YOK.YANİ TIPATIP HAYNLAR GİBİ)
CEM İSE AKRABALARINDAN KORKUP, TEPKİLERİNDEN KORKUP HAK BİLDİĞİ DAVA YOLUNDA İLERLEMEKTEN KORKAN BİR ATEİST.
HZ.MUHAMMEDE LAF ATAN, ONA BURDA SAYISIZ HAKARETLERİN EDİLDİĞİ BİR SİTENİN YÖNETİCİSİ.ZATEN ÜSTAD TURAN DURSUNDA ÖYLE HAKARET EDERDİ.
CEM SEVGİLİ KAFİR,
SORARIM SANA, KAFİRUN SURESİ İLE ALAY ETMİŞSİNİZ!!!!!!O ALAY ETTİĞİNİZ PEYGAMBER GÜNEŞİ AYI VERSENİZ HAK BİLDİĞİM DAVADAN VAZGEÇMEM DİYOR.TÜM AİLESİNİ TÜM KABİLESİNİ KARŞISINDA ALIYOR!SEN İSE AKRABA ÇEVRENDEN KORKUYORSUN.)UTANMADAN MUHAMMED A.S HAKKINDA KONUŞUYORSUNUZ.SİZLER ONUN TIRNAĞI BİLE OLAMAZSINIZ.
Alt 25-10-2005, 17:09
Üye

mmx. Yine tam gaz ilerliyorsun. Ver ver gaz ver. Nasıl olsa paran biter ve yolda kalırsın. Hakaretten iyi anlıyorsun. Muhammadin ve allahın sana bunları öğretmiş anlaşılan. Azıcıkta insanlıktan ve ahlaktan bir şeyler öğrenseydin iyi olurdu. Gerçi bunu müslümanlıkta bulmak biraz zor ama aramakta fayda var değil mi? Sen istersen gene ateist ol. Bak islam seni küfürbaz yapmış.
İnsan beden itibarıyla elbette hayvandır. Organları, sistemleri, sistemlerin çalışması hayvanlarla ortak. İşte bu nokta da akıl insanları hayvanlardan ayırır ki, sende de maalesef bu yok. Yani sen ne yazık ki sınıf atlayamamışsın. . Senin adına çok üzgünüm. ama olsun. biraz çalışırsan, belki başarılı olabilirsin bu konuda.
Sen ne zamana kadar materyalisttin, ne zaman ulema oldun, dini bütün oldun, müslüman oldun? Bu konuda bayağı iddaalısın da ondan sordum. lütfen bu işin formülünü bana da anlat. Cehenneme gitmekten çok korkuyorum. Beni de kurtar.

Tek Gerçek Maddedir

Önerilen Siteler