Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-11-2013, 12:46
Psiko Psiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sizler de duydunuz mu bilemem ama eskiden büyüklerimiz "Bir göz ilen bir de g.t ilen çok oynanmaz" şeklinde bir söz söylerlerdi.
1980 yılından başlayıp günümüze kadar devam eden süreçte "Halk"ın büyük bir kesiminin,ki bu kesime bir zamanların "MC" si yani dincisi.milliyetçisi ve de iktidarları iktidara taşıyan o "Sağ" kesim,
ki şahsıma sorsan ne dincidir ne milliyetçi ama öyle görünür ve ülkemizde geniş bir tabana sahiptir.
İşte bu ne dinci ne de milliyetçi olmadığı halde hem dinci hem de milliyetçi duyguları barındırdığını iddia eden geniş kesimin bir diğer "Çok oynanmayacak" olan değeri de Mustafa Kemal Atatürktür.

Şimdilerde Muharrem İnce'nin nezdinde dine sahiplenmiş,sahiplenen bir görüntü çizen chp gibi,
bu geniş kesime şirin gözükmek için akp nin de Mustafa Kemal Atatürk'e sahiplenmesi çok ta şaşırtıcı değil.
Zira siyaset denen şey tam da bu işte.

Abd için kendi çıkarının ötesinde hiçbir şey yoktur.
Ülkelerin yönetimleri kendisine biat etsin de gerisi ne olursa olsun hiç önemli değildir.
Yönetim ister dinci,otoriter ve diktatörce bir yönetim olsun ister Atatürk milliyetçiliği adı altında bir otoriter,totaliter rejim olsun ne farkeder ki ?
Yeterki abd ye biat etsin.

Yüksek ihtimal son olayları analiz eden "İmaj maker"lar bu ülkede din ve Mustafa Kemal Atatürk ile oynanmayacağı gerçeğini farkettiler ve gördüler ki,akp ye yeni bir "İmaj" vermişler.
Ben de uzun zamandır "Noluyooo lan bayram değil seyran değil bunlar Mustafa Kemal'in değerlerine chp den bile fazla sahip çıkmaya başladılar" deyip duruyordum.
Chp deki din sahiplenmesini gördüğümde "Ahanda yakında bunlar Atatükçü kesilmezse ben de ne olayım" demiştim.
Ahanda piyasaya çıktılar

Ah siyaset ah sen nelere kadirsin ahh

Kendin için istemediğini,başkaları için de isteme.
Alt 12-11-2013, 22:30
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Psiko´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizler de duydunuz mu bilemem ama eskiden büyüklerimiz "Bir göz ilen bir de g.t ilen çok oynanmaz" şeklinde bir söz söylerlerdi.
Altina imza attim gitti sevgili psiko. Cok yasayasin sen.

Önerilen Siteler