Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-04-2012, 12:56
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş.

Eğitim yoksulu ve eğitim varlığı görmemiş, kendini tavuk misali darı ambarında zanneden, eğitimi dibcikle eştutan bir zihniyetin gelişen durumdan şikayetçi olması ve ambarının yok olacağı paranoyası içinde olması, kalemin değil dibciğin gücüyle saldırması normal.

Bense hergün yaptıklarına, nasıl yapabildiklerine hayretle bakıyor, gıpta ile seyrediyorum.

''Yiğidi öldür hakkını yeme'' sözü de yabancıdır kendini darı ambarında sanan kimselere.

Ne desen, nerden tutsan boş.

Sekiz sene, bir büstün karşısında; bir hazır ol duruşundan sonra, zaten zorunlu olmayan, varlığı olmayan bir eğitimin varlığından mı söz ediyorsunuz siz?

Uyansanız artık.

En korkunç olanı uyanamazsınız çünkü bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır ve uyandırılabilir.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, o yalnız uzaklaşılması gerekendir.

(''Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, uyandırın.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen aptaldır, uzaklaşın.'')

Sevgiler.
Alt 10-04-2012, 09:28
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Selalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bense hergün yaptıklarına, nasıl yapabildiklerine hayretle bakıyor, gıpta ile seyrediyorum.
Biber gazıyla ,tazikli suyla ,copla ,baskı ve zulümle yapıyorlar .

Baş efendi bu yasa ya geçecek ya geçecek diyor ve yasa kavga dövüşle zorla geçiyor .

Tam bir ileri demokrasi örneği !

Sen tanıdığın bir ilk öğretim öğretmenine sor bakalım 60 aylık çocuğun okula başlaması doğrumududur ?

Hangi eğitimcinin görüşü alınmış ?

Ha ama sen enbesil Arap kültürünü ezberleteceğin koyun bir nesil yetiştirmek istiyorsan ,aklı ermeden ,kafası basmadan alıp sürüye katarsın , o zaman gütmesi daha kolay olur .

O zaman büstün karşısında dim dik ayakta durmazlar , yere kapanıp gaybten medet umar tapınırlar .

Neden aç olduklarını da sorgulamazlar daha rahat sömürürsün .

Allahın işini rast getirsin ,kolay gelsin .

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 10-04-2012, 11:07
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ustalık dönemi daha nice sürprizlere gebe. Bunlar iyi günlerimiz. Ben 2012'yi misak-ı milli sınırları dahilinde tamamlayacağımızdan çok şüpheliyim.

Şüphelerim de yersiz değil. Ulusalkanal'ın defalarca yayınladığı 'EŞBAŞKAN' adlı siyaset analizi videosunu izlesin herkes. Mutlaka izlesin derim.

Ondan sonra kürtçü, pekekeci, şeriatçı, liboş tayfası ağzını açsın.

Hele bir 'görevlendirmeyi', gizli sözleşmeleri tarafların ağzından dinleyin

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 11-04-2012, 00:29
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mutezile´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ustalık dönemi daha nice sürprizlere gebe. Bunlar iyi günlerimiz. Ben 2012'yi misak-ı milli sınırları dahilinde tamamlayacağımızdan çok şüpheliyim.

Şüphelerim de yersiz değil. Ulusalkanal'ın defalarca yayınladığı 'EŞBAŞKAN' adlı siyaset analizi videosunu izlesin herkes. Mutlaka izlesin derim.

Ondan sonra kürtçü, pekekeci, şeriatçı, liboş tayfası ağzını açsın.

Hele bir 'görevlendirmeyi', gizli sözleşmeleri tarafların ağzından dinleyin
Sayın Mutezile,

Sizin sahiden siyaset denen şeyden haberiniz olduğu hususunda bazen şüpheleniyorum. Türkiye'nin şu anki sınırlarından bir toprak kaybetme ihtimali, mevcut topraklara yenisini katma ihtimalinden daha fazla değildir. Toprak kaybetmeyi bırakınız, bölgedeki gelişmelere bağlı olarak Türkiye ''esnek siyasal birlikler'' çerçevesinde yeni eyaletlere dahi sahip olabilir(Suriye'nin güneyi ve Kuzey Irak)

Önerilen Siteler