Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-03-2012, 19:49
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Muazzez Hoca'dan ''Dindar Nesil'' Üzerine....

Harika bir yazı;

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkan yeni bir inciyi gazetelerde okudum ve TV' lerde kulağımla duydum: "Muhafazakâr/Dindar Gençlik Yetiştireceklermiş." Biz eskiden muhafazakâr denince gerçek imanlı, ayni zamanda çağa ayak uyduran kimseler olarak anlardık. Rahmetli babam ve annem onlardandı. Hala öyle olanların var olduğunu biliyorum, ama sözüm onlara değil, alınmasınlar. Şimdi, "Dindar" geçinenler iki yüzlü. Atatürk zamanında böyle olanlar laiklik çıkınca hemen kendilerini gösterdiler. Eğitimi olmayan rahmetli annem bunu çok güzel gözlemiş ve anlatmıştı bana. "Kızım, millet dinini bırakmaya ne de istekli imiş. Laiklikle inancınızda özgürsünüz, kimse kimsenin inancına karışmayacak, denince herkes dinlerini bırakıverdi, sanki Atatürk onlara, dininizi bırakın dedi!" demişti. Evet, o zamanlar zorla, onun bunun baskısı, ayıplanma, korkusu ile zorla dinlerini yapanlar rahatlayıvermiş, bırakmışlardı. Çünkü kimse onlara, "camiye gitmiyorsun, içki içiyorsun" diyemiyor, onlar da vicdanlarının istediğini yapıyorlardı. Şimdi ne oluyor? Camilere birbirinden çekinip gidenler, dindar görünüp bir şeyler kapmak isteyenler aldı yürüdü. İçki açıkta içileceğine evlerde gizli içilmeye başlandı. Gazetelerde en çok içkinin Konya'da tüketildiğini duyunca hiç şaşırmadım. Çünkü en dindar yer orasıymış! İki yüzlü insanlar çevirdi etrafımızı. Biz din ve imanın en başta dürüstlük olduğunu öğrendik. Önce olduğun gibi görüneceksin. Ne istemeyerek dindar görüneceksin, ne de istemeyerek çağdaş görüneceksin. Bizim bildiğimiz gerçek dindarlık abdest namaz değil, dürüst olmak, çalmamak, çalanları, kötülük yapanları korumamak, iftira atmamak, yalan söylememek, devlet malını kendi malın gibi korumaktır. Kadına, kıza kendi kardeşin, kızın gibi bakacaksın. Şimdi bunların ne yazık ki, hepsi dama kaldırıldı. Mayolu resimler, çıplak yapma mankenler, başı açık kadınlar erkekleri tahrik ediyormuş. Benim gençliğimde ve daha sonra arkadaşlık yaptığımız erkeklerden duymadık böyle laflar. Ne oldu insanlarımıza?

Başkasının çalışmasını kopya ederek kitap yazan ve suçundan dolayı üniversiteden atılan, profesörlüğü kaldırılan bir şahıs devletin en üst yerine getiriliyor. Dış ülkede yardım olarak toplanan paraları yedikleri, oralardaki mahkeme ile kanıtlananlar, mevkilerinde bırakılarak korunuyorlar. Onları suçluluğunu gösterecek yargıçlar işlerinden atılıyor. Ülkenin dürüst gazetecileri, en üstün bilim adamları, büyük bir güvenle dayandığımız şanlı ordumuzun seçme komutanları, neden bile gösterilemeden hapse atılıyor ve yıllarca orada çürümeye bırakılıyor. Bu mu din, iman? Bu mu adalet? Peygamberimizin "Bir saatlik adalet bir yıllık ibadete bedeldir" sözü nerede?

Dindarlık diye zavallı gençlerimize bunları gösterirseniz, bunları öğretirseniz Türkiye Cumhuriyetinin adı kalmaz. Onlar da ikiyüzlü olacaklar. Evet, ikiyüzlü olacaklar. Bir taraftan çağın önlerine serdiği olanaklar, diğer taraftan Ortaçağ kafasıyla yasaklar, günahlar ve ayıplar. Düşünemeyen, kendi kendine karar veremeyen, bu yüzden boyuna karar değiştiren gençler. Benden kanıt isterseniz, en önemli örnek ülkeyi idare edenlerimiz. Ben TV de gördüm ve duydum, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın laikliğin dinsizlik olduğunu söylediğini. Ona karşılık 6 Şubat 2012 tarihli Sözcü gazetesinde, Cumhurbaşkanının laiklik ilkesinin anayasamıza girmesinin 75. yıl dönümü nedeniyle yayınlattığı mesajda "Türk milleti, Cumhuriyetin diğer nitelikleri yanında laiklik ilkesi üzerinde güçlü bir anlayış birliği içinde imiş ve laiklik toplumsal barış açısından önemli bir işlev görmekte imiş".Başbakan da laikliğin Türk milletinin ortak paydası olduğunu, birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürüyüşün teminatı olmaya devam edeceğini söylüyor. Vay, vay, vay!! Bu ne büyük geri dönüş ve nasıl bir kararsızlık!? Hani laiklk dinsizlikti?

Laiklik dinsizlik mi? Yoksa laiklik, dine karışmadığı, insanları vicdanlarında özgür bıraktığı için mi onlara barış getiriyor? İşte ikiyüzlülüğün, kararsızlığın en somut örneği. Hem de Devletin başları yapıyor bunu. Onların eşlerini yüzleri, gözleri boyalı, acayip kıyafetlerle kollarına takıp oraya buraya götürmeleri hangi muhafazakârlık/dindarlık? Atatürk‘ün getirdiği laik Cumhuriyet olmasaydı, öyle gidebilirler miydi? Eğer halkımız hala özgürlük içinde ise, 80 yıl içinde dünya çapında kadınlı erkekli bilim insanlarımız, sanatcılarımız yetişmişse, partiler kurulmuş üniversiteler açılmışsa, o zamanın laik gençlerinin kurduğu düzen, attığı temel sayesinde olmuştur, unutmayalım! Zorla dindar yapılan iki yüzlü gençler değil, inancında özgür vatanını, milletini seven, halkını dinli dinsiz, şu bu diye ayırmayan, çıkarları için kendilerini satmayan, yalan söylemeyen, cesur, ahlaklı, sorup öğrenmeye meraklı gençler yetiştirelim ki, ülkemiz yücelsin!

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 20-03-2012, 21:03
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

daha önce yazmıştım tekrar edeyim. iranda 30 yaşın altındakiler islami olduğunu söyleyen rejimin içine doğmuşlar. ben gittiğimde ,dindar nesil görmedim.tam aksine dinle uzaktan yakından alakası olmayan . bir nesil gördüm bu iş emir komuta zinciriyle mümkün görünmüyor

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 20-03-2012, 21:23
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Din açısından orta yolcu, klasik CHP mentalitesi taşıyan bir yazı. On yılların bu zihniyetinin geçer akçe olmadığı bugün belli iken, hala bunda ısrarı anlayamıyorum.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 20-03-2012, 21:38
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

[QUOTE]Zorla dindar yapılan iki yüzlü gençler değil, inancında özgür vatanını, milletini seven, halkını dinli dinsiz, şu bu diye ayırmayan, çıkarları için kendilerini satmayan, yalan söylemeyen, cesur, ahlaklı, sorup öğrenmeye meraklı gençler yetiştirelim ki, ülkemiz yücelsin![/QUOTE]

Muazzez hanımın bu cümlesi TuranDursun2012'ye hiç oturmadı...

MİLLETİNİ

VATANINI

HEM DE özgür vatanını..bak bak

SEVEN gençler.

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit türk milletine, yurduna, misakı milliye, ata'sına sövmek

Bizim sitede ''IN''= günde 5 vakit ermeni soykırımını tanı, özür dile, toprak ver, tazminat sökül diye sayıklamak

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit ''Hocalı'da ülkücü türkler provokasyon yaptı, katliam, soykırım falan nerde, hani'' diye gevelemek

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit Kaçaznuni kimmiş, Lalayan kim oluyor, Guenther Lewy TC'den maaaşlı dava adamı, satılmış diye hönkürmek

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit ''Taner Akçam saygıdeğer bilimadamıdır, muteber kitaplar yazdı, hatta tanışmışlığım var'' diye Akçam'dan ilim adamı yaratmak gayretkeşliği sergilemek

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit ''Kürdün özgürlük savaşına'' kalbiyle, ruhuyla, (silahı muhtemelen yok - yoksa silahıyla da) tüm benliğiyle Serhildana Naat'lar düzmek..

Bizim sitede ''IN'' = günde 5 vakit bölücübaşı / başterörist'i anarken belli bir itinayla, saygı ve muhabbet ifade etmek.

Bir de ''Halkını......ayırmayan'' / ''Ülkemiz yücelsin'' diye bir cümle var ki, hiç ona girmeyeyim.

Evet bizim sitenin gençleri...Nerden bilsin Muazzez hanım bizim gençleri..Geçen Tüyapta konuşmuştuk oysa. Ama hiç aklıma gelmedi ona ''bizim gençlerden'' bahsetmek.

Belki kısmet, seneye.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 20-03-2012, 21:51
Kıdemli Üye

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
daha önce yazmıştım tekrar edeyim. iranda 30 yaşın altındakiler islami olduğunu söyleyen rejimin içine doğmuşlar. ben gittiğimde ,dindar nesil görmedim.tam aksine dinle uzaktan yakından alakası olmayan . bir nesil gördüm bu iş emir komuta zinciriyle mümkün görünmüyor
İran'da evrim bile ders olarak okutuluyor bildiğim kadarıyla,bilime önem veriyorlar.Ama nesil dindar değilse bir devrim yapıp ülkeyi neden ''İslam ülkesi'' sıfatından kurtarmıyorlar?Yoksa dini takmayıp da sen müslüman mısın sorusuna ''elhamdülillah'' diyen tiplerden mi oluşuyor halk?

Sevgilerimle...

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Din açısından orta yolcu, klasik CHP mentalitesi taşıyan bir yazı. On yılların bu zihniyetinin geçer akçe olmadığı bugün belli iken, hala bunda ısrarı anlayamıyorum.
Evet hocam,Kur'an dışı İslam'ı gördüm ben de yazıda İslam'da laiklik yoktur fakat laikliği savunan Müslümanlar da az değildir mesela,Muazzez Hoca'nın anlattığı dönemler tamamıyla böyleymiş anlaşılan.

Kafaya göre İslam'ın bize bir zararı yok,Muazzez Hoca halkın gerçek İslam'ı uygulamasına karşı anlaşılan,herkes ibadetini etsin,dinini yaşasın fakat farklı inançlara ve düşüncelere de hoşgörülü olsun diyor.Tayyip böyle olsaydı endişelenmemize gerek kalmazdı,evrim dersleri vb. müfredattan çıkarılmazdı.

Hiç yoktan iyidir yani,tamamen ateist olamıyorsa toplum,bari böyle ılımlılaştırılsın.

Sevgilerimle...

Blog Facebook
Alt 20-03-2012, 23:01
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Dark_Prince´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet hocam,Kur'an dışı İslam'ı gördüm ben de yazıda İslam'da laiklik yoktur fakat laikliği savunan Müslümanlar da az değildir mesela,Muazzez Hoca'nın anlattığı dönemler tamamıyla böyleymiş anlaşılan.

Kafaya göre İslam'ın bize bir zararı yok,Muazzez Hoca halkın gerçek İslam'ı uygulamasına karşı anlaşılan,herkes ibadetini etsin,dinini yaşasın fakat farklı inançlara ve düşüncelere de hoşgörülü olsun diyor.Tayyip böyle olsaydı endişelenmemize gerek kalmazdı,evrim dersleri vb. müfredattan çıkarılmazdı.

Hiç yoktan iyidir yani,tamamen ateist olamıyorsa toplum,bari böyle ılımlılaştırılsın.

Sevgilerimle...

İşte imkansız olan, tam da senin söylediğin şey sevgili Dark. Çünkü İslam, bu şekilde uygulanabilecek bir din değil. İslam, bireyleri kendisine çağırıp, kendi içlerinde inanmalarını isteyen bir din değil, aksine, inanan/inanmayan herkesin üzerine yürüyen bir din.

"Kur'an, İncil ve Tevrat'ın Sümer'deki Kökeni" de dahil olmak üzere, İslam'ın ve diğer dinlerin Sümer'den nasıl araklandığının anlatıldığı bir çok kitabın yazarı ve kendisinden çok şey öğrendiğim için minnettar olduğum Muazzez İlmiye Çığ'ın, şimdi İslam'dan "bizim dinimiz" ve Muhammed'den "peygamberimiz" diye bahsetmesini hazmedemiyorum.

Dawkins gibi, Harris gibi ateistlerin, yurt dışında dine karşı çıkışlarını, din adamlarıyla tartışmalarını ayakta alkışlıyoruz ama kendi aydınlarımızın bu gibi şeylere fazlaca bulaşmaması karşısında laf etmiyoruz. Hatta ılımlı yaklaşımların desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz; ortada ılımlı olan veya olabilecek hiçbir şey yokken.

Yıllarca baş örtüsü muhabbetine, "Kuran'da örtünme emri yok" diye karşı çıkanlar, "Bilakis İslam'da kadın korunmuştur, erkekle eşittir" gibi söylemlerle İslam'ı yumuşatmaya çalışanlar, sevimsizi sevimli gibi göstermekten, yani hastalığın devamına katkı sunmaktan başka bir şey yapmamışlardır.

Konunun din ve vicdan özgürlüğü kısmına diyeceğim yok. İSteyen istediğine inansın. Ama gerçek İslam, din bu değil ki gibi söylemler, sorunun çözümüne hiçbir katkı sağlamıyor. Artık insanlığın, köleleştirici, aptallaştırıcı ve matıksızlaştırıcı bu hastalıklı dinlerden gerçek anlamda kurtulması gerekiyor. Hanyayı Konyayı anlayanların da bu işe destek vermesi.

Benim açımdan Çığ'ın bu yazısı, tam bir hayal kırıklığı oldu.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 21-03-2012, 00:53
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

gerçek İslam, din bu değil ki gibi söylemler, sorunun çözümüne hiçbir katkı sağlamıyor. Artık insanlığın, köleleştirici, aptallaştırıcı ve matıksızlaştırıcı bu hastalıklı dinlerden gerçek anlamda kurtulması gerekiyor. Hanyayı Konyayı anlayanların da bu işe destek vermesi.

+1
Kendisine çok saygım vardır ama bu yazıyı hiç ama hiç yakıştıramadım ben ona. İkiyüzlülükten bahsediyor bir de önce dönüp aynaya bir baksın Muazzez Hoca.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 21-03-2012, 01:19
Kıdemli Üye

İşte imkansız olan, tam da senin söylediğin şey sevgili Dark. Çünkü İslam, bu şekilde uygulanabilecek bir din değil. İslam, bireyleri kendisine çağırıp, kendi içlerinde inanmalarını isteyen bir din değil, aksine, inanan/inanmayan herkesin üzerine yürüyen bir din.

"Kur'an, İncil ve Tevrat'ın Sümer'deki Kökeni" de dahil olmak üzere, İslam'ın ve diğer dinlerin Sümer'den nasıl araklandığının anlatıldığı bir çok kitabın yazarı ve kendisinden çok şey öğrendiğim için minnettar olduğum Muazzez İlmiye Çığ'ın, şimdi İslam'dan "bizim dinimiz" ve Muhammed'den "peygamberimiz" diye bahsetmesini hazmedemiyorum.

Dawkins gibi, Harris gibi ateistlerin, yurt dışında dine karşı çıkışlarını, din adamlarıyla tartışmalarını ayakta alkışlıyoruz ama kendi aydınlarımızın bu gibi şeylere fazlaca bulaşmaması karşısında laf etmiyoruz. Hatta ılımlı yaklaşımların desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz; ortada ılımlı olan veya olabilecek hiçbir şey yokken.

Yıllarca baş örtüsü muhabbetine, "Kuran'da örtünme emri yok" diye karşı çıkanlar, "Bilakis İslam'da kadın korunmuştur, erkekle eşittir" gibi söylemlerle İslam'ı yumuşatmaya çalışanlar, sevimsizi sevimli gibi göstermekten, yani hastalığın devamına katkı sunmaktan başka bir şey yapmamışlardır.

Konunun din ve vicdan özgürlüğü kısmına diyeceğim yok. İSteyen istediğine inansın. Ama gerçek İslam, din bu değil ki gibi söylemler, sorunun çözümüne hiçbir katkı sağlamıyor. Artık insanlığın, köleleştirici, aptallaştırıcı ve matıksızlaştırıcı bu hastalıklı dinlerden gerçek anlamda kurtulması gerekiyor. Hanyayı Konyayı anlayanların da bu işe destek vermesi.

Sevgili Hocam;

Evet bundan ben de çok rahatsızım fakat kendine göre nedenleri vardır elbet,gerçi yurt dışındaki ateistler serbestler buradakiler linç edilirler derdim ama "Kur'an, İncil ve Tevrat'ın Sümer'deki Kökeni" gibi bir kitabın yazarı olduğu için diyemiyorum.

Evet çözüme katkı sağlamıyor zaten en sinir olduğum Müslüman tipidir onlar fakat benim ''ılımlılaştırılsınlar'' diye söylememin nedeni en azından bu din olduğundan farklı öğretilsin de yavaş yavaş dinsizleştirilebilirler diye düşünmemden dolayı.

Misal evrim İslam'a ters değil diye öğretiriz ve evrime engel olunmaz,İslam hoşgörü dinidir,tartışılabilir diye öğretiriz ne bileyim kanallarda tartışırız,çelişkilerini gösteririz vb. gibi şeyler.

Tamamen kaldıramıyorsak yavaş yavaş kazıyabiliriz belki.

Bilmiyorum ben Muazzez Hoca'ya aşık olduğum için,dindar gençliiğin aksine yazması bile güzel

Sevgilerimle...

Blog Facebook
Alt 21-03-2012, 03:12
Jolly Jocker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Jolly Jocker Jolly Jocker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mutezile,

Millet denen şey tümüyle soyut birşeydir. Bu milletin büyük bölümü evlenirken bekaret şartı arıyor mesela, ciddi bir kısmı namus cinayetlerine taraftar, yine ciddi bir kesim evde karısını dövüyor v.s... Eğer millet dediğin çoğunluk olan görüşler ise, böyle bir milleti sevebilir misin hakikaten? Ben sevemem, bu yüzden değiştirmeye-dönüştermeye çabalıyorum bazı şeyleri. Çünkü ''sevemem'' derken, insanları değil önyargı ve baskıcı düşüncelerini kastediyorum.

Millet dediğin şey tektip insan yığınından oluşmuyor. İçinde türlü türlü inançlar, ideolojiler, tercihler, yaşam tarzları, etnik kökenler, sınıflar v.s. var. Monolitik bir yapı yok. Aslında millet denen bir bütünlük yok. Zaten dünya görüşleri, kültürleri, inançları bambaşka olan insanlardan sırf aynı dili konuşuyorlar diye millet icat etmeye kalkmak büyük yanılgı. Bu da Türk ulusçularının zavallılığı. Tek tip ulus için ne katliamlar yaptılar geçmişte ama sonunda en az hıristiyan-müslüman ayrımı gibi bir ayrım bu topraklarda egemen oldu yine. Sekülerler ve muhafazakarlar ayrımı denebilir buna. Bu yüzden aslında ''milletini seven gençlik'' lafı geçersiz bir laf. Keza millet iradesi de öyle. Tümüyle geçersiz bir laf. Hangi millet? Millet derken ne kastediliyor? Sünniler mi Aleviler mi? Türk etnik kökenliler mi diğerleri mi? Sağcılar mı solcular mı? Erkekler mi kadınlar mı? Kim?

Vatan mevzuu ise ayrı bir hikaye. Doğduğun değil doyduğun yer kıymetlidir demiştik sana daha önce. Göçebe bir kültürden gelen Türklerin bu kadar vatan edebiyatı yapmalarını da anlamıyorum. Göçebenin vatanseveri nasıl oluyormuş? Anadolu'yu çok seviyorsun da Orta Asya'nın, Doğu Avrupa'nın v.s. suyu mu çıktı? Bir zamanlar buralarda yaşıyorlardı. Bu vatan severlik muhabbeti manasızdır. Önemli olan, nereden yaşıyor olursan ol, bağımsız ve özgür olabilmektir. Yani vatansevicilik ve milliyetçilik değil özgürlük önemli. İşsiz güçsüzsün ya da evde kocandan üç öğün dayak yiyen güvencesiz bir kadınsın ya da asgari ücrete 14 saat sömürülen bir işçisin diyelim. Böyle bir hayatta, köle gibiyken, neyin-kimin vatanı milleti umurunda olurdu?

Bırak bu demagojileri de aklını başına topla artık.

Muazzez İlmiye Çığ'ın yazısında kendini müslüman gibi göstermesi ve kemalizmin klasik zihniyeti olan ''saf dindarlar kaka yobazlar'' ayrımını tekrar etmesi hoş olmamış. TC'de hakiki bir laiklik varmış gibi varsayması da büyük bir eksiklik olmuş. Ordu güzellemesi yapması da hoş değil. Kemalist bir yazarın sınırlarını Çığ'ın bu yazısında net görebilmek mümkün. Olumlu şeyler var ama ciddi eksik ve yanlışlar da var.
Alt 21-03-2012, 20:55
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Muazzez hanıma saygım sonsuz, lakin bence de olmamış bu yazı. Bilhassa Ahbap'a katılıyorum bu konuda.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!

Önerilen Siteler