Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-08-2012, 02:03
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayin eminmisin,

verdiginiz yanit icin;

eminmisin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yahudilere daha önceden helal olupta haram kılınan şeylerin neden kılındığına baksaydınız bunları söylemezdiniz sanırım.
Önceki iletilerimde buna dair zaten deginmisim ve sizin cevabiniz burada yetersiz kaliyor. Sürekli bir yerlerde takilip kaliyorsunuz, ben size ne diyorum? bunlari bilirim. Göklerin ve yerin yaratildigi günkü yazida helal-haram mi varmis ?!daha ortada insan yok! Allah bu kadar neden yahudileri düsünüyor?! bula bula yahudileri'mi bulmus?? bunu aciklarmisiniz? ancak tutarli olsun. Suraya buraya baksaydiniz ile olmuyor, cünkü belirttigim gibi bunlari bilirim.Yine arzu ederseniz eger önünüze bununla ilgili ayetleri dizerim ve durum yine digismez, tersine isin icine tam saplanip cikamazsiniz cünkü bunun sonucunda diger sorular ve sorular cogalacaktir! ve haliyle konu disina cikilacaktir. Size ince tavsiyem, en iyisimi siz bununla örneklemeyiniz.

Eğer anlamış olsaydınız, Hz. Adem'in yaratılışının bir taktir olduğunu görürdünüz. Ve yine anlamış olsaydınız, meleklerin Hz. Adem'in yaratılmasını haber aldıklarında söylediklerini hatırlardınız. Akabinde söylediklerine karşılık nasıl bir varlıkla karşılaştıklarını görürdünüz. Ve anlamış olsaydınız Allah'ın gizli ve açık olan şeyleri bildiğini ve yarattığından gafil olmadığını anlardınız. Ve yine anlamış olsaydınız, konuyla hiç alakası yoktur demezdiniz.
Bakiniz ne diyoruz en bastan beri, daha ortada insan yok! siz hala diretiyorsunuz bu verdiginiz ayet ve buna dair size asagida tekrarini dikkatlice okuyunuz

tekrarliyorum;

Cünkü su gecen ifadelere bir bakarmisiniz; ........" Ey Âdem! Eşyanın isimlerini meleklere anlat, dedi".......? burada sunu sormak gerekir, melekler esyanin isimlerini biliyorlarmi? yoksa bilmiyorlarmi?

eger biliyorlar ise,

......."Adem onların isimlerini onlara anlatınca"..... Adem'e ne diye "isimleri" meleklere bir bir saydiriyor?! Allah yine ezelden bilmiyormu meleklerin kanaat getirip getirmeyecegini?

nerede kaldi Allah'in gayb'i ? ve görülüyorki Allah burada melekler ile bir iddia'yaya giriserek melekleri ikna etmeye calisiyor!
......."Adem onların isimlerini onlara anlatınca".....

........" Bundan da öte, gizli ve açık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim?"..... diyen bir tanri icin?!

yok eger melekler isimlerini bilmiyorlardi diyecek olursaniz, o halde melekler "isimlerin" dogru olup olmadigini nasil bilecekler? bilmedikleri birsey icin aradaki farkin nasil "farkina" varacaklar ve Allah'in iddiasini dogrulayacaklar? ki zaten Allah asagida'ki ifadelerde acikca bunu gösteriyor.

Ayette anlasildigi gibi, melekeler gayet cok da iyi biliyorlarmis! "isimleri". ......."Adem onların isimlerini onlara anlatınca".....! yani meleklere.

........" Bundan da öte, gizli ve açık yapmakta olduklarınızı da bilirim, dememiş miydim?".....! diye bu ifadelerin yoksa ayette olmamasi gerekir'di!

ve size tek bir soru: Allah ne zaman melekleri yaratmis? gök'leri yaratmadan öncemi? sonrami?

Evet kıyamet günü son bulacaklar. Son bulması ile Allah'ın katında geçerli olması veya olmaması diye oluşturduğunuz cümle nasıl alakalara sahip? Allah katı hakkındaki tasavvurlarınızda gerçekten çok sıkıntı var.
Hayir asil sıkıntı sizde var, ben nerede demisim günes ile ay'in kiyamet'le son bulacagi! sayin arkadasim bunun böyle olmadigini siz de bal gibi biliyorsunuz'dur herhalde? ne yani, günes ile ay sekli ile yok olup gittiginde kiyamet mi oluyormus? yazilarimi dikkatlice okursaniz eger bu böyle degildir, cünkü yaklasik 5 milyar yil sonra degisik asamalardan gecerek günes ay ve dünyamiz sekli ile yok olacaktir arti bunun da bir kac milyar icinde gerceklesecegi bilim insanlarinca tahmin ediliyor, pekii geride ne kaldi diyecek olursaniz eger, bu da evren'in 100 bilyon yillik bir süreci. Benim demek istedigim bu koskoca geri kalan 100 bilyon yillik bir sürec ne ile ölcülecek? günes ile ay olmadigina göre. Cünkü Allah katinda "ölcü" ay'dir!

Hicr 21'e gelince. Ayet gayette konuyla alakalıdır. Şaşırma veya karıştırma diye bir şey yoktur. Bir şey 12 ay olarak yaratıldıysa elbette bunun bir ölçüsü vardır. Ve bu aylardan bir şekilde ve bir kısmı başka şekilde ve yine bir kısmı başka bir şekilde ise bunlarında bir ölçüsü vardır. Ayrıca size ayet sadece yeryüzü ile ilgilidir dedirten husus neresidir? Ve akabinde güneşi ve ayı ölçüden yanı ilgili ayetten muafmış gibi almaya çalışıyorsunuz? ... Hele Allah katında ölçü "aydır" derken neyi ima etmek istiyorsunuz? Allah katı tasavvurunuzda gerçekten sıkıntı var...
Hayir Allah katinda 12 ay'in ölcüsünün ölcüsü...ve ölcüsünün ölcüsünün'deki ölcüsü...diye birsey yoktur, yoksa bu kazak sökügü gibi uzar gider. Burada görüldügü gibi acik ve net 12 ay'dir diye belirtilmis, bunun disinda baska bir sey aramak te'vil yolu ile aramak olur! sanirim sizde bunun bilincindesiniz?

Yoksa "ölcü" denilince siz ne anliyorsunuz?

Öncelikle sizi haklı çıkardığım noktadan kastınız nedir anlamadım? Ben bazı ayetlerin öncesi ve sonrasını ele aldığınız için yaptığınıza güzel dedim. Bu siz doğrusunuz, haklısınız demek değildir. Şimdi haklı çıktığınızı düşündüğünüz noktayı açıklarsanız sevinirim..
Evet güzel demek de hakli'ligi gecerli olur, ancak hakli ciktigim noktayi bir önceki iletilerimde gözden kacirmissiniz sanirim.

Not: tatile gidiyorum bir kac hafta sonra görüsürüz

Iyi forumlar....

İnsanlık onuru her şeyden üstündür
Alt 07-08-2012, 03:48
eminmisin eminmisin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bismillahirrahmanirrahim

Siz ayların 12 olduğunu ve haram ayların sayısını belirten ayeti nasıl anlıyorsunuz?
Ortada insan falan yok ki diyip duruyorsunuz. Bu ayların bir kısmının haram olacağı, muhattabı insan yokken bellidir. Muhattabı ortaya çıkınca, haram aylar kendini gösterir. Nesi nedir bir okuyun araştırın derim. Aylar üzerinde müşriklerin neler yaptıklarını göreceksiniz. Ayeti böylelikle rahat anlayacaksınız.

Peşinen söylüyorum ki; dönüp dolaşıp, Allah'ın günü mü varmış diyecek olursanız. Mülk Allah'ındır demiştim.

Allah katıyla ilgili tasavvurlarınızın sağlıklı olmadığı kanaatindeyim. O yüzden tasavvurlarınız sıkıntı içindeyken ben ne anlatsamda boş olacaktır...

Hz. Adem meselesini hiç tekrarlamayın. Boşuna cevaplıyorum... Olur ya konuyu okuyanlar vardır. Hz. Adem ile ilgili ayetleri okurlarsa anlarlar diye ümit ediyorum.

Bu tek sorularınız da bitmiyor. Meleklerin ne zaman yaratıldığını bilmiyorum.

Hayir asil sıkıntı sizde var, ben nerede demisim günes ile ay'in kiyamet'le son bulacagi!
Siz söylediniz kim dedi ki? Ben söylüyorum. Dayanağım Kuran-ı Kerim.

sayin arkadasim bunun böyle olmadigini siz de bal gibi biliyorsunuz'dur herhalde? ne yani, günes ile ay sekli ile yok olup gittiginde kiyamet mi oluyormus? yazilarimi dikkatlice okursaniz eger bu böyle degildir, cünkü yaklasik 5 milyar yil sonra degisik asamalardan gecerek günes ay ve dünyamiz sekli ile yok olacaktir arti bunun da bir kac milyar icinde gerceklesecegi bilim insanlarinca tahmin ediliyor, pekii geride ne kaldi diyecek olursaniz eger, bu da evren'in 100 bilyon yillik bir süreci. Benim demek istedigim bu koskoca geri kalan 100 bilyon yillik bir sürec ne ile ölcülecek? günes ile ay olmadigina göre. Cünkü Allah katinda "ölcü" ay'dir!
Yeri ve göğü yoktan var eden Allah'a iman ettim ve ben müşriklerden değilim. YOKTAN diyorum bak... YOKTAN... Yıllarla ifade ettiğiniz ve sonunda dediğiniz şeylere gelince. Siz dediklerinizle ne ima etmeye çalışıyorsunuz? Güneş ve aysız Allah işini göremez mi demek istiyorsunuz? Allah katında ölçü aydır demek ne demek? Tasavvurunuzu gözden geçirmelisiniz?

Hayir Allah katinda 12 ay'in ölcüsünün ölcüsü...ve ölcüsünün ölcüsünün'deki ölcüsü...diye birsey yoktur, yoksa bu kazak sökügü gibi uzar gider. Burada görüldügü gibi acik ve net 12 ay'dir diye belirtilmis, bunun disinda baska bir sey aramak te'vil yolu ile aramak olur! sanirim sizde bunun bilincindesiniz?

Yoksa "ölcü" denilince siz ne anliyorsunuz?
12 ay'ın içinde 4 gün vardır. Ne demek istedim? Kuran'a sorun. Ölçünün içinde ölçü var mı yok mu görürsünüz. Ayrıca yoksa siz ayların içinde 24 saatlik gün ölçüsü diye bir şey yok mu diyorsunuz?

Evet güzel demek de hakli'ligi gecerli olur, ancak hakli ciktigim noktayi bir önceki iletilerimde gözden kacirmissiniz sanirim.
Yapmayın... Sizin yaptığınız bir ayetin öncesini ve sonrasını ele alarak sunmanıza güzel dedim. Bu sizi haklı çıkarmaz. Haklı çıktığınızı söylediğiniz nokta neresi diye sormuştum zaten... Ona cevap göremedim.

Hatam varsa affola...
Alt 05-10-2012, 09:43
Kıdemli Üye

Sayin eminmisin uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

Siz ayların 12 olduğunu ve haram ayların sayısını belirten ayeti nasıl anlıyorsunuz?

Gayet basit, zorlamadan te'vil yoluna gitmeden akil süzgecinden gecirerek.

Ortada insan falan yok ki diyip duruyorsunuz. Bu ayların bir kısmının haram olacağı, muhattabı insan yokken bellidir. Muhattabı ortaya çıkınca, haram aylar kendini gösterir. Nesi nedir bir okuyun araştırın derim. Aylar üzerinde müşriklerin neler yaptıklarını göreceksiniz. Ayeti böylelikle rahat anlayacaksınız.

Iyi o zaman, demekki allah, insan yokken bellidir dediginize göre, Aylar üzerinde müsriklerin neler yaptigini, müsrikler mi istemistir? yoksa allah mi böyle olmasini istemistir? ifadenize göre allah istemistir.

Peşinen söylüyorum ki; dönüp dolaşıp, Allah'ın günü mü varmış diyecek olursanız. Mülk Allah'ındır demiştim.

Siz hangi mülkten bahsediyorsunuz daha ortada allah'in varligi kanitlanamaz'ken. Aciklik getiremediginiz her yere mülk allah'indir diyerek basit bir sekilde kestirip atiyorsunuz, adi üstünde i-na-nc kesinligi varmidir? size göre evet, bazilarina göre bir ihtimal, ateistlere göre hayir.

Allah katıyla ilgili tasavvurlarınızın sağlıklı olmadığı kanaatindeyim. O yüzden tasavvurlarınız sıkıntı içindeyken ben ne anlatsamda boş olacaktır...

Ben size demiyorum ki düsüncelerim dört dörtlüktür, ancak sizin düsüncelerin saglikli oldugunun farkina nasil variyorsunuz? sizin de tasavvurlarinizin saglikli olmadigi gibi bir ihtimal olamaz mi?

Hz. Adem meselesini hiç tekrarlamayın. Boşuna cevaplıyorum... Olur ya konuyu okuyanlar vardır. Hz. Adem ile ilgili ayetleri okurlarsa anlarlar diye ümit ediyorum.

Adem meselesini en basta siz actiniz, bosuna cevapliyorum diyorsunuzda demesine ama herhangi bir cevap göremedim simdiye kadar. Neymis bu adem meselesi bakalim;

BAKARA - 30 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Düşün ki, Rabbin meleklere: «Muhakkak Ben, yeryüzünde bir halife tayin edeceğim.» dediği vakit, «Biz seni tesbih ve takdis edip dururken orada fesat çıkaracak ve kanlar akıtacak bir yaratık mı yaratacaksın?» dediler. «Her halde Ben sizin bilmeyeceğiniz şeyleri bilirim!» buyurdu.

ve allah ademe bütün isimleri ögretiyor, sonra o isimlerin meleklere dogru olup olmadigini sorarak melekler ile ididia'yaya girisiyor!

BAKARA - 31 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Ve Adem'e bütün isimleri öğretti. Sonra o isimlerin delalet ettiği şeyleri meleklere gösterip: «Haydi davanızda doğru iseniz, Bana şunları isimleriyle haber verin!» buyurdu.

Melekler de yalnizca allah'in kendilerine bildirdigi isimlerden baska isimleri bilemeyeceklerini allah'a söylüyorlar, yani allah'in ademe ögrettigi isimleri bilmiyorlar!

BAKARA - 32 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Melekler: «Seni bütün eksikliklerden tenzih ederiz Ya Rab! Bizim için, senin bize bildirdiğinden başka bilgi mümkün değildir. O her şeyi bilen hüküm sahibi sadece Sensin Sen!» dediler.

Allah ademi cagirarak, meleklere bir takim seylerin isimleri ile anlatmasini istiyor! adem de allah'in ögrettigi isimler'le meleklere bir bir sayarak anlatinca, allah da meleklere "size demedim mi ben her halde göklerin ve yerin sirrini bilirim!"

Ey Adem, bunlara onları isimleriyle haber ver! buyurdu. Bu emir üzerine Adem, onlara isimleriyle bunları haber verince buyurdu ki: «Size demedim mi Ben her halde göklerin ve yerin sırrını bilirim! Ve sizin açıkladığınız ve gizlediğiniz şeyleri de biliyorum!»

Ve daha sonra allah, meleklerin ademe secde etmesini istiyor! bas melek seytan haric diger tüm melekler secde ediyor.

Ve o vakit meleklere: «Adem için secde edin!» dedik, derhal secde ettiler. Ancak İblis dayattı, kibrine yediremedi, zaten o kafirlerden idi.

Ayni sekilde bu seneryo biraz farkli sekilde Araf suresinde de geciyor;

A'RÂF - 11 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Gerçek şu ki, önce sizi yarattık, sonra size şekil verdik, sonra da meleklere: «Adem'e secde edin!» dedik; hemen secde ettiler, ancak İblis secde edenlerden olmadı.

A'RÂF - 12 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Allah: «Sana emrettiğim halde secde etmene ne engel oldu.» dedi. «Ben ondan hayırlıyım, beni ateşten yarattın, onu ise çamurdan.» dedi.

A'RÂF - 13 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Allah: «Hemen in oradan, orada büyüklük taslamak ne haddine, haydi çık; çünkü sen alçaklardansın!» buyurdu.

A'RÂF - 14 (Elmalılı Hamdi Yazır)
İblis: «Dirilip kaldırılacakları güne kadar bana mühlet ver!» dedi.

A'RÂF - 14 (Elmalılı Hamdi Yazır)
Allah: «Haydi, mühlet verilenlerdensin.» buyurdu.

Ancak bu senaryo'da bir bozukluk var!

1. Allah ademe bütün isimleri ögrettigini, meleklere de ögrettmedigine göre bilmiyormu meleklerin bilemeyecegini? biliyorsa o halde neden melekler ile iddia'yaya girisiyor!

2. Adem bir bir isimleri sayarak meleklere anlatinca, melekler ne demistir? adem icin dogru bildi yada bilemedi mi söylemislerdir?
Ayette gecen ifadelerde " .... «Size demedim mi Ben her halde göklerin ve yerin sırrını bilirim! Ve sizin açıkladığınız ve gizlediğiniz şeyleri de biliyorum!» .... anlasildigi gibi meleklerin "adem dogru bildi" diye yansitiliyor. Yoksa allah ne diye melekler tarafindan tasdiklenmesini istiyor?!

3. Allah meleklerin tüm isimlerini bilmedigi halde, neden bile bile meleklere dogru olup olmadigini soruyor?! Ama görünen o ki melekler gayet tüm isimleri yani allah'in sirrini biliyorlarmis! zira allah, «Size demedim midiye söylememesi gerekir. Ayrica bas melegin secde edip etmeyecegini de bilmiyormu? ve seytan nereden biliyor ademin yeryüzünde kan akitacagini?! en basta ortada bir sebeb yokken allah seytani neden kafir olarak yaratmis? daha kafir yokken! ama sizin mantiginiz ile gidecek olursak, demekki tüm bunlarin muhattabi en basta bellidir! yani allah istemistir böyle olmasini. Ee..tüm bunlar en basta belli ise, seytani kovarak kullarinin basina neden musallat ediyor! ardindan cehennemi kafirler ve cinlerle dolduracagina agzindan bir kere laf cikmistir! cünkü kendi üzerine yemin etmistir!

4. Araf suresinde seytan nereden biliyor kiyamet günü'nü?!

İblis: «Dirilip kaldırılacakları güne kadar bana mühlet ver!» dedi.

ve kuran'in allah'i kiyametin kopacagi güne kadar zaman veriyor!

Allah: «Haydi, mühlet verilenlerdensin.» buyurdu.

Yeri ve göğü yoktan var eden Allah'a iman ettim ve ben müşriklerden değilim. YOKTAN diyorum bak... YOKTAN... Yıllarla ifade ettiğiniz ve sonunda dediğiniz şeylere gelince. Siz dediklerinizle ne ima etmeye çalışıyorsunuz? Güneş ve aysız Allah işini göremez mi demek istiyorsunuz? Allah katında ölçü aydır demek ne demek? Tasavvurunuzu gözden geçirmelisiniz?

Kuran'a göre Ay'in bir "ölcü" oldugunu ve Aylarin sayisi allah'in katinda 12 ise, nicin allah kendi katinda da Ay'i bir "ölcü" olarak kullaniyor?

Düsüncelerimi gözden gecirdim ama durum yine degismiyor, cünkü bunu söyleyen ben degil kuran'in taa...kendisidir.

12 ay'ın içinde 4 gün vardır. Ne demek istedim? Kuran'a sorun. Ölçünün içinde ölçü var mı yok mu görürsünüz. Ayrıca yoksa siz ayların içinde 24 saatlik gün ölçüsü diye bir şey yok mu diyorsunuz?

Burayi aciklarsaniz eger yanitlamaya calisirim, bir sey anlasilmiyor.

Yapmayın... Sizin yaptığınız bir ayetin öncesini ve sonrasını ele alarak sunmanıza güzel dedim. Bu sizi haklı çıkarmaz. Haklı çıktığınızı söylediğiniz nokta neresi diye sormuştum zaten... Ona cevap göremedim.

Hakli cikmam cikmamam meselesi degil, ben sadece kendi acimdan hakli buldum, her insan düsünce hatasi yapabilir buna bende dahilim, ama sizden hakli ciktigimi beklemek hayal olur yoksa yaniliyormuyum?

Iyi forumlar...

Alt 14-03-2013, 21:40
mgunseli mgunseli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Laf ne kadar farklı taraflara çekilmiş. Kabullenmek yerine hep başka şeyler istemiş insanlar. Mucize gelmiş daha fazlasını istemişler. Allah bize alenen görünsün demişler boylarına bakmadan. Allah matematikle alakalı da mucize göndermiş.Kesin olarak belli ki gün tekil ve eksiz 365 kere geçer ay tekil ve eksiz 12 kere geçer gökteki ay tekil ve eksiz 27 defa geçer kuranda. buna itiraz edecek bişey yok kuranda herkesin elinde bu. Bunu Allahın delillerinden kitabın allah kitabı olduğunun delillerinde biri olarak kabul etmek de insanın aklına insafına vicdanına kalmış birşeydir.. Büyücüler hz musanın mucizesinin büyü olmadığını anladıklarından hemen iman ettiler. Çünkü büyü iluzyon nedir sınırı nedir biliyorlardı. Biraz matematik olasılık hesabı bilen de sadece şu üç sayının rastlantı eseri olmasının milyonda bir olduğunu görür iman eder çok zor değil. milyonda birlik inkar yolunu seçmez. Seçse de kendi tahminlerine başkalarını ikna etmeye çalışmaz. Bu sadece Allahın ve kitabının delillerinde binde biri. Görmek isteyene allah nicesini daha gösterir.
Alt 19-03-2013, 12:44
Kıdemli Üye

mgunseli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Laf ne kadar farklı taraflara çekilmiş. Kabullenmek yerine hep başka şeyler istemiş insanlar. Mucize gelmiş daha fazlasını istemişler. Allah bize alenen görünsün demişler boylarına bakmadan. Allah matematikle alakalı da mucize göndermiş.Kesin olarak belli ki gün tekil ve eksiz 365 kere geçer ay tekil ve eksiz 12 kere geçer gökteki ay tekil ve eksiz 27 defa geçer kuranda. buna itiraz edecek bişey yok kuranda herkesin elinde bu. Bunu Allahın delillerinden kitabın allah kitabı olduğunun delillerinde biri olarak kabul etmek de insanın aklına insafına vicdanına kalmış birşeydir.. Büyücüler hz musanın mucizesinin büyü olmadığını anladıklarından hemen iman ettiler. Çünkü büyü iluzyon nedir sınırı nedir biliyorlardı. Biraz matematik olasılık hesabı bilen de sadece şu üç sayının rastlantı eseri olmasının milyonda bir olduğunu görür iman eder çok zor değil. milyonda birlik inkar yolunu seçmez. Seçse de kendi tahminlerine başkalarını ikna etmeye çalışmaz. Bu sadece Allahın ve kitabının delillerinde binde biri. Görmek isteyene allah nicesini daha gösterir.
Matematik de mucize gelmis(!)

Kutsal sandiginiz kitabi acip okursaniz eger bak bakalim en basit miras paylasiminda allah'iniz nasil hata yapmis. Ve bu hatasini da kullari düzeltiyor, mucize dediginiz herhalde bu olsa gerek....

Ayrica bu dedikleriniz ....."belli ki gün tekil ve eksiz 365 kere geçer ay tekil ve eksiz 12 kere geçer gökteki ay tekil ve eksiz 27 defa geçer kuranda"..... ile arada nasil bir baglanti kurup da mucizeler cikariyorsunuz?

Siz hangi takvime göre bu sayilara ulasiyorsunuz?

Kameri takvimine göremi? yoksa Günes takvimine mi?

Ayrica hangi takvime göre oruc tutarsiniz?

Ilk basta bunlari bir yanitlayiniz da! sonra bakalim mucize bunun neresinde var?!

Siz bizlerin "boy"unu ne yapacaksiniz, 1mm de olabilir 10m de olabilir. Akil "boy"da ise? artik buna denilebilir? bak ben zeus'u kabülleniyorum o da bir tanri, hadi gel tanri olmadigini ispatla???

Öyle ya tanri allah'dir dediginize göre, benim tanrim da zeus dur. Evet simdi burada sizin mantiginiz ile benim mantigim'la arasinda bir fark varmi? bence yok! cünkü her ikisi de inanca dayaniyor, adi üstünde i-n-a-n-c ve kesinligi yoktur. Olmadigi gibi bu durumda ikimiz de inanca dayanarak, tutarli oldugunu iddia edebilirmiyiz? eger inanc tutarlidir diyecek olursaniz, bu durumda bende tipki sizin gibi "inanca" dayanarak zeus'un bir tanri oldugunu iddia ediyorum! simdi bana zeus'un tanri olamiyacagini nasil kanitlayacaksiniz?!

Ne yazikki bütün tanrilar "inanc kurgularindan türeyerek" insanlarin kendi kendilerini tatmin etmesinden ve hayali ürünlerden baska bir sey degildir. Iste bunlardan bir örnegi de "mucize arayislarinin pesinden kosup" bir nevi tatmin olabilme arzularidir. Buyrun bunlar ile tatmin oluyorsaniz, size mucizelerin devam etmesini dilerim....ama benim bu hayali ürünlere de karnim tok, "iste aramizdaki fark da budur"....

Alt 19-03-2013, 13:18
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mgunseli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"Görmek isteyenlere Allah nicesini gösterir", "görüp görmemeyi Allah bilir", kompüter kaput...
Alt 30-12-2014, 16:28
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kur'an da tekİl gÜn kelİmelerİnİn lİstesİ

arapÇasi----------------------tÜrkÇesİ----------------adedİ

el yevm--------------------------gÜn---------------------------75

yevm-------------------------------gÜn-------------------------274

yevmen--------------------------gÜn----------------------------16

yevmukum---------------------sİzİn gÜnÜz----------------5

yevmuhum---------------------onlarin gÜnÜ------------5

yevmeİzİn----------------------anin gÜnÜ-----------------68

yevmİİzİn-----------------------anin gÜnÜ------------------2

----------------------------------------------------------------------------

----------------------toplam------------------------------------445
Alt 30-12-2014, 16:29
Üye

yukarıda verdiğim sayılarda yevm kelimesinin sadece ''gün'' anlamında tekil olarak kullanılışlarını toplarsak 75+274+16=365 yapar.

mucize sayılmaz belki ama enteresan dikkate değer bir şey
Alt 30-12-2014, 22:48
Selmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Selmet Selmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

zfr87´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yukarıda verdiğim sayılarda yevm kelimesinin sadece ''gün'' anlamında tekil olarak kullanılışlarını toplarsak 75+274+16=365 yapar.

mucize sayılmaz belki ama enteresan dikkate değer bir şey
siz muslumler zavallisiniz. islamin savunacak adamakilli ogretisi olmadigi icin boyle kelime oyunlarin bel bagliyirsunuz..
Alt 30-12-2014, 23:42
Üye

Selmet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
siz muslumler zavallisiniz. islamin savunacak adamakilli ogretisi olmadigi icin boyle kelime oyunlarin bel bagliyirsunuz..
benim müslüman olduğumu nereden çıkardın?

ben buna mucize de demedim.

dikkate değer enteresan bir şey dedim.

mantıksız da değil.

doğru felsefeyi kurmadan doğru mantığa ulaşamazsın, doğru mantık yoksa doğru sonuca da ulaşamazsın.

Önerilen Siteler