Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-05-2011, 11:57
mahirzz mahirzz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

o zaman sayın TUBA, benim yazdıklarıma mı itiraz ediyorsun yoksa wikipedia nın mı ?

peki neden cevap vermiyor sunuz ?

İlim ilim bilmektir / İlim kendin bilmektir / Sen kendini bilmezsin / Ya nice okumaktır
Alt 31-05-2011, 11:58
Üye

haa ayrıca "yapay bal" nerde kim üretiyor, hani üretiliyor demişdiniz ya, merak ettim ?

İlim ilim bilmektir / İlim kendin bilmektir / Sen kendini bilmezsin / Ya nice okumaktır
Alt 31-05-2011, 12:06
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

mahirzz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
haa ayrıca "yapay bal" nerde kim üretiyor, hani üretiliyor demişdiniz ya, merak ettim ?
piyasada bolca var
Alt 31-05-2011, 12:07
Üye

onlar yapay bal değil.. onlar arıya şeker yediriyorlar, yoksa yine balı üreten bildiğimiz vız vız arı
arı olmadan bal imkansız.

bak burada bile mucize demiş Dilara Hanım yazısında;

http://saglik.milliyet.com.tr/bal-mu...14/default.htm

Alt 31-05-2011, 12:08
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yapay balı Ankara Ostim'de üretenler var. Arı kullanmadan. Bu benim konumun dışında.

Bal yüksek şeker içerir ve vücutta ilk olarak şeker sindirilir bu nedenle de kana ilk olarak şeker karışır. Bu bakımdan bal iyi bir besin kaynağıdır. ancak sizin alınyıladığınız gibi sindirilmeden kana karışmaz. Bu bakımdan yazınız hatalı.

Wikipedia konusuna gelelim;

Sizin alıntıladığınız Türkçe metinde hiç bir kaynak belirtilmemiş. Sadece dış bağlantılar var. Bu nedenle bilgilerin doğruluğu garanti edilemez. ayrıca wikipedia kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bu nedenle kaynak belirtilmeyen yazılara pek de itibar edilmemesi gerekir. Kaynakları ile birlikte bir yazı görmek istersenin ise ingilizce metni inceleyiniz. BAL

Balın faydalı ya da çok faydalı olması ise bir mucize olarak gösterilemez.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 31-05-2011, 12:10
Üye

bak bal alcaksanız sahte, dandik ballara kanmayınız, balı ancak arı yapar

http://www.hasbalci.com/perakendesatislar.html

burad alınız, ben aldım kampanyadan, şimdi kampanya yok, pahalı biraz, kampanya yaparlarsa duyurun bana da

Alt 31-05-2011, 12:14
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

mahirzz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bak bal alcaksanız sahte, dandik ballara kanmayınız, balı ancak arı yapar

http://www.hasbalci.com/perakendesatislar.html

burad alınız, ben aldım kampanyadan, şimdi kampanya yok, pahalı biraz, kampanya yaparlarsa duyurun bana da
Ortak mı çalışıyorsunuz?

Teklif için teşekkürler. Kendimize yetecek kadar balı ailemin kovanlarından elde ediyoruz.

Balı, arı kendisi yemek için üretir. İnsanın kendi yemeklerini yapması gibi arı da kendi yemeğini yaparken değişik yollar kullanarak kendine uygun hale getirir. Bunu bir mucize ya da imkansız bir olay gibi göstermek gereksizdir.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 31-05-2011, 12:14
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

mahirzz bak; tamam 'bal mucizedir' diyelim bir an. Peki senin anlayışına göre, doğada mucize olmayan herhangi tabii birşey var mıdır? Bal mucize olsun, peki ipek, solucan, kelebek, süt, balık, ay çiçeği... Senin bu anlayışına göre mucize olmayan herhangi birşey var mı ki?
Alt 31-05-2011, 12:22
Üye

konu atlamayalım ulpian...

konu bal mucizedir midir değilmidir ? yoksa şu yazıyı okuyunuz:

"A myth has persisted since the early 1900’s that bees should not be able to fly, although they clearly do. Principles of aerodynamics, laws of physics, and wing size versus weight ratio all say it should be impossible. Oxford University scientists conducted tests in a wind tunnel to study bee flight. They used high-speed cameras taking up to 2,000 frames per second and smoke to study vortices made by wings. They found that bee flight is quite inefficient. Although they flap their wings 200 times a second(!) they do not use the entire surface of the wing to generate lift. They also found that the wings do not operate simultaneously but flap independently. This is not ideal for flight. Darwinists might point to this inefficiency as evidence against intelligent design. Not so fast. In the study, they also found that the independently operating wings allowed for much tighter control in quick turns. Bees apparently sacrifice efficiency on paper for greater maneuverability. This is important when zipping from flower to flower. Bees also live on the nectar they gather, which is a high-energy food. Therefore, they are not very concerned with wasting energy with inefficient flying. Their flight pattern is perfectly suited to their existence. One scientist commented that, “We often assume that animals are flying in a way…so they’re not wasting any energy.” It shows how often human assumptions can be wrong. Data from this study is being used by military researchers to design tiny flying ‘spies’ which can maneuver into tight places. Once again, we see man trying to copy from the Master Designer. Everything works just as He created it to. Just as we read that it was “very good” in Genesis chapter one.
"

ALINTI:
“Flight of the Bumblebee: Inefficient But Precise” by Emily Sohn Discovery News May 21, 2009

http://dsc.discovery.com/news/2009/0...ee-flight.html
http://preachrr.wordpress.com/2010/0...g-able-to-fly/

yani de diyeyim, insan her şeye itiraz eder de yediğine tükürene biz de ne derler bir öğrenin bakalım..

Alt 31-05-2011, 12:22
Üye

çevirisini yapmamı isteyene yapabiliriz

Önerilen Siteler