Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-06-2008, 06:18
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

dilaver´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mehmet Salih palavra ve göz boyamayı bırakıp ta hangi İslam tefsircisinin demirin bu özellikleri bilim tarafından açıklanana kadar bu mucizeye işaret ettigini belirtirsen o zaman açıklayıcı olabilirsin.

Yahu kardeşim ne ilginç insanlarsınız. Bilim bir şeye işaret ediyor, Kuranı didik didik edip o bilimsel gerçek ile ilgili bir kelime bulabilirseniz bunun üzerine mucize senaryoları kuruyorsunuz. Bu tip şeylere ancak medreselerde inanılır.

Mucize örnek vereceksen Kuran dan, sen bana dünya üzerinde üç ay sonra olacak herhangi bir gelişmenin kavramın Kuranda şimdiden işaret edildigini göster, o zaman site olarak üç ay sonra imana gelelim.

Bak Nebraska da adamın biri 12 Haziranda ortadoguda bir nükleer savaş çıkacagı mucizesini vahyetmiş, müritler de harıl harıl hazırlanıyormuş. Yani gaypten haber vermiş. Gerçekleşirse buna mucize derler adama da peygamber. Sen bugünden ileride olacagı gösteren Kuran ayetini bize göster.

Onun dışında burası ciddi bir sitedir, ana okullarına yönelik tartışmaların içerisinde olmayı pek sevmeyiz.

saygılarımla
Senin yazına bir kaç cevap vermeyi uygun gördüm....

Mesela 1000 yıl önce denilseydi 1000 yıl sonra ne olacak bu biraz a normal soru olmazmıydı.... Açık açık diyor demiri indirdik dahane ne yoksa o zaman Hz.muhammed bilim ekibimi vardı. varsa o zaman niye bilim dışı diyorsunuz. Eğer yoksa demeki mucizedir.

Alimleri işine gelince hiç karıştırmıyorsunuz. Mesela bir olay üzerinde ayetleri açıklayan alimlere gelince hayır diyorsunuz. Kendine göre yorumluyor, diyorsunuz. O halde bunuda alimlere danışlmadan çözsenize. Kur'an evrensel değilmiydi. Mekke şartlarına göre bir ara demiştim, herkes üzerime gelmişti vay kur'an evrensel değilmi...?

Eğer bu sitede özgürce düşünce paylaşımı varsa bende bunu paylaşıyorum eğer hayır diyorsanız, o zaman sitenin üst köşesindeki dinlerden özgürlüğün sesi sloganını kaldırmanız gerekmezmiydi.
Alt 10-06-2008, 06:25
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

http://www.turandursun.com/forumlar/...ighlight=demir

Senin Allah ından evvel demirin mucizevi inişini Hitit tanrıları gerçekleştirmiş. Senin Allah ın ve Kuranın biraz kopyacıya benziyor. Telepinu göndermiş demiri diyorlar, ne dersin.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 10-06-2008, 06:32
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kadir suresini okuyun orada kulanılan kelime 'ina enzelna' kur'an kadir gecesinde indirdik...
Konuda mucizenin delili olarak "enzelna" sözcüğünün kullanılmış olması gösteriliyor değil mi?
Bakalım mucizemiymiş?

Aşağıdaki linkte enzelna sözcüklerinin geçtiği ayetler var.

http://www.kurandaara.com/?act=ara&k...eal=4&sure_no=

Bunlar da Türkçesi:

http://www.kurandaara.com/?act=ara&k...go.x=27&go.y=9

Latincesinde geçen Araf-26'yı Türkçesinde göremezsin.
Çünkü meal tahrifatçıları görmeni istemez.

Araf-26. Ya benı ademe kad enzelna aleyküm libasey yüvarı sev'atiküm ve rışev ve libasüt takva zalike hayr zalike min ayatillahi leallehüm yezzekkerun

Meali şöyle:

Ey Âdemoğulları! Size avret yerlerinizi örtecek giysi ve süslenecek elbise indirdik. Takva (Allah'a karşı gelmekten sakınma) elbisesi var ya, işte o daha hayırlıdır. Bu (giysiler), Allah'ın rahmetinin alametlerindendir. Belki öğüt alırlar (diye onları insanlara verdik).

Ama meal tahrifatçıları konu elbiseye gelince "indirdik" sözcüğü kullanmaz, "verdik" diye çevirir ayeti.

http://www.kuran.gen.tr/?x=s_main&y=...le&kid=1&sid=7

Demek ki demir için, yağmur için, kitaplar, melekler için kullanılan enzelna kelimesi elbise için de kullanılmış.
Elbiseyi gökten Allah mı indirdi?
Ne büyük mucize!!
Alt 10-06-2008, 06:41
Aydınus
Üye Değil

mehmetsalih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz demiri de indirdik ki onda büyük bir kuvvet ve insanlar için faydalar vardır. Bu, Allah'ın dinine ve peygamberlerine görmeden yardım edenleri belirlemesi içindir. Şüphesiz Allah kuvvetlidir, daima üstündür. (Hadid - 25)

Bunada bir kılıf uydurun bakalım....

http://www.harunyahya.tv/detail.php?l=1&pid=4750&cid=65 Detaylı izleyin..

Mehmet Salih !

Dilaver arkadaşımızın yorumunda geçen aşağıdaki satırlarını sanırım okumadın . Dikkatli okuman için bir de ben alıntılıyorum :

- Mucize örnek vereceksen Kuran'dan , sen bana dünya üzerinde üç ay sonra olacak herhangi bir gelişmenin , kavramın Kuran'da şimdiden işaret edildigini göster , o zaman site olarak üç ay sonra imana gelelim.

Hadi bekliyoruz .
Alt 10-06-2008, 06:47
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yav bu memed "Süpernova" falan demiş; o da ne ola ki? Bunun 'mega'sı yada 'kurşunsuz'u var mıdır?

Düşünebildiklerinin hepsini düşünülebileceklerin tamamı zannetme!
Alt 10-06-2008, 06:49
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili salih, demir senin peygamberinden 3500 sene evvel kullanılmaya başlamıştı.
bunun mucize neresinde?
hani bu gün kullanana ve o zaman bilinmeyen madenlerden bahsetse şapka çıkaracağım.

kuranda uzay gemisi araba cep telefonu faks ............ var mı ? eğer varsa (ben göremedim) inanayım.
esatirul evvelini ,ezop , la fontaine, beydeba ,....... ve bir sürü insan anlattı. sen geçmişi
bırak geleceğe bak.
tescilli kafir! aziz nesin yakılmaya çalışılmadan önce sivas'ta demiştiki
'' dünyada hiç bir söz ,1400 yıl geçerliliğini korumaz'' ve koruyamıyorda.
ne kadar övsenizde ,elinizde övgüden ve demagojiden başka hiç bir şey.
biz aptal insanlar değiliz. malayağniden mürekkep halitalar bize hiç bir şey anlatmıyor

buna rağmen ,siz hala 1400 önce söylenen sözleri bizim önümüze ısıtıp ısıtıp servis ediyorsunuz.

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 10-06-2008, 06:51
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

- Mucize örnek vereceksen Kuran'dan , sen bana dünya üzerinde üç ay sonra olacak herhangi bir gelişmenin , kavramın Kuran'da şimdiden işaret edildigini göster , o zaman site olarak üç ay sonra imana gelelim. DİLAVER

Sevgili dilaver şimdi saçmaladın!!
1400 yıl önce nur süresinde said'in geleceğini haber vermişya.
ne günlere kaldık eyyy rabbül-alemin

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 10-06-2008, 07:07
mehmetsalih mehmetsalih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Allah indirdik diyor. Kimse indirdiğini bilmiyor ve bilim keşif etti. Ne uzatyorsunuz. Kulanıyor olabilirler ama kur'an uzaydan indirdiğini söylüyor. iamn için bu ayet yeter.
Alt 10-06-2008, 07:32
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Allah indirdik diyor. Kimse indirdiğini bilmiyor ve bilim keşif etti. Ne uzatyorsunuz. Kulanıyor olabilirler ama kur'an uzaydan indirdiğini söylüyor. iamn için bu ayet yeter.
Don-gömleği de mi uzaydan indirdi?
Alt 10-06-2008, 08:04
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

gerçekten kılıf bulma sanatını çok güzel başarmaktasınız... herkes binlerce mucizeyi görüyor mesela siz görmezden gelemem diyorsunuz ancak nedense ortada hiç muzice yok!! biz neden göremiyoruz?? yoksa yine aynı hikaye mi "sizin gözleriniz mühürlü" yaw nerede mucize ya arkadaş o kadar demişler mucize diye kımısı denizi yarmış kimisi balık yağdırmış, kimisi, kiminede kitap inmiş göklerden... yaw bize bozuk para bile yağmıyor gökten bende katılıyorum siz kurandan 3 ay sonra olacak bir gelişmeyi bize söleyin bizde imana gelelim... harun yahyadan örnekler verebilmenizde hala şaşırtıcı çete kuran ve bu yüzden hapis cezası alan birisinin sözleri sizleri hala bağlayabiliyor demek ki şaşırtıcı.... ayrıca harun yahyanın sahtekar kimliğide çok ayrı bir yerde durmakta....
siz biraz eski medeniyetleri okuyunuz gerçekten okumanız gerekir kuranda yazan birçok şeyin eskiden "peygamber yada din inmemiş" toplumlarda bulunması kullanılması ne oluyor?? hititliler demir gibi?? kuran ın kopya mucizesi....

ÖRGÜTLENİN!!!
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler