Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Fizik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-05-2024, 04:47
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 08-05-2024, 02:43
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Burada yargic gibi davraniyor ve muhatabini yargiliyorsun, niyet okuyor, falcilik yapiyorsun. Bunlari umursamiyorum. Yazdikca yaziyor, muhatabini bezdirmeye calisiyorsun. Sen kimsin ki, senin sozlerini carpitayim. Benim baska isim gucum mu yok. Trolluk yapiyorsun iste. Kafana gore kavram kullaniyorsun, bilimde nasil kullanildigini soyluyorum, sanki seninle tartisiyormusum gibi, sahsima yonelik yaziyorsun. Bir de, "ben soyleyene degil, soylenilene" yonelik yaziyorum diyorsun. Ahmak, gerizekali, trol diyen babam mi. Umursamiyorum, karsisindakine sinirlenince kufur eden milyonlarca insan var sokakta. Bana ne!.

Ben, bilime guveniyorum, bilim kusursuz degil elbette ama baska da birsey yok elde. Seni mi dinleyecegim, bilimi mi! Bilim, bilim sen ne guzel seysin. Giderim, Scientific American okurum, National Geographic okurum, New Scientist okurum, Philosophy Now okurum, Skeptic okurum, binlerce bilim, sanat, felsefe kitaplari var, gider onlari okurum, kalkip seninle sozlu satasmalara mi girecegim. Sanki isimiz gucumuz yok, bilincli olarak kalkip sozlerini carpitacagim. Oldu..Bak, bu sitede benim gib, oturup da, enerjisinden, zamanindan veren ve emekle yazan 3 kisi daha yok.

Ama yazmayacagim. Senin siteni desteklemeyecegim. Dinsiz, akp ile ilgili basliklari buraya tasisin, sen arada bir iki trole cevap yaz, onlarin sacma sapan duz dunya iddialarina cevap ver, arada bir musluman gelsin, ona yazarsin, yildiztozu arada bir ugrasin, bir sey paylassin, khaos ona buna atarlansin gelsin, rahatlamaya calissin burada. Boyle bu site. Bu siteye emek vermis biri olarak, uzuluyorum, buraya getirdiginiz icin uzuluyorum. Site resmen oldu. 3-5 akilli adami da sen kovaladin. Ulpian, astar, ivan..Kaldin simdi 1 adamla yaz, kendi kendine yaz. Yazik gunah. Boyle bir siteye yazik gunah!

Insani, g.tu delikli maymuna indirgeyen khaos ile, ahlaksiz ile yazin durun bakalim. Hukuk diyorsun, senin materyalist arkadaslarin hukuk da dahil, hic bir insani prensibe inanmayan indirgemeciler. Madem hukuk diyorsun, bu adamlar hukuka da inanmiyor, etige de, ilkelere de inanmiyor, kalkip da cevap verdin mi bunlara? Kalkip benimle ugrasiyor ya. Sen, kalkip once, arkadaslarina cevap ver. Bana hukuktan bahsedecegine. Onlara cevap verdin mi? Yok. Onlar da sen de hukuk felsefesinden bihabersiniz. Kalkip da, felsefe mi yapalim, bilimden mi bahsedelim, sanattan mi bahsedelim spartacus. Kim yazacak? Kim yazacak bu siteye? 1 yada 2 kisi belki. Benim actigim basliklari okumadin mi. Kim yazdi bu kadar? Sen, karsindakine terbiyesizlik yaptin, ben de artik sitende yazmayacagim. site senin, istedigin kadar yaz, eglen bakalim. Kolay gelsin.

Beklemiyorum ama ozur dilemedikce, ben yazmam bir daha. Al, yaz bakalim. Istedigini yaz, rahatla. Hedef tahtasina koymus adam, sucluyor da sucluyor. Yaz kardesim yaz. Yazma diyordum ya, istedigin kadar yaz. Al, istersen bunu da sandiga kaldir. Yaz bakalim,site senin degil mi! Cevap hakkin yok mu, yaz, on tane daha yaz. Yaz kardesim, alvin sen ne uckagitcisin, ne sahtekarsin, ne trollsun vs istedigini yaz. Carpitiyormusum, isim gucum yok seninle ugrasacagim. Kelime oyunu yapacagim.Seninle burada kelime oyunu yapacagima evrim temali gider makale yazarim. Gider hormonla ilgili yazarim, gider baska bir makale yazarim. Olmadi gider ailemle zaman geciririm, bir kitap okurum, bir dil ogrenirim, bir piyano calarim. Seninle mi ugrasacagim ya!. Baska isimiz gucumuz mu yok. Olaya bak. 10 kere izah etmisim diyorsun

Niye izah ediyorsun kardesim on defa! Baska isin gucun mu yok.

Cok mu bos vaktin var?

Demek ki, ben farkli dusunuyorum, demek ki ben bilmiyuorum, demek ki, anlamiyorum ne dedigini, demek ki o noktaya bir itirazim yok. Sen nioye 10 defa izah ediyorsun. Niye bu gorevi kendine yukluyorsun? Biz de 10 defa yazmisiz, izah etmisiz, bilim otoritelerinden ( evet onlar otorite su an, sen degilsin) kaynak vermisim, ben onlari ciddiye aliyorum, sen 100 kere izah et, yanlisla, demek ki, ben seni dikkate almiyorum. Terbiyesizliginden once dikkate aliyordum, adamin sahsi yorumu, bir bakis acisi var diyordum, dikkate aliyordum, ama hakaretlerinden sonra sen de herkes gibi oldun gozumde. Muhatabina kufur eden bir adam oldun. Sen, eskiden benim ne kadar da saygi duydugum bir adamdin ustelik. Ama bu saygiyi bitirdin.

Simdi yaz, 100 tane daha yaz. Yanlisla muhatabini, hakli cikar kendini. Ne istersen yaz iste. Al, eglen kendi basina. Zaten 3 kisiyiz burada. Onu da sen berbat ediyorsun ve kovaliyorsun muhatabini. Ben, 100 defa izah ettim diyorsun, sen niye 100 defa izah yapiyorsun. E biz de burada yazmisiz, onlarca saat yazmisim, seninle ugrasmisim, gitmisim, kitap almisim kutuphaneden fizikle ilgili, gitmisim arastirmisim, okumusum, zaman harcamisim, para harcamisim. Biz kalkip da bunlari dedik mi burada. Ben bir sey yazarken onlarca saat zaman harcamisim burada. Kalkip da kimsenin de yuzune vurmamisim bunlari--simdiye kadar--

Al simdi ne istersen yaz. Suan uzuluyor muyum, uzulmuyorum. Niye uzuleyim artik.. Al, istedigin gibi kulllan bir iki kisiyle.

Ben, beynin evrimini yazacaktim, canlilarla ilgili yazacaktim, baska seyler yazacaktim, aldin, kan davasina dondurdun resmen, isin icine ediyorsun, hem sucluyorsun hem de sanli ben sucluyormusum, yargiliyormusum gibi kafanda kuruyorsun.

100 kere izah ediyorsdun--kendince. Etme kardesim. Demek ki, anlasamiyoruz, Sen niye 100 defa yaziyorsun. E benim harcadigim onlarca saate ne olacak? Verdigim emege ne olacak. Sozlerini carpitmisim, niye carpitayim kardesim, baska isim mi yok benim ya. Gelip sanal alemde tanimadigim adamlarla kelime oyunu yapayim. Gider guzel bir kitap okurum, bir film izlerim, seninle mi ugrasacagim! Olaya bakar misin ya. Bunu bile yazarken bir saatimi aldi benim.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney

Önerilen Siteler