Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-11-2005, 17:14
mescidiaksa mescidiaksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Size Bir Sorum Var

ağzını topla dili ----hakaret yok---dostu yaratık o İSLAM ın sahibi bir gün sana hesap sorunca kaçacak delik arayacaksın demediler bana deme

''Aksa dostum''; rahatsızın olduğun kelime Topicten çıkarıldı. -MuTeZiLe-

bebehcet
Alt 24-11-2005, 20:11
Üye Değil

Cem Diyor ki
Geçen yıl nüfus cüzdanımdan dini kısmını sildirmek amacıyla avukata gidip dava açması için başvuru yaptım. İndirimli haliyle 500 YTL istedi. Yarısını peşin verdim. Başvurumu dönüşte eşime bildirdim. Eşim, durumu eğer çevre öğrenirse ailece aleyhimizde olacağı konusunda çok ısrar etti. Emekli olduktan sonra davayı açmamı önerdi. Uuzn ısrarı nedeniyle davadan vazgeçtim. Tabi olan avukata verdiğim 250 YTL ye oldu.
kusura bakma ama, amma da ödleksin ha, ben bi gavur ulkesinde gururla universitede dinime hakaret ettigi için 400 ki$inin onunde kalkip prof a ben musluman oldugumu bagira biliyorumda sen cevreni birak karina bunu yapamiyon (ben karin a bagir demiyorum yanli$ anla$ilmasin)

ne oldu sana noldu boyle....
daha niye veremedun agzinin payunu vermiyusun ula ula ula sen bi kalori bile etmiyusun

bu hal ne boyle light erkegi

(zaten ciddi ye almiyorsunuz, ama yine soyliyim ben $aka icin yazdim)
Alt 25-11-2005, 16:18
NUR NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

materyalist en azından mmx kardeşimiz gerçeği buldu sen hala karanlıklarda ve kayıplardasın Tevbe edip islamiyete iman eden bir insanın sanki din adına konuşmasını yasaklar nitelikte bulmuşsun fakat böyle bir şey söz konusu bile olamaz O kardeşin islamiyet adına belkide bir çok kişiyi gerisinde bırakabilecek imanı ve bilgisi vardır bunun bilgisine sen sahip olamazsın ÖNCE KENDİNİ VE FİKİRLERİNİ YARGILA
Alt 25-11-2005, 18:27
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nur hanıma! Tevbe etmek ne demek? Saçma sapan bir kelime. Anlamı ne? Tevbeymiş???!!! Günahları işleyin, işleyin. Ondan sonrada tevbemidir, nedir onu edip kurtulun. Hayatınız uyanıklık üzerine kurulmuş. Allahın cehenneme dolduracakları ilk insanlar "uyanıklardır"

Tek Gerçek Maddedir
Alt 29-11-2005, 12:02
NUR NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sana saçma gelmesi doğal zaten Senin için anlamlı olan birşey yok ki varsada boş şeyler ...
tevbe kelimesi pişmanlıktır senin anlamadığın hissedemediğin bir şey bu
Bir müslüman bilerek günah işlemekte ısrarcı olamaz. Eğer bir zamanlar yapmış olduklarında pişmansa ve hatalarını tekrarlamayarak yeniden Hak yoluna dönerse Edeceği tevbe ve pişmanlığı günahlarının af olunmasına sebep olur.....
Senin sunduğun yanıt zaten saçma Bilinçli müslüman ölüm anını nezaman kendini yakalacağını bilemez bunu farkındadır Bile bilede günah işlemez
Müslümanlık ümit ve korku kapısıdır
Sen bir hata yapsan ,hata yaptığın kişiden özür dilesen ama yinede bu hatanda ısrarcı olsan O kişi zaten senin özürünü kabul etmez ki Özürünün bir manası kalmaz sadece laftır AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFINA BAKILMAZ
Tevbe ettim demekle tevbe olmaz bunu bile anlayamıyorsun ya hayret verici birşey bu
Alt 29-11-2005, 14:31
MiRZABEYOGLU MiRZABEYOGLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

NUR Zaten bu insanlar o ibareyi sildiririse bu memlekette yasayamazlar.. bunlarin En buyuk avantajida bu... Gerci Daha once de dedigim gibi ben ne ateistler Gordumdara gelince ,ALLAH ALLAH diyen ....

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN B?R SANCAK... ALLAH IN HUZURUNDA EG?L?R?Z B?Z ANCAK..!!!!!
Alt 29-11-2005, 19:12
kumtanesi kumtanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

yazık sana da nelere takılıyorsun sadece sen deil diğerleride işiniz gücünüz inkar etmek.senin gibiler için o nüfus cüzdanında yazılan dini islam bölümü önemsiz sayılır biliyorum ama bizler için o ibare oldukça önemli.gülüyorum size çünkü o kadar zavallısınız ki.ister kabul edin yada etmeyin burası bir İSLAM!!! devletidir.senin nüfus cüzdanında bu yazsa nolur yazmasa nolur.içinden gerçeğe inanmadktan sonra.allah doğru yola iletsin sizin gibileri.şükür ki bizler gün geçtikçe çoğalıyoruz.sizlerdende asla çekinmiyoruz!!!!!!
Alt 29-11-2005, 19:20
kumtanesi kumtanesi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart !!!!!!!

arkadasım bak burda laiklik olsaydı hersey daha farklı olurdu.BURASI MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDİR.ister kabul et ister etme.burda yasamak zorunda deilsin.git nüfus cüzdanında islam yazmayan bir ülkede yaşa.isterseniz ayaklanma çıkarın yinede o ibare değişmemeyecek........

tek din islamiyet!!!!!!!!!!!!!!
Alt 30-11-2005, 02:24
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nüfüsumun üzerinde İslam yazması, ya da yazmaması açıkçası hiç aklıma bile gelmeyen; zerre kadar umursamadığım bir konudur.

Şekilcilikten, merasimlerden, şablonlardan fellik fellik kaçma taraftarı bir insan olarak düşüncelerin kalplere, beyinlere nakış gibi işlenmesinin asıl güzellik; asıl ehemmiyet olduğunu düşünüyorum. Tavır koymanın yeri yurdu da vardır; nitekim askerlik yaptığım süre boyunca hiç bir hedefe -hedef ne olursa olsun- kurşun sıkmamış; namluya mermi sürmeyi red etmiş biriyim. Terhis olana kadar da bu tutumumdan v a z g e ç m e d i m.
Her yiğidin yoğurt yiyişi farklı; herkesin de hayata ve kurallara karşı öznel ve özgün duruş sergilemesi ''nev-i şahsına münhasırdır''; doğal olarak...

Kendime ya da çevreme ''bakın Nüfus kağıdımdan da İslamı sildirdim'' deme ihtiyacı hiç hissetmedim. Cem arkadaşın tercihine de saygı duyuyorum; onun kişisel yönelimidir; tercihidir. Ama ben farklı düşünüyor
um.

NUR Zaten bu insanlar o ibareyi sildiririse bu memlekette yasayamazlar..
Sayın Mirzabeyoğlunun neyi kastetdiğini açıklaması gerekir diye düşünüyorum bu cümlesiyle. Bu ülkede h e r dinden insanlar huzur içinde
yaşarken bu cümle bana provokasyon gibi geldi.

Ortodox Patriği Türkiyenin göbeğinde Tüm dindarların gözünün içine baka baka ''Ekümenik'' talep ediyor; Heybeliada Ruhban okulunun açılmasını talep ediyorlar - ve Mirzabeyoğlu belki şaşıracaktır- bu taleplerde bulunan-lar h a l a y a ş ı y o r l a r (!)

Nüfus kağıdının üzerindeki ibareler doldurulurken kimse bana fikrimi sormadığına göre; başkalarının bastığı mühür de ''işte o başkalarını'' bağlar - beni ne bağlar; ne de tanımlar.
Alt 04-12-2005, 11:13
bager99 bager99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

antiateist bana laikliğin tanımını yapabilirmisin?anlaşılan yanlış biliyorsun laiklik:dini devlet işlerinden ayıran ve bu ayrıma tehdit oluşturan unsurları bertaraf eden sistemdir .din kendi başına kaldığında saldırgandır bu sadece islam için değil bütün dinler için geçerli amaç taraftar edinmektir bunu anlamak için hem dinde zorlama yoktur deyip hem inanmayanları bulduğunuz yerde öldürün diyen kurana bakmak yeterlidir ilgili ayetler de çoğaltılabilir.dolayısıyla bugün türbana gelecek serbestliğin yarın "şeriat" yürüyüşlerine dönüşmeyeceğini kimse garanti edemez.umarım açıklayıcı olmuştur kib

Önerilen Siteler