Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 24-06-2005, 00:35
spy_force
Üye Değil

Standart Size Bir Sorum Var

Türkiye Laik Bir ülkeyse neden okullarda din(!) dersi denen bir derste sadece islam -h a k a r e t YOK- anlatılıyor
Neden nufus cüzdanlarımızda doğar doğmaz islam yazıyor
Alt 24-06-2005, 16:36
antiateist antiateist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Çünkü Nüfusunun %96 sı müslümanda ondan.Zaten verilmezseydi çok büyük sosyal sorunlar olurdu .Sizin gibi olurdu millet.
Alt 24-06-2005, 17:02
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu lafını biraz aç
Alt 24-06-2005, 22:12
PcKoLiC PcKoLiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Ben açayım..

Russell islam zorbalık dini değildir..bu cümleye dyanarak sizlerle seviyeli bir tartışmaya girelim...

Türkiye Cumhuriyetinin % 95-96 sı bellki fazlası müslümandır..Ve buna bağlı olaraktan Okullarda islam öğretiliyor..ve sadece müslüman olanların kimliğine "İSLAM" yazılır..eğer müslüman değilsen değiştirirsin..

Neden okuldaki dersleri söylüyorsunuz da;

Madem türkiye laik bir ülke..neden başörtüsüne izin verilmiyor..

Neden Hristiyan Şeriat mahkemesinin açılmasına izin veriliyor da İslam Şeriat Mahkemesinin açılmasına izin verilmiyor...?? Neden sadece müslüman olduklarım için , başörtüsü taktıkları için okul kapılarında kalıyor mülsümanlar? neden işkence görüyor müslümanlar? önce bu soruları çözün daha sonra okuldaki derslere el atın..

Antiateist kardeşim [ kardeşim dedim ..çünkü görüyorum ki kendisi de müslüman.." müslümanlar ancak birbirlerinin kardeşidir" ] eğer dini eğitim verilmeseydi herkes sizin gibi olurdu dedi..

Aslında sizin böyle olmanıza neden sadece siz değilsiniz..Bulunduğunuz çevre ve aile neden olabilr..Şunu söylemek istiyorum...

Neden bir dini tam anlamıyla öğrenmeden bu dini karalamaya çalışılıyor...? Neden müslüman olan birisi sırf moda diye HAÇ takıyor..Cevabını vereyim...Bunun nedeni medeniyet altında insanların haklarını , dinlerini , ahiretini gasp eden canavarlardır..

Selametle..

Mektebinde Şehadet olan bir ümmetin Esareti Yoktur..
Alt 24-06-2005, 22:33
n0thing n0thing isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

n0thing - AİM üzeri Mesaj gönder n0thing - MSN üzeri Mesaj gönder n0thing - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Nüfus cüzdanlarında islam yazdığı için mi nüfusun %96`sı müslüman diyorsunuz? Diyorsunuz ki:``sadece müslüman olanların kimliğine "İSLAM" yazılır..eğer müslüman değilsen değiştirirsin.. `` Peki siz müslüman olmayanların üzerindeki baskıyı biliyor musunuz? Aile, sosyal çevre vs... İnsan ailesine ateistim dediği zaman bunun nasıl sonuçlar doğuracağını tahmin ederek bunları yazsaydınız daha iyi olurdu.

Demişsiniz ki: ``..neden başörtüsüne izin verilmiyor.. `` Eğer bazı kişiler sokaklara çıkıp ( 28 şubat ) şeriat isteriz diye bağırırsa malatya sokaklarında ve camilere yeşil bayrak çekilirse bunun adına rejim düşmanlığı derler, emin ol ki bu rejim düşmanları sadece malatyadaki o şeriat isteriz diye bağıran kişiden ibaret değil. Önceden sorun olmuyordu ancak ne zaman bu türbanın sorun olduğunu siz de biliyorsunuz. Sizin gidip Erbakanın yakasına yapışmanız gerekmektedir, Erbakana 1522146565 dava açabilirsiniz.Çünkü o türbanlıların haklarını gasp etti.

Demişsiniz ki: ``Neden Hristiyan Şeriat mahkemesinin açılmasına izin veriliyor da İslam Şeriat Mahkemesinin açılmasına izin verilmiyor...?? `` Bunun cevabı çok basit, rejimi devirmek isteyen çoğunluk müslümanlığı kullanıyor ve halkın çoğu müslüman + cahil. Dini duyguları sömürerek arkasına toplayacağı kişilerin sayısı rejimi tehlikeye atabilir ancak hıristiyanlardan şimdilik böyle bir tehdit yok.Eğer onlardan da böyle bir gaye sezilirse onların da hakları kısıtlanır.

Şarap sonsuz hayat kaynağıdır, iç;
Gençlik sevincinin pınarıdır, iç;
Gamı yakar eritir ateş gibi,
Sağlık sularından şifalıdır, iç.
( Ö.H )
Alt 24-06-2005, 22:41
PcKoLiC PcKoLiC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

n0thing...

1.si cahil dediğin müslümanlar değildir müslümanlığın adını karalayan kişlilerdir..

Asıl cahil bitakım şeylere şiddetle karşı çıkandır... Yani ülkemiz gibi.. Müslümanların herşeyine karşı çıkılıyor..

Nüfusun %96 olduğu bir ülkede insanlarun şeriat istiyoruz demesi anormal mi sence? + islamda ne gibi bir art niyet olabilr de islami şeriat mahkemesi kurlmnuyor?

Mektebinde Şehadet olan bir ümmetin Esareti Yoktur..
Alt 24-06-2005, 22:56
Russell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Russell Russell isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

onu da git taliban liderlerinin önüne diz çöken tayyip'in hükümetine sor.
Alt 25-06-2005, 18:46
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart İKİ YÜZLÜLÜK ÜZERİNE

ANTİATEİST'E BİR ÇİFT LAFIM VAR BU ÜLKEYİ LAİK MUSTAFA KEMAL'İN ATATÜRK'ÜN ALDIĞI KARARLARLA KURULDU UNUTMA ADAM ÇALIŞMAZ SİSTEM ÇALIŞIR.SİSTEMDE ALINAN KARARLAR MUSTAFA KEMAL'İN ALMIŞ OLDUĞU KARARLARDIR.BU MEMLEKETİ SAİD-İ NURSİ KURTARMAMIŞTIR.NÜFUSUN % 96'Sİ MÜSLÜMAN OLMASI BENİ IRGALAMAZ.LAİKLİK BAL GİBİ DE DİNSİZLİKTİR,ÇÜNKÜ DİNE DEVLET İŞLERİNE KIŞ KIŞ BENİM İŞİME KARIŞMA DİYOR.KURAN ŞERİATTIR KURAN ALLAHIN KANUNLARIDIR.ALLAH İDARE SİSTEMİNİN BENİM KANUNLARINA GÖRE YÖNETECEĞİNİ SÖYLÜYOR BUNUN ADI ŞERİATTIR.O YÜZDEN HİÇ KİMSE KENDİNİ VE BİRBİRİNİ KANDIRMASIN BİR İNSAN HEM LAİK HEM MÜSLÜMAN OLAMAZ,BÖYLE DÜŞÜNEN AÇIKCA İKİ YÜZLÜDÜR.DİYECEKSİN Kİ HIRİSTİYANLARDA NASIL OLUYOR BUNLAR:İNCİLİ OKUDUĞUN ZAMAN İNCİLDE ŞERİAT HÜKÜMLERİ YOKTUR BU DÜNYADA İŞLENEN GÜNAHLARIN CEZASI BU DÜNYADA VERİLMEYECEK ÖBÜR DÜNYADA VERİLECEK HÜKÜMLERİ VARDIR.
İNCİLİN YUHANNASINDA AYNEN ŞÖYLE DİYOR "RABBIN OĞLU İSAYA KADINI GÖSTERDİLER DEDİLER Kİ BU KADIN İFFETSİZ NAMUSSUZ BU KADINI DERHAL TAŞLAYALIM BUNUN ÜZERİNE RABBIN OĞLU İSA DEDİ
Kİ ARANIZDA BİR TANE GÜNAHSIZ İNSAN VAR İSE DERHAL BU KADINI TAŞLASIN.KADIN TAŞLANMADI SERBEST KALDI RAB HERŞEYİ ÇOK İYİ BİLİR."DAHA BUNA BENZER BİR ÇOK BÖLÜM VAR BU ANLATTIĞIM BÖLÜM HIRİSTİYANLIĞIN ŞERİAT HÜKMÜNÜN OLMADIĞININ KESİN DELİLİDİR.
AYRICA MUHAMMED HADİSLERDE KADINLARIN TAŞLANMA EMRİNİ VERİRKEN İSA'NIN ALMIŞ OLDUĞU KARARI OKUDUNUZ BU MUHAMMETLE İSA ARASINDA FARKI GÖSTERİR O YÜZDEN BEN ATEİSTİM AMA MİSYONERLERİN İŞİ ÇOK KOLAY BYE BYE
Alt 25-06-2005, 21:37
n0thing n0thing isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

n0thing - AİM üzeri Mesaj gönder n0thing - MSN üzeri Mesaj gönder n0thing - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Ben müslümanların hepsi cahildir demiyorum, cahillik din, ırk gözetmiyor.

Demişsiniz ki:`` Müslümanların herşeyine karşı çıkılıyor..`` Neden karşı çıkılıyor düşündünüz mü? Bu ülkede sol ve islami birçok grup var.Bunlar güçlü.Zaman zaman ne kadar ileri gidebildiklerini gördük.Şimdi eski günlere tekrar dönmemek için kısıtlamalar yapılıyor.Amaç şeriatı getirmeye çalışanlara, sosyalist sistemi getirmeye çalışanlara engel olmak.Biz varlığımızı, rejimimizi koruyoruz.Siz de diyorsunuz ki haklar kısıtlanıyor.Biz keyfimizden kısıtlamıyoruz, şartlar böyle gerektiriyor.

Evet nüfusun %96`sı müslüman görünüyor ama hepsi şeriat istemiyor bunları ayırmak lazım.Eğer nüfusun hepsi şeriat yanlısı olsaydı bu zaten olurdu.

Şarap sonsuz hayat kaynağıdır, iç;
Gençlik sevincinin pınarıdır, iç;
Gamı yakar eritir ateş gibi,
Sağlık sularından şifalıdır, iç.
( Ö.H )
Alt 25-06-2005, 21:39
bumink bumink isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Re: İKİ YÜZLÜLÜK ÜZERİNE

Arkadaşlar bazılarınız beni tanır.Bir süredir ortama takılamıtodum çünkü birileri benim üyeliğimi sınırlamış ve foruma giremiyordum.Banada başka isimle girmek kaldı ne yapalım.
Bu insanlarla tartışmaya bile gerek yok.

"Nüfusun %96 olduğu bir ülkede insanlarun şeriat istiyoruz demesi anormal mi sence? + islamda ne gibi bir art niyet olabilr de islami şeriat mahkemesi kurlmnuyor? "

Böyle cahilce ve acizce sözler söyleyen bir adama ne anlatılabilir ki

Önerilen Siteler