Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 08-03-2008, 01:51
meaculpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
meaculpa meaculpa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Yuvadaki tecavüz..

walla";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kadinlara neden Kocalari tecavuz ediyoki, kadin versin olsun bitsin, vermicekti neden evlendi. Konfucyus ne demis. Eger tecavuz kacinilmaz ise yan gel yat zevk almaya bak.
Walla bu konuda yazdiklarim ciddi deel.
Bir kadın olarak, bu konuda ki ciddiyetsiz yaklaşlaşımınızdan rahatsızlık duydum.
not: yazdıklarınızın ciddi olmadıgı açıklamınızı dikkate alıp sadece bu cümleyi yazma geregi hissettim.
Alt 08-03-2008, 01:59
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Sayin meaculpa
dediniz ki
Bir kadın olarak, bu konuda ki ciddiyetsiz yaklaşlaşımınızdan rahatsızlık duydum.
not: yazdıklarınızın ciddi olmadıgı açıklamınızı dikkate alıp sadece bu cümleyi yazma geregi hissettim

Size ne diyeyim bilemedim. Ciddi olmadigimida asagida belirttim. Bu yazdiklarim ne acidir ki Yurdumuz insanlarinin buyuk cogunlugunun fikirleri. benim deel. Ben boyle dusunenler ile alay ediyorum sizde alınmıssiniz.
TUM KADINLARIN DUNYA KADINLAR GUNU KUTLU OLSUN

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 08-03-2008, 02:01
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Tüm Emekçi Kadınların Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlu olsun.

* * saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 08-03-2008, 02:14
Kıdemli Üye

walla";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin meaculpa
dediniz ki
not: yazdıklarınızın ciddi olmadıgı açıklamınızı dikkate alıp sadece bu cümleyi yazma geregi hissettim

Size ne diyeyim bilemedim. Ciddi olmadigimida asagida belirttim. Bu yazdiklarim ne acidir ki Yurdumuz insanlarinin buyuk cogunlugunun fikirleri. benim deel. Ben boyle dusunenler ile alay ediyorum sizde alınmıssiniz.
TUM KADINLARIN DUNYA KADINLAR GUNU KUTLU OLSUN
Önceliikle kutlamanızı kabul etmek ve hicvinizin anlaşılamaz derecede oldugundan şikayet etmek istiyorum yine de afedersiniz ben sırf konusmak için konuşmuş olan insanlara karşı biraz tahammulsuzum ve sizi yanlış anlamış olabilirim.
Alt 08-03-2008, 02:16
Kıdemli Üye

dilaver";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tüm Emekçi Kadınların Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlu olsun.

* * saygılarımla

Üzerime alındım sayın dilaver , teşekkür ederim.
Alt 08-03-2008, 02:34
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Sayin Meaculpa
2 mart 2008 saat 11,37 de yazdigim yazimi bir okurmusunuz. linki tiklayiniz
wallanin mesajini okuyunuz sayfanin sonlarinda
http://www.turandursun.com/modules.p...872&highlight=

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 08-03-2008, 02:46
Kıdemli Üye

okudum sayın walla. ne güzel düşünceler devamını dliyorum hemde azıcık abartarak
Alt 08-03-2008, 06:42
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sevgili meaculpa. esimi 40 senedir tanimaya calisiyorum, 34 senedir evliyiz. Herhalde omrum yetmeyecek kadinlari anlamaya, en az bir kirk seneye daha ihtiyacim oldugunu zannediyorum. *
* Biz erkek milleti basit dusunuruz. Sizler yok dediginiz zaman bunun evet demek mi, yoksa hayir demek mi oldugunu anlamakta gucluk cekeriz. Sizin tecevuz diyebileceginiz bir olay, erkek icin yemek icmek gibi bir gerektir.
* Esimle gayet mutlu bir hayatimiz oldu bu gune kadar, tabi ki zor gunler de gecirdik. Farkliligimiza ragmen anlayis gosterebildik birbirimize bunca sene. Ne kadar da ugrassak, empati yapmaya calissak da, bir erkegin kadin gibi dusunemiyecegini ben anladim. Sabir, Hosgoru ve sevgi oldukca, altindan kalkilamayacak bir problem kalmiyor.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 08-03-2008, 11:59
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ceza kanunu eşler arasında yaşanmış dahi olsa olayı tecavüz olarak kabul etmekte ve cezalandırmaktadır.

Asıl acı tablo bence başka. Aile içi şiddetin bir başka boyutu aile içi tecavüz. Eşe karşı olandan bahsetmiyorum. Küçük kızlarımızın en yakınlarında bulunan, baba, ağbi, amca, dayı v.s. kişilerce tecavüze uğramalarından bahsediyorum. Ve bu ne yazık ki Türkiye'de küçümsenmeyecek kadar yüksek bir oranda. Ve genellikle kızlar bunu saklama taraftarı olduğundan, ailesine, annesine bu olaydan bahsetse bile anneler pekçok sebep yüzünden kızlarına inanmama taraftarı olduğundan veya gizleme taraftarı olduğundan bu olaylar ortaya çıkmamakta, adliyeye pek düşük bir oranı yansımaktadır.

Üstelik aile içi tecavüz bir kez olup biten bir olay da değildir. Genellikle bir süreçtir ve ortaya çıkana kadar yıllarca sürmektedir.

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 08-03-2008, 14:41
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili K.C nin parmak bastığı yaradan *bugünün mana ve ehemmiyetine! uygun bir haber.
şerefsiz bir hayvan ,kızını hem imam hatipe gönderiyor hemde taciz ediyor

Çatıya çıkış nedeni belli oldu *

Öğrenim gördüğü İmam Hatip Lisesi'nin çatısına çıkarak intihara kalkan kızın 8 yıldır öz babası tarafından taciz edildiği ortaya çıktı

Ferah IŞIK/DENİZLİ, (DHA)
--------------------------------------------------------------------------------

DENİZLİ'de geçen hafta, öğrenim gördüğü İmam Hatip Lisesi'nin (İHL) çatısına çıkarak 3.5 saat boyunca ölümün kıyısında bekleyen ve bir polis memuru tarafından son anda kurtarılan kız öğrenci 19 yaşındaki B.K.'nın, 8 yıldır öz babası tarafından taciz edildiği ortaya çıktı. Tacizci baba Y.K. tutuklandı.

Geçen 4 Mart'ta Denizli İmam Hatip Lisesi öğrencisi B.K., bir sınıf arkadaşına "Artık yaşamak benim için çok anlamsız, yaşamak istemiyorum. Herkesten nefret ediyorum" diye not bırakıp okulunun çatısına çıkmıştı. Daha önce de intihar girişiminde bulunduğu anlaşılan B.K.'nin bir anlık dalgınlığından yararlanan polis memuru Ramazan Arslan, genç kızı kucaklayarak, çatıdan indirmişti. Bunalımda olduğu belirlenen genç kız, daha sonra Denizli Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği'nde tedaviye alındı.

B.K.'nın hastanede psikoloğa ve ifadesini alan polislere, öz babası Y.K.'nın 11 yaşından beri kendisini taciz ettiğini anlattığı kaydedildi. Harekete geçen polis, Y.K.'yı gözaltına aldı. Seyyar satıcılık yaptığı belirlenen Y.K., öz kızını taciz ettiği gerekçesiyle çıkarıldığı Denizli Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklanıp Kocabaş D Tipi Cezaevi'ne gönderildi. B.K.'nın psikolojik tedavisi ise sürüyor.

(GAZETE VATAN)

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman

Önerilen Siteler