Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-05-2012, 13:17
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
... kadar boş işlerle beyninizi yoruyorsunuz ki,kalkmış bana akıl vermeye calışıyorsunuz ve şimdi bana bak dediğiniz,müddesir suresinin tamamını okudum acaba siz okudunuzmu,sadece adiliğinizle 4 ayeti alıp bak nasılda kahrediyor yaradan yarattıklarına demeye getiriyorsunuz alın bende üşenmeden meali baştan sona yazıyorum ve siz reddecilerin ALLAHın sonsuz azabına nasıl tatacağınızı,diğer alemde seyredeceğim ...
Karartılmış kelime aynen seni tarif ediyor Büyük İslam Prensi.
Benim kutsallarıma hakaret etme diyorsun, sonra kalkıp doğrudan bizlere hakaret ediyorsun.
Sen bırak bu işleri de bir kendine gel, bir oksijen takviyesi yap bence.
Yumurta kabuğundan çıkamamışsın evren üstüne ansiklopedi yazarım diyorsun. Üstelik düzgün yazı yazamayışın, şu an Cuma vakti olmasına rağmen Cuma'ya gitmeyişin de işin tuzu biberi. ki(Son görülme zamanı 13:13)
Alt 25-05-2012, 14:05
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ABDÜL UZZA, Muhammed'in iki kızını bu adamın iki oğluna verdiği, önceleri son derecede saygı duyduğu bir kişidir. İşte bu kişiye Muhammed kendine inanmayınca ve Abdül Uzza, Muhammedin kızlarını oğullarından boşatınca, kızları tarafından devamlı olarak bu duruma karşı oluşlarını da hesaba alınca ABDÜL UZZA'ya Muhammmed '' EBU LEHEB '' diyerek isim takmıştır. Yani aslında EBU LEHEB, Muhammed'in iki defa DÜNÜRÜ olmaktadır...

Abdül Uzza, UZZA isimli tanrıçaya tapan bir kişiydi. Muhammed bunu bildiği halde, önce iki kızını da bu adamın iki oğluna vermiştir. Bu adamın karısının da Muhammedin süt anneliğini yaptığı söylenir...

Daha adam yaşarken Cehennemlik diye ilan edilince Allah'ın RAHİM oluşu da böylece yalan çıkmış oluyor...Çünkü bu adam belki de yaşarken nedamet getirebilir ve tövbe edebilirdi. Ama buna fırsat dahi verilmemiş Abdül Uzza ve karısı daha yaşarlarken muhammed tarafından cehennemlik diye damgalanmıştır. yani muhammed ALLAH maskesi takmış ve bu maskenin ardından istediğini cennete mesela kızını ve damadını ve diğer ehlibeti cennete yollamış. gelgelelim bu cennetlikler de mesela Hz. Ayşa ile Hz. Ali, CAMEL savaşında birbirlerine silah çekmiş ve çok sayıda insanı öldürmüşlerdir.

Acaba EBU LEHEB kimseyi öldürmüş mü?

Ancak kaderin cilvesine bakınız ki 1440 yıl sonra dahi ABDÜL UZZA'nın elleri kurumamış ve bugün dahi Müslümanlar namazlarında bu adamın elleri kurusun diye boşuna dua etmektedirler.

Abdül uzza'nın elleri kurumuş olsaydı bu duayı Müslümanlar bugün etmeyeceklerdi...
çok güzel açıklama olmuş. teşekkürler.

ilaveten, Ebu Leheb sağlıklı ve uzun bir yaşam sürmüştür. Ölümü muhammed'inki kadar ızdıraplı olmamıştır. muhammed'e karşı çıkıncaya kadar da çevresinde akıllı, dürüst, cömert biri olduğu hadislerde rivayet edilir. muhammed'in ayağına basmasıyla beraber Ebu Leheb tu-kaka ilan edilmiştir.

gerekçesi ne olursa olsun, tebbet suresinde allah'ın bir kuluna beddua etmesini normal karşılayan zihniyet için ne yapsak boş diye düşünüyorum.

bazı zihin hastalıklarının tedavisi imkânsızdır.

saygılar...
Alt 25-05-2012, 15:35
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Mentor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Karartılmış kelime aynen seni tarif ediyor Büyük İslam Prensi.
Benim kutsallarıma hakaret etme diyorsun, sonra kalkıp doğrudan bizlere hakaret ediyorsun.
Sen bırak bu işleri de bir kendine gel, bir oksijen takviyesi yap bence.
Yumurta kabuğundan çıkamamışsın evren üstüne ansiklopedi yazarım diyorsun. Üstelik düzgün yazı yazamayışın, şu an Cuma vakti olmasına rağmen Cuma'ya gitmeyişin de işin tuzu biberi. ki(Son görülme zamanı 13:13)
..........
cuma namazına gitmediğim nerden cıkartıyorsun,yalancının önde gidenisiniz,ha cuma namazı çıkışında bir olay yaşadım,namazdan cıktım ve ayakkabılarımı aramaya başladım,o kadar ayakkabı vardı ki,dolapları acıyorum,bakıyorum,bulamıyorum,abim dedi ne arıyorsun,bende ayakkabılarımı arıyorum,güldü,ayakkabısız git dükkana kadar dedi,tekrar güldüm,aklıma ölüm geldi,zaten öldüğümüzde ayakkabı olmayacak,dükkana kadar yayan gitsem ne olur dedim,etrafımdaki arkadaşlar güldü,doğru dersin dediler,birden aklıma geldi,bugün ayakkabı giymemiştim,terlikler gelmiştim,ve terlikler gözümün önünde bana bana bakıyorlar,şaşmıştım,ALLAH şaşırtmasın kimseyi diye dua ettim...sanırım benim ayakkabıları boş gözlerle arayıp durduğum gibi aslında terlik giymediğimi hatırlayamayıp ,şaştığım gibi,sizde bu dünyaya boş, şaşkın bir halde ,bakınıp duruyorsunuz,aslında o kadar yakınınızdaki,göremiyorsunuz,...ha bu arada peygamber efendimiin kabri belli,ve gullerle bezeli,bu ALEMLERİN RAHMETİ,ne seven olmamış olsa idi,---ama kufurde inat eden ebu cehilin evi,şu aanda müslümanlara hizmet veriyor hemde tuvalet olarak......
,

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 25-05-2012, 15:48
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
..........
cuma namazına gitmediğim nerden cıkartıyorsun,yalancının önde gidenisiniz,ha cuma namazı çıkışında bir olay yaşadım,namazdan cıktım ve ayakkabılarımı aramaya başladım,o kadar ayakkabı vardı ki,dolapları acıyorum,bakıyorum,bulamıyorum,abim dedi ne arıyorsun,bende ayakkabılarımı arıyorum,güldü,ayakkabısız git dükkana kadar dedi,tekrar güldüm,aklıma ölüm geldi,zaten öldüğümüzde ayakkabı olmayacak,dükkana kadar yayan gitsem ne olur dedim,etrafımdaki arkadaşlar güldü,doğru dersin dediler,birden aklıma geldi,bugün ayakkabı giymemiştim,terlikler gelmiştim,ve terlikler gözümün önünde bana bana bakıyorlar,şaşmıştım,ALLAH şaşırtmasın kimseyi diye dua ettim...sanırım benim ayakkabıları boş gözlerle arayıp durduğum gibi aslında terlik giymediğimi hatırlayamayıp ,şaştığım gibi,sizde bu dünyaya boş, şaşkın bir halde ,bakınıp duruyorsunuz,aslında o kadar yakınınızdaki,göremiyorsunuz,...ha bu arada peygamber efendimiin kabri belli,ve gullerle bezeli,bu ALEMLERİN RAHMETİ,ne seven olmamış olsa idi,---ama kufurde inat eden ebu cehilin evi,şu aanda müslümanlara hizmet veriyor hemde tuvalet olarak......
,
Allah kabul etsin.

CAMİLER DOLUP, BOŞALACAK, MÜSLÜMANLAR BU ÜÇAYLARDA DA CAMİLERE KOŞACAK.

Yüzlerce-binlerce kimisi mantarlı, hastalıklı gelmiş insanların ayak bastığı camilerimiz. Hasta biri, mantarlı biri camiye girmişse, çoraplı veya çorapsız ıslak ayakla halıya basmışsa, kirli çorapla gelmişse, öksürmüşse, elini yüzünü halıya sürmüşse mutlaka cemaati hasta yapacak mikroplar, virüsler ve mantarlar bırakır. Halılar, mikrop, virüs ve mantar üretmeye başlar. Bir bakteri, bir haftada 1 trilyon oluyor.Bakteri, mikrop, mantar kaynayan halılar, koku yaymaya başlar.
Bunlar temas ve solunum yoluyla, secde eden, dua eden cemaate bulaşır. Onlarda, enfeksiyon hastalıklarına, mantara sebebiyet verirler. Üstelik pis koku yayarlar.

Kaynak: http://www.nanoclearag.com/index.php/tr/haberler

Camiden çıktıktan sonra hastalık ya da enfeksiyon kapmamak için de dua etmeyi ihmal etme. Belki işe yarar.
Alt 25-05-2012, 15:54
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın İstatistik.

#32deki yazının yazarı sn. Kurtuluşislamda. Gelgelelim, bu yazı içerisinde yer,yer, SESLİ isimli
kişinin yazıları da var. Lütfen bu yazı içerisindeki Sesli'ye ait olan kısımları çıkartınız. Çünkü yazının bütünü ne sn. Kurtuluşislamda'ya ait, ne de Sesli isimli üyeye ait. Bu belliki sizin yaptığınız bir düzeltme sırasında yanlışlıkla yapılmış bir karıştırmadır.

Durumu saygıyla bilgilerinize sunarım.

Sesli

Önerilen Siteler