Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-05-2012, 21:26
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Fazıl Say'ın 1.5 yıl Hapsi İsteniyor

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say hakkında, "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fazıl Say'ın sosyal paylaşım sitesi twitter'de yazdığı bazı yazılarda, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği iddiasıyla açtığı soruşturmayı tamamladı.

Cumhuriyet Savcısı Erhan Gülcan tarafından hazırlanan iddianamede, Fazıl Say'ın suça konu tweetlerine yer verildiği öğrenildi. İddianamede, Say hakkında, "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı" iddiasıyla 1,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor. İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesi halinde Fazıl Say hakim karşısına çıkacak.

İŞTE O SÖZLER

İddianamede yer alan ve Fazıl Say'ın twitter'da yazdığı belirtilen sözler;

"Tanrı, uğruna yaşayacağın bir şey mi, öleceğin bir şey mi yoksa hayvanlaşıp öldüreceğin bir şey mi? Bunu da düşün"

"Rakı cennette varsa ve cehennemde yoksa ama chivasregal cehennemde var cennette yoksa? o zaman ne olacak? Asıl Önemli soru bu!!!!"

"Bilmem farkettiniz mi nerde yavşak, adi, magazinci, hırsız, şaklaban varsa hepsi Allahçı. Bu bir paradoks mu?"

"Müezzin 22 saniyede okudu akşam ezanını yahu. Prestissimmo con fuca!!! Ne acelen var? Sevgili? Rakı masası?"

"Ateistim ve bunu bu kadar rahat söyleyebildiğim için gururluyum"

"Ben ateistim, diğer yarısını bilmem"

"Sanki, memleketin yarısı harbi ateist, diğer yarısı travmatik ateist!"

Kaynak: http://www.posta.com.tr/yasam/HaberD...ticleID=122732

Gerçekten üzücü...
Alt 25-05-2012, 21:37
Subliminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subliminal Subliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu konu şimdi normalde ifade özgürlügü kapsamına girmiyormu? Sayın öcalana sayın demek ifade özgürlülügü oluyor ama din eleştirisi ifade özgürlügü olmuyor...Ne kadar demokratik bir ülkeyiz bu üstün çabalarından dolayı tebrik etmek lazım savıcıları...

Tüm gerçekler üç aşamadan geçer. Önce alaya alınırlar; sonra kendilerine şiddetle karsı çıkılır; ve son olarak ise doğruluklarının çok açık olduğu ilan edilir.
Alt 25-05-2012, 21:40
elestirmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
elestirmen elestirmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sonra vay efendim niye dinleri desteklemiyorsun niye dinsizsin! Din fikir kısıtlar,din görüş kısıtlar,din baskıcıdır ve din yukarıda da görüldüğü gibi 'düşünce özgürlüğünü' kısıtlar ve düşüneni de özgürce ifade edeni de suçlar.Dindarlar değil midir Galilei'yi dünyanın yuvarlak olduğunu kanıtladığı için ev hapsine atan?Dindarlar değil midir bilimin gelişmesini engelleyen?
Alt 25-05-2012, 21:46
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu ne ya, birileri hiç bir zaman ispatlayamayacakları bir varlığa inanıyor, sırf o ök..ler inanıyor diye bize saygı duymak düşüyor.

Eleştiremeyiz, tenkit edemeyiz.Her haltı yiyebiliriz ama din söz konusu oldu mu eleştiremeyiz.
Alt 25-05-2012, 21:56
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Benimde ifademi almışlardı karakolda dine hakaretten. Bakalım mahkeme ne olacak... o yüzden istifamı veriyorum.
Alt 25-05-2012, 22:31
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

İslam sen aslında ne ezik bir dinmişsin de haberimiz yokmuş. Kendisine hakaret etti diye, ki ortada hakaret bile yok, bir insanı hapise atmak zaten yapılabileceğin tek iş..

Aslında koparabilsen adamın kellesini koparacaksın ama senin de tek dişin kalmış.. Geçti o zamanlar şimdi zamanın ruhuna uymuyor diye kelle kesmeye cesaret de edemiyorsun.
Alt 25-05-2012, 22:45
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Merak ediyorum türkiyede aydinlar laik partiler ne is yapar(internetde mücadele eden birkac tanesinin haricinde),tehlikeli olan islam deyil tehlikeli olan bunlarin uyumalari,ben sadece yaziklar olsun diyebilirim.
Hukuk alani cok genisdir ne kadar dine calisiyorsa o kadarda din karsiti calisir,sadece birkac korkusuz aydinin öncü olmasi gerekir,mesela bu sitede yillarca allahla kandirilmis insanlar var bu insanlarin kaybini kim ödiyecek,dyanetmi?muhammedmi?yoksa onun burdaki yilmaz savunucularimi,diyanetin herseyden önce allahin varligini isbat etmesi gerekir,,,ne aci bir olay ya,olmayan birseyin kahrini olanlar cekiyor,,gercekden cok merak ediyorum,insanlik tarihinde bu 1400 sene kadar bokdan ve aci bir durum daha varmidir,birde bilip inansalar hic gam yemiyecem,,adam beni cumaya davet ediyor,,bana 10 ayet ezbere say gelicem diyorum üniverste bitirmis adamda cit yok,,ama inaniyorlar,,ne boka inandiklarini kendileride bilmiyor.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 25-05-2012, 22:55
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Islam bariscil ve hosgörü dini olsa zaten kimse saldirmaz,bu kadar gerici bu kadar ückagitci yalanci zihniyete karsi ben bile avrupada oldugum halde sessiz kalamiyorum,bence bu gerici zihniyete karsi herkes birlesmeli,,islamin iki yüzü var bir yüzüne evet ama diyerine karsi mücalele insanim diyen herkesin görevi.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 25-05-2012, 23:27
Araform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Araform Araform isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta söylediği ve siyasetin gündemine bomba gibi düşen "Kimse bizden ateist gençlik yetiştirmemizi beklemesin" sözlerinden geri adım atmadı.

http://www.medyaradar.com/haber/gund...istirelim.html

Ben de bunu dava etmek istiyorum mesela. "Sen kimsin kimin dinine karisiyorsun" ya da "benim düsünce yapima hakaret ve ötekilestirme olarak aliyorum" gibi nedenler ortaya koymak istiyorum.

Mesela bunu da dava etmek istiyorum:

bunları söylerken utanıyorum. ama söylemezsem de olmayacak. arkadaşlar 2004 yazında üniversiteyi bitirmiştim. o yaz tatile gittiğim bodrum'da hayadan ve namustan uzak bir tatil yaptım. işte orada tanıştığım ateistlerin hepsi pis kokuyordu. bildiğin lağıma düşmüş de bir süre orada yaşamını devam ettirmiş gibi.

http://www.uludagsozluk.com/k/ateist...Clen-pis-koku/
Ya da "acaba gercek mi" diye degerli ömrümün 5 saniyesini caldigi icin bunu:

Degil 1,5 51,5 yil.

Düşünüyorum, o halde varım...
Alt 25-05-2012, 23:29
Araform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Araform Araform isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ALKA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam sen aslında ne ezik bir dinmişsin de haberimiz yokmuş. Kendisine hakaret etti diye, ki ortada hakaret bile yok, bir insanı hapise atmak zaten yapılabileceğin tek iş..

Aslında koparabilsen adamın kellesini koparacaksın ama senin de tek dişin kalmış.. Geçti o zamanlar şimdi zamanın ruhuna uymuyor diye kelle kesmeye cesaret de edemiyorsun.
"Atatürk`ü koruma kanunu" gibi bir garabeti de bu düsünce cikarmisti, ki Menderes`i ne kadar desteklediklerini her firsatta dile getiriyorlar. Farkli bir uygulama mi beklemistiniz?

Düşünüyorum, o halde varım...

Önerilen Siteler