Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-11-2009, 11:20
uyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
uyar uyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

bak ne güzel oluyor... müslüman isevilerin saçmalıklarını görüyor... isevi (hristiyan) de müslümanların saçmalıklarını görüyor.... ama insan öyle bir mahluk ki başkalarını farkeder eleştirir ama kendine gelince ondan iyisi yoktur...

nazzam paoloyu eleştirirken ne kadar haklı ise paoloda nazzamı eleştirirken o kadar haklı...

çünkü sonuçta ikisi de eskilerde kalmış köhne sistemleri savunmaya onları kendilerine göre rasyonalize etmeye çalışıyorlar.. ve bunda da battıkça batıyorlar. karşındakini mantıkla akılla ahlakla etikle vs eleştirken kendi savunduğunun mantıkla akılla en ufak bir alakasının olduğunu göremiyorlar..

zaten görseler olay biter artık her ikisi de ateisttir !!!!!! bu kadar basit

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......
Alt 20-11-2009, 16:02
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Laf kalabalığı yapanı merak ediyorsan aynaya bak görürsün))))Merteğini çıkarmadanda bana bakma ok?Önce merteğini çıkar sonra konuş!Buda benim ayetlerim.

Gördükleri halde görmezler.
Duydukları halde duymaz ve anlamazlar.'
14«Yeşaya'nın şu peygamberlik sözü onların bu durumunda gerçekleşmiş oluyor:
`Duyacak duyacak, ama hiç anlamayacaksınız,
bakacak bakacak, ama hiç görmeyeceksiniz!
15Çünkü bu halkın yüreği duygusuzlaştı,
kulakları ağır işitir oldu.
Gözlerini de kapadılar.
Öyle ki, gözleri görmesin,
kulakları işitmesin, yürekleri anlamasın,
ve bana dönmesinler.
Dönselerdi, onları iyileştirirdim.' MATTA 13
Alt 20-11-2009, 16:33
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Buda benim ayetlerim.

komedi))))))))))))) , cevab yok ancak yapistir gönder ,

en cok sevdiyim ayet eski ahiten

YESEYA 52-1
52: 1 Uyan, ey Siyon, uyan, kudretini kuşan.
Ey Yeruşalim, kutsal kent, güzel giysilerini giy.
Çünkü sünnetsizlerle* murdarlar*
Kapılarından asla içeri girmeyecek artık.

sünnetsiz ve murdar (putperestler üclü inanci) Yerusalime den disari atilacak
Alt 20-11-2009, 17:37
Yasaklandı

Ordaki ayetler zaten seni anlatıyor nazzamcığım)))))))))))))Madem bu kadar bilgilisin.Hodri meydan.Turan Dursunun iddalarına cevap verde görelim)))))))

Koyunlar ve keçiler

31«İnsanoğlu kendi görkemi içinde bütün melekleriyle birlikte gelince, görkemli tahtına oturacak. 32Ulusların hepsi O'nun önünde toplanacak, O da koyunları keçilerden ayıran bir çoban gibi, onları birbirinden ayıracak. 33Koyunları sağına, keçileri soluna alacak.
34«O zaman Kral, sağındaki kişilere, `Sizler, Babamın kutsadıkları, gelin!' diyecek. `Dünya kurulduğundan beri sizin için hazırlanmış olan egemenliği miras alın! 35Çünkü acıkmıştım, bana yiyecek verdiniz; susamıştım, bana içecek verdiniz; yabancıydım, beni içeri aldınız. 36Çıplaktım, beni giydirdiniz; hastaydım, benimle ilgilendiniz; zindandaydım, yanıma geldiniz.'
37«O vakit doğru kişiler O'na şu karşılığı verecekler: `Ya Rab, biz seni ne zaman aç görüp doyurduk, ya da susamış görüp içecek verdik? 38Seni ne zaman yabancı gördük de içeri aldık, ya da çıplak görüp giydirdik? 39Seni ne zaman hasta ya da zindanda görüp yanına geldik?'
40«Kral da onlara şöyle cevap verecek: `Size doğrusunu söyleyeyim, bu en basit kardeşlerimden biri için yaptığınızı, benim için yapmış oldunuz.'
41«Sonra solundakilere şöyle diyecek: `Ey lanetliler, çekilin önümden! İblis ile onun melekleri için hazırlanmış sönmez ateşe yollanın! 42-43Çünkü acıkmıştım, bana yiyecek vermediniz; susamıştım, bana içecek vermediniz; yabancıydım, beni içeri almadınız; çıplaktım, beni giydirmediniz; hastaydım, zindandaydım, benimle ilgilenmediniz.
44«O vakit onlar da şöyle karşılık verecekler: `Ya Rab, seni ne zaman aç, susamış, yabancı, çıplak, hasta ya da zindanda gördük de sana hizmet etmedik?'
45«Kral da onlara şu cevabı verecek: `Size doğrusunu söyleyeyim, mademki bu en basit kardeşlerimden biri için bunu yapmadınız, benim için de yapmamış oldunuz.'
46«Bunlar sonsuz azaba uğrayacak, doğrular ise sonsuz yaşama kavuşacaklar.»

MATTA 25

Keçiler asla sonsuz yaşama ulaşamayacak.Cennete giremeyecek.Ancak Koyunlar girebilecek)))
Alt 25-11-2009, 08:38
hur-kus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hur-kus hur-kus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İsa hayali bir kişi değildi.

İsa Mesih'in tarih üzerindeki etkisi başka herhangi bir insanınkinden çok daha büyüktür.

Aslında, dünyadaki ülkelerin çoğunun kullandığı takvim bile, onun doğduğu düşünülen yıla dayanmaktadır! The World Book Encyclopedia’nın söylediği gibi:

“O yıldan önceki tarihler MÖ veya Milattan Önce ve o yıldan sonraki tarihler de MS veya Milattan Sonra (İsa’dan önce veya İsa’dan sonra) olarak yazılır.”

Buna göre, İsa hayali bir kişi değildi.

O bir insan olarak yeryüzünde gerçekten yaşadı.
Britannica ansiklopedisi,

“Eski zamanlarda Hıristiyanlığa karşı olanlar bile, İsa’dan [varlığının gerçekliğinden] şüphe etmediler” diye yazıyor.....

Saygılarımla
Alt 04-05-2010, 12:21
bark bark isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

sevgili kardeşim isa yı hayal kahramanlarına benzetmek ile kendini kandırma... bütün yahudiler ve romalılar ve beraber yaşadağı insanlar isa nın yaşadığnı bilirler... hiç düşündün mü havarilerden sonra bu din nasıl gelişdi? havarilerin öğrencileri ni düşündün mü? onca bu uğurda canlarını ilk yıllardan başalayarak verenleri? şu an sivasdayım burada bile aziz mezarları vardır, 1OO lü yıllardan kalma. bunları bi düşün kardeşim...
Alt 04-05-2010, 12:28
insan_olmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
insan_olmak insan_olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

bark´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili kardeşim isa yı hayal kahramanlarına benzetmek ile kendini kandırma... bütün yahudiler ve romalılar ve beraber yaşadağı insanlar isa nın yaşadığnı bilirler... hiç düşündün mü havarilerden sonra bu din nasıl gelişdi? havarilerin öğrencileri ni düşündün mü? onca bu uğurda canlarını ilk yıllardan başalayarak verenleri? şu an sivasdayım burada bile aziz mezarları vardır, 1OO lü yıllardan kalma. bunları bi düşün kardeşim...
zamanında yahudilere de zulüm ettiler.

hristiyanlar ortaçağ'da paganlarada zulüm ettiler ama onlar inançlarını savunmaya devam ettiler.

ee o zaman hepimiz pagan mı olalım?

lütfen efendim şu acıklı hristiyanlar muhabetini bırakalım.

''Hristiyanları katlettiler.Dinleri uğruğan öldüler.O zaman bu inanç doğrudur!''

böyle mantık olmaz.Siz papalığın öldürdüğü wicca inancına sahip insanları nasıl öldürdüğüne bakın.

saygılar
Alt 19-05-2010, 12:02
Yasaklandı

İnsan olmak.Senin amacın inanmak değil zaten.Mucize bile olsa onu bile inkar ederseni ferisiler gibi inanmak istemediktan sonra.Bark arkadaşımı tebrik ediyorum.
Alt 03-11-2012, 00:23
Jesus-Christ Jesus-Christ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fakat ne yazik ki, Isa'nin yasadigina vs. dair, destek alacaklari veya kanit gosterecekleri bir numarali kaynak yine Muhammed'e vahyedildigi iddia edilen Kuran'dir.

Meryem'in hamile kalisi, melegin gelip haber verisi, Isa'nin bebekligi, Meryem'in tanrisalligi (ki bugun baslibasina mezheptir hristiyanlikta) vs.vs.

Dedigin gibi hepsi sahte ama Incil de zaten bunlardan kokunu aliyor.

İsanın tarihsel bir kişi olduğunu gösteren kaynaklar vardır. Bilmiyorsunuz diye yok sayamazsınız.

Siz var olan kaynaklardan haberdar mısınız gerçekten de?
Alt 03-11-2012, 00:30
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

lehi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İsanın tarihsel bir kişi olduğunu gösteren kaynaklar vardır. Bilmiyorsunuz diye yok sayamazsınız.

Siz var olan kaynaklardan haberdar mısınız gerçekten de?
Sayin Lehi;

O bahsettiginiz kaynaklarin ezici cogunlugu sitemizde mevcuttur ve islenmistir. Once forumu iyice bir gezmenizi oneririm.

Önerilen Siteler