Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-03-2013, 01:48
mustafakemallerolmez mustafakemallerolmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ysfrc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kelime oyunlarini birak. zaten Allah'in var olmadigini isbatlamak icun toplasmis cirpiniyorsunuz ve o yuzden eteginizdekini dokun dedim ve yine o yuzden 1400 yillik islam nerden basliyayim dedim!

soyle nerden istiyorsan ordan basliyayim!
Neden 1400 yıllık ordan başlayalım mesela...
Cilalı taş devrindekiler namazlarını kaç rekat kılıyolarmış mesela? Yapılan kazı çalışmalarında hiç tesbih bulunmamış seccade desen esamesi okunmazmış...
Enfal 65: sizden 20 kişi onlardan 200 kişiye eşit
Enfal 66: allah sizde bi eksik olduğunu anladı sizden 100 onlardan 200 e eşit...
Hani o herşeyi bilirdi bize öyle demişlerdi???

Din, sıradan insanlar tarafından doğru, zeki insanlar tarafından sahte, liderler tarafından kullanışlı kabul edilir. – Seneca
Alt 17-03-2013, 01:50
ysfrc ysfrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Siz ateist olamazsiniz, cunku kitabinizi okumuyorsunuz.

Alin size soru haydi, kitabinizla sizin dilinizle konusalim, cevaplayin bakayim;

Allah'iniz nicin atese tapan/iman eden adama, cehennem odulu vadetmistir?
e cunku Allah'a inanmiyor da ondan! bunda garipsenen ne anliyamadim? yani islam bir Allah inanci ortaya koyuyor ve inanmayanlarin da cezalandirilacagini soyluyor, bunda yadirganan neki?
Alt 17-03-2013, 01:51
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

e cunku Allah'a inanmiyor da ondan! bunda garipsenen ne anliyamadim? yani islam bir Allah inanci ortaya koyuyor ve inanmayanlarin da cezalandirilacagini soyluyor, bunda yadirganan neki?
Hayir benim sordugum o degil ki!?

Atese iman eden/tapan adama, cehennem nicin bir odul olarak vadediliyor?
Alt 17-03-2013, 01:52
mustafakemallerolmez mustafakemallerolmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sesli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Efendim,

Bu söyleminiz neyin ifadesi olmakta? Akıl gözle görülebiliyor mu? Elle tutulabiliyor mu? Rüyalarınızda gördüğünüz nesneler elle dokunduğunuz varlıklar da vardır. Ancak bu görme ve elle dokunmanın gerçekle ilgisi olabilir mi?Ama akıl diye bir şeye herhalde siz de inanmaktasınız. Aslında onu ne görmektesiniz, ne de elle tutabilmekte. Ancak varlığına tanıksınızdır.

Burada söz konusu olan ilahi oldukları söylenen kitapların tasvir ettikleri tanrıdır.

Çünkü ilahi dinlerde bir şekilde tanrı anlatımları vardır; mesela İsanın tanrısı babadır. Ve bütünleşmesi için TESLİS gereklidir.

Musanın tanrısı ise, sadece İsrail oğullarının tanrısı olup, diğer kavimleri İsrail oğullarına hizmet etsinler diye yaratmıştır.

Muhammedin Allah'ı ise kızgın bir insana benzer,intikam alır,cehenneme yollar,yakar yıkar, kızar ve yarattığı inasanlara aşağılayıcı söylemlerde bulunur. Beddualar eder, onları pislik diye veya duvara dayalı keresteler olarak niteler. bu da ona yetmez ''ALLAH ONLARI KAHRETSİN '' diyerek, bir an için maskesini düşürür, yani konuşanın Muhammed'den başkası olmadığı açığa çıkar. Böyle uyduruk bir tanrı olamayacağı aklı olana kendini gösterir.

Şimdi, ilahi dinlerin tasvir ettikleri ya da tasavvur ettikleri tanrılar akla ters gelen tanrılardır. Yani gerçekle ilişkileri yoktur. Bu nedenle de ATEİSTLER tanrı yoktur diyerek böylesi anladıkları tanrıyı, yani ilahi dinlerdeki tanrıyı kabul etmezler.

Ancak bir gerçek vardır; o gerçek de, VAROLUŞ gerçeğidir. Yani VAROLUŞUN bir kaynağı da olması gerekmektedir. İşte tanrı kavramının algılanışındaki yanılgı bu gereksiz tartışmanın doğmasına neden olmaktadır.

İMAN KAFESİNE AKIL HAPSEDİLİNCE, ORTAYA ÇIKAN DA ABUK SUBUK SÖYLEMLER OLUR. Ancak GERÇEĞİ ARAYAN ONU en sonunda bulacaktır. Yeterki aramasını bilelim.

Aracılara ihtiyaç duyan bir ALLAH doğaldır ki aciz bir ALLAH olmanın ötesinde bir gerçeklik taşıyamaz...Ancak ALLAH veya TANRI denilen aslında nedir? Bunu algılayamadıkça boşuna bir tartışma devam eder, durur.

BİLEN İNANMAZ, İNANAN BİLMEZ...
Ben elle tutulamayan gözle görülemeyen hiçbirşeye inanmam demedim böyle şeylerin varlığını kabul etmem için kanıt isterim demek istedim bunu demek istediğimi tahmin edebileceğinizi düşündüm

Din, sıradan insanlar tarafından doğru, zeki insanlar tarafından sahte, liderler tarafından kullanışlı kabul edilir. – Seneca
Alt 17-03-2013, 01:52
strong - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
strong strong isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

burda 'ayak isciligi degil' adabi muaseret kurallari anlatilmistir! cokca yazdigim gibi bu betimleme ve anlatim sana hosgelmiyor diye mi isyanin? ee nasil anlatilmaliydi?

tekrar basa donup te yok kitabi okumuyorsunuz da yok bilmi.... de yapmiyacagim ve dogrudan cevap vericegim ama bu mantiginizi da siksik hatirlatacagim!
size göre tüm insanlara ve tüm zamana indirilmiş bir kitap bu.
Aynı ayete devam edelim.

''Allah’ın Resûlüne rahatsızlık vermeniz ve kendisinden sonra hanımlarını nikâhlamanız ebediyyen söz konusu olamaz. Çünkü bu, Allah katında büyük bir günahtır.''

Peki,bu ayet de yazılanlar bir müslüman olarak seni nasıl bağlıyor?
Yani senin 1400 sene öncesine gidip muhammedin evine misafir olma şansın var mı?ya da muhammed öldükten sonra onun hanımlarını eş olarak alma ihtimalin var mı?
Alt 17-03-2013, 01:53
sîya evînê - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sîya evînê sîya evînê isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kelime oyunlarini birak. zaten Allah'in var olmadigini isbatlamak icun toplasmis cirpiniyorsunuz ve o yuzden eteginizdekini dokun dedim ve yine o yuzden 1400 yillik islam nerden basliyayim dedim!

soyle nerden istiyorsan ordan basliyayim!
burda herkez allahın yokluğunu ispatlamaya çalışmıyor. burda deist agnostik düşüncede insanlar var. ve müslümanlığın dahası bütün dinlerin uydurma olduğunu söylüyoruz. ve uydurma din müslümanlıkla mücadele etmek içinde herkesin yeterince sebebi var. şimdiye kadar takip ettiğim çoğu mesajında kbirli saygısız ve kaba bir üsluple konuştuğun için sana aynı üslüpla cevap verme hakkını kendimde buluyorum. evet sürü piskolojisiyle inandığın müslümanlık öğretilerinin doğruluğunu ispatlayan bir kanıtınız varmı? 7-7,5 milyar insandan müslüman olmayan 5-5,5 uk milyarının yanılıpta sizin doğru yolda olduğunuzu hangi sağlam bilgiye dayandırıyorsun, söylermisin

İnzivaya çekilmek mi istersin kardeşim? Aramak mı istersin kendine giden yolu? Biraz durakla ve dinle beni?
Alt 17-03-2013, 01:55
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayir benim sordugum o degil ki!?

Atese iman eden/tapan adama, cehennem nicin bir odul olarak vadediliyor?
Cennet koyu gölgeliklerin olduğu ve güneşin olmadığı bir yer olarak anlatılır kuranda. Peki yılda 5 gün güneş gören ingiliz için cennet nekadar cennettir? Adam demezmi bu cennet kimin cenneti diye???

Alt 17-03-2013, 01:57
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

ysfrc, sen ateist misin? Hicbir imanli senin kadar mantik disi konusmadi bu forumlarda, maksadin imanlilari kucuk dusurmek mi?

ahzab53:Ey iman edenler! Yemek için çağrılmaksızın ve yemeğin pişmesini beklemeksizin (vakitli vakitsiz) Peygamber’in evlerine girmeyin, çağrıldığınız zaman girin. Yemeği yiyince de hemen dağılın. Sohbet için beklemeyin.

Demek gunumuzde de her sokakta peygamber evi olacagini biliyordu allahiniz da onun icin "adabi muaseret" babinda, insanlik icin, bu cok muhim ayeti de indirvermis.

Inanc degil mi, ben senin ateist olduguna, kasitli olarak imanlilari zor duruma soktuguna inaniyorum

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 17-03-2013, 01:59
ysfrc ysfrc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

mustafakemallerolmez´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Neden 1400 yıllık ordan başlayalım mesela...
Cilalı taş devrindekiler namazlarını kaç rekat kılıyolarmış mesela? Yapılan kazı çalışmalarında hiç tesbih bulunmamış seccade desen esamesi okunmazmış...
Enfal 65: sizden 20 kişi onlardan 200 kişiye eşit
Enfal 66: allah sizde bi eksik olduğunu anladı sizden 100 onlardan 200 e eşit...
Hani o herşeyi bilirdi bize öyle demişlerdi???
bak simdi, bula bula bunlari mi buldun? ya colukcocuksunuz siz daha))) neyse ben yine de cevapliyayim:

islam Adem'den beri ayni din ve akaiddir ki o da Allah'in birligidir fakat her peygamberin kendine has yolu yontemi seriati vardir ve zaman icinde akaid yonunde bozulmalar oldugu vechile yeni peygamberler gonderilmis sonuncu da geleli 1400 yil odugu icin oyledir!

Tas devrinde tesbih olsa bile gunumuze nasil kalacakti ki? su an bile en eski tesbih acaba kacyillik? yani galiba amacin bizi guldurmek....

sizden 20 onlardan 200 ya da baska mukayeseler yerine goredir bunda sasacak ne var?
Alt 17-03-2013, 02:01
Üye

Tas devrinde tesbih olsa bile gunumuze nasil kalacakti ki? su an bile en eski tesbih acaba kacyillik? yani galiba amacin bizi guldurmek....

sizden 20 onlardan 200 ya da baska mukayeseler yerine goredir bunda sasacak ne var?
Ben sizi güldürdüm mü bilmiyorum ama sen bizi fazlasıyla güldüreceğe benziyorsun )

Önerilen Siteler