Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Felsefi Tartışmalar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-11-2008, 01:45
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yazılanları okuduktan sonra aklımda şöyle bir soru oluştu ve sizlerle paylaşmak istedim..O zaman bu evren deterministik yasalarla mı ,yoksa stokastik ,raslantısallık ya da belirlenimsizlik ilkeleri üzerinde mi temellenmiştir?..Tanrı zar atar mı, atmaz mı??
Alt 03-11-2008, 02:17
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger preach;

Bu soruya ne cevap verilirse verilsin; sadece insanoglunun dusunce sinirinin verecegi bir cevap olacaktir. Ayrica, verilen cevaba karsilikta mutlaka bir cevap verilecektir.

Bence, sen bir cevap ihtiyaci duyuyorsan; seni tatmin edici cevabin ne oldugunu dusunuyorsan o cevabi ver.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 03-11-2008, 02:28
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger preach;

Bu soruya ne cevap verilirse verilsin; sadece insanoglunun dusunce sinirinin verecegi bir cevap olacaktir. Ayrica, verilen cevaba karsilikta mutlaka bir cevap verilecektir.

Bence, sen bir cevap ihtiyaci duyuyorsan; seni tatmin edici cevabin ne oldugunu dusunuyorsan o cevabi ver.

Saygilarimla;
evrensel-insan
Sevgili evrensel-insan, dikkate almamış olduğum veya gözümden kaçan bir şey olabilir kendimce..Bunu anlayabilmem için sitede ki arkadaşların görüş açısı benim için önemli.Belki iki karşıt görüşü savunan kişiler tarafından verilebilecek bir örnek beni aydınlatabilir diye düşünüyorum..İki felsefeyi bir kefe de yorumlayabilen bile çıkabilir,belli olmaz..

Saygılar
Alt 03-11-2008, 16:10
HanifTürk HanifTürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kardeşlerim kaçırdığınız nokta çok önemli bir nokta işte bu nokta zurnanın zırt dediği yer Diyorsunuz ya (ne tuhaf müslümanım diyenlerde aynısı söylüyor) İnsanlar bütün seçimlerini kendileri yaparlar diye evet Kahramanlarımızdan birisi ölümü ister iken niye ölmüyor diğeri yaşamak isterken niye ölüyor yoksa bizim isteklerimizin dışında bizleri kontrol eden hayatımıza yön veren bir şey mi var

esasında Ateist kardeşler diyorlar ki var ama o gücün adı olasılık yani bilinçsiz bir güç bende diyorum ki bilinçli bir güç hiç sormuyormusunuz kendinize Bilinçsiz olan olasılık sizin gibi bilinçli bir varlığa nasıl hükmedebiliyor. Ne kadar az düşünüyorsunuz.

Selam ve saygı ile

LaMevcud Diyor ki Gerçekler Hayaldir; Hayallerse gerçek. Ama Tekbir HAKİKAT vardır. O
Alt 03-11-2008, 16:16
HanifTürk HanifTürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

preach´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazılanları okuduktan sonra aklımda şöyle bir soru oluştu ve sizlerle paylaşmak istedim..O zaman bu evren deterministik yasalarla mı ,yoksa stokastik ,raslantısallık ya da belirlenimsizlik ilkeleri üzerinde mi temellenmiştir?..Tanrı zar atar mı, atmaz mı??
preach kardeş düşün kendinden örnekle düşün eğer Hayat evren determinist olmasa idi niye bütün insanların saçları uzar iken kaşları uzamıyor niye insanın göz kirpikleri uzamıyor niye tırnakları uzarken kulakları burunları uzamıyor yani eğer evrende rastlantısal olaylar olsa idi bunu en azından kendimizde görürdük varmı sizde sizin bedeninizden rastlantısal bir şey yoksa onun yerine kusursuz bir plan mı var bir düşünün çok akıllı olmak ve şartlanmasız özgür düşünmekle övünen sizler bir düşünün

LaMevcud Diyor ki Gerçekler Hayaldir; Hayallerse gerçek. Ama Tekbir HAKİKAT vardır. O
Alt 07-11-2008, 21:54
DreiMalAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DreiMalAli DreiMalAli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LaMevcud´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kardeşlerim kaçırdığınız nokta çok önemli bir nokta işte bu nokta zurnanın zırt dediği yer Diyorsunuz ya (ne tuhaf müslümanım diyenlerde aynısı söylüyor) İnsanlar bütün seçimlerini kendileri yaparlar diye evet Kahramanlarımızdan birisi ölümü ister iken niye ölmüyor diğeri yaşamak isterken niye ölüyor yoksa bizim isteklerimizin dışında bizleri kontrol eden hayatımıza yön veren bir şey mi var

esasında Ateist kardeşler diyorlar ki var ama o gücün adı olasılık yani bilinçsiz bir güç bende diyorum ki bilinçli bir güç hiç sormuyormusunuz kendinize Bilinçsiz olan olasılık sizin gibi bilinçli bir varlığa nasıl hükmedebiliyor. Ne kadar az düşünüyorsunuz.

Selam ve saygı ile
Beceriksiz davrandıklarındandır.
Birisi ölmesini henüz öğrenememiş. Diğeri ise yaşamasını.
Daha küçükler. Kusurlarına bakma!

Benim oğlum olsaydı var yaaaa.....
Hani o imkansızı başaran oğlum...

Ne kadar az düşünüyorsun.

Sevgiler

Önerilen Siteler