Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-10-2005, 22:24
gameover gameover isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart merhamet

-bosna-hersek ' te, ırak ' ta ve dünyanın dört bir yanında masum siviller savaşın acımasız ve soğuk yüzüyle karşılaşıp can verirken allahın merhameti nerde?

-somali' de , afrika ' da ve dünyanın diğer fakir ülkelerinde insanlar açlıkla cebelleşirken allahın merhameti nerde ?

-7 yaşındaki bir çocuk kanalizasyon çukuruna düşüp pislik içinde can verirken allahın merhameti nerde? (medyadan)

-üniversiteli bir genç kız hiç suçu yokken maganda kurşununa kurban giderken allahın merhameti nerde ? (medyadan)

-ailesine iftar sürprizi yapmak için memleketine doğru yola çıkan üniversiteli genç trafik kazasında can verirken allahın merhameti nerde?
(medyadan yeni bir haber )

-küçük çocuklar çeteler tarafından kaçırılıp işkence ve cinsel tacize maruz kaldığında allahın merhameti nerde ? (medyadan)

-dayak ve aile baskısı yüzünden evden kaçan ve sokaklarda madde bağımlısı haline gelen sokak çocuklarını görünce hiç mi vicdanı sızlamaz ?

-bu konu uzar gider.o zaman şöyle diyelim acaba merhametinin olmadığı gibi kendiside mi yok bu zatın.gameover.
Alt 23-10-2005, 22:39
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Parmaklarına sağlık gameover. Aslında her zaman söylenen, bilinen şeyleri yazmışsın ama güzel yazmışsın. Sağol, varol.
Nerde biliyor musun o allah. İmtahan masasının başında. O kimseleri o duruma sokan ve o duruma düşen çocukların olaylara nasıl bakacaklarıyla meşgul. İşi gücü var. Bırakalım da çalışsın. Hem o kadar da kötü değil. Çile çekenler, cennette göğüsleri yeni tomurcuklanan huri alacaklar. Oturdukları lüks dairenin altından ırmaklar geçecek. Kötülere ise "ah. seni seni. Al sana al" yapacaklar.
Ah be gameover! Ne anlar zalim insanlar bu yazdıklarından!

Tek Gerçek Maddedir
Alt 24-10-2005, 07:31
afacanx
Üye Değil

Bu Allah'ın merhameti ile alakalı değil. İnsanların merhametsizliği ile alakalı bir şey. Eğer dünyada bir insan insafsız, tecavüzcü veya katil olarak başkalarına zulmedebiliyorsa; Bunu birden fazla insan da yapabilir. Kaldı ki dünya bir kan gölü, ve ister müslüman olsun ister Türk, ister başka inanç ve görüşten, bu kan herkezin eline bulaşmış durumda...

Doğal afetlere gelecek olursak... Bu da doğanın belki de insanlardan intikamı...

Dünyadaki savaşlar da ancak ganimet, toprak elde etmek, stratejik noktaları ele geçirmek için yapılıyor. Bunun için de bazen dinler alet olarak kullanılıyor. Bir yere yerleşen ilk sahipler, gereğinden fazla zenginliği ellerinde bulundurup, daha sonra gelenlere zırnık koklatmayınca o zenginlikten faydalanmak isteyen daha az zenginler organize olarak onlara savaş açıyor...

"Mal sahibi, mülk sahibi
Hani bunun ilk sahibi?
Mal da yalan, mülk de yalan
Gel biraz da sen oyalan..."

Demiş nefsini terbiye etmiş olan Yunus

Bulunduğu yere yeni bir din getirdiği için ambargoya, işkencelere maruz kalan bir topluluğun göç ederek, oranın sahiplerinin yardımıyla orada yeniden organize olup güçlenerek ilk memleketlerine büyük bir ordu ile gelip, kan dökmeden en büyük zaferlerini kazandıkları yaşanmış kahramanlık öyküsüne de "Peygamberimizin hayatı" diyoruz.

Bu savaşlar "cihad" bizim içimizde de var. En sevdiğimiz insanlar Hz. Ali, Fatih Sultan Mehmet, Atatürk gibi insanlar bile ister haklı, ister haksız sebepleri olsun kan dökmek zorundaydılar. Her yenilik, her devrim, her işgal ve kurtuluş yine kanla yazılıyor. Melekler haklıydı, Allah'ın onların bilmediği neyi bildiğini de gerçekten merak ediyorum.

Öbür dünyaya işte bu yüzden inanıyor insanoğlu, işte bu yüzden inanmak istiyor. "bosna-hersek ' te, ırak ' ta ve dünyanın dört bir yanında masum siviller savaşın acımasız ve soğuk yüzüyle karşılaşıp can verirken, somali' de , afrika ' da ve dünyanın diğer fakir ülkelerinde insanlar açlıkla cebelleşirken, 7 yaşındaki bir çocuk kanalizasyon çukuruna düşüp pislik içinde can verirken, küçük çocuklar çeteler tarafından kaçırılıp işkence ve cinsel tacize maruz kalırken..." İŞTE İNSANLAR DİYOR Kİ: BU BÖYLE OLAMAZ... BÖYLE BİTEMEZ, ÇOK ACIMASIZCA, HİÇ ADİL DEĞİL... BAŞKA BİR YERDE BUNUN BİR HESABI OLMALI... YOKSA EĞER HER ZAMAN MAZLUMLAR ZALİMLERİN ÖNÜNDE YENİK DÜŞECEKLER. YÜCE BİR YARADAN VAR, ONUN ADALETİ VAR, O FAKİRLERİ, MAZLUMLARI ÖNCE CENNETİNE ALACAK. FAKİRLERİN HESABI ÇABUK BİTERKEN, ÇOK MALI OLANLARIN HESABI UZUN SÜRECEK, "NEDEN MALINI FAKİRLERE YARDIM ETMEK İÇİN DEĞİL DE EĞLENMEK İÇİN HARCADIN?" DENECEK... İşte bu yüzden insanlar öbür dünyaya ve Allah'ın merhametine inanıyor sevgili kardeşim gameover...

Senin gibi insanlar bu dünyadan umudu keserken, bazıları da vazgeçmemek için bunlara inanıyor... Sadece içlerindeki iyilik için. O iyilik senin içinde de var. Ama umudun kalmazsa iyiliğin de biter. Öbür dünya inancı sonsuz bir umuttur. Onu bize anlatan peygamberlere teşekkür ediyoruz. Onlar aslında sizin gördüğünüz gibi kötü insanlar değillerdi ateist kardeşler. İnsanlara umut ve korku vermeleri gerekiyordu, çünkü insanlar çoktan yoldan çıkmıştı. Siz aslında dina adına insanlara zulum edilip baskı yapılmasına karşı çıkıyorsunuz ateist kardeşler. Sizi taktir ediyorum. Zulum ortadan kalksın diye gelen dinler, ne yazık ki zulüm ve baskılara alet ediliyor. Ama dindarların hepsini bu kefeye koymayın. Bence Tanrı'ya yakın olmaya çalışan insanlar bu yüzden bellerini ona bağlıyorlar: "Adalete ve Merhamete inanndıkları için." İşte bu yüzden siz ve biz aslında birbirimizden ayrı değiliz. Unutmayın, sevgiyi ve güzelliklerin veren bir şey varsa hayatınıza ona inanın, ya da sevgi ve güzellikleri siz getirin dünyaya... Sonsuza kadar... İster inananlardan olun ister olmayın; önce sevgiye, adalete inanın. Bakın vicdanınız neler söylüyor...

İyi günler.
Alt 24-10-2005, 19:23
gameover gameover isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu Allah'ın merhameti ile alakalı değil. İnsanların merhametsizliği ile alakalı bir şey demişsin.

yeryüzünde merhametsiz insanlar yaratan kim ? o merhameti bol allah değil mi?

melekler yeryüzünde kan dökecek bir ırk mı yaratacaksın dediğinde siz bilmezsiniz diyen o merhametli allah değil mi?
Alt 25-10-2005, 06:53
afacanx
Üye Değil

Özgür irade dedik ya...

Ve işte bu yüzden öbür dünyaya inanıyoruz dedik ya...
Allah'ın bilmediğimiz başka bir hesabı olmalı. Yoksa çok fena. O zaman hiç yaşamayalım. Bu kurtlar sofrasınada kuzu olmamak için kurt olmayı seçerek yaşamak çok aşağılık birşey olmaz mı? Olmasın dedik...
Başka bir yol olmalı.

Kendi yemeyip yoksula yediren birileri aslında kazanıyor olmalı.
Bunu anlattılar: Hz. İsa, Hz. Musa, Hz. Muhammed, hatta Buda, Konfiçyus, Mao Tse... (Biz se yok namaz kılarken elimizi şöyle kaldıralım tasasına düştük, mehsepleri icad ettik, özü unuttuk...) "Komşusu açken tok yatan bizden değildi..." Şimdi soruyorum size, komşusu aç olan insan kaldı mı? Çünkü artık zenginler kendilerine zengin komşu alıyor... Onlar lüks semtlerde etrafı duvarlarla çevrilmiş sitelerde filan yaşıyor... Onların dünyası fakirlerinkinden o kadar ayrı ki, farkında bile olmuyorlar...

Hani mutlu prens sarayından çıktığında fakir, yaşlı, hasta insanları görmüş ve sonra birkaç ay kendine gelememiş ya... Öyle bir şey...

Dinler "fakire gözünü yumma gör onları" diyor. Yediğin rızkı sana Allah verdi, ama sana merhamet verdi, senin yediklerinde yetimin, fakirin de hakkı var... Haklarını teslim et onlara" diyor. Dinler işte bu dünyada adaletsizlik var doğru, ama inanım iyi işler yaparsan hem bu dünyada hem de öbüründe mutlu olursun diyor. Ama insanlar sonradan bunun anlamını çarpıtıp, dinleri yaptıkları zülumlare alet ediyorlar.

Biliyorum bir çöplük haline gelmiş dünyada bir çöpü yerden kaldırmakla temizlik olmaz. Ama buna inanmak lazım...

Bir dayanak bulamazsak, yalnız kaldığımızda hepten çıldırmamak için ne yapacağız? Özenle kurduğumuz sevdiklerimizden oluşan dünyamızda sevdiklerimiz tek tek gidecekken, bizi yaşlılık, hastalık, yalnızlık ve ölüm beklerken ne yapacağız... Diyeceksiniz ki: "Biz bunlar geldiğinde kendimizi kandırmak için bir dine inanıyor olmayacağız. Bu durumu olgunlukla karşılıyor olacağız." Ben de size bunu söylüyorum, ne var sanki ben size aklınızı mı terkedin diyorum. Allah'ın sizin dostunuz olduğunu düşünün, birazcık... Onunla konuşun. İstiyorsanız ona neden böyle diye sitem edin... AMA sakın ona sövmeyin... Vicdanınızın sesini dinleyin, o kuran'dan daha özge bir kitaptır... O size vahiy indiren Cebrail gibidir...

Bakın Hz. Mevlana'ya Şems'i gördüğünü söyleyen bir dolandırıcı gelmiş ve ona Şemsi anlatmış... Şemsin hasretiyle yanıp tutuşan Mevlana da yalan olduğunu bile bile o adama bir kese altın vermiş... Ona bunu neden yaptığı sorulduğunda da "Bu haberib yalanına bir kese altın veriyordum, bir de gerçek olsa dünyaları verirdim demiş.

Ben sadece yaşamanın bu kadar aşağılık olmaması gerektiğine inandığım için Allah'ın iyi olduğunu düşünüyorum. Bence Allah'ın kelamı Kuran, İncil, Tevrat'tan özge bizim vicdanımızdır...
Alt 25-10-2005, 10:12
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder

Sen insansın.Eğer Allah günah işlemene engel olsaydı melek olurdun.Ama kötüde olsa birşeyleri tercih etme hakkının getirdiği mutluluğu tadamazdın.(Bush masum siviller öldürülürken veya usrenin sevgilisinin tadına meşru olmayan bir şekilde bakarken gayet mutlu)Bu özgürlük değilde nedir?Hani yukarıda "Dinlerden Özgürlüğün Sesi" diye bir slogan yazmışsınızya,işte Allah o özgürlüğü size ta başından vermiş.Bu yüzden şeytani iradeniz kıyametinize kadar mühletli.Ama sonucuna da katlanmak şartıyla.Hesap günündeki o kötü sona.Bu arada zulme uğrayanlar da mazlumluğun mükafatını mutlaka alacaklardır.
Alt 25-10-2005, 11:46
Üye Değil

aspartam kardeş bush'la beni aynı kefeye nasıl koydun anlamadım
hem başka örnek yokmuydu ya, güldürdün beni
ben yine de sana inanıyorum, bir gün ölüm ve ayrılık gibi türk milletine has dayanılmaz duyguları göğüslediğinde islam sarhoşluğundan çıkmaya çok yakın olacaksın. unutma islam doğada elde edilmesi en kolay, en ucuz uyuşturucu türüdür, bir gramı milyonları uyuşturmaya yeter.
Alt 25-10-2005, 11:59
aspartam aspartam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

aspartam - MSN üzeri Mesaj gönder

Allah iyi etsin seni emi.

Önerilen Siteler