Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-08-2013, 02:41
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

la la la´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Böyle yaparak Suudilerden ne farkınız kalıyor? Siz çok mu demokrasi istiyorsunuz? Çok demokrasi istediğinizden mi sabah akşam demokratik yollarla gelmiş bir hükümete saldırıp duruyorsunuz?

Demokrasi küfür sistemi tabi; egemenliği Allah'a değil kullarına veriyor. Ev sahibi varken egemenlik nasıl olur da kiracıya ait olabilir, değil mi ama?
Geçmişte Kubilay'ın kafasını kesenler yakalandı ve asıldı..Günümüzde Kubilay'ın kafasını kesenlerin torunlarını yakalayıp bu ülkeden kovacaksın..Gemilere bindirip okyanusun ortasındaki adalara bırakacaksın..Olmazsa birazını uzaya salacaksın..

Ben şunu çok iyi biliyorum..İnsanlara yüz vermeyeceksin..Hele bu insanlar İslamcı ise,soluk aldırmayacaksın..Sizin gibi İslamcılar sırf muhalif oldukları için insanları müebbet hapse mahkum eder çünkü..Tarihe canlı canlı tanık oluyoruz..Bu ülkede,hatta bu Dünya'da İslamcıların yeri yok..Size yüz veren oldu mu,anında tepesine çıkarsınız..Niye bu kadar netim biliyormusunuz?Bende sofuydum bir zamanlarda o yüzden...Sizin alyuvarlarınızı bilirim ben..
Alt 17-08-2013, 02:43
Bayrak Bayrak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

NOLAN´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçmişte Kubilay'ın kafasını kesenler yakalandı ve asıldı..Günümüzde Kubilay'ın kafasını kesenlerin torunlarını yakalayıp bu ülkeden kovacaksın..Gemilere bindirip okyanusun ortasındaki adalara bırakacaksın..Olmazsa birazını uzaya salacaksın..

Ben şunu çok iyi biliyorum..İnsanlara yüz vermeyeceksin..Hele bu insanlar İslamcı ise,soluk aldırmayacaksın..Sizin gibi İslamcılar sırf muhalif oldukları için insanları müebbet hapse mahkum eder çünkü..Tarihe canlı canlı tanık oluyoruz..Bu ülkede,hatta bu Dünya'da İslamcıların yeri yok..Size yüz veren oldu mu,anında tepesine çıkarsınız..Niye bu kadar netim biliyormusunuz?Bende sofuydum bir zamanlarda o yüzden...Sizin alyuvarlarınızı bilirim ben..
Sayın NOLAN aynı fikirdeyim.. İslamcılara yüz vere vere, taviz vere vere bugünlere gelindi
Alt 17-08-2013, 03:21
la la la la la la isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

rastaman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ortaya Kemalizmin saçma sapan yanlışlarını koymadan kıvıramıyorsunuz değil mi?

Ben parlamenter demokrasiye inanan milyonlarca ateistten biriyim,o yüzden ''değiştirilemez cumhuriyet yasaları'' bana sökmez.

Bir de iki mesajdır aynı cümleyi yolluyorsun,sen de haklısın tabi,konuyu bir şekilde değiştirmen ya da geçiştirmen lazım,

O yüzden konuyu değiştirip kaçma,adam gibi korkmadan cevap ver.

Siz şimdi bunca zaman yalan mı söylediniz yani?

Başbakanın ağzından düşürmediği demokrasi kelimesini her ağzına aldığında yalan söylediğini kabul ediyorsun mecburen.

Yalan söylemeyip tüm kimliğinizle ortaya çıksanız,''arkadaş biz İslamcıyız,Kuran'ın emirlerini tatbik edecez,artık kadınlar erkeklerin yarısı kadar miras alacak ve iki kadının şahitliği bir erkek edecek'' deseniz yine % 50 oy alabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Bu kalleşlik,karşındakini kandırmak değil mi?

Eğer bu ülkenin % 51'i şeriat yasalarının uygulanmasına evet demiyecekse-ki şu haliyle bu oyu alamıyor,doğrudan şeriat referandumuyla almasına imkan yok- o halde sanane kemalistler'in yasalarından?
Yoksa o yasaları demokratız diye kandırıp yalan söylediğiniz %50'nin gücüyle mi şeriat yasası yapacaksın?
E bildiğin hile bu?
İnsanları açıkça aldatmak.
Ha sen kol ayak kesmeli şeriat yasanı gerçekten % 51'le bu ülkeden geçirebilirsen buyur o % 50'ye uygula,artık içki içti diye kırbaçlar mısın,elini mi kesersin,sol ayak bileğini bilemem.Yok o yasaları diğer % 50'ye uygulamaya kalkarsan öyle Gezi mezi hafif kalır,başkasının gırtlağına sarılmak neymiş görürsün.

Bildiğin zorbasınız siz İslamcılar,bu forum üyelerinin çoğu gibi ben de eski İslamcıyım ve ne mal olduğunuzu gayet iyi bilirim.

O yüzden birbirimize rol yapmayalım,hepimiz biliyoruz ki sizler tüm laiklerin aslında mürted olduğunu biliyorsunuz ve mürtedin cezası Kuranda açıkça ölüm olarak belirlenmiş.Herşeyiniz baştan aşağı rol kokuyor,bu kadar insana bu kadar yalan söylemek çok zor tabi.Daha da ötesi kendine yalanlar söylemek ve bunu içten içe bilmek.

Gerçekte iktidarda olsanız da çok eziksiniz aslında,günün her saati yüzlerce örneğini görüyorum bunun.

Cehalet dolusunuz,dünyadan haberiniz yok.Hani şu youtube'daki AKP seçmeni videosu var ya,hergün yüzlerce insanla tanışıyorsun ve çoğu zaman sadece bir bakışta İslamcı mı laik mi anlayabiliyorsun.Eğitim seviyesi yüksekse büyük ihtimal laiktir,bu kadar basit.Belki kafir laikler gibi modern giyinip sünnet-i seniyye'ye uymayan genç İslamcılar'ı laik sanabilirsin,onun dışında cuk oturur.Cehalet ve din;ateizm ve bilgi seviyesi doğru orantılıdır,sizde bunun ezikliğini,travmasını derin yaşıyorsunuz bilirim.
Kemalizm saçmalıklarını ve değişmez "cumhuriyet" zırvalıklarını savunmayacak birisinin olmadığını düşündüğüm için bunları getirip önünüze koyuyorum. Bazı konularda görüş ayrılığı yaşasanız da temelde aynı kafa yapısına sahibsiniz. Sizin aranızdaki farklar, müslümanların mezheblerindeki farklar kadardır ancak.

Bu ülkede 90 yıldır ülkenin %50'sinden fazlasına dayatmalar yapıldı, kabul etmeyenler ise katledildi. Zorbalık diye buna denir. Kimsenin İslam'a laf söylemeye hakkı yok. Hele ki bu zorbalıkları yapanların gıklarını çıkarmaya dahi hakları yok.

Bu ülkede herkesi kapsayan bir rejim olacaksa ve demokrasiden de bahsediliyorsa, halkın istediği rejim olur. Bu İslam rejimi de olabilir, komünizm de. Yok "demokrasi tanımayız, biz ne dersek o olur" diyorsanız o halde herkes de kendi isteğini hakim kılmak için sırada bekliyor. Sonra kalkıp "yaw bu islamcılarda da hec demoğrazi yoh he, tek bildikleri asmah kesmeh kelle uçurmah" demeyesiniz.
Alt 17-08-2013, 03:23
Yasaklandı

Sorularıma cevab niteliği taşımıyor bunlar freand kardeş.
Alt 17-08-2013, 03:45
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

la la la´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sorularıma cevab niteliği taşımıyor bunlar freand kardeş.
Mürteci la la la;benim gözümde bir Akp'li ile bir pkklı arasında hiç bir fark yoktur..Bu bakımdan sorduğun sorular beyhude..Ayrıca ben bir demokratım ama gerektiğinde demokrasi uğruna faşistliğin kralını yapacak bir demokratım..Demokrasi anlayaşım biraz farklı yani..
Şöyle;
Şeriat mı istiyorsun..Defol o zaman bu ülkeden..
Ayrı bir devlet,özerklik filan mı istiyorsun..Defol o zaman bu ülkeden..
Atatürk'e düşmanmısın..Defol o zaman bu ülkeden..

Anlıyormusunuz?

Demokratız ama yeri geldiğinde faşistte olmasını biliriz..
Sizde müslümansınız ama yeri geldiğinde hümanist,yeri geldiğinde de kafa kesebilirsiniz..Yani içimizde savunduğumuz fikirlerin tohumlarını taşıyoruz..
Kemalizm hümanist bir ideolojidir ama yeri geldiğinde de faşisttir de..Bu esneklik eğer iyi uygulanırsa/kavranırsa çok yararlı olabilir ama bunu insanlar bir türlü anlamadı..Hep iyimser davrandılar ve bu yanlış davranışları sonucunda sizin gibi mürteciler söz/erk sahibi oldu..Aslında kabahat sizde değil,yaklaşık 100 yıldır Kemalizm'i anlayamayan insanlarda..!
Alt 17-08-2013, 04:16
Yasaklandı

Mürteci la la la;benim gözümde bir Akp'li ile bir pkklı arasında hiç bir fark yoktur..Bu bakımdan sorduğun sorular beyhude..Ayrıca ben bir demokratım ama gerektiğinde demokrasi uğruna faşistliğin kralını yapacak bir demokratım..Demokrasi anlayaşım biraz farklı yani..
Şöyle;
Şeriat mı istiyorsun..Defol o zaman bu ülkeden..
Ayrı bir devlet,özerklik filan mı istiyorsun..Defol o zaman bu ülkeden..
Atatürk'e düşmanmısın..Defol o zaman bu ülkeden..

Anlıyormusunuz?

Demokratız ama yeri geldiğinde faşistte olmasını biliriz..
Sizde müslümansınız ama yeri geldiğinde hümanist,yeri geldiğinde de kafa kesebilirsiniz..Yani içimizde savunduğumuz fikirlerin tohumlarını taşıyoruz..
Kemalizm hümanist bir ideolojidir ama yeri geldiğinde de faşisttir de..Bu esneklik eğer iyi uygulanırsa/kavranırsa çok yararlı olabilir ama bunu insanlar bir türlü anlamadı..Hep iyimser davrandılar ve bu yanlış davranışları sonucunda sizin gibi mürteciler söz/erk sahibi oldu..Aslında kabahat sizde değil,yaklaşık 100 yıldır Kemalizm'i anlayamayan insanlarda..!
Ben senin gibi ölümün gerisi için uğraşmıyorum ki, ben ölümün ilerisi için uğraşıyorum yani gerici diye senin gibilere denir freand bro.

Misilleme gibi olmasın ama ben de ip ile pkk arasında bir fark görmüyorum. Nasıl görebilirim ki?

İP = İşçi Partisi
PKK = Kürdistan İşçi Partisi

+

Neden bir avuç azınlık olan siz değil de çoğunluk olanlar gidiyormuş? Siz def olun. Nerelerden geldiyseniz oralara gidin ya da nerelere özeniyorsunuz oralara uzayın.

Aksi takdirde sen demokrat bir faşist değil, demokrat olmayan katışıksız bir faşist olursun.

Kemalizm ile demokrasi zinhar bağdaşmaz. Siz İslamcılara karşı demokrasiyi savunmak için faşist davranırız falan diyorsunuz ancak bu da yalan. Faşistlik sizin içinize işlemiş, kanınızda/ruhunuzda var. Bu ülkede liberallerle, kürtlerle niçin uğraşıyorsunuz? Bunlar da mı islamcı? Diyorum ya hep; Sizin derdiniz laiklik falan değil, sizin derdiniz "tamamen duygusal".

Kemalizmin hümanizmi de şöyle bir şey olsa gerek;

http://www.turksolu.org/sehit/aciklama.htm
Alt 17-08-2013, 04:20
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başbakan Erdoğan'ın oğlu ve İHH yöneticilerinin katıldığı aynı gösteriden bazı kareler;

Çocuğa taşıttığı pankartta yazana bakın;diren Mursi diren Mısır!
Gezi direnişi adamlarda öyle bir travma yaşatmış,gizliden gizliye öyle etkilenmişler ki bu onların pankartlarında da açık veriyor.

Nasıl bağırdı amcam AKP mitinginde ''Her yer başbakan'' diye...Her yer Taksim her yer direniş birilerinin kafasına fena kazınmış anlaşılan.

Bu da öyle,direk Gezi'den çalıntı,ünlü ''Tayyip sonun mübarek olsun'' Sisi'ye dönüvermiş.Bir yaratıcılık bir yaratıcılık sorma!

Bu da İslamcılar'ın orantısız zekası;

Laik azgınlar sizi.

Şaka gibi,''We are opposite Democracy and İmpact'' yazmışlar.Sözlükten ''darbe'' kelimesine bakıp impact yazmış adam coup yerine.Demokrasiye ve darbeye karşıyız demeye çalışmışlar.
White Sea ya da yine bu mitingdeki Muslim's blood don't cheap gibi düşününce anlıyor insan.
Hakikaten patetik bir durumdalar,işin acı yanı bunun farkında değiller.

Alt 17-08-2013, 06:24
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Radikal İslamcılara sorsanız darbeye karşı çıkarlar, kuzu postuna giyinmiş kurt gibi kendilerini demokratmış gibi gösterirler, değil mi? Ama "Kahrolsun Demokrasi" demenin "Darbe serbesttir" demek olduğunu bile kavrayamıyorlar. Eğer demokrasi kahrolursa isteyen istediği darbeyi yapar ve İslamcılar da kendilerine karşı yapılan darbeyi kabul etmek zorunda kalır. Çünkü demokrasi kahroldu işte. Bundan da bir kez daha anlıyoruz ki demokrasi, eşit haklar İslamcıların umrunda bile değil ve kahrolsun demokrasi diyenlerin zihniyeti darbecilerden farksız.

Konu ALKA tarafından (17-08-2013 Saat 06:31 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-08-2013, 12:02
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

Kimler demokrasi istemez...İlk sırada DARBE taraftarları, demokrasiye katlanamayanlar demokrasi istemez...İktidar " Darbeci " avına çıkmıştı...Buyur işte oğlu Bilal Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu darbeci gurup kabak gibi çıktı ortaya...!

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 17-08-2013, 12:33
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Inanilir gibi degil: Demokrasiyi, laikligi kullanarak amaclarina ulasan, farkli gorustekilere tahammulu olmayan bir zumre, utanmadan rezil ediyor ulkemizi dunyaya. Arapca yazili bannerler urkutucu. Muhammed'in ordusu gelmis de yerlesmis gibi; 100 degil, 1400 sene geriye gitmisiz de haberimiz yok. Yaziklar olsun bu ulkenin aydinlarina.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Önerilen Siteler