Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-07-2013, 20:47
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Dört dörtlük Yezid

Başbakan Erdoğan AKP Ankara il başkanlığının Altınpark'taki iftar yemeği sonrasında yaptığı Aleviliğe ilişkin konuşma tartışılmaya devam ediliyor.

"Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse ben dört dörtlük bir Alevi'yim" diyen Erdoğan'ın sözlerine Alevilerden tepki yapıyor.

Erdoğan "dört dörtlük Aleviyim" derken, AKP Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in torunlarını katleden Yezid'i savundu.

A Haber'deki "%100 Siyaset" adlı programın Mayıs 2013 tarihinde yayınlanan bölümünde Suriye'deki iç savaş tartışılıyor. Bu sırada Mehmet Metiner "Yezid'le Hüseyin karşı karşıya geldiğinde bizim tavrımız Yezid'den yanadır" diyerek, AKP'nin politik tutumunu özetlemeye çalışıyor.

Peki…

"Dört dörtlük Aleviyim" diyen Başbakan Erdoğan, bu sözlere karşı yorum yaptı mı?

Hayır.

Metiner'in sözleri belki bir dil sürçmesi belki de Başbakan Erdoğan'ın temsil ettiği siyasi geleneğin bilinç altındaki yansıması.

Nasıl mı?

Tıpkı Sivas Katliamı'nı yapanların tahliye edilmesi sonrasında Erdoğan'ın "hayırlı olsun" sözleri gibi.

O halde Erdoğan'ın "dört dörtlük Aleviyim" sözleri, son dönemde özellikle 3. Köprü'ye Yavuz Sultan Selim isminin verilmesi sonrasında tekrar alevlenen Alevlilerin tepkilerini dizginlemeye çalışmaktan öteye gidemeyen bir tavır.
http://www.odatv.com/n.php?n=dort-do...zid-1907131200
Müslümanım diye caka satıyorlar ülkeye ama Muhammed'in torununu canice katleden katillerin yanında olduklarını alenen söylüyorlar..Söylemeyenlerde söyleyenlere bir tepki göstermiyor..Sonrada dört dörtlük aleviyim diyorlar..İnanılmaz..
Alt 19-07-2013, 21:12
mücerred mücerred isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Thumbs down

Başbakan hadi bizim anadolu alevilerini müslümandan saymıyor.
İran,ırak şiilerini suriye nasurilerinn müslümanlıgını da kabul etmiyor.Türkiyenin suriye,ırak,iranla yaşadıgı proplemlerin nedenide bu mezhep meselesidir.
Haydi Esad(esed) eli kanlı katil,peki ırakla yaşadıgın şey ne ?
İlk defa bir sunni lider(erdogan ) şii bölgesine gitti.Giderkende başbakan şöyle diyordu
Çok büyük bir islam alimiyle görüşmeye gidiyorum.
Ziyareti yaptıktan sonra Arap sunni müslümanların bin yıldır devam eden şii düşmanlıgını anladı ve yönünü degiştirdi.
Şimdi Türkiye Suudi ve katarla birlikte suriye ye ırak a demokrasi getirecek.

Metiner böyle degildi,Eski bir dostu olarak ona bunları yakıştıramıyorum .
Alt 19-07-2013, 23:20
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Recep Abi'miz bu, ne derse o'dur.

Bugün dört dörtlük Alevi'dir, Gezi olayları çıkar, çevrecinin daniskası oluverir, Deniz Baykal zamanındaydı galiba bir sıkıntı olur, ardından laikliğin teminatı benim der, gerekirse papaz elbisesi giyer, geçen yıl "İdamın geri gelmesini isteyenler var bak ha" diye aba altından BDP'ye sopa gösterir, bir sene geçmeden Abdullah Öcalan gençliğinde namaz kılıyordu, iyi çocuktu falan denmeye başlar; teröristle görüşen şerefsizdir der bir gün, rüzgar tersine eserse "En büyük Atatürk'çü benim!" diyebilir, ileri demokrasi getirdiği ile caka satar, demokrasi tramvaya benzer, yahu hangi birini yazayım

Büyüksün Serdar Ortaç.

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...

Konu Erdem Alaca tarafından (19-07-2013 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bir kaç ekleme yapıldı, bir kaç yazım yanlışı giderildi, "Hikmetinden sual olunmaz." çıkarıldı
Alt 20-07-2013, 08:37
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart İmzama bak!

Ben bu konuda hiçbir yorumda bulunmayacağım. Çünkü imzamdaki bilgiler her şeyi bir güzel açıklıyor.

Hatırlarsanız, şu kardeşiniz, geçen yaz aşağıdaki imzadaki 1970'lerde İranlı aktörler tarafından çevrilen ve yaklaşık 5 saat süren filmi (ki 6 bölümden oluşur) izlemiş ve günümüz Türkiyesi'ndeki benzerliği karşısında ağzı açık kalmış ve bir yandan ağzına sinek kaçmasın diye uğraşırken, diğer yandan "Kerbela, M.S. 680-Türkiye, M.S. 2013" karşılaştırmasındaki benzer sonuçları "Tarihsel gerçekler ışığında "Kerbela Olayı"nı araştırıyoruz!" adlı mesajında teker teker çıkartmış idi!

İkinci maddeye gelince, Adıyaman AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Gezi Parkı Olayı'ndan 1 gün önce (30 Mayıs 2013), a Haber'deki "% 100 Siyaset" adlı programdaki "Suriye Meselesi ve Reyhanlı" tartışmasında Eski MHP Milletvekili Nazif Okumuş'a, "MHP'li misin, CHP'li misin?" diyerek ilkin bir el-ense çekiyor ama Nazif Okumuş bu, kurt siyasetçi; o da bu hamleyi "Ben elhamdülillah Türk milletinin bir ferdiyim; Müslüman kimliği hassasiyeti taşıyan bir ferdiyim!" diyerek mükemmel bir şekilde savuşturuyor (Bkz. linkteki filmin 11:08-11:16 arasına). Ama bunun hemen arkasından Mehmet Metiner, bir ikinci soruya geçiyor ve birkaç kez "Bir soru sorabilir miyim, Nazif kardeşim!(bkz; 11:21)" dedikten sonra herkesi çileden çıkartacak şu soruya geçiyor:

"Bugün Yezid ile Hüseyin karşı karşıya gelse; ikisi de Müslüman, senin safın Yezid'ten mi yana olur, Hüseyin'den mi yana olur? (bkz; 11:48)"

İşte Mehmet Metiner tam bu sorusunu bitirir bitirmez, Nazif Okumuş çileden çıkıyor ve ayağa kalkarak, "Biz hep Hüseyin ve mezhebe inanmışızdır ama biz, Sıffin Savaşı'nda Kuran yapraklarını mızrakların uçlarına geçiren Müslüman kılıklı adamlar olmayacağız." diyor. Metiner bunun üzerine ona, "Tamam, kızma, kızma" diyerek ortalığı yatıştırmaya çalışıyor ama ne mümkün. Bölümün sonuna doğru da kendilerinin (AKP'lilerin) Yezid'in tarafında olduğunu belirten bir açıklama yapıyor. Bu açıklama imzamdaki 2. maddeye aynen alınmıştır.

Evet, size 1 yıl önce Kerbela filmindeki olaylar ile günümüz Türkiyesi'ndeki olayların pişti olduğunu söylemiştim ve bu, şimdi kanıtlandı.

Bu arada, Gezi Parkı direnişiyle 31 Mayıs 2013'te başlayan olaylar sonunda 5 vatandaşımız ölmüştü. Bunlardan biri polis olup, bunu ayırırsak, diğer 4 kişinin mezhebi ne idi? Bilen var mı?

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 25-11-2015, 18:27
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alevi toplumunun üzülmeyeceğini bilsem

Bende yezidin tarafına gecerdim.......
Ebu sufyanın tarafina gecerdim.
Musayı kovalayan Firavunun tarafına geçerdim...
Nemrutun yanına geçerdim..
İsayı asanlarin tarafinda olurdum...
Hasan sabbahın tarfında olurdum..

Olurdum diyorum ya kızarlar bana .......Nasıl onlardan taraf olursunnn..........metinerde benim gibi düşünmüş belli.
Mesele alevileri kızdırıp üstüne çekmek deilmi.

Erdoğan için tek bir fikrim var........PARANIN yanında .Hakda veriyorum kendisine ,gençlik yillarinda sefalet ,fakirlik içinde yaşadiğı belli ,kirasını rizeli manyak şevki yılmazlarin ödedigini duyunca,kaçak gecekonduda yaşayıpda bu gün saray bahşedilmiş birisi olarak gayet normal........ne yani o kadar bahşedilenin içinde ailesinin fukara gibi yaşayacak hali yok ya...

Bende olsam bu durumu islam inancının ahiret sevdasına terk etmem........islam peygamberi hasırda yatarken ölmüş kime ne .hem o elçi acılara katlanır ya biz aslaaaaa.

Olsunda para olsunnn bende olsam PARAYI ,SARAYI tercih ederim.

Bir dahamı geliceğiz bu kadar çok fukaranın içinde kral olmaya.......tarihde bizi yazacak cabası.....

Birazcık alevi,hristiyan,musluman,yahudi,hindu,amerikalı,ru s falanda olunur yani.....muhim olan PARA

Önerilen Siteler