Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-06-2006, 14:32
deli_cevat deli_cevat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: İFK OLAYI

alooooo mangalda kül bırakmayanlar en başta sayın cehennem sizi de bekliyoruz pek kıymetli yorumlarınızı esirgemeyiniz

Gelenek ve Gelecek 'Ne Yapmalı'cılarındır
Alt 17-06-2006, 15:00
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

deli_cevat";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- "Mâ erâ (urâ) rabbeke illâ yüsâriu hevâke". (Bkz. Buharî, e's-Sahih, Kitabu't-Tefsîr/33/7, Kitabu'n-Nikâh/29; Diyanet yayınlarından Tecrîd, hadis no: 1721; Müslim, e´s-Sahih, Kitabu'r-Rıdâ'/49, hadis no: 1464; Ibn Mace Sünen, Kitabu'n-Nikâh/57, hadis no: 200; Ahmed İbnHanbel, 6/134,158.)

Nedir bu sözün Türkçesi?

îşte dini çevrelerden üç çeviri:

- "Vallahi Rabbinin, senin arzunu hemen yerine getirdiğini görü*yorum." (Ahmed Davudoğlu, Sahih-i Müslim Tercüme ve Şerhi. 7/ 402.)

- "Rabbin şüphesiz senin dilek ve arzunu geciktirmeden derhal gerçekleştirir." (Haydar Hatiboğlu Sünen-i Ibn-i Mace Tercümesi ve Şerhil, 5/495.)

- "Rabbin Teâlâ (kadınlarının değil) ancak senin arzunun tahak*kukuna müsâraat ediyor." (Sahih-i Buhari Muhtasarı Tecrîd-i Sarih Tercemesi, hadis no: 1721, çev. Kamil Miras, Diyanet yayınlarından.)

Aişe'nin sözü dilimize şöyle de çevrilebilir:

"Bakıyorum da, senin Efendi Tann'n (Rabb), yalnızca senin şeyi*nin keyfini (nevanı) yerine getirmek için koşuyor." (Turan Dursun)
sn.deli_cevat
Üste alıntıladığınız hadis bir ayetin gelişi sonrası yaşanmıştır. O ayetin nüzul sebebi de çok ilginçtir. Onu da bulup alıntılarsanız sevinirim.

Hadis uydurmacısı diye itham edildiğim hadislerin bir tanesi hariç hepsi böylece farklı topiklerde yazılmış ve o hadisleri uydurmadığım anlaşılmış oldu. Daha doğrusu bana iftira edildiği sabit oldu. Bir tek hadis kaldı geriye o da Ebu Hureyre'dendi yanlış hatırlamıyorsam:
'Biz Mina'ya giderken uzuvlarımızdan meni damlardı' Arkadaşın biri bu hadise çok tepki göstermişti. Açıkçası hadis daha genişti ve tam olarak böyle değildi. Benim 'uzuv' diye aldığım kelimenin yerinde başka bir kelime vardı.
bu hadis de bulunup buraya veya başka bir topik'e konulduğunda (hadislerden inciler topikine uygun olur mesela) bana edilen tüm itham ve iftiralar cevap bulmuş olacaktır.

sağlıcakla...
Alt 17-06-2006, 18:39
ŞİA ŞİA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Size malzeme olarak başka bir hadis verteyim.Böylece daha çok saldırma fırsatı bulursunuz.Nasıl olsa ne uydurma hadisler biter, ne de sizin saldırı için kullanacağınız malzeme biter.

Daha Peygamberin hangi eşi hususunda bu ayetin indiği bile tartışılırken sizler, nasıl olurda. her bulduğunuz hadisi peygambere saldırı maksadıyla kullanırsınız.

Aişe anlatıyor:”Hz Peygamber’le çölde olduğumuz bir seferde kolyem kayboldu.Bizimle beraber olan herkes aramaya katıldı.Ancak suyumuz bitince sıkıntı başladı.Ebu Bekir’e şikayete gittiler.Aişe’nin şu yaptığına bakın,hem bizleri hemde Allah Resulünü ne durumlara sokuyor.Suyumuzda kalmadı diyorlar.Bunun üzerine Ebu Bekir Peygamber’in (sav) yanına gidiyor.Orada Resulün, kızı Aişe’nin ayakları üzerinde uyuduğunu görüyor.Ebu Bekir kızıyor.Ne yapıyorsunuz?Herkesin suyu bitti diyor.Bunun üzerine teyemmüm ayeti iniyor.Kolyeyide Aişe’nin bindiği devenin altında buluyorlar.
Sahihi Buhari (Teyemmüm babı)
Alt 17-06-2006, 19:53
Üye

hangisi o oydurma hadis benim yazdığımmı ??

Alt 17-06-2006, 20:23
Üye

Sayın Cevad, sizin yazdığınız hadis değildir.Çünkü o söz peygamberin ağzından çıkmamış, bilakis Aişe'nin ağzından çıkmıştır.

Allah, peygamberin öyle arzuları peşinde koşuyordu ki, Peygamber risaletinin ilk üç senesini gizlilik içerisinmde, 10 senesini mekkeli müşriklerden eziyet çekerek, sekiz senesini savaşarak geçirmiştir. Allah, peygamberin öyle arzuları peşinde koşuyordu ki, Peygamberin bir tek kızını bile yaşatmadılar, Peygamberin öz torunun başını kestiler.
Alt 17-06-2006, 20:51
Üye

yaw heralde peygamberin ağzından çıkmamış ama bu Allah'ın hz.Muhammed'in cinsel isteklerinin peşinde koştuğu gerçeğini değiştirirmi bunun en güzel ispatı bu

Alt 17-06-2006, 21:01
Üye

Meseleyi geli evlatlığın karısı ile evlenmeye getirirsen, ben Allah'ı şahit tutuyorum ki, Allah'ın izni ile bu hususta bir başlık açacağım.Bir tanenizin dahi, tatminkar bir cevab veremeyeeceğinize adım eminim.

25 sene evlenmeyen, kendinden 15 yaş büyük bir insanla evlenip, çok evliliğin meşru olduğu, yaygın olduğu bir coğrafyada, 25 sene onunla evli kalan, cariye alacak kadar mal varlığı olupta, bunu yapmayan, eşi öldükten sonra yine yaklaşık 3 sene evlenmeyen bir insanı neredeyse, aklının fikrinin cinsellikte olduğunu iddia edecek kadar taasuplaşmış bir topluluğa ne anlatabilirim ki? Eğer siz evlenme eşittir seks diyorsanız, bir defa bu sizin zihniyetinizin bozukluğunu gösterir.Demekki siz kadın, deyince aklınıza seks geliyor.Bunun başka bir açıklaması var mı?
Alt 17-06-2006, 21:13
Üye

şia abicim aç bide onun üzerine hadislerle ayetlerle tartışalım bakalım ne olcak

Alt 19-06-2006, 14:34
Kıdemli Üye

Forumdaki erkek katılımcılara soruyorum:
eşiniz hakkında bir dedikodu duysanız tepkiniz ne olur?

-eşinizi seviyor ve güveniyorsanız?...

-eşinize güvenmiyorsanız?...

-bunun bir iftira olduğunu düşünür müsünüz?

-Kuşkulanır mısınız?

Empati yaparak cevaplanmasını istiyorum. Kimsenin özel hayatıyla ilgili bir merak değil benimkisi.

edit:
not: Hz. Aişe'nin cennetle müjdelenişi o ayetlerden önceye mi sonraya mı tekabül ediyor acaba?
Alt 19-06-2006, 14:43
Kıdemli Üye

ŞİA";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Meseleyi geli evlatlığın karısı ile evlenmeye getirirsen,
Evlatlığın karısıyla evlenme ayeti evlatlığın karısıyla evlendikten sonra geliyordu değil mi? Kur'anda dili geçmiş zaman kullanılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Önce kendi örfünü çiğnedi sonra icazet veren ayet geldi. Yanlış mıyım?

Önerilen Siteler