Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-06-2012, 22:11
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Elektronik İletiler

Yeni Şafak gazetesinden böyle bir yazı çıkacağı kimin aklına gelebilirdi ??***

SEBAHATTİN ÖNKİBAR - YENİŞAFAK GAZETESİ

Bir süredir Türkiye'de adı konmamış bir rejim var.

Adı Tayyiban Cumhuriyetidir!

Bir ülkenin bırakın yürütme ve yasamasını,yargısı ve istihbaratı bir kişinin kontrolünde ise,o ülke o isimle özdeş olmuş demektir.

Dehşet tablosu Olur mu öyle şey demeden hep beraber var olan tabloya bakalım:

Bu ülkede Cumhurbaşkanı Abdullah Gül,

Başbakan'a bir kez olsun dur ve yanlışsın diyebildi mi?

Bu ülkede TBMM Tayyip bey'e rağmen herhangi bir irade ortaya koyabiliyor mu?

Bu ülkede yürütme Erdoğan'a rağmen adım atabiliyor mu?

Bu ülkede bürokrasi Recep bey'e rağmen soluk alabiliyor mu?

Bu ülkede bırakın diğerlerini TSK ve MİT Başbakan'a rağmen görüş belirtebiliyor mu?

Bu ülkede lokal yargı AKP liderine rağmen karar alabiliyor mu?

Bu ülkede sermaye Tayyip Bey'e rağmen görüş belirtebiliyor mu?

Bu ülkede medya çoğunluğu Erdoğan'ı bırakın yerden yere vurmayı, eleştirebiliyor mu?

Bütün bunlar olmuyor ya da olamıyorsa, bu ülkede rejim fiilen değişmiş demek olmuyor mu?

Baas benzeri kurumlaşma!

Söyleyin bana;dünün Saddam Hüseyin'inde bundan öte hangi güç mevcuttu?

Bırakın Saddam'ı bugünkü Ortadoğu despotlarında mesela Kral Abdullah ya da Mübarek'de yukarıda saydıklarımın ötesinde ilave bir yetki var mı?

Yukarıda saydıklarım genel yetkiler,onları açarsanız var olan gücü tahayyül dahi edemezsiniz!

Söyleyin bana;bugün Tayyip Bey diyelim ki herhangi bir bakanlığa ya da AKP'li belediyeye,o iş oraya verilecek dese, kim o buyruğa hayır diyebilir?

Bırakın idareleri,özel kanunu olan bankalar malum medya satışındaki kredi olayında herhangi bir şey söyleyebildi mi ve verdikleri 750 milyon doların karşılığı olarak herkesten istedikleri türden teminatlar talep edebildi mi?

Buna benzer örneklerin onlarcasını sıralamak mümkün!

Şu halde Türkiye'de rejim resmen değil ama fiilen değişmiştir ve yeni rejimin adı da İnönü'nün Tek Parti dönemi misali Tayyiban Cumhuriyetidir.

Ancak İnönü ikinci dünya savaşı konjonktürü gereği hiçbir komplekse girmeksizin ülkeyi demokrasiye taşırken,Tayyiban İdaresi tam tersi bir seyre girdi ve fiili Baas rejimini kurumlaştırarak Milli devletin altını oymaya ve emperyal hülyalara dalarak Yeni Osmanlı rüyalarını görmeye başladı.

Üstü neden çizildi?

İşte tam o noktada ona dur dediler çünkü AKP'nin önünü açanların AKP'ye verdikleri görev bu değildi.

Batı ve İsrail'e göre AKP ve Tayyip Bey Türk halkının
kimliksizleştirilmesi ve Türkiye'nin milli devlet özelliğini yitirmesi
bağlamında Truva atıydı ve bu işi yıllar yılı iyi yapmalarına karşın son dönemki Kürt açılımlarındaki geri adımlar misali bu işlevini kaybetmeye başlamıştı.

Keza İslâmi romantizm duyguları depreşen AKP kadrolarının
bilinçaltındaki Hamas ve İran sevdası da son süreçte gün yüzüne çıktı.

Dahası,

Yahudi baronlar AKP'nin Humeyni'nin hemen öncesindeki İran benzeri bir iklimin AKP tarafından Türkiye'de tesis edildiğini ve bunun da kendileri için felaket olacağını gördü.

Kritik üç ay!

Evet İsrail ava giderken avlanmamak için Tayyip'in kalemini kırdı ve son dönemde malum gelişmeler oldu!

Gelinen noktada tablo, AKP ve Erdoğan içini ümitsizdir.

Öyle olduğundan olsa gerek,Tayyip bey tıpkı İttihat-Terakkinin
üç atlısı misali oraya buraya savruluyor ve günü birlik imajlara bürünüyor.

Her fırsatta dinsel ve ırksal milliyetçiliğe hayır diyen Erdoğan, son günlerde ne hikmetse Pan-Arabizme yaslanıyor ve akıl almaz şeyler söylüyor.

Gelelim bundan sonraki muhtemel seyre?

AKP kesin gidiyor, bunun net olarak bilinmesi gerekiyor...
Tartışılan husus, nasıl gideceği ve yerine neyin ikame edileceğidir!

Türkiye gibi imajlarla yönlendirilip yönetilen ülkelerde Küresel
Devletin Tayyip Erdoğan gibileri diriltmesi ya da bitirmesi çocuk
oyuncağı gibi bir şeydir.

Buradan hareketle de buraya not düşüyorum,bu yılın sonunda Tayyip Erdoğan ya olmayacak ya da yok olmaya dolu dizgin bir imajda olacaktır.

Öcalan ve Telekom kaseti!

Bugünlerde Anayasa Mahkemesinin seyrini iyi izlemek gerekiyor.

Bu davanın seyri sonrasında kapatma davası gündemdedir.

Keza, Ergenekon bağlamında çok sürpriz gelişmeler olabilir ve bazı ilişkiler ortaya dökülebilir.

En önemlisi,AKP ile Öcalan arasında kurulan ilişki yani AKP adına Öcalan'la İmralı'da görüşen bakanın ses bandı internet portallarına düşebilir.

Keza Telekom gibi bazı devasa özelleştirmelere ait dinlemeler de sızabilir.

Bitmedi, bazı gönül maceraları yayınlanabilir.

Fethullah Gülen'le AKP'nin arası daha da açılabilir ki, Erdoğan'ın küresel baronlar tarafından kaleminin kırıldığının en önemli delillerinden biri,Gülen'in imajında gedikler açma pahasına AKP ile arasına mesafe koyma gereğini duymasıdır.

Görüldüğü gibi Tayyiban rejimi son günlerini yaşıyor ki Tayyip Bey de bunu gördüğü için radikal çıkışlar yaparak karşı tarafa,Türk halkını politize edip karşınıza dikerim tehdidinde bulunuyor ve uzlaşma-anlaşma zeminini arıyor.

Ama nafile, macun tüpden çıktı, yolcudur Recep.
Alt 02-06-2012, 23:21
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yeni Şafak olduğuna emin misiniz?

"Tayyiban Cumhuriyeti" ile anlatmaya çalıştığı şey zaten ortadadır. Bunlar doğru ve bilindik şeyler.

Geri kalan yorumları ise sağlıklı bir zihnin eserine benzemiyor. Ben oldukça fantastik buldum.

Siz de bu "Elektronik İletiler" konusunda biraz daha dikkatli olsanız iyi edersiniz.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 03-06-2012, 00:38
Üye

murted´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yeni Şafak olduğuna emin misiniz?

"Tayyiban Cumhuriyeti" ile anlatmaya çalıştığı şey zaten ortadadır. Bunlar doğru ve bilindik şeyler.

Geri kalan yorumları ise sağlıklı bir zihnin eserine benzemiyor. Ben oldukça fantastik buldum.

Siz de bu "Elektronik İletiler" konusunda biraz daha dikkatli olsanız iyi edersiniz.
Sayın Murted,

Kısmen haklısınız. Elektronik iletilerde % 100 gerçeklik beklenmiyor. Ancak bir gerçek payı olduğu da kesin.

http://www.ozgurroman.com/uyegunluk....d=4344&uye=508

Yazı oldukça eskiymiş. Kimbilir bazı kişiler ileriyi önceden görebiliyor olamaz mı?
Böylelerine ne diyorlardı? VOYER mi?

Selamlar,
Alt 03-06-2012, 08:23
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bir ara Yeniçağ da yazıyordu.Ulusal Kanal da çıkınca arada bir bakıyordum, pek takip etmediğim birisi ama Yeni Şafak a geçmişse aralarındaki doku uyuşmazlığını halledemezler diye düşünüyorum.Türk milliyetçisi ve İslamcı, kafayı Erdoğnla bozmuş birisi.

Alevilere karşı zaman zaman nükseden bir antipatisi var, sanırım Yeniçağ da ülkücülerin havasını koklamaktan geliyor
Alt 03-06-2012, 12:23
apsimon apsimon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Yeni mesaj olmasın. Zira şu an orda yazıyor

http://www.ilk-kursun.com/konu/yenimesaj/sonkibar
Alt 03-06-2012, 12:31
apsimon apsimon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Konu Önkibar olunca tayyiple ilgili asıl bombası ;

Karaman ve Erdoğan'ın oğulları bacanak
Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Karaman'ın gelini ile Başbakan Erdoğan'ın gelini kardeş. Yeniçağ yazarı Önkibar, Kanal 7'nin kuruluşu ile Erdoğan-Karaman-Akman ilişkisini yazdı

Deniz Feneri e.V. davasındaki kilit isimlerden biri olan Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la yakınlığı dikkat çekici. Erdoğan'ın büyük oğlu Burak Erdoğan ile Karaman'ın oğlu Habib Karaman bacanak. Yani Erdoğan ve Karaman'ın dünürleri aynı.
Yeniçağ gazetesi yazarı Sebahattin Önkibar'ın yazdığına göre de, Erdoğan, Karaman ve Deniz Feneri e. V. davasında adı geçen RTÜK Başkanı Zahid Akman uzun yıllar öncesinden tanışıyor ve Kanal 7'nin kuruluş çalışmalarını da birlikte yürütmüş isimler. Deniz Feneri e.V. aracılığıyla toplanan yardım paralarının Türkiye'ye naklinde adı geçen isimler arasında yer alan Zekeriya Karaman'ın Erdoğan'la yakınlığı geçmişe dayanıyor. Yeniçağ gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar, "Deniz Feneri'nin topladığı trilyonlar ve perde gerisindekiler!" başlıklı yazısında, Türkiye gazetesinde çalıştığı döneme ait ilginç bir anısını 4 Eylül tarihindeki yazısında şöyle kaleme almıştı:

'Birlik'te geldiler'
"Yıl 1993.
O yıllarda RP mebusu olan Melih Gökçek arar ve aramızda şu diyalog geçer:
- Sebo, Tayyip Erdoğan'ı tanıyor musun? Partimizin İstanbul İl Başkanı.
- Tanırım hemşerimdir. Niçin sordun?
- Ya kendisi yarın Ankara'ya geliyor. Bir özel TV kurma konusu var. Sen TGRT'nin kuruluşundan tecrübelisin, sana bazı teknik sorular soracaklar. Öğlen yemekte beraber olabilir miyiz?
- Elbette oluruz ama Tayyip bey Ankara'ya misafir geliyor, ayıp olur, davet sahibi ben olayım. Büyük Ankara Oteli'nde yer ayırtıyorum.
- Tamam Sebo, yarın öğlen buluşuyoruz.
Yemekte buluştuk... Erbakan'a uğrayan Tayyip bey biraz geç katılıyor.
Yemekte o güne kadar görmediğim ve tanımadığım, Tayyip beyin asistanları tavırlı iki isim de var.
Peki kim midir bunlar?
Zekeriya Karaman ile Zahid Akman."

http://www.milliyet.com.tr/Guncel/Ha...lari%20bacanak
Alt 01-08-2012, 22:47
Üye

Dostlar,

Elektronik iletilerin bazıları çok ilginç! Aşağıdaki son günlerde gelenler arasında;
__________________________________________________ ___

Bu listedeki doktorlarımızdan bir tanesi, HARİKA

---------------------------------------
Bu listedeki doktorlarımızdan bir tanesi, HARİKA !Benim favorim, bilin bakalım hangisi?
1 - ) Harvard üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Gökhan Hotamışlıgil, obezite ve şeker hastalığına sebep olan geni buldu.

2 - ) Goethe Üniversitesi cerrahlarından Prof. Dr. Tayfun Aybek, kalp krizini önceden haber veren 'çip' geliştirdi.

3 - ) Gaziantep Üniversitesi Plastik Cerrahi Başkanı Doç. Mehmet Mutaf'ın, dudak yarığı konusunda geliştirdiği ameliyat tekniği, Fransa'da 'en başarılı teknik' kabul edildi !

4 - ) Finlandiya Kuopio Üniversitesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neva Çiftçioğlu, böbrek taşlarına 'nanobakteri' adı verilen bir mikroorganizmanın yol açtığını kanıtladı.

5 - ) Arkansas Üniversitesi Çocuk Elektrofizyolojisi Bölümü Başkanı Doç. Volkan Tuzcu, çocukların kalp ritim bozukluğunu ışın kullanmadan tedavi eden yöntem geliştirdi.

6 - ) Amerikan Nature Dergisi, Türk doktor Murat Digiçaylıoğlu'nun, beyin kanamasından sonra hücrelerin ölmesini önleyen buluşunu duyurdu.

7 - ) Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde araştırmalarını sürdüren Dr.Hande Özdinler, bugüne kadar işlevi bilinmeyen Prion isimli proteinin beyin hücrelerinin yenilenmesi açısından önemini ortaya koydu.

8 - ) Houston Methodist Hastanesi Sindirim Hastalıkları Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Atilla Ertan, 'ABD'nin en seçkin 10 hekimi'arasına girdi.

9 - ) İstanbul 70'inci Yıl Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi cerrahlarından Dr. Cengiz Türkmen, ameliyat sonrasında kırılmayı ve ağrıyı önleyen 'omurlar arası sabitleyici'geliştirdi.

10 - ) Memphis Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semahat Demir, ABD'de Bilim-Sağlık Ödülü'ne layık görüldü.

11 - ) Cornell Üniversitesi Kısırlık Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr.Kutluk Oktay, kadınların menopozdan sonra da çocuk sahibi olabilmesini sağlayan bir yöntem geliştirdi.

12 - ) Columbia Üniversitesi Kardiyoloji Direktörü Prof. Dr. Mehmet Öz'ün yazdığı 'You: The Owners Manuel' isimli kitap, ABD'de piyasaya çıktığı gün Harry Potter ve Da Vinci Şifresi'ni geride bırakarak, 350 bin adet sattı.

13 - ) Türkiye Cumhuriyeti' nin Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ: 'Keneden korunmak için pantolon paçalarının çoraba sokulması gerektiği'ni buldu... ))

----------------------------------------------------------------------------
Alt 23-08-2012, 22:29
Üye

Standart Yeni bir ileti

Yeni bir elektronik ileti daha geldi:

===============================

Adamın biri arabasıyla giderken yolda bir yolcu alır . Adam arka tarafa biner. Şoför:

- Eee hemşerim kimsin, nereye gidersin? Der....
yolcu ,

- Ben Azrailim, canını almaya geldim der......
şoför alaycı bir tavırla, sen mi Azrailsin? Der.Ya, senin gibi Azrail olur mu hiç? Der....

Yolcu sakin bir tavırla ,
sen daha önce Azrail gördünmü de tarif ediyorsun der... Ve ekler,
- inanmadın bana öylemi? der

Şoför: - İnanmadım tabii, der.

Yolcu:

- O zaman 200 metre ileride bir adam daha alacaksın der... Gerçekten de adamın dediği gibi, şöför 200 metre ilerde bir yolcu daha alır. Ama yolcu ön tarafa oturur.

Olaylar bundan sonra daha da ilginçleşir.

Şoför, yanındakine:

- Eee sen kimsin? Nereye gidersin? der.

Öndeki:

- Ağabey, beni merkezde bir yerde indirirsen çok sevinirim, adım felanca der.

Şöför:

- Yav şu arkadaki adam, bana Azrailim diyor görüyon mu şu herifi hem iyilik ediyoz, hem de dalga geçiyor zibidi, der...

Öndeki arkaya bakar ama kimse yoktur...

Öndeki: - ağabey, arkada kimse yok ki. Şoför hışımla arkaya bakar ve - kör müsün be adam arkada oturuyor ya der...

öndeki arkaya bir daha bakar ve,

- Ağabey, senin kafan iyi mi, yoksa dalga mı, geçiyorsun? Der. Bu sefer arkadaki söze girer.

- Gördün mü? Der. Öndeki beni ne duyabilir ne de görebilir. Der şoföre.

Şoförün bir anda dizlerinin bağı çözülür, bet beniz atar.

Arkadaki şöföre:

- Haydi, der. Arabayı kenara çek, 2 rekat namaz kıl canını alacağım, der.

Şoför ağlamaklı çaresiz bir şekilde arabayı kenara çeker ve iner arabadan...

Sonra... Sonra ne olmuş biliyor musunuz? Adamlar arabayı aldığı gibi kaçmışlar...) )
=====================================

Konu: Elektronik İletiler Konu Cevaplama Paneli
Alt 12-10-2012, 19:33
Üye

Standart Kızınca Neden Bağırırız?

" Kızınca Neden Bağırırız ?"

Hindu bir keşiş yıkanmak üzere gittiği Ganj nehrinin kıyısındayken, birbirine kızgınlıkla bağıran aile üyeleri görür. Öğrencilerine döner ve gülümseyerek onlara şöyle sorar.

Neden insanlar birbirlerine öfkeli bir şekilde bağırırlar?

Öğrenciler bir süre düşünürler, içlerinden biri "Çünkü sükûnetimizi kaybederiz ve bağırırız" der.

"Ama hemen yanınızdayken neden ona bağırıyor olabilirsiniz? Ona söylemek istediklerinizi yumuşak bir şekilde de söyleyebilirsiniz" diye sorar Keşiş.

Öğrenciler başka cevaplar da verdiler ama hiç biri diğer öğrencileri tatmin edecek şekilde bir cevap veremez. En sonunda keşiş şu açıklamayı yapar.

İki insan birbirine kızgınken kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzaklığa rağmen kendisini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalır. Ne kadar kızgınlarsa uzağı yakın edebilmek için o kadar çok bağırmaları gerekir.

İki insan birbirine âşık olduğunda ne olur? Birbirine bağırmaz tam tersi yumuşak bir şekilde konuşur. Çünkü kalpleri dip dibedir. Aradaki mesafe ya yoktur ya da yok denebilecek kadar azdır…"

Keşiş devam eder " Birbirlerini daha çok severlerse ne olur?

Konuşmadan sadece fısıldaşarak daha da yakınlaşır ve sevgi düzeyini arttırırlar. En sonunda fısıldaşmaya da gerek kalmaz sadece birbirleri ile bakışırlar ve bu yeterlidir. Bu da insanların birbirlerini sevdiklerinde yakınlaşma anlamında ulaşabilecekleri son noktadır"

Öğrencilerine bakar ve şöyle der;

Tartışırken gönüllerin birbirinden uzaklaşmasına izin vermeyin. Birbirinizden daha da uzaklaşmanıza yol açacak kelimeler sarf etmeyin çünkü bir de bakarsınız ki bir gün o kadar uzaklaşmış olursunuz ki geri dönüş yolunu bulmak mümkün olmaz

Önerilen Siteler