Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-07-2012, 15:59
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart İmam Hatip Düzeni Kuruldu

Dönüşümün birinci etabı tamamlandı.. 673 imam hatip ortaokulu açıldı..
Zaten ortaokul açma hakkı sadece onlara verilmişti.. Önümüzdeki yıllarda diğerleri de dönüştürülecek..
Peki, İmam hatip ortaokulunu bitiren ne yapacak?
Liseye gidecek?
Hangi liseye..
İmam hatip lisesine..
Bu kadar öğrenciyi bünyesine alacak imam hatip lisesi var mı?
Şimdilik yok..
Ama sayıları her yıl artacak.. İstanbul'da 18 lise, anında imam hatip lisesi oldu bile..
*
Taktik şu..
Ortaokul düzeyinde imam hatipleri yaygınlaştırmak.. Talep var diye her yıl sayılarını arttırmak.. Öğrencileri düz ortaokul yerine imam hatip ortaokuluna teşvik etmek.. Yönlendirmek.. Bazen mecbur bırakmak..
İmam hatip ortaokullarının sayısı arttıkça doğal olarak imam hatip liselerinin sayısı da artacaktır..
Bu yıl 650 okulla yola çıkıldı..
Seneye 1200 olur.. Katlayarak gider..
İktidar elini hızlı tutarsa, kaynak yaratılırsa üç dört yıla kalmaz nihai hedefe ulaşılır..
Nihai hedef ne?
Şu..
4+4+4'ün ikinci ve üçüncü ayağını tamamen imam hatip yapmak.. Tamamı olmasa bile yüzde 80'ini diyelim..
Sonra..
İmam hatip lisesini bitiren istediği üniversiteye gitsin..
Nereden biliyorsun derseniz, görünen köy kılavuz ister mi?
*
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü yol haritasının ipuçlarını vermiş..
Demiş ki.. Ailelere önceden çocuğunuzu imam hatip ortaokuluna gönderecek misiniz? Diye sormadık.. Eğer bir bölgede imam hatip ortaokuluna talep yoksa okul düz ortaokul olarak devam edebilir..
Dikkat..
Talep varsa denmiyor..
Talep yoksa deniyor..
Bunun anlamı şu.. Bütün ortaokulların imam hatip okulu olacağı öngörülüyor.. Talep olduğu kabul ediliyor..
*
Soru şu..
Amaç imam hatipleri büyütmek mi?
Çocukların din eğitimi ihtiyacını doğru dürüst karşılamak mı?
Birincisi..
Başbakan'ın istediği gibi gözbebeği yapmak..
İlk adım atıldı.. 673 okulla yola çıkıldı.. Okul yetmediği için bir kısmı ilkokulların içine yerleştirildi..
İlkokulla imam hatip bir araya konuldu..
*
Asıl değişim seneye!..

http://gundem.milliyet.com.tr/imam-h...88/default.htm
Alt 10-07-2012, 16:00
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

İMAM HATİP MAHCUBİYETİ

Siyasetçi için kentinde başka Ankara’da başka konuşma devri bitti..
Nabza göre şerbet dönemi de kapandı..
Çünkü iletişim ağları gelişti..
Herkes her şeyi biliyor, öğreniyor.. Eskisi gibi değil, Yozgat’ta konuşulan İstanbul’dan duyuluyor..
Siyasetçi lafı çevirdi mi sırıtıyor.. Hele ülkeyi yönetiyorsa, hele Başbakan Yardımcısı düzeyindeyse..
İnsanlara doğru bilgi vermek zorunda..
Bekir Bozdağ memleketi Yozgat’ta imam hatip mezunlarına hitap etmiş.. Eğitim sisteminde yapılan değişiklikleri anlatmış..
Demiş ki; “Meslek liselerinin orta kısımlarının açılmasına imkan veren düzenlemeyi yaptık. Hem bu noktada imam hatiplerin orta kısımları dahil diğerlerinin de açmasına imkan veren adımları attık.”
Söyledikleri doğru mu?
Değil..
Diğerleri dediği hangi okullar?
Diğerleri diye bir şey yok.. Ortaokul açma hakkı sadece imam hatiplere tanındı.. İlk etapta 900’den fazla imam hatip ortaokulu kuruldu..
Hedef; bütün ortaokulları imam hatip okulu haline getirmek..
*
Hal böyleyse bakan neden göğsünü gere gere söylemiyor.. Neden övünmüyor.. Neden sanki her okula aynı hak tanınmış gibi lafı yuvarlıyor..
Şundan..
Yaptıkları Anayasa’ya aykırı..
Mahcup!..
*
Eğer bu ülkede Anayasa diye temel yasa varsa.. Eğer bu ülkede eşitlik kavramı hâlâ geçerliyse.. Eğer bu ülkede mahkemeler siyasal iktidara değil yasalara bakarak karar veriyorsa..
Anayasa Mahkemesi’nin bu düzenlemeyi iptal etmesi gerekir..
Niye mi?
İmtiyaz olmaz.. Belli bir eğitim sistemini kollayan yasa çıkarılamaz..
*
Başbakan Yardımcısı bunu bilmiyor mu?
Bilmez mi?
Bildiği için imam hatiplere bu hakkı tanıdık, gözbebeği yapacağız demiyor.. Top çeviriyor, sanki öteki okulların da aynı hakkı varmış gibi davranıyor..
Ama..
Çağ iletişim çağı olduğu için Yozgat’ta söylenen Yozgat’ta kalmıyor..

http://gundem.milliyet.com.tr/imam-h...85/default.htm
Alt 10-07-2012, 16:12
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AKP saldırıları durmak bilmiyor: Engelli okulu, İmam Hatip’e dönüştürülüyor!

İstanbul Sarıyer’de engelli ve özel öğrencilere yönelik olarak düzenlenmiş tek okul olan Mehmet Sevim Ulusal İlköğretim Okulu’nun 4+4+4 eğitim yasası kapsamında imam hatip ortaokuluna dönüştürülmek istenmesine karşı veliler ve öğrenciler eylemdeydi.

Sarıyer İstinye’de engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş Mehmet Sevim Ulusal İlköğretim Okulu 4+4+4 yasası kapsamında İmam Hatip Ortaokulu yapılmak isteniyor. Karara tepki gösteren öğrenciler ve veliler bugün eylemdeydi.

“Bedensel ve zihinsel engelliler için tam erişilebilir tek okul”
Karma bir eğitim veren ve engelli öğrencilerin ihtiyaçlarına dönük olarak düzenlenmiş olan Mehmet Sevim Ulusal İlköğretim Okulu’nun, AKP’nin 4+4+4 eğitim yasası ile birlikte imam hatip ortaokulu yapılmak istenmesine karşı veliler ve öğrenciler eylemdeydi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun İstinye binası önünde bir araya gelen veliler ve öğrenciler, okul binası önüne bir yürüyüş gerçekleştirirken, burada veliler ve öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan bir öğrenci velisi, Mehmet Sevim Ulusal İlköğretim Okulu’nun bedensel ve zihinsel engelli çocukların özel eğitim öğretmeniyle, iyi şartlarda ve özgüven duygusuyla okumasını sağladığını dile getirdi.

http://haber.sol.org.tr/kent-gundeml...ruluyor-haberi
Alt 10-07-2012, 16:24
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Avrupa ve amerikanin bu konuda birseyler yapmasi gerekiyor.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 11-07-2012, 00:15
endulus endulus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Zaten bu konuyla ilgilenen bizzat amerika merak etme sen önce dini düzen gelecek sonrada demokrasi getirecek ülkemize

Bu ülke'nin hiçbir zaman "C" planı olmadı.Bu ülke de daima A.B.D planları devreye sokuldu !... UĞUR MUMCU
Alt 21-07-2012, 02:14
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tipki irak gibi dimi Yillardir bas bas bagiriyoruz "Baban kimdi bilemezdin serefsiz" ülkemize gelmis olan laiklik ve demokrasinin degerini bilin diye. ama yok illa seriat illa dini yönetim ve sonrasi.

"babanin kim olacagini bilmeyeceksin serefsiz".

Bizim Tevfik hakli beyler.

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 24-07-2012, 00:12
suzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
suzi suzi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

4+4+4 eğitim yasasını tüm okulları İmam Hatip yapmak için istedikleri anlaşılıyor, anlayamayanlar da anlamış oldular ama geç kaldılar. Bu iş nasıl düzelir bilmiyorum okullara seçmeli kuran dersi koydular artık seçmeli olmaktan da çıktı ve ana ders oldu. Belki zenginler çocuklarını özel okullara göndererek çare bulacaklar ama ya geriye kalan büyük çoğunluk çocuklarını nereye gönderecek. En iyisi mi yeni evlenenler çocuk yapmaktan vazgeçsinler.
Alt 27-08-2012, 16:18
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Geçenlerde AK Parti Milletvekili Ali Boğa, "4+4+4" sistemiyle birlikte bütün okulları imam hatibe dönüştürme şansı yakaladıklarını söylemişti ve çok tepki almıştı. (Haber)

Bugün Radikal'de İmam Hatipleri övmekle bitiremeyen AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa'nın torununun ise İmam Hatipe gitmediği ama Fransız okulunda eğitim gördüğü ortaya çıktı..
(Haber)

Haber soL gazetesinde ise yapılan bir araştırmaya göre, düz okulların İmam Hatiplere dönüştürülmesine rağmen halkın İmam Hatiplere rağbet etmediği ve İmam Hatiplerin boş kaldığı ortaya çıkmıştı (Haber)

Tüm bunlar gösteriyor ki İmam Hatipler AKP tarafından sadece göz boyamaya yarayan bir propaganda aracı olarak kullanılmaktadır.
Alt 27-08-2012, 16:44
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kimse bişey yapamıyor herkes süt dökmüş kedi gibi ole bakıyor. insanların büyük çoğunluğu dünden rrazı olmuş tvlerde din muhabbetleriyle milleti iyice ele geçirmişler. hallerrinden pek memnunlar, şikayet etmedikleri gibi iki laf edene hurra sen nasıl öyle konuşuyosun gençlik iyice bozuldu ar namıs kalmadı imamhatipler düzene sokar big big vik vik. bayramda memlekete gittim tanıdığım herkes sanki özel bi spreyle uyuşturulmuş gibi din adına ne soylenirse çok haklı çok doğru iyi yapıyor recep bi tane diyi.
Alt 27-08-2012, 22:29
fin fin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir on yılı bulmaz !

Türkiye Afganistan olur!

Önerilen Siteler

Etiket
imam hatip, imam hatipler