Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-07-2007, 14:08
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Re: dinden nasıl çıktınız

Sevgili Childintime;

İslamiyet dediğin şey, aslında öyle karışmış ve çelişkiler içindeki o yüzden bu kadar mezhep va tarikat var. Herkes de kendi bildiğinin doğru olduğunu söylüyor.

Mevlana ve Yunus EMRE'de sadece ona yönelmeden bahsetmişler. Şimdi sana bir soru; Sence; Muhammed'mi daha üstün? Yoksa Mevlana veya Yunus EMRE'mi ?

Müslümanlık dinine göre Muhammed en üstünü ? Bir de ölmeden önce Cennet'le müjdelenen kişiler var? Bak Kur'an da Muhammmed için "O benim en sevgili kulum. O yüzden, ona Cenneti değil, kendimle yapacağım." diye birşey söylememiş. Mutlaka camilere de gitmişinizdir. Dualarda "Yarabbi, Cennette bizi Peygamber efendimizle bir kıl." derler......

Yok böyle birşey, Cennet'ten daha üstün bir yerden hiçbir zaman bahsedilmez. Mantıki olarak Allah tabiki Cennet'den daha üstün algılanabilir. Ancak; bana dönme kısmından kasdettiği. Yaratılmadan önceki hal anlamıdır.

İslamı, Mevlana ve Yunus Emre Korkudan çok sevgi felsefesi içine koydular. Güzel bir şekilde de kırptılar. Yeni bir din yarattılar. Bizim hocalar da, bunu devam ettiriyorlar. Yok ılımlı İslam safsataları da buradan çıktı. Ilımlı Hıristiyanlık diye bir şey duydun mu hiç? Ama onlar bile akılcılığı sokup eski mehzeplerinden ayrılıp (Katolik), Protestsanlığı kurdular. Bizim de yaptığımız aynı şey. Onların AZİZ'leri varsa, bizim de Mevlana ve Yunus Emre'miz birer aziz oldular.

Onları hiç bir zaman şuçlamıyorum. Bilimsizlik içinde en güzelini yaptılar.
Alt 25-07-2007, 16:30
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili istampoul, yazdıkların ortalama bir vaaz mesabesindedir. Yaşın kaç bilmiyorum ama, hayatın boyunca sünni islamın resmi tarihini okumuş veya okutturulmuşsun. *Şuur altın, bu resmi tarihle o kadar bombardıman edilmişki, başka türlü düşünmene imkan yok. Hiç bir şeyi sorgulamadan, vakıa saçma bile olsa ,mantığınızı dinin
1400 yıllık tortularının altına gömmüşsünüz. Böyle oluncada dinsizlerin ''bu kadar AP AÇIK DELİLLERİ nasıl görmez ''diye hayret ediyorsunuz.
Ben ve benim gibileri dinsiz yapan islamın kendisidir. O kurandaki, KALP MÜHRÜ İBARESİ fasa fiso, çünkü eğer muhammed
kap mühürü fenomenini uydurmasaydı , her şeye gücü yeten! allahın esasında hiç bir şeye gücü yetmeyeceği
ortaya çıkacaktı
*Sana bir ayet *mealini yazıyorum. Bu kadar ilimden, bilimden tabiat olaylarından bi haber bir tanrıya veya onun kitabına inanılırmı?

*Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu. Onun yanında (orada) bir kavme rastladı. Bunun üzerine biz: Ey Zülkarneyn! Onlara ya azap edecek veya haklarında iyilik etme yolunu seçeceksin, dedik. * * *KEHF 86

İşte her yerinde mucize aradığınız ,kuran ve tanrısı. ve güneş hakkındaki *yanılgısı
Alt 25-07-2007, 16:35
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Sana (Ey Muhammed,) Zu'l-Karneyn hakkında sorarlar. De ki: "Size, ondan 'öğüt ve hatırlatma olarak' (bazı bilgiler) vereceğim. (83)

* * *şeklinde cevap verdigi Zulkarneyn sorusu üzerine 40 gün düşündügü söylenir. Daha dogrusu bu soruya 40 gün sonra cevap verebilmiştir. Bu süre içerisinde de Yahudiler tarafından Allahı ondan vaz geçti şeklinde alay edilmiştir.

* * *saygılarımla
Alt 26-07-2007, 01:07
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dinden nasıl çıktınız sorusunu görünce içim bir tuhaf oldu. Çok sevinçle doldu. Sevgili dostlar. Dinden nasıl çıktım? Çok güzel çıktım. Hiç zorlanmadım. Zaten hiçbir zaman tam manasıyla girememiştim ki.!!! Beni dinden iyice soğutan ve materyalist olmama sebep olan insan babamdır. Cemalettin Kaplancı babam bende biraz olan dini benimsemeyi, külliyen ve ebedi olarak ortadan kaldırdı. Sağolsun, varolsun. Aslında bunun için ona her zaman teşekkür ediyorum. Onun sayesinde "gerçeği bilenlerden oldum." Gerçi, suçu ona atmak yanlış olur. Çünkü, o ( yani babam ) kuran okurken, gözüme bir perde çekilip, kulaklarıma ağırlık konulmuş gibi, hiç bir şey anlamıyordum. Kuranı anlayamıyordum. "Kulağına kilogram koyulanlardan oldum". İşte olay bu. Babam dini kitap okurken sürekli ağlardı. Ben "Babamın neden ağladığını anlayamayanlardan oldum". Aslında önemli olan dinden nasıl çıkıldığı değil, dinden neden çıkılmadığıdır.

Maddeyi çok seviyorum.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 27-07-2007, 17:28
gizmom gizmom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

dinden nasıl soğudum demek benim için daha uygun bir kelime gibi geliyor.birşeyleri reddetmek için o konu hakkında iyi bir donanıma sahip olmak gerektiğine inanıyorum.Sorgulamaya başlamam eşimin kızkardeşinin anevrizmadan ölmesi sonucudur.Çok zeki ve çok donanımlı bir insandı bundan öte çok hümanist yapısı vardı ve inançsızdı.Öldüğünde böyle güzel bir insanın sırf allaha inanmıyor diye cehennemde yanması mantığıma ters geldi.İyilik diye geçinen binlerce müslümandan çok daha iyi bir insandı, olabilirmiydi böyle bir haksızlık dedim ve araştırdım. İlk karşılaştıklarım site radikal islamcı bir site oldu ve biraz bana yakın olduğunu düşünerek sevindim.daha sonrasında yakın bir arkadaşım vardı bildim bileli inançsızdı ve ona hiç ağzını açtırmazdım tamam senin inancın kendine bırakalım bu konuyu konuşmayı diyerek konuyu kapatırdım.Arayışta olduğumdan dolayı onun konuşmasına izin verdim o sadece turan dursun diye siteye gir ve oku şimdi uzun uzun anlatmayayım dedi çünkü ben karşı taaruza geçmeye hazırım dinin bekçisiyiz ya![ ilk başta muhammedin cinselliği konusunu okudum ,olamaz böyle birşey diye tüm mealleri açıklayan sitelere girdim böyle ayetler varmı gerçekten diye (müslümandım ama dinlede çok alakalı olan birisi değildim)Bu ayetleri görünce dehşete kapıldım.Alışkanlıklar gerçekten zor bırakılıyor,gözün görse bile bir yanlışlık mı yapıyorum diye kendini yargılıyor insan.İnanmamaya başlamamla birlikte başıma durmadan kötü birşeyler geldi, en kötüsü kedimin ölmesi diğerleri maddi hasarlar; yok ya birşeylerde yanlış yapıyorum herhakde diye bir korku kapladı içimi. Bende inanmak için tekrar arayış içine girdim ama artık bulamıyorum (desenize aradığınızı burada zaten hiç bulamazsın).Benim aklımı karıştıran cinler görüyorum diyen yakınlarım! yani yalanda söyleyecek kişilerde değiller.Beni bu konuda aydınlatırmısınız teşekkürler.
Alt 27-07-2007, 17:37
Üye Değil

dinden çıkmam lise sonlara doğru belirginlik göstermişti.Eleştirip sorgulamam,dincilerin yaptıklarına karşı çıkmam,bana mantıklı gelmeyen şeyleri sorduğumda,kafir olursun bunları sorma allahtan tokat yersin gibi sözler duymam beni böyle şeylere yönlendirdi.ve bunlara göre araştırmaları yaptıktan sonra 1 sene önce bu gerçek denilen tabuların hepsini yıktım.cemaatlerde ve dinci çevremin etkisinde kaldığım dönemlerde hiçbirşeyi sorgulayamaz olmuştum.ama bana bu konuda yardımcı olan bir insan vardı.Onun beni bu konuda cesaretlendirmesi ve benimde yılların verdiği birikimle süren araştırmalarımla beraber,önce dinlerin çelişkili olduğuna,daha sonra ise tanrının gerçekten olmadığına karar verdim.Bunlar artık benim gerçeğimdi.Akıl ve bilimin yolundan gitmek hepsinden daha güzel ve daha iyiydi.Ayrıca vicdanım da bu konuda bana yardımcı oldu.Dinlerdeki kutsal denilen kitaplara baktığımda,ayetlere ve akıldışı yazılara baktığımda bunların vicdanen kabullenemiyeceğimi anladım...Şunu unutmamak gerekir ki;hiçbirşeyi sorgulamaktan ve eleştirmekten korkmayın..kendinize saygınız olsun..

''FOREVER ATHEISM''demek istiyorum
Alt 27-07-2007, 17:54
Üye

Sevgili Gizmom;

Öncelikle hepimizin sitesi olan siteye hoşgeldin. Kalıcı da olursun temennimiz.

Merak etme, bizlerde senin geçtiğin yollardan geçtik. İnancı bırakmanın o kadar kolay olmadığını biliyoruz. Ben de çok savaşlar verdim. Ama artık özgür bir ruh oldum.

Gücün içimizde, inancın da kendimizde olduğunu hiç düşündün mü? Sen ne düşünürsen o başına gelir. Bu konuda çok ciddiyim. Kalbinden "Ben sağ duyu ile hareket ediyorum. Kendi kendime gerçekleri arayıp sorguluyorum. Bunun da bir suç olmadığına inanıyorum." dersen ve olumlu düşünce ile hareket edersen, başına olaylar gelmeyecektir.

Öyle olsaydı; Salman RÜŞDİ'nin bütün bırak ödül almasını, lanetlenmesi gerekirdi.
Alt 27-07-2007, 18:00
Üye

Sevgili Gizmom;

Bir şey daha söyleyeyim. Kimse burada, kimseyi dinden çıkarmak ya da dini soğutmak gibi uyduruk fikirler içerisinde olduğunu zannetmiyorum. Özgür bir ortamda, özgürce fikirlerimizi tartışıyoruz.

Araştırmana ömür boyu devam et. Ama gerçekleri bulmak için mücadele etmen daha güzel olacaktır.

Hiç ŞEBNEM FERAH'ın "Korkarak yaşıyorsun" şarkısını dinledin mi?

Şarkının sözlerinde "Düşmeyi bilemezsen, Uçmayı da öğrenemezsin" der. Sen de "Tanrı'nın da, dinlerin de olmayabileğini göze alabilirsen, gerçekleri bulabilirsin. Yoksa sadece KORKARAK YAŞARSIN.

TANRI OLABİLİR DE, YA YOKSA.........
Alt 27-07-2007, 20:20
haziran haziran isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

kendimi bildim bileli her zaman dini sorguluyordum,

ergenlik çağındayken artık sürekli bunu düşünmeye başladım, kafamdaki konuyu değiştiremiyordum.

eğer müslümansam kapanmalıydım, namaz kılmalıydım, bu bana uygun muydu? bu çağa?

değilsem de bunu kendime itiraf etmeliydim.

bunun arası olamazdı, kurallar kitapta açıkça yazıyordu.

ama milyarlarca insan, nasıl oluyorda benim çok tuhaf bulduğum birşeyi, gayet normal bulabiliyordu?

dünyada yapayalnızdım.

derken, bir sahafta server tanilli'nin "islam çağımıza yanıt verebilir mi?" adlı kitabını gördüm.

kafamda karışık ve bulanık olan herşey netleşti. dinsiz olmak mümkündü, benim gibi düşünen insanlar vardı.

ayetleri tek tek kuran türkçe mealinden buldum ve altlarını çizdim defalarca okudum.

hayretler içindeydim.

bütün bu insanlar koyun muydu?

hayır,

sadece korkuyorlardı. yapayalnız kalmaktan, çaresiz olmaktan.

hayatın adil olduğuna inanmak istiyorlardı.

bu uçsuz bucaksız kainatta, 80 yıllık ömürlerinde kendilerini önemli hissetmek istiyorlardı.
Alt 27-07-2007, 20:33
Üye Değil

haziran, aramıza hoşgeldiniz

Önerilen Siteler