Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-09-2012, 16:49
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

PEXMANQ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah'ın varlıgına bir delil dah.Kuran da derki Allah onlara göstersende görmezler aynen peygamberden mucize ısteyen musrık olayı gibi..

Daha ben size ne söyleyeyim..Ayette dunyanın ve gunesın bır yorungede oldugu yazıyor..Dunyanın gunes etrafında dondugu 1600lerde galilei tarafından kanıtlanıyor.Gunesınse yıne hareket ettıgı yanlıs degılsem bu yuzyılda bulunan bırsey..Kuranın geldıgı tarihte bırakın arap yarımadasını bılımde daha ılerı batı dunyası bıle dunyanın duz tepsı seklınde ve sabit, gunesınde dunya etrafında dondugunu dusunuyordu..Kuransa bunların tam tersini soyluyor..Daha ne kapak olsun ALLAH askına!

Allah askına sacmalamayın.Havaya bakınca gunesın dondugunu goremezsınız.Sacmalamayın.Gunesın dunya etrafında donmedıngını bılmeyecek kadar bilgisiz kısıler gelip bu ayetlere laf etmeyin..Gidin ogrenın.Gunes dunya etrafında donmez.Gunes kendı yorungesınde doner.Bu gunes sistemi ayrıca kendı etrafında doner..Galaksi ise ayrıca doner.Yanı tum evren hareket halindedir..

Arkadasta nasıl bir lazerli ultraviyole göz varsa buradan gunesın dondugunu goruyor..Helal olsun..kısacası 30 yıllık ınsanım boyle goz gormedım

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.
Alt 07-09-2012, 16:54
PEXMANQ PEXMANQ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

idontneedagod´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
pardon ama vıdeodakı amacın neydı anlamadım..mesajı alamadımda:=)(hepsını ızlemedım atlaya atlaya ızledım) acıklarsan sevınırım
Alt 07-09-2012, 17:21
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

pardon ama vıdeodakı amacın neydı anlamadım..mesajı alamadımda:=)(hepsını ızlemedım atlaya atlaya ızledım) acıklarsan sevınırım
Ben sana ne diyeyim ki? Boşver. Sen takıl...

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.
Alt 07-09-2012, 18:14
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Allah'ın varlıgına bir delil dah.Kuran da derki Allah onlara göstersende görmezler aynen peygamberden mucize ısteyen musrık olayı gibi..

Daha ben size ne söyleyeyim..Ayette dunyanın ve gunesın bır yorungede oldugu yazıyor..Dunyanın gunes etrafında dondugu 1600lerde galilei tarafından kanıtlanıyor.Gunesınse yıne hareket ettıgı yanlıs degılsem bu yuzyılda bulunan bırsey..Kuranın geldıgı tarihte bırakın arap yarımadasını bılımde daha ılerı batı dunyası bıle dunyanın duz tepsı seklınde ve sabit, gunesınde dunya etrafında dondugunu dusunuyordu..Kuransa bunların tam tersini soyluyor..Daha ne kapak olsun ALLAH askına!

Allah askına sacmalamayın.Havaya bakınca gunesın dondugunu goremezsınız.Sacmalamayın.Gunesın dunya etrafında donmedıngını bılmeyecek kadar bilgisiz kısıler gelip bu ayetlere laf etmeyin..Gidin ogrenın.Gunes dunya etrafında donmez.Gunes kendı yorungesınde doner.Bu gunes sistemi ayrıca kendı etrafında doner..Galaksi ise ayrıca doner.Yanı tum evren hareket halindedir..

Arkadasta nasıl bir lazerli ultraviyole göz varsa buradan gunesın dondugunu goruyor..Helal olsun..kısacası 30 yıllık ınsanım boyle goz gormedım

Aristarkos diye bir isim duydunuz mu hic?

1600'ler cok yenidir tarih olarak.
Baskalarina sacmalamayin demeden once biraz tarih filan okumanizda veya siteyi gezmenizde fayda var.

Zira gunes caglardan beri dogudan dogup, batidan batmakta.

Yetmezse su basligimizi bir okuyun;

http://www.turandursun.com/forumlar/...ead.php?t=4469

Ha zoraki mucize, kapak cikaracagim diyorsaniz ayri konu tabi ki..

Lutfen yani bir goz var, bir de lazerli goz var.

Kitabin insan urunu oldugunu hicbirimiz reddediyor degiliz zira.

Ayrica Allah sozu dediginiz kitaba iliskin su soruma da yanit alabilir miyim? Diger arkadasa sormustum yanit alamadim siz bizi engin bilginizle aydinlatirsiniz.

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Acin kitabiniza bakin , yerlerin ve goklerin yaratildigi gunku yazida, aylarin sayisi 12'dir,bunlarin 4'u de haram ay'dir.

Ortada insan yokken henuz,
kim kullaniyor bu 12 ayi ve 4 haram ayi?

Konu Neva tarafından (07-09-2012 Saat 18:23 ) değiştirilmiştir.
Alt 07-09-2012, 19:14
Üye

klasik wovv adamin acigini yakaladim hadi laf sokayim muhabbeti ne diyeyim..zaten surada bana
mantikli cevaplar veren tek kisiye rastlamadim..

aristarkosu biliyorum merak etme .mö yasamis bir astronom..yalniz onun dusuncelerihicbir zaman tam olarak kabul gormemistir..taki galilei ispatlayana kadr.egerki aristarkosun dedikleti kabul görseydi zaten daha1500 lerde dunyanin cogu hala dunya duz sabit gunes donuor demezdi..aristakrosunkiler sadece varsayimdir..buda normal oanki teknolijiyle...merak etme sizin wikipedia google bilginiz benimkine yetismez. .
Alt 07-09-2012, 19:16
qlause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qlause qlause isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

her yazdığımıza böyle yapıyor hiç bir şeye cevap vermiyor hiç bir şekilde araştırma yapmadan hiç bir bilimsel ve dinsel veriye dayanmayan kendi görüşlerini yazıp duruyorlar.
Alt 07-09-2012, 19:18
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

klasik wovv adamin acigini yakaladim hadi laf sokayim muhabbeti ne diyeyim..zaten surada bana
mantikli cevaplar veren tek kisiye rastlamadim..

aristarkosu biliyorum merak etme .mö yasamis bir astronom..yalniz onun dusuncelerihicbir zaman tam olarak kabul gormemistir..taki galilei ispatlayana kadr.egerki aristarkosun dedikleti kabul görseydi zaten daha1500 lerde dunyanin cogu hala dunya duz sabit gunes donuor demezdi..aristakrosunkiler sadece varsayimdir..buda normal oanki teknolijiyle...merak etme sizin wikipedia google bilginiz benimkine yetismez. .
Bir dusuncenin, bir iddianin ortada olusu, onun hakkinda bilineni yok saymaz.

Biraz okuyun sonra tartisin bence. Mucize cikaracagim diye kendinizi kandirmayiniz.
Alt 07-09-2012, 19:24
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Wikipedia bilginizi gelistirmeniz icin ek kaynak;

http://www.turandursun.com/forumlar/...unes+tutulmasi
Alt 07-09-2012, 21:18
Üye

qlause´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
her yazdığımıza böyle yapıyor hiç bir şeye cevap vermiyor hiç bir şekilde araştırma yapmadan hiç bir bilimsel ve dinsel veriye dayanmayan kendi görüşlerini yazıp duruyorlar.
kardesım sız ne abuk sabuk konusuyorsunuz...kusura bakmayın ama ya cok kotu nıyetlısınız yada kafanız pek basmıyor..ne sacmalıyorsun sen..hangi sorunuza cevap vermedım su ana kadar..heryere ayni sacmalıkları yazıyorsun..ben burada 100 tane sey yazdım 1.2 kısının dısında cevap veren olmadı onlarada gereken cevabı verdım..sonra gelmıs dıyorsunkı kımseye cevap vermıyor..ben kıme cevap vermemısım yazda gorelım...yani ateistsiniz ok ama kafanız cidden orumcek aglarla orulu.birseye takmısınız yok baska birseyi kabul etmem..benim amacım size iman vermekte degil o ayri ama sureklı asagılamalar sureklı ıtham etmeler bu nedir?

mucıze cıkarmakmıs ne mucıze cıkarması...dogru olan bırseyi bıle kabul etmemek ıcın 100 takla atıyorsunuz sonrasında abuk sabuk yorumlarla hadi konu degıstır copy paste yap video koy ondan sonra kurtulmaya bak...daha 1 kısının bıle bana kendı bılgıleriyle cevp verdıgını gormemısım..vikipedia google oncekı konulardan copy yap..ona bisi demıyorum sonrada benı boyle itham ediyrosunuz..pes diyorum pes!
Alt 07-09-2012, 21:23
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

kardesım sız ne abuk sabuk konusuyorsunuz...kusura bakmayın ama ya cok kotu nıyetlısınız yada kafanız pek basmıyor..ne sacmalıyorsun sen..hangi sorunuza cevap vermedım su ana kadar..heryere ayni sacmalıkları yazıyorsun..ben burada 100 tane sey yazdım 1.2 kısının dısında cevap veren olmadı onlarada gereken cevabı verdım..sonra gelmıs dıyorsunkı kımseye cevap vermıyor..ben kıme cevap vermemısım yazda gorelım...yani ateistsiniz ok ama kafanız cidden orumcek aglarla orulu.birseye takmısınız yok baska birseyi kabul etmem..benim amacım size iman vermekte degil o ayri ama sureklı asagılamalar sureklı ıtham etmeler bu nedir?

mucıze cıkarmakmıs ne mucıze cıkarması...dogru olan bırseyi bıle kabul etmemek ıcın 100 takla atıyorsunuz sonrasında abuk sabuk yorumlarla hadi konu degıstır copy paste yap video koy ondan sonra kurtulmaya bak...daha 1 kısının bıle bana kendı bılgıleriyle cevp verdıgını gormemısım..vikipedia google oncekı konulardan copy yap..ona bisi demıyorum sonrada benı boyle itham ediyrosunuz..pes diyorum pes!
ıtıraf noktasına geldın yanlıslıka..zaten bızde dıyoruzkı o mecazı sozler H.Z Muhammed SAV a ait degil Allaha ait...

Kitabin orjinali nerde? Nasil eminsiniz Allah sozu olduguna?

Kitabin kendi icinden ayet getirip, degismedigine dair ispat sunmayacak kadar bilgilisinizdir umarim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil