Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-07-2012, 06:13
SHADOWofGODonEARTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SHADOWofGODonEARTH SHADOWofGODonEARTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Birkaç gün önce paraşütle ilgili birşey araştırıyordum.
Bi bakayım dedim bu paraşütü kim icat etmiş.
Vikipedi'ye baktım, konu başlığında ilk olarak 'Endülüs 9. yüzyıl' yazıyor.
Vay anasını dedim sonunda müslümanların icat ettiği birşey buldum.
Konuyu okudum bi de baktım ki, icat micat diye birşey yok,
adamın biri yüksek bi yerden atlamışmış güya biraz uçmuş.
Sonra da hükümdar ona altın vermiş aferin ne güzel uçuyorsun diye.
ve tabi sonra da tehlikeli olur bu, içine şeytan kaçmış diye hapse tıkmış..
Aklıma bizim Hezarfen Ahmed Çelebi geldi,
Evliya Çelebinin masallarından başka kaynağı olmayan Ahmed Çelebi.
Galiba bu endülüs masalından araklamış bu uçma meselesini bizim Evliya Çelebi.
Adamlar masal yazarken bile ordan burdan araklayıp yazıyor,
ne icatları olacak..
Övündükleri İbni Sina'yı bile meşhur Gazali kafir ilan etmiş.

Anadan doğma müslümanım;
o vakit anadan doğma budistler kesin cehennemliktir.
Alt 22-09-2014, 22:20
walla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
walla walla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

Müslüman İcadları
Şöyle icinde bulunduğumuz cevremize ve evimize bir bakalım, neler var. neler kullanıyoruz.
Televizyon, radyo
-Elektron tüpü, radyo dalgası
cd calar
video player
elektrik
-elektrik motorları
elektrik lambası
floresan lamba
elektrikli soba
elektrşkli supurge
buzdolabı
Karbon tetra klorur
camasır makınası
bulaşık makinası
cep telefonu
Lcd ekran, computer, radyo dalgası
telefon
bilgisayar
fotograf makinası, sinema oynatıcısı
digital kamera
hesap makinası
saat
klima
binlerce ceşit ilac
kağıt
plastik ceşitleri
Sokaklarda otomobil
Gökyüzünde ucaklar
Uzayda uzay aracları, uydular
Askeri teknolojiler, Radar, GPS, roketler, güvenlik sistemleri, kızıl ötesi, mor ötesi vs vs ışınlar termal kameralar
Özel uretilmiş teknolojilerden hic bahsetmiyorum, mesela hastahane cihazları, Rontgen, Xray ışını, Ultrasonografi MR; CT; Sintigrafi, Angiografi, Ekg, Anestezi cihazı vs vs

Bütün Müslümanlar bu ateist, hristiyan, musevi, budist icadlarını kullanıyorlarmı. Kullanıyorlar. Peki bunca emeğe karşılık onlar insanlığa hangi icadı armağan etmişler. Bugün Allah için ne yaptın diye sorar müslümanlar, bende müslümanlara soruyorum, Siz İnsanlık için ne yaptınız bugün ??? Bir müslüman kardeşimiz kalkıpta BUDA MÜSLÜMAN İCADIDIR diyebilirmi.

Sakın burada tarihten Müslüman bilim adanlarının isimlerini vermeyin, ben bilim adamı ismi değil İCAD istiyorum. Tekrar ediyorum İCAD.

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 23-09-2014, 02:46
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Muslumanlarin "en guzel icadi" Kurandir. Cunku ona dayanarak Allahlarini bulurlar.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 23-09-2014, 23:41
Üye

Bulunduğu yer: Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...

bide kuranda herşey yazıyo amerikalılar okuyup ona göre uzaya çıkıyo

Bedenimin her zerresi Anadoludur. Ben anadolunun her karış topragindan, suyundan, güneşinden ve havasından doğdum, ben anadoluyum...
Alt 24-09-2014, 00:13
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Müslümanların en büyük icadı, Türban'dır. Siyasal bir simge olarak kullanılan bu icadın, keşfindeki gibi aynı oranda getirisi de büyüktür.

Çok ilginçtir; her keşifte olduğu gibi Türban da ilk kez Eski Mısır'da Tutankhamon'un babası Akhenaton döneminde icat edilmişti ama şimdiki gibi siyasal bir amaç olarak kullanılarak getirisinin büyük olacağını kimse tahmin edememişti!

Atatürk, artık bugün okullarımızda serbest bırakılan türban hakkında 21 Mart 1923 tarihinde, Konya Hilaliahmer (Kızılay) Kadınlar Şubesi’nde şu sözleri söylemiştir: “Muhterem hanımlar! Memleketimizin bazı yerlerinde giyim tarzımız, kıyafetimiz, bizim olmaktan çıkmıştır. Kadınlarımızın giyim tarzı ve örtünmesinde şu iki şekil görünüyor: Ne olduğu bilinmeyen çok kapalı, çok karanlık bir dış görünüm gösteren kıyafet veyahut Avrupa’nın en serbest balolarında bile giyilmeyecek kadar açık bir giyim... Bunun her ikisi de yanlış!” (Hürriyet, 18 Ekim 2010).

Çok şükür; ikincisini ülkemizde hiç görmedik ama bugün ilkinde ısrar eden ve gerçekleştiren Dinci (AKP, SP vb.) ve Türk-İslamcı (MHP vb.) tayfası, 9/11 terörü sayesinde ülke yönetimini ele geçirmekle bunu bir kazanç sayabilirler. Ama bunun modern bir toplumda yeri yoktur. Bu hesap mutlaka doğru olana dönecektir!

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 24-09-2014, 07:04
dindarateist dindarateist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

71 sayfa içinde bahsedildi mi bilmiyorum ama Müslümanların dünya ilim, bilim, sağlık ve hijyenine yaptıkları en önemli katkı, en önemli buluş taharet musluğudur.
Alt 25-09-2014, 00:41
Üye

dindarateist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
71 sayfa içinde bahsedildi mi bilmiyorum ama Müslümanların dünya ilim, bilim, sağlık ve hijyenine yaptıkları en önemli katkı, en önemli buluş taharet musluğudur.
Taharet musluğundan çoookkk bahsedildi, ama batı taharet musluğunu düşünemeyecek kadar aptal değil, taharet musluğu anüsten vajinaya doğru mikrop akımı yapar ve vajinal enfeksiyonlara neden olur. sanırım bu yüzden batıda kullanılmıyor.

Alt 25-09-2014, 00:43
Üye

Menkaure Piramiti'nde ise "Menkaure'nın Ayyaşları" ekibi çalışıyordu. Muhtemelen bu ekip mesai saatleri dışında adlarından anlaşılacağı üzere çok bira içiyordu.
mesai olup olmaması önemli değil antik çağda özellikle tahıllardan yapılan bira en önemli besin kaynaklarından idi. yani her zaman tüketilirdi.

Alt 16-10-2014, 02:44
Godsgift Godsgift isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

71 sayfanin hepsini okudum, Musluman forumdaslarimizin hic arastirmadan aktardiklari copy paste yaparak Musluman bilim adamlari listesine hayran oldum. Hepsini gectim, bari Abdus Salaam'i Musluman bilim adami diye koymayaydiniz....

Madem arastirmadiniz, bari biraz okuyun da ogrenin:

Abdus Salaam Pakistan'li, kendisini Musaluman diye tanimlamis ancak bagli oldugu Ahmediyye Cemaati peygamberligin , liderleri Mirza Ghulam (ve ondan sonra gelenler ile) devam ettigine iman ediyor:

The community is led by the Khalifatul Masih ("successor of the Messiah"), currently Khalifatul Masih V, who is the spiritual leader of the community and the successor to Mirza Ghulam Ahmad.

Ahmediyye Cemaati mensuplari , Muhammedin ruhunun Mirza Ghulam ile tekrar vucud buldugunu iddia ediyorlar. Ayrica, tum gecmis peygamberlerin (Musa, Isa v.s) de Mirza Ghulam'da tecelli ettigine inaniyorlar.

Diger kaynaklari gectim, bari biraz wikipedia'dan bakiverin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmadiyya_Muslim_Community

Eger bu inanisi tasiyan birisine Musluman diyorsaniz.....

Ikinci onemli nokta, Abdus Salaaam egitimini buyuk oranda Cambridge ve Oxford'da tamamlamistir. Arastirmalarinin kaynagi da Londra'da cesitli universitelerde ve bilimsel kuruluslarda yaptigi calismalardir.

http://en.wikipedia.org/wiki/Abdus_Salam

Musluman arkadaslarin gozden kacirdigi cok onemli bir nokta var. Bireysel olarak her ulkede her toplumda cok zeki insanlar cikar. Ancak burada konu, sosyal yapilanmanin temel tasi olan dinlerin, ogrenme sorgulama analiz yapma gibi gelismenin en onemli ayaklarini ne kadar tesvik ettigi veya engelledigi....

Eger her adimda " Aman bakalim bu kutsal kitaba uygun mu, yoksa bizi inkara mi goturecek?" diyen bir yapi varsa, orada artik bilim adami degil, fetva ureten Seyhulislamlara ihtiyac olur...
Alt 16-10-2014, 06:14
Alibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alibey Alibey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

06/08/2013 00:00 A+ A-

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "konumu itibariyle" mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi

Memleketi olan Trabzon’un Of ilçesinde Çakıroğlu Vakfı’nca düzenlenen iftar yemeğine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ’nin Müslüman bir ülke olduğunu ve “konumu itibariyle” mucitler çıkaramadığını, bunun için gençlerini ara eleman olarak yetiştirmeye odaklanması gerektiğini söyledi

Daha ne arıyorsunuz. . Bakan böyle diyor. Ötesi varmı.

Aklını Allaha kiraya vermişler sorgulama yeteneği bitmişler icad yapamazlar.

Akılları fikirleri ganimet ve hırsızlıkta . 9 yaş kızlarda. cennetteki Muhammdedin vaad ettiği kızlarda.

Diyanet Meali :
78.31 - (31-34) Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Diyanet Vakfı Meali :
78.31 - (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Abdullah Yusuf Ali (İngilizce) :
78.33 - Companions of Equal Age;

Kuranı Kerim Türkçe okunuş :
78.33 - Ve kevâıbe etrâbâ.

Diyanet Meali :
78.33 - (31-34) Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali :
78.33 - Ve turunç sîneli yaşıtlar var

Ömer Nasuhi Bilmen Meali :
78.33 - Ve nar memeli, hep bir yaşta (cariyeler vardır).

Hasan Basri Çantay Meali :
78.33 - memeleri tomurcuklanmış bir yaşıt kızlar,

Ali Bulaç Meali :
78.33 - Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Celal Yıldırım Meali :
78.33 - (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır.

Muhammed Esed Meali :
78.33 - müthiş uyumlu harika eşler,

Ali Fikri Yavuz Meali :
78.33 - Aynı yaşta tomurcuk sîneliler,

Süleyman Ateş Meali :
78.33 - Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Yaşar Nuri Öztürk Meali :
78.33 - Göğüsleri turunç gibi yaşıtlar,

Suat Yıldırım Meali :
78.33 - (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.

Abdulbaki Gölpınarlı Meali :
78.33 - Ve memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar.

Şaban Piriş Meali :
78.33 - Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar..

Diyanet Vakfı Meali :
78.33 - (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Elmalılı Meali Sadeleştirilmiş 1 :
78.33 - Turunç göğüslü yaşıt (kızlar) var.

Elmalılı Meali Sadeleştirilmiş 2 :
78.33 - Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var.

Fizilalil Kuran Meali :
78.33 - Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve

Muhammed Marmaduke Pickthall (İngilizce) :
78.33 - And maidens for companions,

Muhammad Habib Shakir (Ingilizce) :
78.33 - "And voluptuous women of equal age;"

VEEEE dolu dolu kadeh şaraplar. utandıklarından Şarap diye yazamamışlar kadeh demişler anlayın artık. Arapçasında hamr diye geçiyor yani şşarap.

Abdullah Yusuf Ali (İngilizce) :
78.34 - And a Cup full (to the Brim).

Kuranı Kerim Türkçe okunuş :
78.34 - Ve keé'sen dihâgâ.

Diyanet Meali :
78.34 - (31-34) Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali :
78.34 - Ve bir dolgun peymâne var

Ömer Nasuhi Bilmen Meali :
78.34 - Ve dopdolu kaseler vardır.

Hasan Basri Çantay Meali :
78.34 - dolu kadeh (ler)!

Ali Bulaç Meali :
78.34 - Dopdolu kadehler.

Celal Yıldırım Meali :
78.34 - (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır.

Muhammed Esed Meali :
78.34 - ve dolup taşan (mutluluk) kadehleri.

Ali Fikri Yavuz Meali :
78.34 - Hem dolgun kadehler var...

Süleyman Ateş Meali :
78.34 - Ve dolu kadeh(ler).

Yaşar Nuri Öztürk Meali :
78.34 - Dopdolu kadehler vardır.

Suat Yıldırım Meali :
78.34 - (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.

Abdulbaki Gölpınarlı Meali :
78.34 - Ve dopdolu kadeh.

Şaban Piriş Meali :
78.34 - Dolu dolu kadehler..

Diyanet Vakfı Meali :
78.34 - (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Elmalılı Meali Sadeleştirilmiş 1 :
78.34 - Dopdolu bir kadeh var.

Elmalılı Meali Sadeleştirilmiş 2 :
78.34 - Dopdolu kadehler var.

Fizilalil Kuran Meali :
78.34 - Dolu dolu kadehler

Muhammed Marmaduke Pickthall (İngilizce) :
78.34 - And a full cup.

Muhammad Habib Shakir (Ingilizce) :
78.34 - And a pure cup.

Gel keyfim gel nar memeli kızlar. dolu dolu şaraplar. Terbiyesizler piyanist Fazıl SAY a ceza verdiler.

Önerilen Siteler