Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Tarih

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-02-2005, 15:02
ReS ReS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart ..:: OSMANLI iMPARATORLUGU ::..

Butun forumdaslardan ricam "Osmanli imparatorlugu" yonetimi, o andaki insanimizin durumu ve dunyadaki yerimiz hakkinda kisaca dusunce beyan etmeleridir.

[b:5cf617df5c]“Topra?a her türlü kötü ?ey at?l?r. Fakat topraktan hep güzel ?eyler biter...."

[color=indigo:5cf617df5c] Ak?emseddin

[
Alt 03-02-2005, 15:31
med@ya_ali med@ya_ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

med@ya_ali - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Re: ..:: OSMANLI iMPARATORLUGU ::..

ReS Diyor ki
Butun forumdaslardan ricam "Osmanli imparatorlugu" yonetimi, o andaki insanimizin durumu ve dunyadaki yerimiz hakkinda kisaca dusunce beyan etmeleridir.
Osmanlı imp. nun doğuştan elde edilen insan haklarından haberdar olmadığını belirterek başlıycam konuşmama.Müslüman olmayan azınlıklara peşkeş çekilen özgürlüklerin kurulduğu coğrafyadaki kendi halkına tanınmaması,eşitlikten ve adaletten bahseden milli bir kahraman gibi gösterilen Yavuz Sultan Selim in 50.000 aleviyi katletmesi dağlara kaçmaya zorlaması.Bu çelişkiler içinde düzenli bir topluluğun yaşamadığı barbar kavimlerin oluşturduğu Avrupayı feth etmesi,sadece prestij için yapılan devasa konaklar,kervan saraylar vs..Hayır bunların hiçbiri beni bir osmanlı ideolojisi yandaşı yapmaz.

Eid al-Adha or Feast of Sacrifice is the most important feast of the Muslim calendar.
Alt 03-02-2005, 15:37
med@ya_ali med@ya_ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

med@ya_ali - MSN üzeri Mesaj gönder

Ayrıca osmanlı tarihi okuyan ilgilenen arkadaşlarla tartışmak için msn adresim mevcut backlerim

Eid al-Adha or Feast of Sacrifice is the most important feast of the Muslim calendar.
Alt 03-02-2005, 17:03
haci haci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ne ilginç.....
Aramızda hala Osmanlı İmparatorluğunun özlemi içinde olan sapıklar var..
Çürümüş ve çökmüş bir imparatorluğu hortlatmak için ilk adım mı bunlar? Nafile.. Artık cahil Müslüman’ları bile yeşil bir bayrak altında toplamaya olanak yok..
Osmanlı imparatorluğu çağ dışı ilkelere dayanarak ortaya çıkmış bir ucubedir. Bu geri imparatorluk hak ettiğine sonunda kavuşmuştur. Ardından rahmet bile okunmaz... Hükmettiği halkları bilinçsiz kitleler olarak kabul eden ve onların mal ve canlarına sahip olduğunu her fırsatta tekrarlayan sultanlarla yönetilmiştir. Ekonimisi fetihler üzerine dayanan bir imparatorluk Avrupa’da çok can yakmıştır ve hala nefretle anımsanmaktadır...

HACI
Alt 03-02-2005, 19:21
Üye Değil

Haci Bu sana son sozum

Sen bir sapik, sen bir din dusmani, sen bir turk dusmanisin, seni lanetle anacagim.

Pislik amerkan ajanisin sen.

Senin gibi dinini, milletini, tarihini stan, onlara kufreden insalarlara lanet olsun, sizde kimseye zerre kadar ne hayir dokunur nede bisey.

Boylesine psilik bir ortamda artik cok fazla bulanamayacagim.

Damdanakan.

Ella seninde gozun aydin olsun.
...................................
BU YAZIDAN DOLAYI DAMDANAKAN ÜYELİKTEN DÜŞÜRÜLMÜŞTÜR.
CEM
Alt 03-02-2005, 21:53
Üye

Damdanakan’a hak ettiği karşılığı vermeyeceğim. Onu forumdan atmakla yetiniyorum.. Böylesine aşırı bir yola baş vurduğumuz için üzgünüm.. Bu forumu kimsenin kişisel saldırılar için kullanmasına izin vermeyeceğimizi bilmenizi istiyorum. Şahsıma yönelik, din düşmanı olmam dışında, yalan ve iftira içeren iğrenç iddiaları kendisine iade ediyorum. Evet.. Din ve İslam düşmanıyım ve bununla da iftihar ediyorum.. Nedenlerini forumdaki iletilerimde yeterince açıkladığımı sanıyorum. Din ve İslam düşmanı olmama rağmen, Müslüman düşmanı değilim. Çünkü Müslüman’ların da bu ilkel din tarafından kandırıldıklarına ve iğfal edildiklerine inanıyorum.

Selamlar

HACI
Alt 04-02-2005, 00:21
hasavci hasavci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili haci dusuncelerine tumuyle katiliyorum.Forumda fikir cimnastigi yapmaktan aciz yaratiklari atiniz.Inanan inancini,inanmayanda gerekcelerini adam gibi aciklayabilmeli.Osmanli iyi bir sey olsa idi onu Ataturk korurdu,cunku osmanli subayi idi.Osmanliyi tarihin karanlik sayfalarina gomdu.Cunku osmanli bir igrenclik yumagi osmanliyida igrenmek duygusu
olmayanlar seviyorlar onlara soyleyecek bir sey var.Ya osmanli olun yada
ATATURK`cu olsunlar cunku ikiside taban tabana zit.
Galaktik varlik ATATURK sana minnettarim.Osmanli icin vede islam icin dusunduklerini soyleyebilen ilk ve tek TURK liderisin uzerine yildizlar yagsin.
Alt 04-02-2005, 00:51
Üye Değil

Atatürk ü cok büyüttüler büyüttük onunla büyüdük...
Ezilmis yenilmek üzere olan topluluklarda kahramanlara ihtiyac vardir.
Malesef Osmanli son 300 yilini bati hayranligi ve pisligine kaptirinca olacak sonuda buydu... O hayran olduklari, olduklariniz, gelir sizi yutar...
simdi de farki degil zaten...
Evet, Atatürk saygi ile birlikte onu abartarak büyütmüyorum. Bir Devlet adami, belkide örnek... (bize ögretilenler)
Bizden saklanan cok seyde var... Onu kimler yönetiyordu. :?:
Canakkale gecilmezdide istanbul a nasil gectiler. Musul Kerkük ü niye elinden kacirdilar... Atatürk onlarin yap dediklerini yapti., o kadar...
Cumhuriyet dönemi bence türk tarihinin en ezik dönemlerinden biri, iyice bagimli,izinsiz nefes bile alamiyor....
Bu konu acilacak bol bol sohbet ederiz...
Ahmet
Alt 04-02-2005, 00:58
Üye

Ahmet
Çok önemli bir konuya değinmişsin. Bunlar tartışılmalıdır. Ben birazdan bu konu ile ilgili bir başlık açacağım...

Selam
HACI
Alt 04-02-2005, 04:01
alibaba alibaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

SAYIN KATILIMCILAR;
BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR ÜRETMEK, KÜFÜRLE ÖZDEŞTİR.
OSMANLIYI OKUDUNUZ MU?
İLKOKUL DÜZEYİNDE BİR MUHABBETLE OSMANLIYI ASMAK MÜBAH MIDIR?
OSMANLIYI ASANLAR, İNGİLİZE, İSPANYOLA, PORTEKİZE TAPARLAR MI?
ÇABANIZ NEDİR, DİNDEN ÇIKMIŞSINIZ ANLADIK, AMA TÜRKLÜĞÜN DE Mİ ANASINI KOŞALAMAK İSTERSİNİZ..
HACI BİLDİĞİM KADARIYLA MÜHENDİS, AMA OSMANLIYA KÜFRETMEK İÇİN AKADEMİDE KÜFÜR MÜ ÖĞRENDİ?
ATATÜRK TABİİ Kİ GEREKENİ YAPIP KOKUŞMUŞ DÜZENE SON VERDİ...
AMA VERİLEN ÜNVANI DA SONUNA KADAR KORUDU..NEYDİ O:?
ATATÜRK..
ATA..........BÜYÜĞÜMÜZ DEMEK........
TÜRK?
NE DİYORSUN HACI...TÜRK DE Mİ OLMAYALIM....
SEN NE SKİMSEN, BİZ O OLMAK ZORUNDA MIYIZ ALLAHAŞKINA?
BEN TÜRKÜM, VE İNANIYORUM.
ELBETTE BURASI DA MUSTAFA KEMAL COM. DEĞİL..TDURSUN COM..
MİLLETİ DİNDEN İMANDAN ETTİĞİNİZ YETMEDİ, ALMANIZ ARİ IRKIZ, YOK YOK, İNGİLİZİZ, O DA OLMADI, FRANSIZIZ MI DİYECEĞİZ..
BURADA DİN TARTIŞIRKEN ARKADAŞLAR, KARŞIMIZA ANTİ OSMANLI, NEYSE, ANTİ TÜRK LER ÇIKTI.....
MUHAMMED TÜRK DEDİ BİRİSİ GEÇENLERDE...
ATATÜRK KÜRT DERSE BURDAN BİRİ HİÇ ŞAŞIRMAYACAĞIM....
YUH DEMEK GELİYOR İÇİMDEN.... EVET ...YUHH BE......
OSMANLI BUGÜN AMERİKANIN YAPTIĞINI YAPMIŞ,
İMPARATORLUK BUNU EMREDER, YOKSA OTTOMAN EMPİRE OLAMAZSIN,
HACI, BU KONUDA BAŞLIK AÇARKEN AMERİKA YI DA UNUTMA OLUR MU,
ÇÜNKÜ BUGÜNÜN OSMANLISI AMERİKA.......
SEVGİYLE HACI
HERKESE SEVGİ SAYGI....
SEVGİYLE VE DAİMA BARIŞIK KALMAK ÜMİDİYLE...
ALİBABA

Önerilen Siteler