Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-01-2009, 18:46
secret___ secret___ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Site her ne kadar kapatılmış olsada bunun ulaşacağı akıllı bir insan çıkar umarım

Ben çocuktum şunu sorarlardı. "sakatlar var, engelliler var, kazalar var.. Allah varsa bunlar niye oluyor".

Anladım ki hala çocukça düşünenler çoğunlukta

Allah ın varlığı ya da yokluğu böyle saçma birşeyle açıklanabilir mi?

Bu kadar basit mi herşeyden önce.

Müslümana bilimi inkar ediyor diyorsunuz. Öyleyse bilimin matematiğin temellerini atanlar kimlermiş hiç merak ettiniz mi?

Akıllı insan zaten Allah yok demez. biraz astronomi, biraz biyoloji, biraz fizik, biraz kimya bilen her insan (eğer aklı varsa) tesadüf demez.

Neden mi? Siz evrimci ateistlere göre herşey sırayla maddeden yaratıldı. öyleyse ekosistem nerde kaldı?

Karınca ile ozon tabakası arasında bir bağ kursanıza. karınca müthiş bir yaratık ozon ise cansız. biri olmadan öteki olmuyor. Ozan olmasa karınca nasıl var olsun.

Aklınızı başınıza alın önce bir kafanızın üstündeki beyninizin farkına varın ve onu çalıştırın. En büyük ateistler neden sırayla Allah ın varlığını çaresiz kabul ediyorlar. charles dawkins neden en temel soruları cevaplamaktan kaçınıp hala saçma sapan kitaplarla insanların kanına girmeye çalışıyor.

Gelmiş geçmiş ilk ve en iyi lider hz. Muhammed'tir. tarafsız olan herkes bunu söyler.

Şimdi bir peygamberin hayatını ve Kur'an ı bilmeyen sizler. Bu dinin yanlış olduğu konusunda nasıl hemfikir olabiliyorsunuz. Turan dursun sa düşünmeye sadece okuyan biri. hiç kendi fikri yok. Olayları birbiriyle bağdaştırabilme yeteneği yok. Bir zavallının ardından bu kadar kişinin yol alması düşüncesizliğin kanıtıdır.

Acaba şu müslümanlık bilim karşıtlığıdır diyenler hiç takılmadan biyolojik bir olayı anlatabilirler mi. Cahillik herkesi cahil sandırır zaten.
Alt 25-01-2009, 21:32
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili secret
öncelikle hoşgeldin foruma. Bende bir zmanlar senin gibi düşünüyordum. Muhammed çok iyi bir insan çok iyi bir Lider, Tanrının elçisi filan. Bunlar hep madalyonun görünen yüzü. Burda sana madalyonun öteki yüzünü anlatacak bir dünya insan var. Önemli olan bunları görmek isteyip istemediğin midir. Eğer gerçekleri öğrenmek istersen sitedeki ve forumdaki başlıkları önyargısız oku. Bunlara karşılık dini savunanların ne dediklerine bak. Kafanda sorular varsa burda sor.

Sende bir çok konuda olduğu gibi tipik Harun Yahya zihniyettinde olaylara bakıyorsun.

---Akıllı insan zaten Allah yok demez. biraz astronomi, biraz biyoloji, biraz fizik, biraz kimya bilen her insan (eğer aklı varsa) tesadüf demez----

Dünyada bukadar çok Allah yok diyen insana akılsız demeden önce bu görüşleri toplumda ortaya atan insanların eğitimlerine, ne iş yaptıklarına filan bak ondan sonra bi kanıda bulun.

----Neden mi? Siz evrimci ateistlere göre herşey sırayla maddeden yaratıldı. öyleyse ekosistem nerde kaldı?

Karınca ile ozon tabakası arasında bir bağ kursanıza. karınca müthiş bir yaratık ozon ise cansız. biri olmadan öteki olmuyor. Ozan olmasa karınca nasıl var olsun.----

Hala demire bakıp bu araba nasıl oldu diye düşüyorsun. Evrimi birazcık araştırsan sorunun cevabını kendin bulursun.

---Aklınızı başınıza alın önce bir kafanızın üstündeki beyninizin farkına varın ve onu çalıştırın. En büyük ateistler neden sırayla Allah ın varlığını çaresiz kabul ediyorlar.----

Kimmiş bu en büyük ateistler merak ettim doğrusu.

----Ben çocuktum şunu sorarlardı. "sakatlar var, engelliler var, kazalar var.. Allah varsa bunlar niye oluyor".

Allah ın varlığı ya da yokluğu böyle saçma birşeyle açıklanabilir mi?----

Benim özellikle burdaki sorum şu. Sakat doğan, engelli doğan, küçük yaşta ölen çocukların cennete gideceğini söylüyor islam öbür yandan ise dünya bi sınav diyor. eğer dünya sınavsa o engelli doğan, her yıl ölen 10 milyon çocuk bu sınava hiç sokulmadan cennete yollanıyor. Peki neden öteki insanlarla böyle bir ayrım yapılıyor. Bir kısım insanlara da bu dünyada cehennem yaşatıyor Tanrı. Neden peki günahı olmayan bir insana neden eziyet ediyor Tanrı?

Benim burdan çıkaracağım eğer tanrı varsa bile dinlerdeki anlatılan Tanrı değil.

---Şimdi bir peygamberin hayatını ve Kur'an ı bilmeyen sizler. Bu dinin yanlış olduğu konusunda nasıl hemfikir olabiliyorsunuz. Turan dursun sa düşünmeye sadece okuyan biri. hiç kendi fikri yok. Olayları birbiriyle bağdaştırabilme yeteneği yok. Bir zavallının ardından bu kadar kişinin yol alması düşüncesizliğin kanıtıdır.----

Sanırsam Turan Dursun'un hakkında hiç bir bilgin yok. Öncelikle birine laf atmadan önce o kimsenin kim olduğunu iyice araştır.

Olaylara önyargıyla baktığın sürece hiçbir zaman gerçeklere ulaşamazsın. İnsanlar sana karşı yürüyorsa belki sen yolun ters tarafındasındır.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 25-01-2009, 22:31
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

secret___´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Müslümana bilimi inkar ediyor diyorsunuz. Öyleyse bilimin matematiğin temellerini atanlar kimlermiş hiç merak ettiniz mi?

.
öncelikle h.g. secret
madem çok bilimciydi müslümanlar o zaman neden maatba bile tam 400 yıl sonra geldi?

"Varsan,çarp!!!"
Alt 25-01-2009, 22:33
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

ayrıca sn. secret
bu sitede olup ta kuranı bilmeyen kimseye rastlamanız mümkün değildir.
önce forumu incelemenizi öneririm.
konular çok fazla ve hemen hemen hepimiz ya kuran ayetlerini ya da hadisleri
kaynak olarak kullandık.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 26-01-2009, 16:57
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cool

Site her ne kadar kapatılmış olsada bunun ulaşacağı akıllı bir insan çıkar umarım

Ben çocuktum şunu sorarlardı. "sakatlar var, engelliler var, kazalar var.. Allah varsa bunlar niye oluyor".

Allah ın varlığı ya da yokluğu böyle saçma birşeyle açıklanabilir mi?

Bu kadar basit mi herşeyden önce.

.
aynen katılıyorum kardeşim böyle sakat doğumları allahaa bağlamak allahın yaptığını söylemek çok komik bencede ... tıpkı insanoğlunuda allahın yoktan varettiğini söylemek kadar ahmakça bişey... çocukken sorardım anneme nasıl adem oluştu anliyim diye derlerdi allah topraktan yaptı haalaa da buna inanan bunu başkalarına anlatan çocuklar da var yazık günümüzde....

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 26-01-2009, 17:08
Kıdemli Üye

Neden mi? Siz evrimci ateistlere göre herşey sırayla maddeden yaratıldı. öyleyse ekosistem nerde kaldı?
tesadüf dilinize dolanmış klasik dinlemeden yargılayan tiplerdensiniz evrimde tesadüfe yer yok desem ve bunu açıklayabileceğimi söylesem hemen kaçarsınız siizin gibileri iyi biliyorum...

bizler herşey maddeden yaratıldı demiyoruz daha ne dediğimizi bile bilmiyosunuz iki üç tane hacı hocadan dinleyeceğine gel bizden dinle bizi .... bing bang teorisi doğruysa bugünkü gördüğün herşey enerji paketçiğinden oluşmuştur... enerji madde değildir... ama forum değiştirebilir tpkı maddenin enerji olabileceği gibi .. yaratıldı demişsin buda yanlış hiç bişey yaratılmadı hep varlardı.. sadece değişik forumlarda... tıpkı tuğla örneği gibi tuğlalar birleşir binayı oluşturur siz bina yoktn varoldu diyosunuz bizde yok bi zamanlar tuğlyadı diyoruz bukadar basit... şimdi diceksin enerji paketçiğiini kim yarattı yine tıkanaacaksın çünkü açıklanamayn olaylara yüklenen yaratma fiilii kanına okadar işlemişki araştırmak yerine hemen bir yoktan vareden arıyorsun... tanrının sonsuz olduğuna bu kadar kolay inanan sen neden enerjinin başının ve sonunun olmadığını söyleyen bilim adamlarına araştırmacılara filozoflara gerizekalı gözüyle bakıyorsun ?

Alt 28-01-2009, 16:41
katre_07 katre_07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

katre_07 - MSN üzeri Mesaj gönder

gematria´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bana birazcık Kuran oku diyorsun ama 17 yaşıma kadar 4 4lük bir müslüman olduğumu ve kuranı tam 2 kere baştan sona hatım ettiğimi bilmiyosun tabi... oysa sen evrim hakkında eksik bilgiye sahiptin öğrenmek istediğini belirttin sorular sordun...merak etme şuan müslüman olan bi çok kişiden çok daha iyi biliyorum müslümanlığı...nede olsa 17 yıl inanarak (kanarak ) yaşadım..

bana ol ded oluru sordun kanıtlıyım sana..islam dünyasında şu inanç vardır ...
Tüm kainatın yaratılışı Allah ın “Ol” emri iledir. Atomlar, moleküller, hücreler, canlılar, gezegenler, toprak, su, dağlar, nehirler ve bunların sahip olduğu kusursuz sistemlerin her biri Rabbimiz'in “Ol” emri ile var olmuşlardır. Cenab-ı Allah dilediği anda, dilediği şekilde, dilediği düzende yoktan yaratan ve görüp bilebildiğimiz her yerde muhteşem eserler var edendir. Allah ayetinde bu yaratılışı şu şekilde bildirir:

"Gökleri ve yeri (bir örnek edinmeksizin) yaratandır. O, bir işin olmasına karar verirse, ona yalnızca "Ol" der, o da hemen oluverir." (Bakara Suresi, 117)
bakın sıze kuçuk bır ornek..

tohumu duşun..toprağa düştü..belli bir sure sonra(hemen deil)fılızlendı..
...bellı bır sure sonnra(hemen deil)buyudu....bellı bır zamnda sonra(hemen deil) meyve verdi..

şimdi sen sunu dmek ıstıyorsun..meyve anıden olmadı..ama ayette hemen oluverır yazıyordu..

şimdi bu ayetı muhammed yazmış olsaydı..

o da bılırdı meyvenın hemen olmadığını..hadı kaınatı bılemzdı dıyelım..ama meyvenın hemen olmadığını pekala bılırdı..ve ayeti ''her şey ''diye genellemezdi...

demekı buradakı hemen olma faslı başka bir anlam ıcındır...

bence bir şeye ol dedimi o da hemen oluverır ayetı

Allahın gucunu muazzamlığını anlatmak ıcındır ...yanı ona hıç bir şey zor gelmez anlamında..gucunun bılgısının sınırı yok anlamında...

(meyvenın hemen olması kaşla goz arasında bıtmesı anlamında deil)

sanırım sen dininide iyi bilmiyosun şimdi gelelim insanın yaratılışına ol emri ile ...

Kuşkusuz Allah yaratırken, her yaratılış için sebep yaratmaya da kadirdir. Fakat tüm varlıkların, kainatın ve insanın yaratılışı, Allah kudretini sergiler şekilde, "Şüphesiz, Allah Katında İsa'nın durumu, Adem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı, sonra ona "ol" demesiyle o da hemen oluverdi." (Al-i İmran Suresi, 59) ayetinde belirtildiği gibi bir anda olmuştur...
bilmiyosansa öğretiyim islamda insan ve kainatın sebepsiz sadece allahın ol emri ile yaratıldığı (senden başka herkes) bilinir....bu olay kuran ve hadislerlede tastiklenmiştir...şimdide evrimi bıraktım bu seferde dininimi öğreticem sana ?
sayın gematrıa yukarıda verdığım tohum mısalı bu yazdıkların ıcınde geçerlı..

samımı olmam gerekırse....

bu ayetı vereceğınızı hıç dusunmemıştım..ben bu ayet uzerınde daha once isanın ademe benzetılmesı olayını dusunmuştum ..ve hemen oluverdıyı ırdeleme gereği duymadım..

burada ınsanın yaratılışndan bahsedılmıyor..ısanın adem gıbı olmasından bahsedılıyor..

hemen oluverdıye gelınce Allahın hemn oldurması ıse sızın dedığınız gıbı sebebsız değildır..(buradakı sebebten kasıt maddesel etkı sanırım)

dıledığınde sebebsız de yaratabılır..(ılk verdığınız ayetten benım anladığım altı çızılı kelımedır...

mısal olarak embırıyo dusun zamanla şekılleniyor..peygamberın bunu bılmedığını ıddıa etmenın ızahı guç olur..

aynı şekılde maddesel etkıyle yarattığını destekleyen bır çok ayet var..

orneğin çamurdan sudan nufteden atılmış sudan pişmiş çamurdan yaratması gıbı..

demekkı sebeblı yaratma var sızın ıddıa ettığınız gıbı sebebsız yaratma sozkonusu değil..(eğer sebebten kasıt maddesel etkı ıse)

evrim hakkında yorum yapmadım anlattıklarım evrimin kendisidir kendi eklediğim bişey yoktur ... ayrıca 6.6 olayını haala anlamadığınıda görünce yıkıldım eminim bu yazıyı okuyan herkes (dinli dinsiz) ne anlatmak istediğimi anlamıştır...
şimdi geliyim kurandaki anlatılan topraktan çamurdan balçıktan insan hikayelerinin nerelerden alındığına....

And olsun ki, biz insanı süzme çamurdan yarattık. Sonra da onu nutfe halinde sağlam bir yere yerleştirdik. Sonra nutfeyi bir kan pıhtısı haline getirdik, derken o kan pıhtısını bir çiğnemlik et yaptık, bir çiğnemlik etten kemikler yarattık, kemiklere de et giydirdik. Ve sonra onu başka bir yaratık yaptık. Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir." (Mü'minün, 12-16 ayetler.)....
bak hemen olduyu ''derken'' kelımesıne gore de yorumlayabılırsın..

derken : anıden : hemn kan pıhtısı yaptık..

yanı hemn olmaların belırlı aşamalardan geçtığı anlamını dusun...(boyle yorumlayan arkadaşlar var)

İslam'ın kutsal kitabı Kuran ilk insanın yaratılışını böyle anlatır. Daha bir çok surede aynı açıklamayı okuyoruz: "Hakikat Biz onları cıvık çamurdan yarattık."(Es Safaat,11), "O, insanı bardak gibi çınlayan kupkuru bir balçıktan yarattı."(Er-Rahman,14)

Kuran'a göre, Adem çamurdan yaratılmıştır..

mısır mitolojisinde Kral Amonhotap III olarak betimlenen Tanrı Khnemu'yu çömlekçi çarkında erkek ve dişi iki insanı yaratırken görüyoruz

yunan mitolojisi
Prometheusun babası Titan Giapeto, Zeus ile savaş halindeydi. Prometheusun Ağabeyleri Menezius ve Atlas'ı, gaddar Zeus cezalandırdı.Prometheus savaşa katılmamıştı. Fakat, Zeus'u da hiç sevmezdi. Çünkü, evrenin dört köşesinde yaşanan acılara tatsızlıklara karşı çok ilgisiz davranırdı Zeus. Nefret ederdi ondan. Sonunda karar verip kendisi gibi duygulu varlıklar yaratmalıyım d,y düşünmüş. Gözyaşlarıyla toprağı çamur haline getirmiş ve yoğurmuş. Bir insan heykeli yapmış. Sonra bu heykele ruh vermiş İlk ölümlü yaratıklar bu şekilde oluşmuş...
sümer mitolojisinde tanrı marduk toprağı tanrı Kingu'nun kanıyla yoğurup ilk insanı meydana getirmiştir...bu bilgiler sümer efsanelerinde geçmektedir ...Enuma-eniş, Ullikumi, Sankhuniaton gibi diğer Sümer efsanelerinde de yaratılışın ilk harcı olarak çamur kullanılmıştır....gılgameş destanındada aynı şekilde çamurdan kahraman Engidu yaratılmıştır...

çin mitolojisi

tanrı Pen -Gu havayı toprak ve yeryüzü olarak ikiye bölmüş. Sonra ölmüştür. Nefesinden rüzgarlar, sesinden gökgürültüsü, gözlerinden güneş ve ay, vücudundan dağlar, kanından ırmaklar ve denizler, saçlarından yıldızlar, terinden de yağmur meydana gelmiş. Daha sonra çürüyen bedeninde kaynaşan böceklerden insanlar oluşmuştur.
Zamanla gökyüzünün bir bölümü denizlere düşerek insanlığı yok etmiş. Bunun üzerine tanrıça Ngüho, yengeç elleriyle gökyüzünü yukarıya kaldırmış, denizleri yeniden sınırlarına itmiş ve çamurdan yeni bir insan türü yarattmıştır efsaneye göre .....

tevrat=kenan mitolojisi.......
"Ve Allah dedi: 'Suretimizde, benzeyişimize göre insan yapalım/Ve Allah insanı kendi suretinde yarattı, onu Allah'ın suretinde yarattı./Ve Rab Allah yerin toprağından Adam'ı yaptı ve onun burnuna hayat nefesini üfledi ve Adam yaşayan can oldu./Fakat adam için kendisine uygun yardımcı bulunmadı./Ve Rab Allah Adam'ın üzerine derin bir uyku getirdi ve o uyudu ve onun kaburga kemiklerinden birini aldı ve yerini etle kapladı./Ve Rab Allah Adam'dan aldığı kaburga kemiğinden bir kadın yaptı ve onu Adam'a getirdi.."

arap mitolojisi= Kuran

8) Kur'an, Mü'minün 12-16: "And olsun ki Biz insanı süzme çamurdan yarattık."

9) Kur'an, Es-Safaat 11: "Hakikat Biz onları cıvık bir çamurdan yarattık."

10)Kur'an, Sad 71-76: "Ben muhakkak çamurdan bir insan yaratacağım. Artık onu tamamlayıp içerisine de ruhumdan üfürdüğüm zaman kendisi için derhal ona secdeye kapanın."

maya efsanesi kutsal kitapları Popol Vuh ta 4 ilk insan atasından 1 i şu şekilde yaratılmıştır..

.........Bunun üzerine yaratıcılar yeni bir yaratık yapmaya karar verdiler. Bu yeni yaratık,yaratıcısını bilecek,onun adını söyleyecek, ona tapacak ve onu sevecekti.Diğer bütün yaratıklardan üstün olacaktı ve hayvanları kesip onların derilerinden,etlerinden yararlanabilecekti. Çamurlu toprağa şekil verdiler, ona hayat üflediler; fakat bu malzeme çok yumuşaktı.Hareketsiz ve zayıf bir yaratık oldu meydana gelen...........

yani demek istediğim bu çamur meselesi insanlığın ortak bir kültür edebi mirasıdır... dillerden dilere dolaşmıştır anneler çocuklarına dedeler torunlarına anlatmıştır ... hepside yazarları insanlar olan efsanelerdir... peki dicen neden hep çamur çünkü eski çağlarda insanlar için en önemli olan 2 elementin birleşimi olan su ve çamurun birleşimi olan çamur tabiki hayatın yaşamın simgesi olacaktı.... toprak ve su sayesinde türlü türlü bitkiler yetiştiriyorlardı... topraktan bitki çıktığını gören ilk çağ şairleri çamurun hayat verici olan özelliğini övmüştür bunu şiirlerine yansıtmışlardır....çünkü sulu toprak geçim kaynağı demekti.....

tabiki tüm dünya medeniyelerinde çamurdan bahsedilmez örn: pers mitolojisine göre iilk insan bitki filizinden meydana gelmiştir....

yahu her mılletın yaratılış ınancı benzer olacaktır ..

cunku bır yaratılış vardır ve her medenıyetin farklılıklar olsa da yaratılışı aynıdır..

çunku hıçbır peygamber yaratılış ıcın farklı şeyler soylemez..

saygılar....
Alt 28-01-2009, 18:23
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

''elmayı kım yaratmışsa tum kaınatı da o yaratmıştır''

Şaşırtmalı soru bu. Meşe miydi cevap.

Selamlar.
Alt 28-01-2009, 19:11
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

And olsun ki, biz insanı süzme çamurdan yarattık. Sonra da onu nutfe halinde sağlam bir yere yerleştirdik. Sonra nutfeyi bir kan pıhtısı haline getirdik, derken o kan pıhtısını bir çiğnemlik et yaptık, bir çiğnemlik etten kemikler yarattık, kemiklere de et giydirdik. Ve sonra onu başka bir yaratık yaptık. Yaratanların en güzeli olan Allah'ın şanı ne yücedir." (Mü'minün, 12-16 ayetler.)....

Sevgili katre madem aşama aşama yapıyor bazı şeyleri, yukarıda söylerken bazı aşamaların yerini şaşırmış sanırsam? Bebekte kemik oluşumu 9. haftada kemik ve kıkırdak hücrelerinin oluşumuyla başlar,12. haftada bazı kemikler sertleşmeye başlar fakat coğu 18. haftaya kadar sertleşmemiştir 18. haftadan sonra sertleşmeye başlar. Yani yukarda dediğine göre ise kemikler oluştuktan sonra diğer dokular organlar oluşuyor.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 29-01-2009, 01:39
Kıdemli Üye

katre cevapların için teşekkürler islam alimlerinin düşüncelerinden farklı şekillerde yorumlamışsın verdiğim ayet örneklerini... aslında bu beni mutlu etti sonuçta doğma bilgilere değilde kendi düşüncelerine değer verdiğini göstermiş oldun .... tamam diyelimki islam alimleri ol deyip oldu meselesini yanlış yorumlamış olsun ve senin dediğin gibi aslında insanın yaratılışı sebepsiz değil belli sebeplere bağlı olsun....

çok güzel bi noktaya değindin aslında çünkü zaten bizimde boğazımı yırtarak söylediğimiz şey bu ... bu yaşadığımız sistem içinde herhangi bir kural , süreç ve bilimsel sebep taşımadan oluşmuş bir insanoğluna yer yoktur... bu konuda hemfikiriz ozaman.

yani canlılar belli bir süreçte doğa kanunları sayesi ve çerçevesiyle oluşmuşlardır ...ve senin dediğine göre kuran buna ters düşecek ayetler indirmemiştir... zaten bugünkü evrim bilimide bunu savunmaktadır evrimin amacı tanrının yok olduğunu kanıtlamaya uğraşmak değil canlılığın nasıl başladığını ve günümüze geldiğini mekanizmalarıyla açıklamaktır ....

katılmadığın yer varmı ???????????????

senin için saatlerimi harcadım yaratılış efsanelerini yazdım bu yazıdan çıkardığın sonuç senin konuya ne kadar taraflı baktığını gösterdi ... her peygamber aynı şeyi deseydi farklı şekilllerdeki yaratılış efsaneleri neden ortaya çıkıyo ozaman perslerde öamur demeleri gerekmezmiydi en azından istersen örnekleri çoğaltıyım çamur dışı ilginç yaratılış efssaneleri konusun da...

ayrıca senin düşüncene göre yukarda örneklerdiğim her kavime peygamber gelmiş diğerlerinden vazgeçtim bana sadeece mayalara gönderilmiş peygamberin hangisi olduğunu söylermisin
bak senin söylediklerin sadece senin yorumlarındır .... yani inancını korumak için yaptığın içsel tesellilerdir .. söylediklerin sadece seni bağlar çünkü herhangi bir belgeye veya tarihi kayıta dayanan birşey söylememektesin savunman bu yönüyle çok eksik... tarihsel örneklerle konuşan birine yapacağın savunmanında aynı şekilde olması tatminlik derecesini artıracaktır saygılar .....

Önerilen Siteler

Etiket
adalet