Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-08-2012, 20:50
Sesli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sesli Sesli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili Kurtuluş,

Güzel kardeşim El Leheb suresinde konuşan kim? Hz. Ömer mi? Muhammed peygamber mi? Yoksa Allah mı? Ben KURANIN Allah sözü diye sunulduğunu bilmekteyim. Ben yanlış mı biliyorum?

Eğer El Leheb suresinde konuşan Allah ise, resmen ABDUL UZZANIN ve de KARISININ daha yaşarlarken cehennemlik olduklarını iian ediyor. Sonra da Kuranda ALLAH RAHMANDIR denilince bu çelişkiyi nesıl örteceksiniz?

Bakınız açıkça KURAN Muhammed peygamberin kendi sözleridir. Kızdığı zaman kinlendiği zaman dayanamayıp veryansın eden bir insan bu. Allah böylesi bir acze düşer mi?

Lütfen bana Hz. ömeri gösterip de konuyu kapatmaya çalışma, çünkü gerçekleri örtecek büyüklükte kimsede bir örtü yoktur.

Sevgili Kurtuluş,

Ne yazık ki EL Leheb suresinde konuşanın, herkimse, sözleri doğru çıkmamış, yani bu Abdül Uzza'nın ELLERİ bir türlü kurumamış olacak ki 1440 yıldır Müslümanlar namazlarında bugün dahi ''TEBBET YEDA EBİ LEHEBİN'' yani ebu lehebin elleri kurusun diye yineleyip dururlar.

Bu da bu surenin ne denli geçerli ve tanrı sözü olmadığının bir diğer açıklamasıdır.

Yani tanrı ABDÜL UZZA'nın ellerini 1440 yıldır kurutmamıştır. Yani Muhammedin sözleri olduğu böylece daha da açıklığa kavuşmaktadır.

Eğer tanrı sözü olsaydı, adamın ellleri hemen kuruyacaktı ve artık Müslümanların 1440 yıldan beri namazlarında bu istemde bulunmalarına da gerek olmayacaktı.

Konu Neva tarafından (18-08-2012 Saat 00:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan mesajlar birlestirildi.
Alt 17-08-2012, 21:00
Torres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Torres Torres isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

higs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
temkin değil de annem üzülmesin diye kaliteli bir müslüman rolü yapıyorum. Hatta su an oruç tutuyorum. Babam ne oruç tutuyor nede teravi ye gidiyor ...

bu şekliyle hem kendini hem onu kandırmış olmuyor musun peki ?
Alt 17-08-2012, 21:04
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Cübbeli, bir hadisi naklederken, (yaklaşık olarak) "Bir adam düşünün ki, bu adam birini öldürüp parçalıyor, kafatasının içini temizleyip onunla şarap içiyor ve sarhoş olup öz anasına tecavüz ediyor. Bu aşağılık insan ölürken son nefesinde müslüman olursa, cezasını cehennemde çektikten sonra yine cennette ebedi mutluluğa kavuşacaktır. Cehennemden en son çıkıp cennete alınan son kişinin dahi, bu dünyanın 10 katı büyüklüğünde bir mekanı olacaktır cennette" demişti bir TV programında (sanırım Teketek'te).

Yani 30 yıl ateistliğin üstüne 40 yıl müslümanlığa gerek yok. Ha tabi, Allah kinini bastırsın diye belki de milyarlarca yıl cehennemde yanmaktan kaçınılmak isteniyorsa o başka. İslam, kâr-zarar dini, hesabı kitabı iyi yapmak gerekiyor.

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 18-08-2012, 04:06
aysehatun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aysehatun aysehatun isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bilemeyiz ki cennete mi cehenneme mi gidecek. Ben Müslümanım ama hatalarım var benim de. cehenneme mi gideceğim? bilmem. bilemiyoruz işte. bir de ameller niyetlere göredir, Allah bilir, görür ve karar verir, biz hiçbir şey bilmiyoruz.

Allah tekdir!
Alt 18-08-2012, 04:37
higs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
higs higs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kurtuluş bırak millete cevap vermeyide benim ve babamın sorduğu soruya cevap ver. Ayrıca babam herşeyin farkında bunu biliyorum. Ama oda benim gibi yakınlarını kaybetmemek için müslüman rolü yapıyor. Yineliyorum bütün müslüman arkadaşlardan cevap bekliyorum.

ayşe hatun soru cennete mi yada cehenneme mi gidecek sorusu değil. Bunu anlamak bu kadar zor değil. Soru allah nden ilk kişinin canını daha erken aldı. Belki oda diğeri gibi müslüman olup cennete gidecekti. Kapiş

Konu Neva tarafından (18-08-2012 Saat 04:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: ard arda atilan mesajlar birlestirildi.
Alt 18-08-2012, 04:46
Üye

ayşe hatun soru cennete mi yada cehenneme mi gidecek sorusu değil. Bunu anlamak bu kadar zor değil. Soru allah nden ilk kişinin canını daha erken aldı. Belki oda diğeri gibi müslüman olup cennete gidecekti. Kapiş
dini kenara bırak. sence neden erken öldü? kendi mantığına göre açıkla bana bakalım?

Allah tekdir!
Alt 18-08-2012, 04:52
higs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
higs higs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dini kenara bırak sence diğer kişi nden geç öldü. Mantıkla açıkla bakalım. Ayrıca ben dini kenara bırakalı çok oldu. . Gülücük
Alt 18-08-2012, 04:53
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

aysehatun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hiçbir şey bilmiyoruz.
Kuran okusan bilirdin.

23/102-103: Kimin mizanı ağır gelirse işte onlar, felâha erenlerdir. Kimin mizanı hafif gelirse, işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır.

öyle yanıp çıkmak filan da yok:

2/80: "Ateş bize, ancak sayılı günlerde dokunacak." dediler. De ki: "Allah'ın katından bir ahd mi edindiniz?"

Cahil ilkel arapların yarattıkları ve yazdıkları kuranda anlattıkları allah, senin kafanda yarattığın allahla aynı değil...
Alt 18-08-2012, 05:03
Üye

dini kenara bırak sence diğer kişi nden geç öldü. Mantıkla açıkla bakalım. Ayrıca ben dini kenara bırakalı çok oldu. . Gülücük
ben gerçekten merak ediyorum. sen açıklar mısın? lütfen inan dalga diye sormadım bunu. öyle anladıysan özür dilerim.

Allah tekdir!
Alt 18-08-2012, 05:05
Üye

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kuran okusan bilirdin.

23/102-103: Kimin mizanı ağır gelirse işte onlar, felâha erenlerdir. Kimin mizanı hafif gelirse, işte onlar, nefslerini hüsrana düşürenlerdir. Onlar, cehennemde ebediyyen kalacak olanlardır.

öyle yanıp çıkmak filan da yok:

2/80: "Ateş bize, ancak sayılı günlerde dokunacak." dediler. De ki: "Allah'ın katından bir ahd mi edindiniz?"

Cahil ilkel arapların yarattıkları ve yazdıkları kuranda anlattıkları allah, senin kafanda yarattığın allahla aynı değil...
ben şu an yaşadığım toplumda vicdanım rahat olarak arsız, vicdansız sapıkların sonsuza kadar kalmasını isterdim. bilmiyorum vahşi miyim. ama zaten adelet sistemimiz de bazı olaylara karşı müebbet hapis veriyor.

Allah tekdir!

Önerilen Siteler