Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kur'an'da Mucize Yoktur

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-02-2006, 06:47
Üye Değil

Standart BUNLARI OKUYUPTA INANMIYORSANIZ BASKA SOZE GEREK YOK

http://www.mucizeler.com/
Alt 16-02-2006, 11:07
Unbeliever Unbeliever isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Vücudumuzda sayamayacağımız kadar çok sayıdaki atomların çekirdeklerindeki protonlar çekim gücü uygulamakta, elektronlar ise hareketleriyle bu çekimden kaçmakta, fakat yörüngelerini de aşmamaktadır. Atomun içindeki bu oluşumlar nükleer çekirdek kuvvetiyle, atomdaki elektriksel kuvvetle uyumlu bir şekilde sürekli faaliyet içindedir. Bir sandalyeye oturduğumuzda "ben" dediğimiz vücudumuzun atomları sandalyeyle karışsa, yere uzandığımızda vücudumuzun atomları yerle karışsa, "ben" dediğimiz atom topluluğu olan varlıktan eser kalır mıydı? Ya oturduğumuz sandalyenin elektronları ile vücudumuzun elektronları çarpışıp bir karmaşa çıksa, ya da yere uzandığımızda yerdeki atomların çekirdeklerindeki çekim gücü, vücudumuzdaki atomları karıştırsaydı var olabilir miydik? Tabi ki hayır. Varlığımızdan ne eser kalırdı, ne de var olabilirdik. Varlığımız hem çekimlerin, hem hareketlerin, hem diğer kuvvetlerin ayrı ayrı yaratılmalarıyla, hem de tüm bu kuvvetlerin mükemmel bir uyumla beraber faaliyet göstermeleriyle mümkün olmaktadır.

Yoktan ortaya çıkan kuvvetler, bu kuvvetlerle yaratılan harikulade atomlar, harikulade yıldızlar, harikulade yaratılışlar. Herşey bize Allah'ı hatırlatıyor...

Sevgili adn, verdiğin linki tıkladım.Çok teşekkür ederim.Gerçekten de bilgilendiren ve aydınlatan bir site (kendi adıma konuşuyorum). Ve yemin ederim yukarıda ki yazıyı okuyunca ürperdim. Allah (c.c.) ın büyüklüğünü, yüceliğini bir kez daha hissettim. Darısı inanmayan veya inkar edenlerin başına...
Alt 16-02-2006, 11:22
Üye Değil

bizler sadece bunlari okuyup var olan inancimizi pekistirebiliriz....ama asil ilginc ve mucizevi olan inanmayan kardesimin bunlari okurken bi anda kalbini acmasidir(bana oldugu gibi)....yinede bunda huzur bulmuyosa kardeslerimiz yapacak hic bir sey yok duadan baska...... Allahin dedigi gibi asla ve asla zorlama yoktur....yada inancsizligindan oturu kinama ve nefret bizi emredilen hosgoruden uzak tutar.....birde burda gordugum kadariyla aslinda sevindigim ve ilk defa karsilastigim bir seyde var....ateist kardeslerim etrafimdaki muslumanim diyen cogu insanndan islam konusunda daha bilgi sahibi insanlar...sadece kalpleri yanlis yorumluyor...hatta bazen sanki robot gibi sadece akillarini kullaniyorlar ama buda cogu zaman karsina aldigi musluman bi arkadas yuzunden oluyor...soz duellosu akil savasina donusuyor....halbuki hic bi musluman kardesimin burda amaci fikrini dayatmak olmamali....islamda sadece teblig vardir....iletme vardir....karsindaki bu iletiyi alir veya almaz gerisi muslumana dusmez....SADECE SAVUNDUGUMUZ INANCLARI FIKIRLERI KABUL EDENLERI SEVSEYDIK COK SEVGISIZ KALIRDIK.....

her kim olursan ol Allah bi gun bi yerde kalbine dokunup kendinden haberdar ediyor....O nunla sohbete dalmak ve hep yaninda olmaksa SENIN SECIMIN......O seni buna zorlamaz......ATEIZM ALLAHIN VERDIGI OZGUR IRADENIN TA KENDISIDIR......insanin secme hakkidir...

HANGI ANNE COCUGUNU ATESE ATABILIR KI ANNE YUREGINI YARATAN ALLAH INSANLARI ATESE ATSIN
Alt 16-02-2006, 17:21
Üye Değil

Linkte belirttiğiniz sayfada yazılan mucize iddialarının hiç biri doğru değildir. Hangi mucize iddiasınına cevap vermemi istiyorsanız buraya yazınız.
Alt 17-02-2006, 11:01
Üye Değil

Rahman 19.ayet

Salmistir iki denizi;bulusp kucaklasiyorlar

Rahman 20.ayet

Bir ayirici var aralarinda; kendi sinirlarini asmiyorlar

evt cem arkadasim cebelitarik bogazinda denizlerin biribirine karistigini isptlarsan bana sevinirim....
Alt 17-02-2006, 11:32
exclusive exclusive isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

adn izninle bunu ben açıklayayım.

Öncelikle şunu bilmek gerekir: kuranda cebeli tarık boğazından bahsedilmez. Sadece iki denizin suları karışmaz denmiştir.

Tatlı su ve tuzlu suyun karışmazlığı ilkesi ise muhammedden yaklaşık 550 yıl önce yaşamış Gaius Plinius Secundus tarafından keşfedilmiştir ve bu kişinin yazdığı "Naturalis Historia" adlı eserde durum izah edilmiştir.

Kısaca muhammedin yaşadığı yıllarda tatlı su ve tuzlu suyun karışmayacağı zaten bilinen bir gerçektir.
Alt 17-02-2006, 12:33
Üye Değil

Sevgili and

Ayni rahman suresinin diger ayetleri…

5. Günes ve ay bir hesaba göre (hareket etmekte) dir.Ayin,gunesin, yildizin, gecenin, gunduzun ve gunesin rutin hareketlerini soylemekmidir kehanet… bu period milyonlarca yildan beri tekrar edilmiyormu…muhammed soylemeseydi bugunki insanlik bu bilgiye sahip olamayacakmiydi..

10. Allah, yeri canlilar için yaratmistir.
11. Orada meyveler ve salkimli hurma agaçlari vardir.
12. Yaprakli daneler ve hos kokulu bitkiler vardir.

Agaclari ve hos kokulu bitkileri,hurma agaclarini meyvalari, koku alma ve gorme yetisi olan her insanin soyleyebilecegi seylerdir…zeka sahibi olmanin gostergesi bile degildir..Bunlar muhtesem ayetlermi sizce..burada insanlari birazda salak yerine koymus olmuyormu muhammed..?

22. Ikisinden (denizlerden) de inci ve mercan çikar.
Bu ayetleri deniz gormus, gozleri goren,akli kamil herkes yazabilirdi…denizden inci, mercan balik vs.ciktigini…

26. Yer yüzünde bulunan her canli yok olacak.
Her canlinin olecegini soylemekmidir buyuk sir? …olumsuz canli oldugunu soyleyen bir gorus varmidir bu dunyada?..

Bunlarda 78 ayetli rahman suresinin 28 adet zengin icerigi olan diger mucizevi ayetleri

Rahman 13. O halde Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman l6. O halde, Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 21. O halde Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 23. Simdi Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 25. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 28. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 30. O halde Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz
Rahman 32. Hal bu iken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 34. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 36. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 38. Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 40. O halde Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 42. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 45. Simdi Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 47. Öyleyken Rabbinizin nimetlerinden hangisini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 49. Öyleyse Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 51. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 53. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 55. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 57. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 59. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 61. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 63. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 65. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 71. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 73. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 75. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?
Rahman 77. Öyleyken Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlayabilirsiniz?

Yahu inanilacak gibi degil…bu mudur muhtesem dediginiz kitap…bu mudur her kelimesinde mucizeler sakli olan kitap…bu mu butun alimlerin toplanip bir ayetinin bile yazilamiyacagi soylenen kitap…diger surelerde de durum cok farkli degildir...ayni nakaratlar, ayni soylemler...

bu kitap din kitabi olmasaydi, bu sacmaliklarla dolu kitabi basacak yayinevi bile bulunmazdi...

bunlari okuyupta inaniyorsan soyleyecek tek kelime yok adn kardesim..

Bu ne komikliktir...
Alt 17-02-2006, 14:17
Üye Değil

sevgili gagavuz dostum

kim dediki hz.muhammed bunu solemesydi biz yorungeyi bilemeyecektik yada dunyayi hala tabak gibi sanicaktik...kaldi ki
dunyanin yuvarlak oldugunu kutuplardan basik oldugunu ve yorungeleri kesfeden insanlar Kuran okuyup mu buldular bu gercekleri....

burda dikkat edilmesi gereken hz muhammed bunlari soylerken bu gercekler varmiydi...

tabi yine parca pincik edip sunmussun sureyi onumuze icinden tekrarlayan kisimlarini ayirip....ama bilmedigin bir sey var

rahman 5 ile rahman 8 i okuyup kalbini acip dusundugunde ortaya su cikiyor....

rahman 5

gunes ve ay.hesaba baglidir herbirinin her seyi

rahman 8

azginlik etmeyin olcu ve tartida saptirmayin mizani

derin derin dusunen insan icin su sonuc cikiyor.....Allah diyor ki ben gunesi ayi yarattim ve onlari bir yorungeye oturttum....ve cok ince hesaplarla yaptim bunu.....(gunesin birazcik dunyaya yakin olmasinda basimiza gelcekleri duymussunuzdur herhalde...)

ve rahman 8 de de diyorki siz de olcunuzde hesabinizda dikkatli olun...ornek olarak da benim kurdugum sisteme bakabilrsiniz diyor...

hatta rahman 7 ile pekistirebilirizde bunu

rahman 7:

ve gok.yukseltti onu.ve koydu sasmaz olcuyu mizani...

sonrada rakman 8 de de olcuyu mizani saptirmayin diyor....acaba hem ticaretteki hesabimizda dikkatli olmamamizi soylerken ayni zamanda bize ayni ayetle OZON TABAKASINIDA delmeyin diyor olabilirmi....5-6-7-8 ayetleri okuyup bnm yasdiklarimla bi dusunurseniz birazcik cok sevinirim...suphesiz ki dusunen icin bi kotuluk olamaz degilmi

sevgili gagavuz kardesim hani diyorsun ya bu mu her kelimesi mucize kitap...

vallahi bilemiyorum her kelimesi mucizemi degil mi.....surekli tekarlanan ayetlerin oldugu bir kitap mucize olamaz tabi ki de senin icin....

ama zaten sen yukarda yazdiklarimi bilip kitaba inanan birisi olsaydin rahman suresinin okundugu anda cinlerin toplanip bu sureyi dinlediklerini ve her RABBINIZIN NIMETLERINDEN HANGISINI YALANLIYORSUNUZ dendiginde onlarinda RABBIMIZIN NIMETLERINDEN HIC BIRINI YALANLAMIYORUZ dediginide biliyor olucaktin...

diyeceksin ki cin ne alaka....su alaka.....rahman 15 alakasi bu....

Ama zaten Allah yok ki kitap da yok....cin nerden cikti birde basimiza...

INANC INANCSIZLIKLA COZULMEZ DEDIGIMDE anlatmaya calisistigi suydu...

kitap inancsizlikla hosgorusuzlukle cozulemez...

hosgoruyu inanci 3boyutlu bir gozluk olarak dusunurseniz ve onunuzde izlemeniz icin bir 3boyutlu film varsa gozlugu takip izlemelisiniz...

yoksa her zaman bulanik goreceksiniz...
Alt 17-02-2006, 14:28
Üye Değil

adn arkadaşım sitemizin aşağıdaki sayfasında sorunun yanıtı detaylı bir şekilde var. İnceleyebilirsin:

http://www.turandursun.com/modules.p...rder=0&thold=0
Alt 17-02-2006, 15:07
Unbeliever Unbeliever isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Benim anlamadığım olay şu;

Diyorsunuz ki bu olay daha evvel bulunup ispatlanmış ve yayınlanmıştı. Peki Hz.Muhammed (SAV) koskoca arap yarımadasında sizin deyiminizle çöldeki muhammed bu eseri veya bilgiyi nerden bulupta yazacaktı?Haa diyelim ki duydu veya okudu, kendi yazmış olduğu kitaba (ki sizin iddianız) başkasından almış olduğu bilgiyi neden koysun?Sonuçta böbürleneceği bir şeyi bir başkası zaten keşfetmiş.Ya da ilerki zamanlarda insanlar " benim için "Bak ne kadarda bilgiliymiş" desinler" amacıyla yazmışsa bu kitabı, sonrasını hiç mi düşünememiş?İnsanlar demiyecekmiydi ki "Eee ne var bunda, bu zaten bulunmuştu". Yani Hz. Muhammed bunları göze alacaktı.Kısaca bir örnek verirsem, çok ünlü bir korku romanı yazarı, Stephen King in eserlerinden birindeki cinayet veya vahşet sahnesini kaynak göstermeden kendi kitabına kopyalıyor. Ama insanlar "Aaa biz bunu daha evvel S.King in kitabında okumuştuk" demeyecekler mi? Veya o çok ünlü yazar bu riski göze alabilecek kadar mı enayi?İnsanlar demeyecekler mi onun için "KOPYACI" diye.Ufacık bir paragraf için o zamana kadar yaptığı kariyerini yerle bir edecek kadar aptal mı?Değil tabii ki! Yapmayın allahaşkınıza yaa!!
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil