Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-03-2011, 00:03
allame
Üye Değil

herhalde ki 3 boyutlu sayın taylan;

başka evren mi var.
Alt 22-03-2011, 00:05
allame
Üye Değil

ayrıca ben düşünmüyorum. Tıpkı Allah mevzuunda olduğu gibi bildiğimi yazıyorum. tahmin değil yani. neyse odur. aynen öyledir. beğenin ya da beğenmeyin.

bu bizim evrenimiz.

beğenmeyen kızını vermesin.
Alt 22-03-2011, 00:31
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Herhangi bir kanıta dayanmadan yazdığınız kısmını tekrar etmek istiyorum. Bu konuda bir bulgu var mı? Yok.

İkincisi çiziminizde sınırları doğru değil dalgalı şekilde yapsanız daha destekli sallamış olurdunuz.

Evrenin kesin sınırları yoktur ve genişlemektedir. Bu durumda sizin verdiğiniz uzaklıklarda değişime uğramaktadır.
Alt 22-03-2011, 00:43
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ayrıca ben düşünmüyorum. Tıpkı Allah mevzuunda olduğu gibi bildiğimi yazıyorum. tahmin değil yani. neyse odur. aynen öyledir. beğenin ya da beğenmeyin.

Böyle tuhaf fikirleri olan adamların ıslah alanı bilim kürsüleridir. Bu şahsı, "aynen öyledir" dediği konuyu elindeki formüllerle birlikte bir astro-fizik profesörünün karşısına çıkarmak gerek.

Gitmiş görmüş geri gelmiş gibi yazıyor. Eskiden daha düzeyli tartışmalar olurdu bu forumlarda.

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 22-03-2011, 00:52
allame
Üye Değil

konuyu açan sormuştu, ben de kendi bildiğim gibi yazdım.

konuyu açan çiz dedi, ben de anladığım şekilde çizdim.

ille doğrudur diyeceğim tabiki. ben iddialı biriyim, bir şey yazmışsam arkasında durmam gerekmez mi, gerekir.

siz beğenmiyorsanız.

bikaç mesaj önceden yazdım: evrenimi beğenmeyen kızını vermez olur biter. ;D (daha güzelini kurgularsın o zaman. ya da karıştırma)
Alt 22-03-2011, 00:58
taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
taylan taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hem kurgularsın diyor hem de aynen öyledir diyor. Benim evrenim, senin evrenin, onun evreni ise bu, herkesin bir modeli var demek ki. Demek ki bu konuda konuşulan her şey varsayımdan ibaret. Evrenin dışı ne demek? Nereye göre dışı? Evrende sağ, sol, yan, ileri, geri, öte, beri mi var???

Madem kurguluyorsun neye göre "aynen öyle"????

Günümüz müslümanları bir alem. Hepsi ayrı telden çalıyor. Binlerce soslu yorum. Hangisini satın alırsan artık. O kadar çok ki. Kimi daha çok kafa yorunca bilime, işin içinden çıkamayıp inancını, galeta ununa bular gibi tuhaf acaip yarı bilim garipliklere bulayıp geliyor.

Kimi evrimi buluyor inancına, kimi de astro fiziği...

Einstein emek verip kafa patlatıp evreni formüle edecek, sen oraya bi yere kurgusal cennetini kuracaksın. Ne güzel be...

http://evrimteorisi.org
Hayat Değişimdir...
Alt 22-03-2011, 05:12
Vandidad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vandidad Vandidad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Taylan

Ben de ilk başta ciddiye alıp bir iki şey sormuştum ama cevap yetiştirmeye çalışan canlı gerekli zihinsel evrimini tamamlayamamış. Bu çizim bile bu canlı türü için bir başarı. Evreni ve göğü bilmediği için de kendi çapında bir algı oluşturmaya çalışıyor. Ne diyeyim bakış açısını işte bu yüzden sormuştum.

Bir de limit ile açıklamaya çalışmış ya işte ona bittim. daha türev integral görmemesi yazık olmuş, daha geniş çaplı saçmalama ihtimali doğabilirdi.

arkadaşımıza bilgi olması için belirteyim. Evrende yaklaşık 200 000 000 000 galaksi var. ve her galakside de ortalama 200 000 000 000 yıldız var. hani en uzak göğe bakmaya çalışıyor ya işte o noktada saçmalamadan öteye gidemiyor. çünkü hesap konusunda zayıf bir algısı var.

zatı muhterem muhammed de bu konuda gerekli bilgiye sahip olmadığı için (zira astronomi ile uğraşanlara sihirbaz diyen bir cahildir kendisi) buradan cennet hesabı çıkarmaya çalışıyorlar.

Dünyayı düz sanan bir bedevinin yumurtladıklarını zamanın bilgisi ile açıklamaya çalıştıkça da battıkça batıyorlar. basit bir hesapla üfürmeye çalıştıkları cennetin hesabını yapalım

Evren oluşumu yaklaşık 14 milyar yıl olarak söyleyelim. evrenin lineer geliştiğini varsayarak saniyede 1/1000 ışık hızı genişlediğini farzedelim (hesaplamalar ortalama genişlemenin daha hızlı olduğunu ortaya koyar ama neyse) yani tahmini oluşan kürenin zamanımıza göre yarıçapı = (300 000/1000) * 60*60*24*365,25*14 000 000 000 km = 1.32 * 10^20 km lik bir yarıçapa denk. böyle bir tepsinin alanı ise 5.5 * 10^40 km^2 oluyor.

Dünyadaki karaların yüzölçümü 148.939.062 km^2 olarak alırsak bahsigecen cennetin yüzölçümü dünyanın 3.7 * 10^32 katı olduğu görülüyor.

Simdi bu cennet ölçüsünü üfüren arkadaşların başlarını ellerinin arasına alıp 10 üzeri 32 sayısının ne demek olduğunu düşünmesi gerekiyor. muhammedinizin 4 işlemden aciz bir adam olduğunu bu hesap bile gösteriyor. burada önerim cahil bedevinin yumurtladıklarını savunurken birdaha düşünmeniz.

Hadi ne ateizme ne bilime saygınız olmadığını görüyoruz ama bari 4 işleme bir saygınız olsun.

Tanrılar hayatıma müdahale etmediği için huzurluyum. Ya siz?

Konu Vandidad tarafından (22-03-2011 Saat 05:20 ) değiştirilmiştir.
Alt 22-03-2011, 09:48
allame
Üye Değil

Vandidad´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Taylan

Ben de ilk başta ciddiye alıp bir iki şey sormuştum ama cevap yetiştirmeye çalışan canlı gerekli zihinsel evrimini tamamlayamamış. Bu çizim bile bu canlı türü için bir başarı. Evreni ve göğü bilmediği için de kendi çapında bir algı oluşturmaya çalışıyor. Ne diyeyim bakış açısını işte bu yüzden sormuştum.

Bir de limit ile açıklamaya çalışmış ya işte ona bittim. daha türev integral görmemesi yazık olmuş, daha geniş çaplı saçmalama ihtimali doğabilirdi.

arkadaşımıza bilgi olması için belirteyim. Evrende yaklaşık 200 000 000 000 galaksi var. ve her galakside de ortalama 200 000 000 000 yıldız var. hani en uzak göğe bakmaya çalışıyor ya işte o noktada saçmalamadan öteye gidemiyor. çünkü hesap konusunda zayıf bir algısı var.

zatı muhterem muhammed de bu konuda gerekli bilgiye sahip olmadığı için (zira astronomi ile uğraşanlara sihirbaz diyen bir cahildir kendisi) buradan cennet hesabı çıkarmaya çalışıyorlar.

Dünyayı düz sanan bir bedevinin yumurtladıklarını zamanın bilgisi ile açıklamaya çalıştıkça da battıkça batıyorlar. basit bir hesapla üfürmeye çalıştıkları cennetin hesabını yapalım

Evren oluşumu yaklaşık 14 milyar yıl olarak söyleyelim. evrenin lineer geliştiğini varsayarak saniyede 1/1000 ışık hızı genişlediğini farzedelim (hesaplamalar ortalama genişlemenin daha hızlı olduğunu ortaya koyar ama neyse) yani tahmini oluşan kürenin zamanımıza göre yarıçapı = (300 000/1000) * 60*60*24*365,25*14 000 000 000 km = 1.32 * 10^20 km lik bir yarıçapa denk. böyle bir tepsinin alanı ise 5.5 * 10^40 km^2 oluyor.

Dünyadaki karaların yüzölçümü 148.939.062 km^2 olarak alırsak bahsigecen cennetin yüzölçümü dünyanın 3.7 * 10^32 katı olduğu görülüyor.

Simdi bu cennet ölçüsünü üfüren arkadaşların başlarını ellerinin arasına alıp 10 üzeri 32 sayısının ne demek olduğunu düşünmesi gerekiyor. muhammedinizin 4 işlemden aciz bir adam olduğunu bu hesap bile gösteriyor. burada önerim cahil bedevinin yumurtladıklarını savunurken birdaha düşünmeniz.

Hadi ne ateizme ne bilime saygınız olmadığını görüyoruz ama bari 4 işleme bir saygınız olsun.
4 işleme saygım var ama , şu tavrın:

zihinsel evrimini tamamlayamamış.

daha türev integral görmemesi yazık olmuş,

seviyenin ezikliğini gösteriyor ve yanıtı hak etmediğini bas bas bağırıyor. integral türevin zıddıdır, kapalı bir gaus alanında alacağın integral toplamı=0 ' dır. bilmem ne demek istediğimi algılayabilecek çapta mısın. sanmıyorum.

Anlıyacak çapta olsaydın o şekli çizenin onu türev integralle de izah edebileceğini ancak herkes anlasın diye lise matematiği seviyesinde anlattığını -anlayabilirdin.-

çocuklarımız ne ellere emanet ya. Bu nasıl bir zır cehalettir.
Alt 22-03-2011, 10:38
Vandidad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Vandidad Vandidad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

allame´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
4 işleme saygım var ama , şu tavrın:

zihinsel evrimini tamamlayamamış.

daha türev integral görmemesi yazık olmuş,

seviyenin ezikliğini gösteriyor ve yanıtı hak etmediğini bas bas bağırıyor. integral türevin zıddıdır, kapalı bir gaus alanında alacağın integral toplamı=0 ' dır. bilmem ne demek istediğimi algılayabilecek çapta mısın. sanmıyorum.

Anlıyacak çapta olsaydın o şekli çizenin onu türev integralle de izah edebileceğini ancak herkes anlasın diye lise matematiği seviyesinde anlattığını -anlayabilirdin.-

çocuklarımız ne ellere emanet ya. Bu nasıl bir zır cehalettir.
Allame

Ben senin diğer başlık altındaki yazılarına kadar mümkün olduğunca saygılı yazı yazmaya çalışıyordum. O başlık altındaki saçmalamaların sayesinde herkese karşı yine belirli bir edep ölçülerinde yazı yazmama karşın sana karşı aynı tavır göstermememe sebep oluyor.

Şimdi 4 işlem ile alakadar olsaydın, bazı saçmalamaları yapmadan önce ''benim yazdıklarım mantık sınırları içerisinde mi?'' diye düşünmen gerekirdi. Bunu yapamadığını gördüğüm için bundan sonra size karşı tavır bunun ötesine geçmeyecektir.

Ayrıca gauss ile ilgili dersane temelli bilgilerin ile de burada hava atmaya çalışma. Ne yani şimdi elektromegnetizma ile ilgili her şeyi öğrenmişsin mi diyelim? şimdi elinle vektör de alıyorsundur sen!

Bakın Allame, saçmalama merkezli üfürdükleriniz buraya kadar. Bundan sonra size karşı tavrım yumuşak olmayacak. Bilgi kaynaklı olmayan ve düşünülmeden yazılmış yazılarınıza bu üslubun dışına çıkmadan cevap vereceğim. Ne zaman ki aklınızı kullanarak bir şeyler yazmaya başlarsınız o zaman aaa evet zihinsel evrimini tamamlayabilmiş der ona göre yazarım.

4 işlemi bilecek kadar aklınız çalışıyorduysa cennetin ölçüleri ile ilgili konuda dünyayı tabak gibi sanan bir bedevinin sözlerini nasıl mantıklı hale getirmeye çalışıyorsunuz? Deve yürüme mesafesiyle uzunluk ölçüsü veren pedofili bir şizofrenin sözlerini nasıl bilimsel bir zemine oturtmaya çalışıyorsunuz?

Bakınız bir yere kadar tamam ama artık siz ve sizin gibi düşünmekten yoksun teistlerin yazılarından gına geldi. Azıcık olsun düşünerek bir şeyler yazın ki yazdıklarınız ciddiye alınır konuma gelsin.

Tanrılar hayatıma müdahale etmediği için huzurluyum. Ya siz?
Alt 22-03-2011, 10:42
ironrose ironrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Olay aslında çok basit benim yaptığım cizimi yazıcıdan çıkarıyor sonra eline bir cetvel alıyorsun. Yer denilen noktadan yukarıdaki sınıra kadar sonra da çizime göre sağdaki sınıra kadar ölçüyorsun

Konu aslında daha o bile değil.
Size sorduğum diğer soruları görmezden geldiniz ya da görmediniz
"genişliği gökle yerin genişliği" kadar diyebilmek için :
ya yer ile gökler benzer ölçülerde olmalıdır ki ikisini referans gösterirsin.
Yani :Genişliği elma ile armut kadardır dersin (olmadı ama zorlayalım belki olur)
Genişliği 3 otobüs ile helyum atomu kadardır demezsin.

Sonuçta verilen örnek uzak göklere bakarım vs. ile kurtarılabilecek bir şey değil aslında ama sizin evren ve gökler kavramınızı anlayabilmek için kurcalamak istedim.
Yoksa "yerle gökler arası" kelimesini evrenin içindeki YER(dünya) dan evren sınırlarına kadar algılamak için büyük bir çarpıtma gereklidir

Önerilen Siteler