Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-02-2020, 17:07
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ya Allah varsa. Bir zararı olmaz
Ya yoksa, O kadar kadar namaz, oruç, umut boşa gidecek .Hele ki var deyip bin bir hile yapan allahı her alanda kullanan çıkarı menfaati için allah ı her deliğe sokan ne olacak.

Kötü insan değilsen kimseye kötülük yapmıyorsan elini haramdan dilini yalandan sakınıyorsan kimse hakkında dedi kodu üretmiyorsan kimsenin hakkını yemiyorsan Allah yok diyorsan. Kendi yargını kendin oluşturuyorsan sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmıyorsan. Allah yok ben her şeyi kendi düşüncemle yapıyorum diyorsan. Ne olacak suç mu üretilecek.

Bütün mesele Allah ın varlığı yokluğu değil Senin insan gibi insan olmandır.
İnsan gibi İnsansan Allah var olsa ne olacak Yok olsa ne olacak. Tanrı İnsandır, Şeytan da İnsandır, ikisinden birini seç.
Alt 15-02-2020, 17:24
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya Allah varsa. Bir zararı olmaz
Ya yoksa, O kadar kadar namaz, oruç, umut boşa gidecek .Hele ki var deyip bin bir hile yapan allahı her alanda kullanan çıkarı menfaati için allah ı her deliğe sokan ne olacak.

Kötü insan değilsen kimseye kötülük yapmıyorsan elini haramdan dilini yalandan sakınıyorsan kimse hakkında dedi kodu üretmiyorsan kimsenin hakkını yemiyorsan Allah yok diyorsan. Kendi yargını kendin oluşturuyorsan sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapmıyorsan. Allah yok ben her şeyi kendi düşüncemle yapıyorum diyorsan. Ne olacak suç mu üretilecek.

Bütün mesele Allah ın varlığı yokluğu değil Senin insan gibi insan olmandır.
İnsan gibi İnsansan Allah var olsa ne olacak Yok olsa ne olacak. Tanrı İnsandır, Şeytan da İnsandır, ikisinden birini seç.
Günümüz müslümanlarını izleyerek takip ederek bu kanıya varmışsın, evet maalesef bütün gün ağzı küfürlü konuşan ama beş vakit namaz kılan (kıldığını zanneden) bir çok kişi var bu ülkede, bunları kast ediyorsan evet bunlar umut besleyen kişilerdir.

Ama aslında müslüman umut beslemez, Allah'ı razı etmek için ibadetini amelini gerçekleştirir.

Şu anlattığın tarz da ateist olmaz zaten, Allah kötülüğü emretmiyor, yalan söylemeyi emretmiyor, dedikodu yapın demiyor, hak yiyin demiyor aksine kul hakkı ile karşıma gelmeyin diyor, akıllı bir ateist zaten şöyle der, ya benim düşüncelerimin hepsi islam dininde mevcut der müslüman olur.
Alt 15-02-2020, 18:40
Enketum Enketum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

barudi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok doğru söylediniz Sn.Enketum.

Bir de neye inanmak istediğini bilmek var, bende sizi o grupta görüyorum.
Bende yamışsınız buraya da ben de yerine.

Bir de inanmak kelimesine lügatında yer vermemek var. Bilmek var, inanmak yok Sn. barudi.

Cihana bir daha gelmek hayal edilse bile,
Avunmak istemeyiz öyle bir teselliyle. -RİNDLERİN AKŞAMI, Yahya Kemal BEYATLI
Alt 16-02-2020, 05:07
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...m_medium=diger
Alt 16-02-2020, 09:03
Üye

Günümüz müslümanlarını izleyerek takip ederek bu kanıya varmışsın, evet maalesef bütün gün ağzı küfürlü konuşan ama beş vakit namaz kılan (kıldığını zanneden) bir çok kişi var bu ülkede, bunları kast ediyorsan evet bunlar umut besleyen kişilerdir.

Ama aslında müslüman umut beslemez, Allah'ı razı etmek için ibadetini amelini gerçekleştirir.

Şu anlattığın tarz da ateist olmaz zaten, Allah kötülüğü emretmiyor, yalan söylemeyi emretmiyor, dedikodu yapın demiyor, hak yiyin demiyor aksine kul hakkı ile karşıma gelmeyin diyor, akıllı bir ateist zaten şöyle der, ya benim düşüncelerimin hepsi islam dininde mevcut der müslüman olur.
Akıllı ateist aklına müracaat eder. Müslüman olmaz çünkü Hiristiyan alınır, Hiristiyan olmaz Musevi alınır, neden beni tercih etmedin diye gönül koyar. Onun için akıllı ateist, Akıllı ateist olarak kalır.

Sorun dindarların akıllı ateistten öğrenecekleri. Çünkü Akıllı ateist bütün insanları bir tutar onları dini durumuna göre ayırmaz onları milli durumlarına göre de ayırmaz hatta hangi coğrafyada yaşadığı da onu ilgilendirmez

Ayrıca bir insanın ateist olduğunda hak yemeyeceği garantisi yok. İnsan kalsın yeter. İnsan olsun yeter. Geri kalanı Allah ın sorunu. Varsa eğer.
Alt 16-02-2020, 18:15
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ya allaha inananları cezalandıran başka bir allah varsa ne yapacaksınız sorusuyla devam edebilecek 'gereksiz şüpheye dayalı' soru.
Alt 17-02-2020, 10:09
Üye

kartopu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Akıllı ateist aklına müracaat eder. Müslüman olmaz çünkü Hiristiyan alınır, Hiristiyan olmaz Musevi alınır, neden beni tercih etmedin diye gönül koyar. Onun için akıllı ateist, Akıllı ateist olarak kalır.

Sorun dindarların akıllı ateistten öğrenecekleri. Çünkü Akıllı ateist bütün insanları bir tutar onları dini durumuna göre ayırmaz onları milli durumlarına göre de ayırmaz hatta hangi coğrafyada yaşadığı da onu ilgilendirmez

Ayrıca bir insanın ateist olduğunda hak yemeyeceği garantisi yok. İnsan kalsın yeter. İnsan olsun yeter. Geri kalanı Allah ın sorunu. Varsa eğer.
Akılda adalet yoksa yani doğru düşünemiyorsa o akıl hep esir kalır.
Alt 17-02-2020, 11:19
Üye

Akılda adalet yoksa yani doğru düşünemiyorsa o akıl hep esir kalır.
Akılda adalet yoksa o akıl esir kalmaz. Şetanlaşır. Adalet olduğunda şeytana karşı gelir.

Aklın esir alınması kurtuluşun kendi aklında olmadığını başkalarının sana ne kadarını verdiği ile ilgilidir. Gönüllü esaret kendini tanrının yer yüzü krallığını ilan edenlere bağlığını kabul etmektir..

Aklın çözemediği hiç bir şeyi başka bir şey çözemez. Başka akla bağlı olmak kendini tanımamaktır.
Alt 17-02-2020, 11:36
Üye

Müslümanın teslimiyeti esaret değil, bilakis sayısız nimetlere şükür göstergesidir.
Alt 17-02-2020, 11:47
Üye

Müslümanın teslimiyeti esaret değil, bilakis sayısız nimetlere şükür göstergesidir.
Kime teslim oluyorsun. Şükredilmeyi bekleyen birine.

Yani tembellik yapıyorsun Halbuki aklını ve emeğini (enerjini) kullansan yaratıcı olduğunu fark edeceksin.
Düşün gemileri yapanı Uçakları yapanı depremleri önceden bileni hava durumu tahminlerinin % 95 tutttuğunu Yağmuru karı yağmadan tahmin edeni. Hep bunları akıl ve emek le bulunduğunu.
Bir de son zamanlarda söz edilen yapay aklı, Robotu ,

Önerilen Siteler