Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-04-2011, 14:35
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart İslam'a Göre Dünya'nın Ömrünün 7000 Yıl Olduğuna Kur'an'dan Kanıtım

Kur'an Kabe'nin ilk tapınak oldıuğunu söylüyor,demekki dünyanın ömrünün milyarları vurduğundan habersizmiş Allah.Dünya'nın ömrünün 7000 yıl olduğuna dair açık hadisler var fakat Müslümanlar bu hadisleri uydurma diyerekten reddetmektedirler.Tabi Yahya'yı saymıyorum Yahya eğerek-bükerek bu hadisleri kendisinin Mehdiliğine delil haline getirir.Aslında getiremezde herşeyi yemeye hazır olan Müslümanlar Yahya'nın sözlerini yerler.

Şimdi bu 7000 yıl meselesini Kur'an kaynaklı olarak reddedilemez biçimde ortaya koyuyorum.Müslümanların buna ne kılıf uyduracaklarının merakı içerisindeyim.Bu arada sakın Kabe cenetten indi,Kabe'yi Adem inşa etti gibi komik söylemlere başvurmasınlar.

Ali-İmran=96:Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi, elbette Mekke'de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâ'be'dir.

Evet bu ayet ilk tapınağın Kabe olduğunu söylüyor.Peki doğruluk derecesi nedir?Tabiki 0(sıfır).Arkeolojik bulgular Kabe'den çok daha eski tapınakların olduklarını gösteriyor.

Kabe'nin M.Ö 800'lü yıllarda yapıldığı tahmin ediliyor ve bu tarih Kabe'yi ilk yapmaya yetmiyor.Kabe'den çok önce kurulmuş tapınaklar,evler var.Dünya'nın en eski tapınağı yapılan arkeolojik kazılar sonucu Şanlıurfa'da ortaya çıkarılmıştır ve Paganizme aittir.

KAYNAKLAR:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25071084/
http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/233832.asp

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 10-04-2011, 16:06
ironi ironi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Müslümalara göre kabe Adem tarafından yapılmış, Nuh tufanı sırasında yıkılmış ve İbrahim tarafından yeniden yapılmıştır*.
Kâbe'yi ilk kez inşa eden kişinin Hz. İbrahim (a.s) olduğu tevatür düzeyinde kesin bir tarihsel olgudur.*
İslam inancı, Kuran' da Kabe temellerinin İbrahim peygamber ile oğlu İsmaü peygamber zamanında atıldığını bildirir.*
İbrahim'in M.Ö. 2000'li yıllarda yaşamış olduğu tahmin ediliyor (Gerçekten böyle biri yaşadıysa tabi). Yani müslümanlar yine bütün bilimsel bilgileri redderek Kabe'nin M.Ö 800'lü yıllarda değilde M.Ö. 2000'li yıllarda yapıldığını iddaa ediyorlar.
Bilimsel bilgiyi ikinci kez redderek "kendilerine göre" 4000 yıl önce kurulan Kabe'yi ilk ibadethane sayıyorlar. Sorsak bilimsel bilgi Kuranı yalanlamaz tam tersine kanıtlar derler.
Alt 10-04-2011, 16:15
Test Your Mentality Test Your Mentality isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ironi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Müslümalara göre kabe Adem tarafından yapılmış, Nuh tufanı sırasında yıkılmış ve İbrahim tarafından yeniden yapılmıştır*.
İbrahim'in M.Ö. 2000'li yıllarda yaşamış olduğu tahmin ediliyor (Gerçekten böyle biri yaşadıysa tabi). Yani müslümanlar yine bütün bilimsel bilgileri redderek Kabe'nin M.Ö 800'lü yıllarda değilde M.Ö. 2000'li yıllarda yapıldığını iddaa ediyorlar.
Bilimsel bilgiyi ikinci kez redderek "kendilerine göre" 4000 yıl önce kurulan Kabe'yi ilk ibadethane sayıyorlar. Sorsak bilimsel bilgi Kuranı yalanlamaz tam tersine kanıtlar derler.
Hangi bilimsel bulguymuş ki bu. eğer bir şey yıkılıp yeniden yapılmışsa, senin bulduğun kalıntı mö 800 yılına aitse, bu bulgu hiç bir şekilde 4.000 yıl önce "yapılmamış" olduğunu bilimsel şekilde göstermez.

Sorsak her ikiniz de bilimsel olarak çürütüyorsunuz.
Alt 10-04-2011, 16:20
Test Your Mentality Test Your Mentality isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ayrıca bilimsel olarak kurana göre dünyanın 7.000 yıl ömrü vardır diyorsun ortaya konmuş hiç bir bilimsel veri yok.

bilimseli geçtim başlıktaki iddiayla ilgili tek bir somut veri yok.
Alt 10-04-2011, 16:31
ironi ironi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Test Your Mentality´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi bilimsel bulguymuş ki bu. eğer bir şey yıkılıp yeniden yapılmışsa, senin bulduğun kalıntı mö 800 yılına aitse, bu bulgu hiç bir şekilde 4.000 yıl önce "yapılmamış" olduğunu bilimsel şekilde göstermez.

Sorsak her ikiniz de bilimsel olarak çürütüyorsunuz.
Yazımı tekrar oku istersen. Adem tarafından yapılmış. Nuh tufanında yıkılmış. İbrahim tarafından 4000 yıl önce tekrar yapılmış. Bu sonuca nereden vardım? İbrahim M.Ö. 2000'li yıllarda yaşamış (sözde). Yani yaklaşık 4000 yıl önce.

Ayrıca: Test Your Mentality
Alt 10-04-2011, 20:30
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Test Your Mentality´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ayrıca bilimsel olarak kurana göre dünyanın 7.000 yıl ömrü vardır diyorsun ortaya konmuş hiç bir bilimsel veri yok.

bilimseli geçtim başlıktaki iddiayla ilgili tek bir somut veri yok.
Nasıl yok dostum?Ben sana referans olarak bilimden daha doğru olan ayet veriyorum. Koskoca ayeti nasıl görmezsin?

Ali-İmran=96:Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi, elbette Mekke’de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâ’be’dir.

Neymiş dünyadaki ilk ibadet evi yani tapınak,Kabeymiş.Allah Kabe'ye ilk tapınak dediğine göre demekki dünyanın ömrünü 7000 yıl sanıyormuş,4 milyar yaşında olduğunu bilse ilk tapınak olarak Kabe'yi söyler mi?Bu ayet 7000 yılla ilgili hadisleri reddedilemez kılıyor.

Kıvırabileceğinizi de sanmıyorum

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 10-04-2011, 23:00
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ali-İmran=96:Şüphesiz, insanlar için kurulan ilk ibadet evi, elbette Mekke’de, âlemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak kurulan Kâ’be’dir.

Bu Ayetten çıkaracağınız sonuç bu mu???
Varsayalım ki, Kuran-ı Kerim'i Hz.Muhammet yazdı ve iddalarınızın çoğunda da Hz.Muhammed'in Tevrat'dan ve İncilden Alıntılar,çalıntılar yaptığı konusunda bolca örnekler de veriyorsunuz. Demek ki, Hz. Muhammed'in Tevrat'ı, İncil'i iyi bildiğini kabul ediyor ve savlıyorsunuz.Öyleyse bu adam Kuran'ı kendisi yazdı ise Tevrat ve incil'i iyi biliyordu. Bu kadar iyi biliyordu ise (Museviliğe ve İseviliğe ait) ibadet evlerini bilmiyor olması sizce garip değil mi?. Kaldı ki, Kabe Putperestlerin ibadet evi değilmiydi? Bunu bilmiyor olması olanaksız. Tek Tanrı inanışının yeryüzüne vakfedilmesi olayına bakınca Kabe'nin insanlar için ilk abadet evi olması garip durmuyor ve Ayetler bu konuda çelişmiyor.
7000 olayı nereden çıkıyor anlamak mümkün değil. Kuran-ı Kerim (demiyelim de, Mukaddes Kitaplar da diyelim) de 7000 diye bir tarih ben göremiyorum. Hadis de falan diyorsanız haklı olabilirsiniz, ama bizim rehberimiz hadisler değil...Hadisleri baz alıp, burnumuza dayayan arkadaşları bilemem, benim rehberim Kur'an. Bana göre Hadis, Şeytan'ın kulaktan kulağa oynaması... Ve Hadis uzmanlarımız, Allame ile Reno dur)...
İlahi konuları tartışabilirim, Çünkü Şeytan işin içine karışamaz. Hadis gibi insani konuları tartışamam, Çünkü işin içinde Şeytan'ın parmağı vardır...
Alt 11-04-2011, 00:06
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kabenin kronolojisine yönelik bilimsel veriler MÖ 800 civarını işaret etmekte. Bunun dışında yıkıldı, yapıldı, bozuldu, kırıldı gibi bilgiler ise bilimsel dayanaktan yoksun. Yani sağlam bir kanıtı yok. Bu nedenle adam yaptı ibrahip yaptı gibi buraya gelip de bilimsel konuşma taklidi yapmak saçmadır.

Eğer elinizde mekkenin dediğiniz kadar eskilere dayanan bir tarihi olduğuna inanıyorsanız elinizde arkeolojik kalıntılar bulunmak zorunda.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 11-04-2011, 00:46
texas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
texas texas isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alim52´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu Ayetten çıkaracağınız sonuç bu mu???
Varsayalım ki, Kuran-ı Kerim'i Hz.Muhammet yazdı ve iddalarınızın çoğunda da Hz.Muhammed'in Tevrat'dan ve İncilden Alıntılar,çalıntılar yaptığı konusunda bolca örnekler de veriyorsunuz. Demek ki, Hz. Muhammed'in Tevrat'ı, İncil'i iyi bildiğini kabul ediyor ve savlıyorsunuz.Öyleyse bu adam Kuran'ı kendisi yazdı ise Tevrat ve incil'i iyi biliyordu. Bu kadar iyi biliyordu ise (Museviliğe ve İseviliğe ait) ibadet evlerini bilmiyor olması sizce garip değil mi?. Kaldı ki, Kabe Putperestlerin ibadet evi değilmiydi? Bunu bilmiyor olması olanaksız. Tek Tanrı inanışının yeryüzüne vakfedilmesi olayına bakınca Kabe'nin insanlar için ilk abadet evi olması garip durmuyor ve Ayetler bu konuda çelişmiyor.
7000 olayı nereden çıkıyor anlamak mümkün değil. Kuran-ı Kerim (demiyelim de, Mukaddes Kitaplar da diyelim) de 7000 diye bir tarih ben göremiyorum. Hadis de falan diyorsanız haklı olabilirsiniz, ama bizim rehberimiz hadisler değil...Hadisleri baz alıp, burnumuza dayayan arkadaşları bilemem, benim rehberim Kur'an. Bana göre Hadis, Şeytan'ın kulaktan kulağa oynaması... Ve Hadis uzmanlarımız, Allame ile Reno dur)...
İlahi konuları tartışabilirim, Çünkü Şeytan işin içine karışamaz. Hadis gibi insani konuları tartışamam, Çünkü işin içinde Şeytan'ın parmağı vardır...
muhammed neden ilk ibadethanenin gayrimüslümlerin olduğunu söylesin ki? bunu din milliyetçiliği gibi düşün. Nasıl şimdi biri çıkıp futbolu türkler bulmuştur dese, herkes gurur duyacağı gibi, o da çıkmış kabe'yi söylemiş ki müslüman araplar dinlerine ve topraklarına bağlansınlar.

Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. (Terry)
Alt 11-04-2011, 01:24
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

7 milyar yil evvel mevlam yeryzunu ve yeryuzunde olanlari yaratti ve sonra olmayan goge yonelerek 7 kat halinde icice gecmis galaksiler halinde ve surekli genisleyen bir duzen uzre yaratti masallah.

daha sonra adem aleyhiselam efendimize kabeyi insa etmesini buyurdu adem ve havva anababamiz o kabenin icinde ilk ibadetlerini yaptilar insallah.evet 7 milyar yil evvel.siz ataistler ne kadar yanlissiniz...

Önerilen Siteler