Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-05-2011, 16:18
vivident vivident isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

diğer sorularınıza hemen cevaplıyorum ve lütfen son tamamen okuyunuz..
Alt 07-05-2011, 00:41
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

vivident´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
diğer sorularınıza hemen cevaplıyorum ve lütfen son tamamen okuyunuz..
Size tam zamaninda cevap verecekdim ki beni Oyuna cagirdilar !

Sen müsrigin ne oldugunu biliyormusun ? Ben ne yazmisim müsrikleri buldugunuz yerde öldürün ! Sen gitmissin kurandan baska bir ayet getirmissin zülüm edenleri buldudunuz yerde öldürün !

Müsrikler ile zulüm edenleri nasil baglanti kurdun ? Vay demek tarih boyunca müsrigin ne oldugunu yanlis bilmis islam bir vivident arkadasimiz dogru imis !

Sen birde TEVBE / 5 ayetini görkemli bir sekilde buraya yapistiri ver bak bakalim zulüm eden varmiymis icinde acaba zulum eden kimmis zulum emirini veren kimmis ???

Kusura bakmada sana dinini ben ögretemem !

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina
Alt 06-05-2011, 23:53
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sevgili vivident , birilerine cahil demen, senin acizliğini ortaya çıkarır.
bu lafları eden adamın. yani senin ve senin gibilerin. klasik islam savunuculuğundan biraz daha ötede olması lazım. senin yazdıkların temcit pilavı gibi yaklaşık . 1100 senedir tekrarlanıyor. aynı sakızı sende çiğniyorsun. bak güzel kardeşim islamın ilk kuruluş yılı karanlıktır. bu yaklaşık 300 yıl .daha sonra tevatüre dayalı olarak toparlanmıştır.
bak kardeşim peygamberinin doğum yılı doğum günü belli değildir.
bunları anlayabilmen için önce aklını öne koymalısın hikayeleri değil.
bak bir büyük islam tarihçisi ne zaman yaşamış kütubi sittenin yazarları hadisleri ne zaman toplamış. topladıkları hadislrin yüzde onunu kitaplarına almışlar gerisini çöpe atmışlar.
git islam eserleri müzesine(sultan ahmette) ordaki kuranlara bak . 1000 li yılllara kadar hangi kuranda hareke var. işinize geldimi hadisler belge zülfiyare dokundumu .
uydurma. ülen bunları uzmanları ayıramıyor ama sen ayırıyorsun. sen bunları hangi islamı titrinle yapıyorsun. kuran uzmanımısın fasih arapçamı bilirsin emsile bina okuyup sarf nahivde zirveyemi çıktın. nerden bu islami afra tafra.
sen bilirmisinki peygamberinin ölümünden 300 yıl sonra mirac litaretüre girmiş. ve bu konudada keloğlan masallarını aratmayacak bir hadis vardır hakkında. hayatı uydurma mucizeleri uydurma menkibeler uydurma.ama sen israrla hikeyelerine dogmalardan belge bulup koyuyorsun.
hani selim edesin engin civana söylediği laf gibi ülen pe.evenk rüşvetin belgesimi olur.
aynı misal masalın belgesi dogmamı olur. vivident kardeşim
sor biyerden öğrewn kaç türlü hadis var. kelam islama ne zaman girmiş ne evrede oluşmuştur. bu işler ''gül kokulu muhammedim '' diye salya sümük ağlayarak olmaz

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 27-01-2019, 23:26
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hz muhammed'in kadın düşkünlüğünü ölçmek için "hz muhammed bir gecede dokuz zevcesini dolaşırdı, hz peygamber bir gecede dokuz hanımıyla ayrı ayrı cinsel ilişki kurardı" hadisi kullanılır, kullanılmalıdır da, ama bazı müslümanlar işin matematiğine bakarak her kadına 1 saat ayırsaydı, 1 gecede 9 kadın = 1 gecede 9 saat seks demek olacağını akıl edip hadis inkarcılığı yapıyorlar. 9 saat seks yapan muhammed hiç mi uyumazdı? örneğin aşağıya eklediğim video'da ebubekir sifil, sadece peygamberin değil sıradan sağlıklı bir insanında bir gecede dokuz kadınla cinsel ilişkiye girebileceğini iddia ediyor.

Bir insanın bir gecede dokuz ayrı eşini dolaşması aklen mümkün diyor ebubekir sifil.

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir

Önerilen Siteler