Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Servis Şartları & Site Duyuruları > Yeni Üyeler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 21-11-2009, 13:29
riverkingtr riverkingtr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart Bilmiyorum ne haldayım

Öncelikle kendimi tanıtayım.Ben türkiye de yaşayan büyük çoğunluk gibi müslüman bir ailenin oğlu olarak dünyaya geldim.Nüfüs cüzdanımda halen islam yazmakta.Annem körü körüne ibadet eder babam ayda yılda bir cumaya giderdi.Küçükken yazın camiye gider imam boş vakitlerinde bize sureler öğretirdi.Ortaokul ve lisede din dersleri boş ders havasında geçerdi.Tanrı inancım vardı ve sıkıştığımda dua ederdim.Dinin özünün güzel olduğunu düşünür günümüzdeki uygulamalarını beğenmezdim.Kendimce iyi bir insandım kimseye bir zararım yoktu.Aşırılıklardan uzak durup orta yolu benimserdim.Hayattan zevk almaya bakardım.Sonra ne mi oldu?Bundan 6 yıl önce hayatım kontrolden çıktı üzerime üst üste belalar yağmaya başladı. Kısa zamanda herşeyimi kaybedip dibe vurdum.Bu sıralarda sık sık düşüncelere dalarak durumdan çıkış yolu arıyordum.Bir gece mistik bir mucize oldu ve sıkıntıdan daralan kalbim yarılıp ferahladı huzur buldu.Bunu yapsa yapsa allah yapar dedim.Ve sabah kalktım namaz kıldım.Kuranın mealini okumaya başladım.Bir yandan ibadet edip diğer yandan bütün islami kaynakları araştırdım.Bu yaklaşık 8 ay sürdü.Tabiki ahiret bir kenara ben dünyadaki durumumun düzelmesini bekliyordum.Ama belalar gittikçe şiddetlendi.Şuan tamamen yaşama sevincimi kaybettim.Neden yaşadığımı inan ben de bilmiyorum.Hayatımın bir anlamı yok Merak etme her türlü psikolojik ve psikiyatrik tedaviyi gördüm.Artık edindiğim tecrübelere göre yaşıyorum.Bütün kesimlere objektif bakıyorum ve tarafsızım.Her ortama uyarım.Herkesle iyi geçinirim.Size söyleyeyim insanlar varoldukça ateist-inançlı kavgası devam edecek.İslam dini inancına göre ahirzamandayız.Bu yaşadığımız zaman hakkında bazı öngörüler var.Bilirsiniz kıyametin küçük ve büyük alemetleri gibi.Bazı İslamcılara göre küçükler gerçekleşti ve büyüklere geçilecek.Bilmiyorum ateizmin gelecek hakkında düşünceleri var mı?Yine islama göre Altınçağ yaşanacak ve tüm dünya müslüman olacak.Ondan sonra islam güç kaybedecek ve tanrı müslümanların canlarını alacak.Dünya kafirlere kalacak ve bir süre sonra kıyamet onların başına kopacak.Kendisinin tek gerçek din olduğunu iddaa eden islamın doğru ya da yanlış olduğunu ömrü olan görecektir.

Önerilen Siteler