Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-06-2023, 18:57
Alvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Alvin Alvin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Sahsima yapilan kufurler

Sikayet butonu calismiyor.

Sikayet edilen mesaj basligi: https://turandursun.com/forumlar/sho...201#post657201

Ya Alvin

Bi siktir git be
Dümdüz salak olduğun yetmezmiş gibi bi de nevrotik tripler atıyosun.

Lan lavuk
Bi amcık uğruna kafayı yediğin günlerde sana terapi yapıldı lan bu forumda

Nerde bi yavşak var, nezaket adamı oldu geldi burda millete etik dersi veriyor

Anarşizm başlığında stalini örnek veren, insan atom mu diye sorabilecek kadar düşünsel dürüstlüğün kaybetmiş, ben ideolojisiz geldim deyip konumunun ideolojisini üreten, naturalizm ve materyalizm sanki son tahlilde farklı şeyler iş gibi pozlara giren gerzeğin tekisin.

Bir kac gundur bana bu sitede kufur ediyorlar. Bu sitede artik kufur serbest mi? Ben herhangi bir forum kuralini ihlal etmedim. Saygimi bozmadim.

Bir islem yapilacak mi bu mesajlar icin?

Bu sitede kufur etmek serbest mi? Herhangi bir islem yapilacak mi?

filozof, ilahimasal, khaos..Yazik

Khaos'

Ben senin her soruna cevap verebilirim. 15 yildir soyutlama kavramindan oteye gidemedin. 15 yildir papagan gibi her tartismada ayni kavrami tekrarladin durdun. Simdi de bana kufur ediyorsun. Kendine madem guveniyorsun, ac bir konu, sana dersini vereyim.

Ben sana kufur etmeyecegim. Kufre bile degmezsin.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 20-06-2023, 19:06
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hiç bi halta cvp veremezsin sen.

15 yıldır soyut somut ilişkisini anlayamadığınız için olabilir mi acaba

Gerzek olman sorun değil, dürüstlüğünü kaybetmişsin.
Önce kendine dürüst ol.
Sonra belki tartışılmaya değer olduğuna karar veririm

Dökümantasyon amaçlı açıldığı belli olan bir başlığın altında tartışma açıyorsun
Üstelik de komik derece çapsız söylemlerle gelip düpedüz trolleme yapıyorsun
Alt 20-06-2023, 19:12
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç bi halta cvp veremezsin sen.

15 yıldır soyut somut ilişkisini anlayamadığınız için olabilir mi acaba

Gerzek olman sorun değil, dürüstlüğünü kaybetmişsin.
Önce kendine dürüst ol.
Sonra belki tartışılmaya değer olduğuna karar veririm

Dökümantasyon amaçlı açıldığı belli olan bir başlığın altında tartışma açıyorsun
Üstelik de komik derece çapsız söylemlerle gelip düpedüz trolleme yapıyorsun
Bu basligi, raporlama calismadigi icin actim. Senin gibi adamlarin bu forumda yazmamasi gerekir. Kattigin bir sey yok, her onune gelene yillardir kufur edip saygisizlik yapiyorsun. Bu basligin amaci, DK'yi bilgilendirmek. Sitenin kurallari var. DK'si var(di).

Ben, bu basligi tartisma icin kullanmiyorum. Istedigin bir basligi ac, kendine guvendigin bir konuyu, senin yanilgilarini gostereyim. Rezil ol. Olmam deme, hodri meydan.

"Happiness is a state of mind. It's just according to the way you look at things."
— Walt Disney
Alt 20-06-2023, 19:17
Üye

Okuduğunu anlamakdan bile acizsin.

Kastettiğim bu başlık mı.

Bu anlayış kapasitesiyle mi bana yanılgıları mı göstereceksin.

Yürü git lan.
Alt 20-06-2023, 19:23
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Oooo alvincim gerçek yüzünü göstermeye başlamışsın ihbarcı muhbir ispiyoncu tavırlar .

Al sana bir parça hediye edeyim

Alt 20-06-2023, 21:49
Üye

1- Ben istedigim soruyu sormakta ozgurum. Sevgi bir duygudur ve bunu felsefe icerisinde sordum ve bana KUFUR edip durdunuz.

2- Benim bugun ikinci oglum oldu. Duyguluyum, farkli duygusal durumlardayim ve bu soruyu sordum.

Ama siz assagilik insanlar oldugunuz icin benim KISILIGIME saldirdiniz. Boyle assagiliksiniz. Karakterinize uygun davrandiniz.

— Walt Disney
Alt 20-06-2023, 22:11
Üye

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1- Ben istedigim soruyu sormakta ozgurum. Sevgi bir duygudur ve bunu felsefe icerisinde sordum ve bana KUFUR edip durdunuz.

2- Benim bugun ikinci oglum oldu. Duyguluyum, farkli duygusal durumlardayim ve bu soruyu sordum.

Ama siz assagilik insanlar oldugunuz icin benim KISILIGIME saldirdiniz. Boyle assagiliksiniz. Karakterinize uygun davrandiniz.
Allah, analı babalı büyütsün.
Alt 28-06-2023, 02:05
Üye

Khaos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Allah, analı babalı büyütsün.

Tesekkurler. Bir konuya aciklik getirmeme musade et.

Khaos ve Supheci:

Sen iki defa, Supheci isimli forum kullanicisi bir defa ayni seyi dile getirdiniz:

"Evrensel gibi olmaya calisiyorum, evrensel gibi dusunmeye calisiyorum, evrensel gibi konusmaya calisiyorum ' dendi. Ustelik Supheci isimli kullanici, bir adim daha haddini asarak, "psikolojik yardim almami", 'arkadasca' tavsiye etti.

Simdi ikinize de cok acikca yazayim. Sonra da bu konuyu kapatalim.

Ben, evrensel insan olmaya calismiyorum. Evrensel sanirim 7, 8 yil once rahmetli olmus, yok olup gitmis. Forumlarda yazan bir adami, ustelik senelerce once olmus gitmis bir adami ben niye kendime idol edineyim? Bana ne evrenselden. Dogrulariyla yanlislariyla yazmis, sonra da yok olup gitmis. Guzel bir insandi ama artik yok. Onun pesinden gitmeye de gerek yok. KOYUN MUYUZ ki birilerinin pesinden gidelim.

Internette yazan, tanimadigin adamlarin pesinden gidilir mi? Onlarin karakterine burunecek kadar akil hastasi miyim ben

Iste, arkadasca yada iyi niyetle insana boyle "hakaret" edilir.

Yillar once, forumlarda yazan bir adamin kimligine burunmeye calistigim seklindeki ifadeler, sadece cocukca varsayimlar. Anladin mi supheci?

Bunlarin disinda;

Ne yazi dilim ne dunya gorusum evrensel ile ayni yada benzer DEGIL. Evrensel, bildigin gibi her mesajinda epistemoloji diyordu. Ben, 150 mesaj yazdim, pek cok konu actim, neredeyse HEPSINDE farkli seyleri anlatmaya calistim. Ustelik ben onun gibi felsefeci de degilim.

Evrensel, constructive epistemoloji dedigi bir cesit dunya gorusune sahipti; bense tam tersi, empirizim/rasyonalizm arasinda dengeli bir goruse sahibim. O, tanriya inanci reddediyordu; bense bir seyi REDDETMIYORUM. Bilmiyorum; bu konuda bilgi sahibi degilim diyorum. Belki tanri vardir, belki yoktur. Bu konuda bir bilgim yok. Bunlar farkli seyler.

Ustelik, evrensel ahlaki ilkelerin toplumdan topluma yada kulture gore degistigini soyluyordu. Bense, evrensel temel ilkeler oldugunu yada olmasi gerektigini dusunuyorum. Onun gibi subjektivist degilim. (Bunu elestiri anlaminda soylemiyorum)

Ideolojisiz geldim; cunku benim suan temel bir ideolojim yok. Bilgi ediniyorum. Ogreniyorum. Bunlar hakkinda dusunuyorum. Cunku bu konularda zamanla cok fazla yanildigimi gordum. Neredeyse 40 yasina geliyorum. Ileride birseye inanir miyim, inanmaz miyim, bilmiyorum. Bu zaten forumu ilgilendiren birsey degil.

Benzer yonum yok mu? Var elbette. Ben de tanri var/yok tartismasina girmiyorum. Ben, BILGI paylasmaya, bilgiyi karsilastirmaya calisiyorum. Varlikla yoklukla ilgilenmiyorum. Zamaninda cok ilgilendim, bir faydasini gormedim.

Onun felsefedeki bilgi birikimine elbette ki sahip degilim. Olmak zorunda da degiliz.

Bunu tartisma amacli yazmadim sana yada Supheci'ye. Konuya aciklik getirmek icin yazdim.

Sana olmadik seyler soyledim. Ozel durumumdan dolayi cok stresliydim. Bunlari soylememeliydim. O yuzden ozur dilerim tekrar.

Beni affet.

Gorusmek uzere.

— Walt Disney
Alt 22-06-2023, 03:49
Filozof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Filozof Filozof isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alvin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Sen ahlaksız ve şerefsiz ABD emperyalizminin ve kapitalizminin piyonu bir cahilsin. Üstelik dünyaya çocuk getirip onu öldürecek kadar da bencil, cahil ve aşağılık bir yaratıksın. Bir de Filozof bana küfür etti diye yalan söylüyorsun, az ötede ağla çocuk gibi zırlamanı çekecek değilim.

Alt 28-06-2023, 20:49
Üye

Saygıdeğer alvin
Ya da sevgili dostum natan

Seni hiç görmedim, aynı masada oturmadım.

Ama seni severim.

Çok az insanı severim. Tür olarak insan denen türü aslında hiç sevmem

Bu gereksiz kavga benim için bitti.

Zaten yazmıyorum, becerebilsem hiç yazmamayı tercih ederim.

Mutlu olmanı diliyorum.
Hoşçakal.

Önerilen Siteler