Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Felsefi Tartışmalar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-03-2015, 01:52
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana link vermedin demedim, okudugun linkten ne anladin? Bilim insaninin verdigi cevaba yonelik? Bunu anlat bize.
Once sen benim verdigim linkten ne anladigini bir anlat bakalim.

En azindan ben basligini verdim ve tercume ettim.

Sen de neden verdigin linki verdigini bir acikla hele!

Bakalim konusu "beynin dusunmedigi anlar vardir" ileilgili mi?

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 09-03-2015, 01:55
Kıdemli Üye

Anladim, demek anlatacak birseyin yok, iddia ettigin cumlene yonelik.
Verdigim linkin basligi anlatiyor. "Bilimsel olarak beynin dusuncesinin durdurulamayacagini" soyluyor.

Yani beyin calisiyorsa zihin de aktiftir.

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 09-03-2015, 01:59
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sorun su; Tartisma akisinda hafiza kokten cope atiliyor, keza diger komplike islevselliklerde.
Yok sorun daha büyük, ciddi bir üfürükçü teolog ile karşı karşıyasınız -ki adam zihnin beyni kullandığını iddia ediyor yani bildiğin ruh-beden ilişkisi. Zihnin tanımı ise o kadar açık k, kendi şahsına münhasır bir yapıyı fade etmiyor, kolektif, organize, koordine bir süreçler toplamı, işin hasılı merkezi olarak beinde toplanan ve aktivite/faaliyet olarak kendini gösteren beyinin bilinç temelli ve bilinçli faaliyetlerine verilen isim => zihin. yani ruh gibi kendi şahsına münhasır değil, ama adam iddia ediyor ruh(zihin) bedeni kullanır.

Sadece hafıza değil ki çöpe giden, tüm nesnel mekan, uzay, fizik her şeyi çöpe atıyor, o derece saçmalamaya vardırıyorki işi, kulağa bir şeyin etki etmediğini, zihnin kulağa ultimatom verdiğini, enforme ettiğini iddia ediyor, yine aynı kafa, zihninde zaten beyini kullandığını iddia ediyor Yani zihin dışında her şey çöp, ama zihinin tanımıda 7 kez verildi kendisine

Duyuların çalışma prensibini daha önce 50 kez anlatıldı, ama adam kurulmuş bir robot gibi, sanki önceden yazılmış bir yazılım gibi, sürekli aynı şeyi söylüyor, kabul etmiyor duyuların çalışma prensibini, etki/tepkiyi, etki edeni, etki alanı, sadece zihin diyor, yani adamın dünyası zihin, geriye kalanlarda zihince üretilen dijitallik...

Misal;
Halbuki zihin beyinin GÖRÜNÜR BİLİNÇ dediğimiz faaliyetlerini kapsar, hiç bir zihin hiç bir biçimde diğer organlarla organik/biyolojik koordine ile görevli ya da işlevli değildir. Zihin alınan verilerin işlenmesi/yorumlanmasından sorumlu merkezin tüm bileşenleriyle gösterdiği aktiviteye deniyor. Ama asla organik/biyolojik koordine işi/görevi zihine ait değildir, o işlev daha farklı zeminlerde yürür ve kişinin zihninden bağımsızdır, zihin olmasada o işlevler devam eder. ancak kişi iradesi ölçeğinde olan şeyleri harekete geçirip, işlevli kılabilir ki, yine de zeminde zihinden bağımsız işleyen o işleyiş vardır, yani o zemin, o işleyiş zihinden önce gelir....

ne anlatacaksınız şimdi bu çapsız teologa, adam monolog yapıyor kendi, kendisiyle konuşuyor sadece, sanıyorki diğer organlarla koordineyi zihin sağlıyor, ruhu(zihnin) bile duymaz oradaki koordineyi, iletişimi. Ne sanıyorsa, zihin kalbe, göze, kulağa enforme edip, ultimatom veriyormuş, eeeee öyle ise ruhun(zihnin) niye duymuyor avare, hadi söyle kalbine 30 saniye dur de, bakalım senin tanrı zihnini dinleyecek mi? Yine test için hayvan filan bekler, sonrada hayvan konuşmuyor ki der neyseki; al eline nabız aletini dene... çağdışı kalmış bay modern teolog, kafana önce kazı, canlı organizedir, organizma taşır, canlı olmak için, organize hareket ve koordine için zihne gereksinim yok, ama gelip buralarda saçmalaman için ne yazık ki zihne gereksinim var ki, zihin belasını versin o zihnin ki, 7 yıldır seninle kıldı bizi... hayır derdin gerçekten konu tartışmak olsa, layıkıyla, saplantılarını, kendini tartışmak derdi taşımadığın bir halde, her konuyu değil, sadece varsa ilgili konusunda tartışmak olsa gam yersem namerdim...

Son cevabına bak, iddiasına bak verdiği cevaba bak, zerre alakalı değil, düşünmezse diğer organların çalışmayacağını iddia ediyor, ama verdiği cevaba bak, beyinin düşünmesi durdurulamazmış, aynı şey mi?... Neyse dedimya zihin belasını versin şu zihninki, bizi böylesiyle muhatap kıldı...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-03-2015, 02:25
Kıdemli Üye

Yahu, lakabima karsi kendi ufuruk lakabim Adina yazmalarin yetmedi de, simdi de baskalarina ustelik hic bir sekilde muhurlu align ile algilayamadigin lakabimin yazilari hakkinda ve iki yarini bir biri ile carpistirarak ve de kendi ozelliklerini desifre ederek yaziyorsun?

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yok sorun daha büyük, ciddi bir üfürükçü teolog ile karşı karşıyasınız -ki adam zihnin beyni kullandığını iddia ediyor yani bildiğin ruh-beden ilişkisi.
Zihnin beyni kullanmasi baskadir, ruh beden iliskisi baskadir. Tabi senin o tikanik ufkun zihin ile ruhu ozdeslestirir. Cunku zihnin beyin olmadan olmayacagini algilayamayacak kadar algisi muhurlu.

Zihnin tanımı ise o kadar açık k, kendi şahsına münhasır bir yapıyı fade etmiyor, kolektif, organize, koordine bir süreçler toplamı, işin hasılı merkezi olarak beinde toplanan ve aktivite/faaliyet olarak kendini gösteren beyinin bilinç temelli ve bilinçli faaliyetlerine verilen isim => zihin. yani ruh gibi kendi şahsına münhasır değil, ama adam iddia ediyor ruh(zihin) bedeni kullanır.
Iste nihayet ruh ile zihni ozdeslestirdigin ortaya cikti. Zaten ruh yok diyordun, simdi aklinca zihni Kabul ediyormus gibi gorunuyorsun.

Biraz durust olsana!

Ruh var mi yok mu?

Zihin var mi/yok mu?

Senin bu kelime oyunlarin bana sokmez. Ancak kendinikandirirsin.

Cunku kendin zihni oturtacak bir taban bulamiyorsun ve durmadan ne dedigini bilmeden yasziyorsun.

Zihin ne ruhtur ne de tabansizdir, zihnin tabani beyindir.

Yukaridaki cumleyi oku da iyi ogren.

Sadece hafıza değil ki çöpe giden, tüm nesnel mekan, uzay, fizik her şeyi çöpe atıyor, o derece saçmalamaya vardırıyorki işi, kulağa bir şeyin etki etmediğini, zihnin kulağa ultimatom verdiğini, enforme ettiğini iddia ediyor, yine aynı kafa, zihninde zaten beyini kullandığını iddia ediyor Yani zihin dışında her şey çöp, ama zihinin tanımıda 7 kez verildi kendisine
Demek hafizayida cope goturdun?

Vah ki ne vah!

Dogru fenomenin ne oldugunu algilayamayan iste boyle bilimsel olmayan kavramlar la siralar.

Ah bu indirgemeci muhurlu algi yok mu?

Bak koyulastirayim da anla hangi cumlenden bahsettigimi.

Ustelik bir de renklendirdim.

Duyuların çalışma prensibini daha önce 50 kez anlatıldı, ama adam kurulmuş bir robot gibi, sanki önceden yazılmış bir yazılım gibi, sürekli aynı şeyi söylüyor, kabul etmiyor duyuların çalışma prensibini, etki/tepkiyi, etki edeni, etki alanı, sadece zihin diyor, yani adamın dünyası zihin, geriye kalanlarda zihince üretilen dijitallik...
Evet yine kendisini tanimlamis. Aslinda bunlar bayagi iyi oluyor, bilincalti da olsa kendinin kendinin de bilmedigi ozellikleri ortaya cikiyor.

Misal;
Halbuki zihin beyinin GÖRÜNÜR BİLİNÇ dediğimiz faaliyetlerini kapsar, hiç bir zihin hiç bir biçimde diğer organlarla organik/biyolojik koordine ile görevli ya da işlevli değildir. Zihin alınan verilerin işlenmesi/yorumlanmasından sorumlu merkezin tüm bileşenleriyle gösterdiği aktiviteye deniyor. Ama asla organik/biyolojik koordine işi/görevi zihine ait değildir, o işlev daha farklı zeminlerde yürür ve kişinin zihninden bağımsızdır, zihin olmasada o işlevler devam eder. ancak kişi iradesi ölçeğinde olan şeyleri harekete geçirip, işlevli kılabilir ki, yine de zeminde zihinden bağımsız işleyen o işleyiş vardır, yani o zemin, o işleyiş zihinden önce gelir....

ne anlatacaksınız şimdi bu çapsız teologa, adam monolog yapıyor kendi, kendisiyle konuşuyor sadece, sanıyorki diğer organlarla koordineyi zihin sağlıyor, ruhu(zihnin) bile duymaz oradaki koordineyi, iletişimi. Ne sanıyorsa, zihin kalbe, göze, kulağa enforme edip, ultimatom veriyormuş, eeeee öyle ise ruhun(zihnin) niye duymuyor avare, hadi söyle kalbine 30 saniye dur de, bakalım senin tanrı zihnini dinleyecek mi? Yine test için hayvan filan bekler, sonrada hayvan konuşmuyor ki der neyseki; al eline nabız aletini dene... çağdışı kalmış bay modern teolog, kafana önce kazı, canlı organizedir, organizma taşır, canlı olmak için, organize hareket ve koordine için zihne gereksinim yok, ama gelip buralarda saçmalaman için ne yazık ki zihne gereksinim var ki, zihin belasını versin o zihnin ki, 7 yıldır seninle kıldı bizi... hayır derdin gerçekten konu tartışmak olsa, layıkıyla, saplantılarını, kendini tartışmak derdi taşımadığın bir halde, her konuyu değil, sadece varsa ilgili konusunda tartışmak olsa gam yersem namerdim...

Son cevabına bak, iddiasına bak verdiği cevaba bak, zerre alakalı değil, düşünmezse diğer organların çalışmayacağını iddia ediyor, ama verdiği cevaba bak, beyinin düşünmesi durdurulamazmış, aynı şey mi?... Neyse dedimya zihin belasını versin şu zihninki, bizi böylesiyle muhatap kıldı...
Neyse bu kadar yeter. Ilginc olan bir kisinin kendi ozelliklerini desifre etmek icin ancak boyle yazilanlara algisi muhurlu olmasinin gerekliligi.

Yoksa algisi muhurlu olmasa en azindan yazilanlardan bir seyler algilayacak ve en azindan lakabim Adina yazdigi bazi seyler belki de tutarli olacak.

Yok yok ben aslinda cok sey istiyorum.

Cunku "gorunen koy, kilavuz istemez"

Alt 09-03-2015, 03:08
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

evrensel-insan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Zihnin beyni kullanmasi baskadir, ruh beden iliskisi baskadir. Tabi senin o tikanik ufkun zihin ile ruhu ozdeslestirir. Cunku zihnin beyin olmadan olmayacagini algilayamayacak kadar algisi muhurlu.
Biz senin ifadelerinde hiç bir fark görmedik. Hala aynı kafadasın tek fark, zihin=ruh düşünme modelinde, ikisi arasında harf farkıdır. Verdiğin anlam, içerik tamamen aynı. Ve 7 yıldır bizde sana şu yukarıdaki dediğini diyoruz, neden demek zorunda kalıyoruz düşündün mü? Çünkü sende 3 satır yazıp, 3 kez kendisiyle çelişmek gibi marifetler var, hangi yerini tutsak elimizde kalıyor, şaşırıyoruz...
Iste nihayet ruh ile zihni ozdeslestirdigin ortaya cikti. Zaten ruh yok diyordun, simdi aklinca zihni Kabul ediyormus gibi gorunuyorsun.
Ben senin aynı görmeni dile getirdim, hatta sen zihnin beyini kullandığını iddia eden adamsın(sanki beyinden bağımsız bir zihin varmış gibi, yahu zihin dediğimniz beyinin bilinçli faaliyetleri, faaliyet/aktivite sahibi beyin, zihin bu aktivitelere deniyor diyoruz!!!!)! bu lafını hatalı görmüyorsan düşün, çık dışarı, beynine oksijen gitsin, elini ,yüzünü yıka ne bileyim!
Biraz durust olsana!

Ruh var mi yok mu?

Zihin var mi/yok mu?
Ben dürüstüm, ruh diye bir şey yok, ruh gibi üfürdüğün biçimde de bir zihin yok. Bak 9.cevap hala itirazımın zihine değil, senin ona yüklediğin ruhani anlama, yetmemiş gibi tüm fiziği zihine endekslemen/indirgemene, o da yetmez, duyuları etki alan(alıcı/verici niteliği) yerine, zihinden enforme ile ultmatomla zihne dönük çalışan organlar haline getirmene, yani duyduğun, gördüğün, dokunduğun hiç bir şeyin senin zihnin dışında bir fiziksel varlığı olmadığı yanlı yönlü, abuk/subuk kavrayış biçimine 8 cevaptır aynı teraneyi yapıyorsun, zihin yok diyorsunuz edebiyatı yapıyorsun, monologundan gına getirdin diyorum anlamıyor musun? Bak 10 kez neye itiraz ettiğimi açıkladım, hala zihine yok diyorsun vs edebiyatı, demiyorum yüce hazretleri, siz zihine yanlış anlamlar yüklüyorsunuz şu ve bu şekilde diyorum haşmetpenahım, alemlerin tanrısı efendim, insanoğluhaşmetlim...

7 yıl ret ettiğin o madde, organ, organik yapı, fizik, kimya, biyoloji kafanı kıracak yakında, Nazım'ın dediği küçük taş parçası yani! 7 senedir neye itiraz ettiğimizi 70.000 kere söyledik, monologu bırak bak neyedir itirazlar, söz diyalog kurmayı başar pamuk gibi olacağım, yeterki önce monologdan çık, itiraz edenlerin itirazlarına bak, neye itiraz edildiği ile bir ilgilen....

Hala iddia ediyor musun, kalbini zihnin ile çalıştırdığını, istersen durduracağını filan? ya da hala, kulağa bir şeyin etki etmediğini(çünkü zihinden gayırısı gerçek değildir saplantına devam ediyor musun?), zihnin kulağa sesi enforme ettiğini iddia ediyor musun? Zihin neydi peki biliyor musun? Görünür bilinç dediğimiz düzlem/düzey/aktivite ilgili, hadi dümbeleği al eline, zihninle kulağa duyma lan de, enforme et, ya da dümbelek çalıyor ama sen keman sesi dinlet bana diye enforme et, madem her şey zihninin tertibi??? Deneylemeden cevap verme...

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 09-03-2015, 03:19
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Verdigim linkin basligi anlatiyor. "Bilimsel olarak beynin dusuncesinin durdurulamayacagini" soyluyor.

Yani beyin calisiyorsa zihin de aktiftir.
Bak daha okudugunu anlamaktan muzdaripsin evrensel.

Ben sana 2. kez ustune basa basa, soruyu, basligi degil, aksine cevaptaki bilimadaminin soylediginden ne anladigini sormaktayim.

Dikkatli oku, birisi bir soru yoneltmis, bilimadami da aciklama yapmis.

Bak once okudugunu anla;

Why is it impossible to stop thinking, to render the mind a complete blank?
—John Hendrickson, via email

soruyu yonelten,

Barry Gordon, professor of neurology and cognitive science at the Johns Hopkins University School of Medicine, replies

soruya cevap veren.

Baslikla isimiz yok bizim, sana sorulani anla once.

Konu Neva tarafından (09-03-2015 Saat 03:28 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-03-2015, 03:28
Kıdemli Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz senin ifadelerinde hiç bir fark görmedik. Hala aynı kafadasın tek fark, zihin=ruh düşünme modelinde, ikisi arasında harf farkıdır. Verdiğin anlam, içerik tamamen aynı. Ve 7 yıldır bizde sana şu yukarıdaki dediğini diyoruz, neden demek zorunda kalıyoruz düşündün mü? Çünkü sende 3 satır yazıp, 3 kez kendisiyle çelişmek gibi marifetler var, hangi yerini tutsak elimizde kalıyor, şaşırıyoruz...
Benim ne verdigim anlam ne de icerik oyle. Osenin muhurlu align.

Bak bir daha yaziyorum, zihin beyin olmadan var olamaz. Burda ruhu sen nerden cikariyorsun?

Tabi senin alginda ruh=zihin ise o zaman kendini kandirmayi birak ta materialist olarak zihni de inkar et, yok de.

Ben senin aynı görmeni dile getirdim, hatta sen zihnin beyini kullandığını iddia eden adamsın(sanki beyinden bağımsız bir zihin varmış gibi, yahu zihin dediğimniz beyinin bilinçli faaliyetleri, faaliyet/aktivite sahibi beyin, zihin bu aktivitelere deniyor diyoruz!!!!)! bu lafını hatalı görmüyorsan düşün, çık dışarı, beynine oksijen gitsin, elini ,yüzünü yıka ne bileyim!
Sen benim hic bir sdekilde yazdigimi benim adima dile getirme. Cunku algilama ufkun yetersiz. Ben ne zaman nerde rfuhtan bahsettim. Ben bahsetmemisken, sen ne hakla benim adima ruhtan bahsediyorsun.

Aslinda sen kendi Adina bahsediyorsun.

Ben iddia etmiyorum, bu bilimsel bir algi. Zihin kendisini beynini kullanarak algiliyor. Ben de beynimi kullanarak zihnimi algiliyorum. Sen nasil algiliyorsun zihnini?

Ben dürüstüm, ruh diye bir şey yok, ruh gibi üfürdüğün biçimde de bir zihin yok.
Ruh gibi ufuren sensing, ben degilim. Bu basliktaki tum mesajlarda ruh ile zihin bagini sadece senin kurdugunu cok acik gosterebilirim. O yuzden kendi ufurugunu bana yamama!

[quote]Bak 9.cevap hala itirazımın zihine değil, senin ona yüklediğin ruhani anlama,

Su alginin muhurlu oldugunu bari algila. Hala kendi yukledigini ben yuklemisim gibi gostermeye calisiyorsun?

Sahi bu sacma sapan caban neden?

yetmemiş gibi tüm fiziği zihine endekslemen/indirgemene, o da yetmez, duyuları etki alan(alıcı/verici niteliği) yerine, zihinden enforme ile ultmatomla zihne dönük çalışan organlar haline getirmene, yani duyduğun, gördüğün, dokunduğun hiç bir şeyin senin zihnin dışında bir fiziksel varlığı olmadığı yanlı yönlü, abuk/subuk kavrayış biçimine 8 cevaptır aynı teraneyi yapıyorsun, zihin yok diyorsunuz edebiyatı yapıyorsun, monologundan gına getirdin diyorum anlamıyor musun? Bak 10 kez neye itiraz ettiğimi açıkladım, hala zihine yok diyorsun vs edebiyatı, demiyorum yüce hazretleri, siz zihine yanlış anlamlar yüklüyorsunuz şu ve bu şekilde diyorum haşmetpenahım, alemlerin tanrısı efendim, insanoğluhaşmetlim...
Yok yok anlasildi. Sen hem turkceyi bilmiyorsun, hem yazilandan zirnik anlamiyorsun kendi kafanda yarattigin bir hayali yine kendi agzindan yazip duruyorsun.

Istersen sonsuz yaz degisen bir sey olmayacak.

7 yıl ret ettiğin o madde, organ, organik yapı, fizik, kimya, biyoloji kafanı kıracak yakında, Nazım'ın dediği küçük taş parçası yani! 7 senedir neye itiraz ettiğimizi 70.000 kere söyledik, monologu bırak bak neyedir itirazlar, söz diyalog kurmayı başar pamuk gibi olacağım, yeterki önce monologdan çık, itiraz edenlerin itirazlarına bak, neye itiraz edildiği ile bir ilgilen....
Ayni nakarat artik cok bayatladi tad vermiyor. Sen once madde ile fenomen artasindaki farki algila da sonar bu konuda ahkam kes.

Gene ayni kendi yaptiklarini siralamissin.

Hala iddia ediyor musun, kalbini zihnin ile çalıştırdığını, istersen durduracağını filan? ya da hala, kulağa bir şeyin etki etmediğini(çünkü zihinden gayırısı gerçek değildir saplantına devam ediyor musun?), zihnin kulağa sesi enforme ettiğini iddia ediyor musun? Zihin neydi peki biliyor musun? Görünür bilinç dediğimiz düzlem/düzey/aktivite ilgili, hadi dümbeleği al eline, zihninle kulağa duyma lan de, enforme et, ya da dümbelek çalıyor ama sen keman sesi dinlet bana diye enforme et, madem her şey zihninin tertibi??? Deneylemeden cevap verme...
Neyse sizlerin artik beyinlerinizin de muhurlu oldugu aciga cikti.

Kendi hayal dunyanizda yarattiginiz kendinizin karsi geldigi sekilde yaziyor ve bunu lakabim yazmis gibi gostermeye calisiyorsunuz.

7 yildir ayni nakarat. Cunku ufuk o kadar algi o kadar zaten bunun farkina varsaniz, bildiklerinizin hepsinin bir cop oldugunu algilasaniz, basta nihilism bosluguna dusersiniz, sonrasi Alacatan kerim.

Yalniz unutma bir daha lakabim Adina;

Ruhtan ve zihinden baska bir sey tanimamaktan bahsedersen, acikca iftira ettigini soyleyecegim.

Belki bu ise yararda su indirgemeci sartlanmisligindan kurtulursun.

Cunku;

Ben hic bir sekilde ruhtan bahsetmiyorum.

Hic bir sekilde sadece zihinden de bahsetmiyorum.

Ama simdi merak ettim, eger bu son iki satiri algilarsan, acaba lakabim Adina yazacak bir seyin kalacak mi?

Bilgi ve dusunce de olmadigina gore, bakalim yeni ve de kendi ozelligini gosteren lakabima yamamaya calisacak ne bulacaksin?

Yoksa eski nakarata mi devam edeceksin?

Alt 09-03-2015, 03:30
Kıdemli Üye

Bak daha okudugunu anlamaktan muzdaripsin evrensel.

Ben sana 2. kez ustune basa basa, soruyu, basligi degil, aksine cevaptaki bilimadaminin soylediginden ne anladigini sormaktayim.

Dikkatli oku, birisi bir soru yoneltmis, bilimadami da aciklama yapmis.

Bak once okudugunu anla;

Why is it impossible to stop thinking, to render the mind a complete blank?
—John Hendrickson, via email

soruyu yonelten,

Barry Gordon, professor of neurology and cognitive science at the Johns Hopkins University School of Medicine, replies

soruya cevap veren.

Baslikla isimiz yok bizim, sana sorulani anla once.
Kusura bakmayin ama sizler kadar algisi kit cagdisi ve ne dedigini bilmeyen ve bunu daimi yazi ile gozleme tasiyan baska beyinler gormedim.

Aslinda merak ediyorum, sizzler cevrenizle nasil geciniyorsunuz?

Alt 09-03-2015, 03:47
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Daha da sacmalamissin.

Ben iddia etmiyorum, bu bilimsel bir algi. Zihin kendisini beynini kullanarak algiliyor.

Zihin, beyinden ayri bir yapimi ki, beyni kullanarak kendisini algiliyor?????

Daha neler!

Biraz da kendi kit algina donup baksan soyle bir..
Alt 09-03-2015, 04:01
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

neva kıvırma faslı yaptığın alıntı. O aslında önce "Zihin / beyini kullanır" dedi, halbuki 10 kez ifade edildi, zihin beyinin yaptığı tüm bilinç/düşünme yani görünür bilinç alanındaki aktivitelerine deniyor diye de, 20 kez dile getirdik nafile. Zihin/beyin ayrı bağın bostanlarıymış, zihinde beyinin aktivitelerinden birisi değilmiş çerçevesinde ikiliği yaratan kendisi, sonra bizim adımıza da tokuşturan, var/yok diye adımıza karar veren kendisi, anlaşılması güç monologlar

-------
-------
-------
-------
------
------
------
------
------

Önerilen Siteler