Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 31-07-2015, 11:29
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Ücretsiz dil eğitimi

Arkadaşlar Ekim 2015 ile Nisan 2016 arasında (6 ay boyunca) İzmir Karşıyakada ücretsiz Çince eğitimi vereceğim. Yerimiz 10 kişiye anca müsait.
Katılmak isteyenler bana özel mesajla ulaşabilir. Yalnız katılımcıların iyi düzeyde İngilizce bilmesi şart.
Faydalandığımız bazı yazılı ve görsel kaynaklar Çince-İngilizce şeklinde olacak. Bu yüzden iyi derecede İngilizce bilen arkadaşlar başvursun.

Bunu neden yaptığımız akla gelebilir. Tamamen sosyal yardımlaşma ve dayanışma.
Türkiyede ciddi eğitim eşitsizliği var.Parası olanın iyi eğitim aldığı, parası olmayanın yarım yamalak eğitim aldığı ya da alamadığını biliyoruz.Kendi çapımızda buna karınca kararınca bir neşter vurmak istiyoruz.

Çince eğitiminin ,Matematik olimpiyatları ile çakışmaması için hafta sonunda sabah-öğlen arası olacak.Cumartesi-pazar sabah 9 ile öğlen 12 arası.

Eğitime katılacakların, 6 ayda temel Çinceyi öğrenebileceklerini düşünüyorum.
Türkiyede iken yaklaşık 4 yıl Çince eğitimi almıştım. (2 yıl kurs, 2 yıl özel derslerle)
Amerikada doktora yaparken de, aynı evi paylaştığım kız Çinli idi. 2 yıl aynı evi paylaştık ve evde sadece Çince konuşurduk.Yeterlilik açısından eğitimi verecek yeterlilikte olduğumu düşünüyorum.

Katılımcılar, daha sonra kendi kendilerini geliştirebilirler diye düşünüyorum. Dediğim gibi, tek amaç eğitim eşitsizliğine karşı mücadele etmek.Başka herhangi bir amacı yok. Ve muhakkak İngilizceyi iyi bilenler başvursun.

Katılımcılar eğitim boyunca herhangi bir kaynak için para ödemeyecekler. Tek isteğimiz, bu sosyal sorumluluk projelerine ileride onların da katılması. Bildiklerini toplumla parasız paylaşması.
Herhangi bir soru sormak isteyen, buradan ya da özel mesajla sorabilir.

Önerilen Siteler