Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-03-2012, 02:41
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

rastaman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çok güzel tesbitler Jadı,gerçekten de Esad'ın Nusayrileri bizim Sabetayistlerden çok şey öğrenmişe benziyor.

Her iki devlet de etnik oligarşinin ilginç birer örneğini yaşadı.

Kendinizi Suriyede yaşayan ve bu durumu-haklı olarak-sorgulayan biri olarak düşünün,ilk yapacağınız şey tanımı yapmak ve bunu göstermek olacaktır.Bunun tek yoluysa Esad ve adamlarının ağırlıklı olarak belli bir etnik gruba ait olduğunu ortaya koymak olacak.

Bu durumda birilerinin size ''insanların soyuyla uğraşma'' demesinden daha anlamsız bir şey olabilir mi?

Aynı durum İttihat ve Cumhuriyet döneminin önemli bir bölümü için de geçerli.

Onyıllarca bu ülkeyi yöneten bir grubu sorgulamak,yakın tarihimizle yüzleşmek artık tabu olmaktan çıkmalı.

Bir de bazılarınız Yahudi olmayı ''itham'' olarak algılama ırkçılığını bıraksın,herhangi bir millete mensub olmayı ''itham'' olarak nitelendirmek hiç hoş değil.
Bir de ben sunu dusundum. Suriye'de ne Alevi oligarsi, ne de Alevi inanci hakkinda halka hicbirsey ogretilmiyor ve konusulmuyor. Bunu dile getiren insanlara orada da komplo teorisyeni veya irkci diyenler var mi acaba? Kesin vardir
Alt 21-03-2012, 09:08
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dersim ''çıban başıydı''.
Doğru. Tam bir çıban başıydı ve kesilmesi gerekiyordu. Senin de bir yerinde iltihaplı bir çıban başı çıkarsa doktorlar onu keser. Yoksa ölürsün.

Bana sömürgecileri niye anlatıyorsun, Atatürk sömürgecilere karşı dünyanın en onurlu ve en gurur verici savaşını vermiş ve en yüksek başarıyı kazanmış eşsiz, dünyada benzeri gelmemiş en büyük liderdir.

Ben Atatürk hayranı ve savunucusuyum. Son nefesime kadar Atatürk yolundan dönmeyeceğim. Dinci, liboş, etnikçi, alayının emperyalistlerin çanağını yalamak için birleşip Atatürk'e it sürüsü gibi saldırmasından ise tiksiniyorum. Ona yersiz asılsız suçlama yapanlardan da hayatımın son dakikasına kadar nefret edeceğim.

Bana emperyalistleri anlatma. Atatürk ile emperyalistlerin olumlu değil, karşıt bir ilişkisi var. Bana niye sömürgecileri anlatıyorsun ki?

Atatürk ne yaptıysa çok doğru yapmıştır. Yanlış yaptığı bir iş yoktur.
Alt 21-03-2012, 13:02
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

demirefe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğru. Tam bir çıban başıydı ve kesilmesi gerekiyordu. Senin de bir yerinde iltihaplı bir çıban başı çıkarsa doktorlar onu keser. Yoksa ölürsün.

Bana sömürgecileri niye anlatıyorsun, Atatürk sömürgecilere karşı dünyanın en onurlu ve en gurur verici savaşını vermiş ve en yüksek başarıyı kazanmış eşsiz, dünyada benzeri gelmemiş en büyük liderdir.

Ben Atatürk hayranı ve savunucusuyum. Son nefesime kadar Atatürk yolundan dönmeyeceğim. Dinci, liboş, etnikçi, alayının emperyalistlerin çanağını yalamak için birleşip Atatürk'e it sürüsü gibi saldırmasından ise tiksiniyorum. Ona yersiz asılsız suçlama yapanlardan da hayatımın son dakikasına kadar nefret edeceğim.

Bana emperyalistleri anlatma. Atatürk ile emperyalistlerin olumlu değil, karşıt bir ilişkisi var. Bana niye sömürgecileri anlatıyorsun ki?

Atatürk ne yaptıysa çok doğru yapmıştır. Yanlış yaptığı bir iş yoktur.
Diyorsun ki devlet ''zorunlu''(?) olursa 14 bin kişiyi çoluk çocuk kılıçtan(kurşundan) geçirebilir. Bu meşru ve haklıdır.

Bak, buna ''faşizm'' de, ''barbarlık'' de, ''vandallık'' de; ama üzgünüm modernlik... değil bu.

Modernitede ''insan yaşamı'' dokunulmaz ve kutsaldır. Modernite insanın hak ve özgürlükleri demektir. Devletlerin bu özgürlüklere ''keyfi'' biçimde dokunmaması, ihlal etmemesi ve bireyin de devleti korumaktan ziyade demokrasi ve özgürlükleri korumaya kendini vakfetmesidir.

Yukarıda sayılan kıstasları karşılamayan düşünce ve pratiklere ''modern'' denmiyor. İşin lügati budur. Amentüsü budur.

O yüzden, misal, Hitler'e ''çağdaş, modern'' sıfatını haiz görmez.

Mussolini'ye de.

Franko'ya da.

Kenan Evren'e de.
Alt 21-03-2012, 14:08
DEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEMAN DEMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yok ben yaratık değilim! Yaratmadım, yaratılmadım! Dengim benzerim de yoktur!

Peki sen deman değil de demon olmadığından emin misin?

Atatürk'e saldırmanın dayanılmaz hafifliği çok mu uçuruyor sizi? Ot çekseniz de aynısı olur, niye zahmet ediyorsunuz ki? Allahınızı bile görürsünüz! Ot çekin ot!

Atatürk insan filan katletmemiştir. Atatürk çağdaş, uygar bir temel atmıştır. Vahşi barbarların yüzünden bu başlangıç fazla yol alamamıştır ne yazık ki. Vandalizm kısa zamanda tekrar ülkeyi istila etti ve devrimin ilerlemesine engel oldu. Atatürk çok numara büyük geldi, cüce insanlar onun giydirmek için uğraş verdiği uygarlık elbisesi altında ezilip kayboldu maalesef!
demirefe sen kemalizm denen fasit bir ideolojinin yaratigisin. Senin gibilerinden ne yazikki bir sürü ortalikta koyun gibi dolasmaktadirlar, atam atam sen kalk ben yatam diye koyun gibi melemektedirler...

Kemalizmin, Fasizm oldugu apacik bir sekilde ortadadir. Bunun nedenlerini yillar önce Yoldas Ibrahim Kaypakkaya, Kemalizm tezlerinde cok güzel bir sekilde aciklamisti...

Diyorsun ki devlet ''zorunlu''(?) olursa 14 bin kişiyi çoluk çocuk kılıçtan(kurşundan) geçirebilir. Bu meşru ve haklıdır.

Bak, buna ''faşizm'' de, ''barbarlık'' de, ''vandallık'' de; ama üzgünüm modernlik... değil bu.

Modernitede ''insan yaşamı'' dokunulmaz ve kutsaldır. Modernite insanın hak ve özgürlükleri demektir. Devletlerin bu özgürlüklere ''keyfi'' biçimde dokunmaması, ihlal etmemesi ve bireyin de devleti korumaktan ziyade demokrasi ve özgürlükleri korumaya kendini vakfetmesidir.

Yukarıda sayılan kıstasları karşılamayan düşünce ve pratiklere ''modern'' denmiyor. İşin lügati budur. Amentüsü budur.

O yüzden, misal, Hitler'e ''çağdaş, modern'' sıfatını haiz görmez.

Mussolini'ye de.

Franko'ya da.

Kenan Evren'e de.

Imza...

"Ben senin yalanlarınla ve hilelerinle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende senin önünde diz çökmedim, bu da sana dert olsun"...Pir Sêy Rıza

4 MAYIS: DÉSIM JENOSİDİNİ ANMA GÜNÜ

https://www.facebook.com/Alevism

https://www.facebook.com/BirAlevininKimlikMucadelesi
Alt 21-03-2012, 22:24
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

''faşizm''
Ben Atatürk'ün yaptığından bahsettim. Devletin yaptığı ayrı konu. O ayrı olarak tartışılır. İki Dersim harekatı vardır. Biri bizzat Atatürk'ün planladığı, yürüttüğü ve yönettiği harekattır. Bunda bir yanlışlık yoktur. Diğeri Atatürk'ün ölüm döşeğinde iken yürütülen ve Atatürk'ün planlamadığı, yönetmediği harekattır. Bu ayrı bir konudur.

Atatürk düşmanları bu ikisini özenle ve art niyetle karıştırıp Atatürk düşmanlığı pompalamaya ve bu yolla Cumhuriyetin temellerini aşındırarak emperyalistlere hizmetlerini sunuyorlar.

Gerçi Atatürk sağlıklı olsa da ikincide büyük bir harekat olacak ve daha fazla can kaybı yaşanacaktı. Çünkü geriliği, feodaliteyi ve cehaleti korumak, aydınlanma devrimini yok etmek için bir başkaldırı başlamıştı.
Alt 21-03-2012, 22:29
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

konu hakkında facebookta videolar mevcut, 2 tanesi dikkatimi çekti koyayım buraya.

Birinci video'ya göre:

Atatürk, milli eğitim bakanlığının girişine, İbrahim Çallı'ya Türklerin Ergenekon'dan çıkışını temsil eden bir resim yaptırmış:

Yine yerli malı olarak üretilen bir sigaraya bozkurt adını koydurtup, üzerine kurt resmini koydurtmuş:

Fuat köprülü kendisine: "Türkiyat enstitüsü'nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğunda..."
"karlı tanrı dağlarının önünde elinde meşale tutan bir 'bozkurt' olsun, bu, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilminin ifadesi olsun, Ergenekon'dan çıkmamızda kılavuz olan Bozkurt, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin" demiş:

Yine Petrol ofisinin armasınıda ağzından alev üfleyen kurt olarak koydurmuş:

Diğer devletlerden de bu yüzden kendisine bozkurt heykelleri gönderilmiş:

Dönemin adalet bakanı Mahmut Esat'ın "Bozkurt" soyadını almasını istemiş.

İlk yolcu gemisine bozkurt adının konulmasını teklif etmiş.

Ankara üniversitesinin diplomalarının alt köşesine "kurtbaşı" amblemi koydurmuş.

Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın amblemini "kurtbaşı" olarak önermiş yine...

Eh, videolarda anlatılanlar doğruysa bayağı bildiğin milliyetçi bir adammış ki ilkelerin arasında milliyetçilikte duruyor orada kapı gibi!

Ha bir de kendi çektiğim şöyle bir foto var:
Alt 21-03-2012, 22:30
jadi jadi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Feodalite gici sosyal bir olgu ile katliam yaparak mucade eden bir devlet anlayisi. Hmmm

Aslinda MK'nin bir fiil katildigi Ermeni ve Pontus soykirimlari da vardir. Bu katliamlardan ve nufus mubadelesi adi altinda kovulan Rumlarin mallarindan cok buyuk servet elde etmisti. Ama onlar zaten gavurdu, yok olup bittiler ve arkalarindan yas tutan pek yok. Aleviler, cogunlugun icerisinde kolayca kamufle olabildikleri icin imha edilmekten kurtuldular. Boyle iste, terminator tarzda bir milliyetciliktir bu kemalizm dedikleri
Alt 22-03-2012, 00:32
nebukadnezar nebukadnezar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Atatürk İttihatçı mıydı?
Alt 22-03-2012, 03:18
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben Atatürk'ün yaptığından bahsettim. Devletin yaptığı ayrı konu. O ayrı olarak tartışılır. İki Dersim harekatı vardır. Biri bizzat Atatürk'ün planladığı, yürüttüğü ve yönettiği harekattır. Bunda bir yanlışlık yoktur. Diğeri Atatürk'ün ölüm döşeğinde iken yürütülen ve Atatürk'ün planlamadığı, yönetmediği harekattır. Bu ayrı bir konudur.

Atatürk düşmanları bu ikisini özenle ve art niyetle karıştırıp Atatürk düşmanlığı pompalamaya ve bu yolla Cumhuriyetin temellerini aşındırarak emperyalistlere hizmetlerini sunuyorlar.

Gerçi Atatürk sağlıklı olsa da ikincide büyük bir harekat olacak ve daha fazla can kaybı yaşanacaktı. Çünkü geriliği, feodaliteyi ve cehaleti korumak, aydınlanma devrimini yok etmek için bir başkaldırı başlamıştı.
İlericiliği, çağdaşlığı ve bilimi korumak adına ''katliam yapmak'' modernizm değildir. Dersim için ''Atatürk yapmadı, miki yaptı'' demek de son derece anlamsızdır. Nazım Hikmet ''gerici'' miydi ki bizzat onun zamanında hapislerde süründü?

Sizler modern yahut çağdaş değilsiniz.

Mesele bu.

Özgürlüğü, hakları ve demokrasiyi savunmayan kimse ''modern'' değildir.

Modernite, tam olarak bunlara içkin bi'şidir çünkü.

Atatürk'e modern dersen, Latin halklarının bazı bazı %70'ini soykırıma uğratmış adamlara da ''modernist'' demen lazımdı. Yalan yok, batının değerleri onlar sayesinde taşındı.
Alt 22-03-2012, 11:16
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

AlbatrosS Diyor ki
Sevgili Albatros, bence demokrasiyi tarif ediyorsun. Modernisteye bu kadar cok anlam yüklemek dogru mu? Ben Atatürk'ü modernistler arasinda sayarim, ama demokratlar arasinda degil.

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler