Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-11-2018, 00:38
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ermeni etnisitedir, hristiyanlık bir inanış, ateistlik ise dogmaları reddetmek. Bu kokteyli nasıl ürettiniz ?

Size din ile empoze edilen kör milliyetçiliğin etkisiyle. Halbu ki, Ermeniler çoğunlukla hristiyandırlar ve içlerinde ateistlerde vardır.

Bir insanın bir kitaba inanıp inanmaması ile kimlerle cinsel ilişkiye girip giremeyeceği yada kimlerden tahrik olup olamayacağı arasında nasıl bir bağ kurdunuz ?

Bir dine inanan insan kızıyla yada kız kardeşiyle cinsellik yaşarken o dini reddettiğinde nasıl bu cinsel sapkınlığa son veriyor ? Bunun hiç bir psikiolojik ve bilimsel açıklamasını yapamazsınız.

Dünyada en çok ensest ilişki, tecavüz, pedofili ve akraba evliliği ateistlerin değil müslümanların çoğunluk olduğu ülkelerde yaşanıyorsa sizin ki bir nefret söyleminden ileri gidemiyordur.

İslam'ın ilk türediği yıllara dair yazılanlara bakarsanız tecavüzün ve pedofilinin ne kadar yaygın olduğunu görürsünüz.

Cariyelere yapılan tecavüzler ve ufak kız çocuklarıyla yapılan sözde evlilikler...
müslüman ermeniler var bide facebookta grup falan kurmuşlardı sesimizi duyuramıyoruz diye.
Alt 30-11-2018, 02:46
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hintlilerin din ürettiği yetmedi, bi de Arabistanda üretmişler.
Ah Brahma ah.
Alt 30-11-2018, 14:09
RollingStones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
RollingStones RollingStones isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nihilist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
onların da kitabında kitaplarının korunacağı vaadi var
tevratda da var hem de nerdeyse aynı ibarelerle.
bu vaad nedense bi türlü yerine getirilemiyor ;
kelimeden ibaret, ortaya varlık koymaktan aciz,
ancak inancın konusu olabilen ve evrilerek oluştuğu çok açık olan o sözde tanrınız tarafından.

Tevrat, (Yasanın Tekrarı 2:4)
"Size verdiğim buyruklara hiçbir şey eklemeyin, hiçbir şey çıkarmayın. Ama size bildirdiğim Tanrımız RAB'bin buyruklarına uyun"

Tevrat, (Yasanın Tekrarı 12:32)
"Size bildirdiğim bütün buyruklara iyice uyun. Bunlara hiçbir şey eklemeyin, hiçbir şey çıkarmayın"

Kuran, (Hicr, 15/9)
Kesin olarak bilesiniz ki bu zikri kuşkusuz biz indirdik ve onu mutlaka koruyan da yine biziz."

İncil, (Matta 24: 34-35)
"Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır"

Merhaba,

Bütün bu ayetlere bakıldığında şöyle bir sonuç çıkıyor.

- Hiç bir ayette belirli bir kitaptan bahsedilmiyor, sözden, buyruktan bahsediliyor.

- Ayetler insanlar tarafından değiştirilebiliyormuş ki, tevrat'ta bunun ile ilgili uyarı var. Kitaplar değiştirilebilir.

- İncilde ise olay daha net, gök ve yer ortadan kalktığına ve hala söz geçerli olduğuna göre, fiziksel bir kitaptan bahsetmiş olamaz.

Saygılar,

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 30-11-2018, 14:35
Hurma Hurma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

RollingStones´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
- İncilde ise olay daha net, gök ve yer ortadan kalktığına ve hala söz geçerli olduğuna göre, fiziksel bir kitaptan bahsetmiş olamaz.

Saygılar,

RollingStones
Siz Hıristiyan mısınız?
Çünkü Sadece Hıristiyanlar "Söz" İsa'dır fiziksel bir kitap değildir" derler

Bu arada gökler ve yer ortadan kalktığında insanlarda fiziksel olarak ortadan kalkıyorsa İsa da fiziksel olarak ortadan kalkar. Yok eğer gökler ve yer ortadan kalktığında insanlarda fiziksel olarak ortadan kalkmıyorlarsa kitaplarıda fiziksel olarak ortadan kalkmaz
Alt 30-11-2018, 14:51
Üye

Hurma´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
RollingStones
Siz Hıristiyan mısınız?
Çünkü Sadece Hıristiyanlar "Söz" İsa'dır fiziksel bir kitap değildir" derler

Bu arada gökler ve yer ortadan kalktığında insanlarda fiziksel olarak ortadan kalkıyorsa İsa da fiziksel olarak ortadan kalkar. Yok eğer gökler ve yer ortadan kalktığında insanlarda fiziksel olarak ortadan kalkmıyorlarsa kitaplarıda fiziksel olarak ortadan kalkmaz
Yok değilim.

Burada İsa, Musa yada Muhammed'e bir önem atfedilmiyor. Onlar olmaz, Ali, Veli, Hasan olur. Bu ayetlerden, önemli olan sözdür gibi bir anlam çıkıyor. Kimin aktardığının bir önemi yok.

"Olmuyorsa zorlama, ya hayallerin kırılır ya kalbin. Unutmuş gibi yap. Çünkü güzel şeyler; Onları hiç beklemediğin anda gerçekleşir." Gabriel Garcia Marquez
Alt 30-11-2018, 15:15
Üye

Yok değilim.
Peki hıristiyan olupta hıristiyanlığını gizleyip islamın aleyhinde yazılar yazanlar yettiniz artık diyip küfür etsem sorun olur mu?
Mevzu açıldı diye söylüyorum ve Ben sizin kesinlikle hırisriyan değilim
Sözünüze inanıyorum
Alt 30-11-2018, 15:18
Üye

Peki hıristiyan olupta hıristiyanlığını gizleyip islamın aleyhinde yazılar yazanlar yettiniz artık diyip küfür etsem sorun olur mu?
Mevzu açıldı diye söylüyorum ve Ben sizin kesinlikle hırisriyan değilim
Sözünüze inanıyorum
Benim için mahsuru yok fakat küfür hoş bişey değil.
Önceki sayfada örneği var.

Alt 30-11-2018, 15:36
Üye

Benim için mahsuru yok fakat küfür hoş bişey değil.
Önceki sayfada örneği var.
Tabiki hoş değil de, ateist sandığım kişinin, hıristiyanlığını gizleyip dinime küfür etmesi yerden yere vurması da hiç hoş değil.

Ki karşımdakinin Hıristiyan olduğunu bilsem ona göre hattı hareket ederim. Boşu boşuna islamı ona anlatman.

Çünkü 21 yüzyılda hususiyetle cumhuriyeti idrak eden insanlar arasında İsa Allahtır itikadında bir kimsenin olamayacağı gibi.
21. Yy'da bu akaidde bir insanın elbette bir tarafhane muhakkeme edemeyeceğide pek tabidir. Buna islam anlatmak abestir
Alt 30-11-2018, 16:29
Üye

Tabiki hoş değil de, ateist sandığım kişinin, hıristiyanlığını gizleyip dinime küfür etmesi yerden yere vurması da hiç hoş değil.

Ki karşımdakinin Hıristiyan olduğunu bilsem ona göre hattı hareket ederim. Boşu boşuna islamı ona anlatman.

Çünkü 21 yüzyılda hususiyetle cumhuriyeti idrak eden insanlar arasında İsa Allahtır itikadında bir kimsenin olamayacağı gibi.
21. Yy'da bu akaidde bir insanın elbette bir tarafhane muhakkeme edemeyeceğide pek tabidir. Buna islam anlatmak abestir
Hristiyanlığını gizleyen kim bilmiyorum fakat islamı buradaki kişilere anlatmak gibi bir düşünceniz varsa, yanlış yaparsınız.
Buradaki arkadaşlar bu konulara aşina, ya hiç inanmamışlar yada bir şekilde inancı terketmişler.

Sayın nihilist şöyle bir cumle kurmuş dikkat ederseniz.
"ancak inancın konusu olabilen ve evrilerek oluştuğu çok açık olan o sözde tanrınız tarafından."

Bu cümle, tam da inanır ve inanır olmayanın farkını gösteriyor.
Kimisi, inancın bu şekilde ortaya çıktığına kesin gözüyle bakarken, kimisi de, bu sözlerin (hepsinin olmasada içlerindeki bir çoğunun) insan üstü olduğuna inanıyor.

Alt 30-11-2018, 22:16
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rolling stones

konu bütün ve bir bağlamı var.
ben değiştirilemeyeceğini/değiştirilmediğini değil
aksini iddia ediyorum o iletide.
ona bakarsan kutsal yasadan nokta eksilmeyeceğine dair sözde ayetden tut da,
senin söz diye çevirdiğin ve isa'ya eşitlediğin pek çok sözde ayetin çoğul yani sözler olduğu.
hayali ilahlarının kelamı olduğu da yoruma/tartışmaya açık. bi de nasih-mensuh geyiği var akla zarar.
ancak zaten tartışma bu değil.

bişeyler karalayan ancak ne dediğini kendi dahi bilmeyen dallamanın ne yaptığını gözden kaçırmayın.
örneklerini daha önce defalarca gördük

ince ve güya gizlenmiş hakaretler

bak ne yazmış

"o kalblerinde hastalık bılunan kısaca anasından kız kardeşinden tahrik olan o sapık münafıklara (kimliğinde islam yazdığı halde atesit hıristiyan olanlara)söyle mümin kızlara kadınlara sarkıntılık edip laf atmalar yapmasınlar.''

kalbi hastalıklı, sapık,munafık, anasına bacısına hallenen ateistler diyor güya laf arasında.
meramı da zaten bu.

böyle itlere hakettiği şekilde davranılır.

küfür gerçeği örtmektir. kafir de bunlardır zaten.
benim bazı galiz sözlerim ise ihkak-ı haktır.

sonraki iletilerinden birinde ise, bizi ateist ayağına yatan hristiyanlar olmakla itham etmiş
bi de kendiyle çelişkiye düşüp zaten hristiyan olduğunu bilsem ona islamı anlatmam demiş.
niye ki.

tam kripto çakalın teki
kullandığı dil nurcu ağızı
ama işine gelmeyince hadisleri inkar edebiliyor.

sözde ilahi kitabının nasıl derlendiği,
nasıl defalarca yakıldığı,
hatta uyduruk allahlarının kendi kelimesini; bir ayet sonra ''allah anladı'' deyip değiştirmesi nesh etmesi falan değil benim tartıştığım
bunlar tartışıldı

ben bu forumda ateizmin bile teoloji tabanlı olduğu için beni ifade etmediğini materyalist olduğumu defalarca deklere etmişim.
ama ateizmi sapıklığa munafıklığa ''kalp'' bozukluğuna ana-bacı düşkünlüğüne eşitlemeye kalkan bu dürzü bu genellemeye ateist kavramı üzerinden hepimizi dahil ediyor.

küfrün yukarda örneği var ve pek hoş değil derken
acaba bu genellemeyi ve şark kurnazlığını mı işaret etttiniz
yoksa benim deyyusa deyyus dememi mi

Önerilen Siteler