Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-10-2010, 06:22
Lynx Lynx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

edit yaw htc hd2 nin cani cehenneme daha yaziyi birimeden postalamis

Bu toprakta bir kalp çarpar hakkın bilimin aşkına
Bir kalp çarpar her bedende Cumhuriyet uğruna
Bir çarpar ki hep ileri Mustafa Kemal adına
Öyle çarpar ki ritmine cümle alemler aşina

Konu Lynx tarafından (10-10-2010 Saat 06:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-10-2010, 06:30
Üye

Arkadaslar vahiy falan aldigim yok ! Yalniz bazi seyleri inkar edemem !

Mesela gecen hafta hic olmayan birsey oldu evimde odamda 120 euro birden kayboldu ! 1 yüz iki 10 !

Evimde tek basima yasiyorum kimselerin gelipde calmasi imkansiz 3 katta oturuyorum vede kapilar kitliydi benden baska kimsedede anahtar yok vede herkezin tatilde oldugu bir pazar günü !

Ondan önce cuma günü geriye kalan bütün parayi bankadan cekmisdim.

Normalde böyle birsey yapmazdim para bitene kadar ihyacim neyse onu cekerdim !

Daha sonra getirdim parayi eve ilk önce dolabin gözûne koymusdum ! Cumartesi gecesi bir nedenle aslinda benimde mana veremedigim bir nedenle parayi elime almisdim daha sonra onu alip tam pencerenin önüne koymustum !

Pazar günü oglen uyandigimda tele mesaj gelmis halam acilen cagiriyor ve bende apar topar hazirladim yalniz oda hava alsin diye cami acmisim !

Cebimde yeterince para oldugu camin önündeki parayada dokunmadim ! Aksam geldigimde artik düsündügünüz gibi evde para namina birsey kalmamis !

3. katta oturuyorum kimsenin tirmanmasi imkansiz. Ayrica kimse cesaret edip tirmanamaz meydana acik bir ev gören bol oldugu icin kolay degildir hemen polise haber verirler !

Gelince kapilarda kitliydi bunun farkindaydim

O gün havada rüzgarda yokdu

Bu para nasil oluyordu pencerenden düser ?

Tamam kabahati gene rüzgara veriyorum ama bu seferde neden sadece paralar düsmüs neden pencerenin önundeki alisveris fisi düsmemis ! Onlar paradan daha hafif ! vede pencerinin önünde mektuplar onlarda düsmemis ne yere nede disari

Yada neden evin icine degilde tam terzi disari düsmüs !

Peki neden biri degil ikisi degilde ücü birden düsmüs ?

Simdi bu yüz yirmi euro nasil olduda kayboldu ?

Fizik kurallarina göre camdam düsmesi icin rüzgarin cok siddetli olmasi gerekiyordu cůnkü camin cercevesi 10 cm yüksek

Vede gene rüzgar kuralina göre ilk önce odaya dogru ucmasi sonra biraz havalanmasi sonrada
ters dönüp disari cikmasi gerekiyor ama onu yapacak rüzgar yokdu havada vede ücůnü birden götürmesi milyonda bir !

Yani söyle düsünmüyorda degilim ugursuzluk geldi basima galiba nazar degmis olabilirde !

Hadi paranin nasil kayboldugunu salladim ama benim onu bankadan cekipde camin önüne koymamda ne hikmetse anlamadim gittim yada herzaman yapmadigim birseyi disariya cikarken cami acik birakmak ?

Ayni final destination filmindeki gibi kendi kaderini hazirliyormussun gibi geliyor !

Herneyse belkide biraz sacmaladim ama diger arkadasa gelince ben bu forumda daha öncede dile getirdigim gibi gene dile getiririm tanri inanci ruhsal bir ihtiyacdir !

Ihtiyaci olmayan inanmaz olan inanir ! Ama önemli olan uyusturan kötü yöneten dinlerden uzak durmak ! Tanri inanci insana ne zarari olabilirki dinlerle karistirmayalim ! Dinlerle ibadetle karistirmiyorum ! ibadet kölelik din köleligin temelidir ! Bunlarla zaten isim olmadikdan sonra ha inanmisim hada inanmamisim neye yarar ! Ama inanmanin bana ruhsal bir ihtiyacim oldugunu hissediyorum !!

Bu arada bu son iki aydir basima 3 - 5 sey daha geldi ama hafif oldugu icin unuttum !

Saygilar

Alt 10-10-2010, 07:13
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Evet bendede oluyor mecburen. işler nasıl sorusuna "çok şükür" diyorum. Ama birçok şeyi aştım. Uyuşturucu gibi birşey bu din. Bırakıyosun yinede etkileri kalıyo...
Alt 10-10-2010, 12:35
diamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
diamat diamat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

arkadaşlar

''çok şükür'' türünden günlük dile girdiği için kullanılagelen kelimeleri, dinden geride kalan bir şey gibi görmeye gerek yok.
bu tarz kelimeler dil alışkanlığıdır.
bazılaraımız bunu terkeder bazıları terkedemez.

ancak, tuvalete sağ ayakla girmek, gece tırnak kesmemek türünden şeyler dil alışkanlığı değildir.

size tavsiyem; dinlerin savsata olduğunu farkedip de onları redetmekle işin bittiğini düşünmeyin.
dinin bir fonksiyonu var.
yalan yanlış da olsa hayatı açıklıyor.

onu rededen kişi hayatın doğru açıklamasını kendisine yapabilmelidir.
işte materyalizm zaten budur.

materyalizm dindarlarla kafa yapma sanatı değildir.
hayatı anlama açıklama işidir.

o nedenle hep söylediğimi tekrar edeyim.
din denen savsatadan yüzde yüz arınmak ve temizlenmek ancak materyalizmle mümkündür.
dindarlara laf yetiştirin bişey demiyorum.
ancak vaktinizin bir kısmını da materyalizmi öğrenmeye ayırın.
Alt 10-10-2010, 13:02
üye001 üye001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

arasıra inşallah ,çok şükür falan diyorum bunun yanında içimden salavat getirdiğim oluyor halenBirde hala öldükten sonra yaşayacakmışım gibi düşündüğüm oluyorZamanla onlarında olmayacağını düşünüyorum(:
Alt 10-10-2010, 15:55
burlap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
burlap burlap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Elbette senelerin alışkanlığından kurtulmak çok zor. Ben de konuşurken inşallah, maşallah gibi kelimeleri ister istemez kullanıyorum. Ancak yazarken asla kullanmıyorum. Bunu ilk defa Vartor fark etmiş ve beni " sen ne biçim ateistsin, sürekli allahlı kelimeler kullanıyorsun" diye uyarmıştı. Ben de o zamandan beri daha dikkatli olmama rağmen hala bunları kullanıyorum. Demek ki o kelimelerin yerine başkalarını yerleştirmek için alışkanlıkları yenmek zor oluyor.

Tanrının tek mazereti var olmamasıdır – Stendhal
Alt 10-10-2010, 15:58
Joe Joe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vallaha kelimesini agzımdan bi atamadım.
Alt 10-10-2010, 17:25
batur batur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Çok şükür" :-) benim gibi olanlar varmış... gerçekten dilimize malolmuş kelimeleri hayatımızdan çıkarmak çok zor. ama uygulama gerektiren hareketleri bırakabiliriz bu bizim elimizde.... Sayın Nail 120 euro hikayeniz de çok ilginç. birde devamını parayı bulan kişinin ağzından dinlemek lazım:-))
Alt 10-10-2010, 22:27
Üye

Valla bulsa bulsa artik bahcede bulacak baska nerde bulsun sonra cok sevinmisdir ! Neyse her nekadar kisinin parayi bulupda geri iade etmemesi yanlis olsada genede Para bulma sevincini yasasin baska birsey istemem para dedigin nedirki 2 haftada cart curt biterdi ama insanin mutlu olmasi kadar önemli birsey yok ! Bulan olmussa helal olsun ! Bak helallarda vallalarda dilimden cikmiyor

Alt 10-10-2010, 23:54
dağcı dağcı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Her an, yeniden yaratılıyoruz..!
Doğduğumuz ilk günden başlayarak 80 yaşımızın son gününe kadar, her günümüzü, bir fotoğraf makinası ile kaydettiğimizi farzedelim...Elimizde binlerce fotoğraf olacaktır...

Şimdi bu fotoğraflarımızı, çekiliş sırasına göre sıraladığımızı düşünelim...Elimizde uzun bir fotoğraf şeridi olacak...Evet...bu şeridin bir ucunda dünyaya gözlerini yeni açmış bir bebek, diğer ucunda, saçı sakalı bembeyaz, çehresi kırış kırış, yaşlı bir ihtiyar....İkiside biziz...

Aslına bakarsanız, bu binlerce fotoğrafta görülen izler, tek tek, hep bize ait...şimdi bu şeride dikkatlice bakalım...Şeritte yanyana duran iki fotoğrafa baktığımız müddetçe, bir gün önceki fotoğrafimız ile bir gün sonraki fotoğrafımız arasında bir fark göremeyiz...sanki, her ikiside aynı....Zaten, bebeklığimizin ilk günü ile ikinci günü arasında ne fark olabilirki? Evet böyle düşünürsünüz...

Fotoğraf şeridimizde yanyana duran fotoğraflara baktığımız müddetçe, ''an'' tekerrür ediyor sanırız....Oysa, gerçek sezilemeyecek derecede de olsa, her an değişmekte olduğumuzdur...!

Yani, bütün mevcudatla birlikte her an, yeniden yaratılmaktayız...!

Bu konuyu, Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim şöyle şu şekilde haber verir;

"(Ey Muhammed!) De ki: "Allah sizi diriltiyor. Sonra sizi o öldürür, sonra da geleceğinde şüphe olmayan kıyamet gününde (diriltip) bir araya toplayacaktır. Fakat insanların çoğu bilmezler." (Casiye 26)

''Allah, yaratılmışları, sürekli olarak yaratmakta olandır'' (Neml/64)

''Bizim emrimiz, birdir, bir göz kırpması gibidir'' (Kamer/50)

Bu ayetler ışığında denebilirki; eşya ve hadiselerin çokluğunda, bütün kainat, bir anda var ve bir anda yok görünür...Öyle bir değişme hızı varki, bu sürât bize, bütün zaman ve mekanı, var noktasında ve sürekli gösterir...Aradaki yokluk anları hissedilmez...Tıpkı, bizde ampulün sürekli yandığına dair zan uyandıran alternatif akım gibi....

İşte her an ve her lahza, varlık ve yokluktan biri gelip biri gittiği için, ne gelenin geldiği belli, nede gidenin gittiği anlaşılır...Var sanılan şeyin aslı yok olduğundan, ilahi nurdan bir kıvılcım olan ''iğreti varlığı'' yine yokluk takibeder...Böylece, görünürde varlık, bir ışık seli gibi akar gider...Yahud, bir kıvılcım dairesi halinde döneeerrr durur..............

Önerilen Siteler