Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-03-2011, 14:12
cpa83 cpa83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

dinsiz vatandaşım..

Ben Kuran-ı Kerim Allahtan geldiğine ıspatlarımla söyledim;Uhud savasında 80 sahabe vefat etmiş olup,hepsi Kuran-ı Kerimi ezbere bilen kimselerdi.
Hz Peygamber vefat edince en az 80 bin kişiye veda hutbesınde cogunlukla Kuran-ı Kerimi ezberlenmişti...
dönemim papazları hahamları "yau Muhammed ayetlerimizi çalmış yada kafasına göre yazıyo" demezler mi..
nedense dönemın hiçbir yahudısı bunu diyememiştir.hatta bircok yahudi kavmi ise Müslümanlıga geçmiştir.

ateistler boşluk ve bilinmezlik mevcut!öldükten sonra ebedi cehennem korkusu sardığını biliyorum!ya "Hz Muhammed doğru söylediyse"yada "iftira ettiğimiz Kuran-ı Kerim doğruysa"bu düşünceler sizleri kemirdiğini biliyorum!cunku ALLAH insanı inanmak fıtratı üzerine yarattığı için bir şekilde bir inancınız olucaktır.sizler o bilinmezlik nefrete dönüşmüş durumda...gerçek bu!!bilinmezliğin getirdiği nefret...
Kardesım ALLAH insanı başı boş mu yarattı?sen doğdun?ve ölüceksın?herkes ölücek!ona döndürüleceksın?O kim evrenın yaratıcı ve senın sahıbin!o zaman burda ettığın iftiraların %kacını edıceksın?cünkü sana ilim verildi;sen inkar ettin?
senın durumun japonyadaki insanın durumuna benzemez,ona peygamber gelmedi.ama sana geldi!sende inanmak zorundasın!ölünce ne olucaksın?"toprak olup gitcez"
arap cahiliye dönemide aynı kelimeleri söyledi ne kadar enterasan ki hepsi öldüler....
ben dunyada başı boş yaratıldıgımı eminim;kainat insanlık için yaratıldı;daha sonra insan yoktan var edildi aşamalarla yaratıldı.ALLAH yarattığı insana ise peygamberler aracılığı ile hükümlerini tebliğ etti.belli vadeye kadar dünya hayatından nasiplendirip;öldürücek,sonrası ise ahıret...
il insan nasıl oluştu?maymundan mı geldim domuzdan mı?buna mı ınanmamızı ıstıyorsunuz?domuzdan geldik,sonra ölücez...ve yok olucaz...sence hangısı daha mantıklı mı?sonra pörtü böcekl olucaz..bu ne yaaaa?böyle inanış mı olur???
Alt 29-03-2011, 14:12
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Hiç bir müslüman kalkıp kiminle yatıp kalkttığınıza,namus anlayışınıza laf etti mi?
haha ben adapazarında universite okudum, ramazan ayında içki şişelerini bile tesettüre sokarlar hadi ramazan ayında iki bira koy torbaya da çark caddesinde yürü bakalım. ne ediyolar artık laf mı ederler başka şey mi ederler
Alt 29-03-2011, 14:19
Üye

evet bende ramazanda içki içtim;nefsıme yenıldım;allahtan bağışlamasını diledim...affederse ne mutlu bana..
ama imanım beton gibi!!!sarsılmaz!!!ALLAH şaşırtmasın!Şeytanın babası gelse,döndüremez..
amel ve iman farklı seylerdır!!
Alt 29-03-2011, 14:23
_melek_
Üye Değil

web´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Teoriyi bırakın kardeşim, pratiğe bakın. Bugün milyonlarca insan her türlü hadisi doğru zannedip, hayatını ona göre yaşıyor. Ortalık hadisten geçilmiyor. 3-5 adam çalışma yapmış da, yüzbinlerce hadisin etrafa saçılmasına engel olamamışlar! Bütün islam alemi İlahiyat Fakültesi mezunu da kolayca değerlendirebiliyor hadisleri sanki. Ayrıca neden islamiyetin geldiği dönemde yazılmaya başlanmamış bu hadisler, hiç soruyor musunuz kendinize?
Kuranla karışması ihtimaliyle müsaade etmemiş Peygamberimiz.
Sonraki dönemlerde onun müsaadesiyle yazılmaya başlanmış.Bunun için sahabe dahil tüm İslam alimleri ömürlerini sarfetmişler.Uydurma kitapları bir araya toplayıp sahih hadisleri kitap haline getirmişler.İnsanlar uydurma hadislerle hayatlarına yol çiziyorlarsa bu tamamen onların sorunu.Kurana ve ve sahih sünnete akla uymayan hadisler kendini belli ediyor.
Örnek verelim;
Bu 3 hadisleri akla uygunluğu açısından değerlendirelim

Soğuk din düşmanıdır
Şişmanlık zekayı giderir
selamet yalnız yaşamaktadır Aliyyül Kri kitabından bu uydurma hadisler.

Kurana uygunluk açısından,bu haiste açıkça kendini gösteriyor

"Güzel yüze bakmak ibadettir."
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cpa83´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evet bende ramazanda içki içtim;nefsıme yenıldım;allahtan bağışlamasını diledim...affederse ne mutlu bana..
ama imanım beton gibi!!!sarsılmaz!!!ALLAH şaşırtmasın!Şeytanın babası gelse,döndüremez..
aferin sana! ama ne alaka? muslumanların "laf etmesi,yada karışması" ile ilgili yazdım ben o lafı. algılama da bir sorun mu var acaba?
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Birkaç donanımsız müslüman arkadaş dadandı bu aralar. Ateist arkadaşlar zaten bu tür kişilerle dalga geçiyorlar ama benim gibi şüpheye düşmüş müslümanları uyarmak istiyorum naçizane. Son zamanlarda forumda yazışan müslüman kardeşler sizin şüphelerinizi gidermez, aksine dinden çıkışınızı hızlandırır

Forumu geriye doğru tarayın, karşılarındaki ateistlerin ne kadar bilgili ve sağlam iddiaları olduğunun farkında olan, daha donanımlı müslümanlar göreceksiniz. Onların size daha çok faydası olacaktır diyorum ve bu başlıktan ayrılıyorum. Şaka gibi yazışmalar var, vakit ayırdığıma inanamıyorum!

Bir yaratıcı arayan insanoğlunun bulabildiği tek şey kendi sözleridir.
Alt 29-03-2011, 14:33
Üye

Birkaç donanımsız müslüman arkadaş dadandı bu aralar. Ateist arkadaşlar zaten bu tür kişilerle dalga geçiyorlar ama benim gibi şüpheye düşmüş müslümanları uyarmak istiyorum naçizane. Son zamanlarda forumda yazışan müslüman kardeşler sizin şüphelerinizi gidermez, aksine dinden çıkışınızı hızlandırır

Forumu geriye doğru tarayın, karşılarındaki ateistlerin ne kadar bilgili ve sağlam iddiaları olduğunun farkında olan, daha donanımlı müslümanlar göreceksiniz. Onların size daha çok faydası olacaktır diyorum ve bu başlıktan ayrılıyorum. Şaka gibi yazışmalar var, vakit ayırdığıma inanamıyorum!
Senın bilgin ne kardesım?bilgisiz iki ateist kitap okudun diye kendini ateis prof ilan etmişsizn..
Cahilsin hacı sen?islami Turan amcandan öğrenmissin..ama o da san fayda vermedi,kendinede hayrı dokunmadı....
birsey bildiğiniz yok!işine gelen ayetı cek,farklı anlamlar yükle,işine gelen hadisi al...
sonra bu nasıl muslumanlık...
inanmıyorsan,inanma kardesım..ama iftira yapamazsın...
Alt 29-03-2011, 14:45
Estiva Estiva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Senın bilgin ne kardesım?bilgisiz iki ateist kitap okudun diye kendini ateis prof ilan etmişsizn..
Cahilsin hacı sen?islami Turan amcandan öğrenmissin..ama o da san fayda vermedi,kendinede hayrı dokunmadı....
birsey bildiğiniz yok!işine gelen ayetı cek,farklı anlamlar yükle,işine gelen hadisi al...
sonra bu nasıl muslumanlık...
inanmıyorsan,inanma kardesım..ama iftira yapamazsın...
Kardeş sen işine bak, sana göre yerler değil buralar. Soru soruyorsun ama cevapları seni ilgilendirmiyor. Aynı şeyleri yazıp duruyorsun, kardeşim senin yazdığının milyon katı yazıldı bu forumda zaten. Yeni birşey bulmuşsun gibi yazıp duruyorsun. Önce okumayı denesen?

Ya da birşeye inanmışsın zaten, inandığın şeyden de eminsin, ee sorun ne? Git gereğini yap. Ben cevap bulamadığım bazı hususları anlamak için buradayım, senin ne işin var? Önce ateisttin, sonra müslüman oldun, imanından hala emin değilsin de onu mu sınıyorsun hala?

Şu anda foruma saldıran müslüman kardeşe, iyi bak. Azcık kuyruğuna basılınca nasıl da gerçek kişiliği çıkmış ortaya. Küfürle doldurmuş forumu. Önce kendi imanınızı bir sağlama alın, sonra gelir tartışırsınız milletle.

Haa, ateistlerle tartışmandan memnun olurdum, yeterli donanımın olsa idi! İtirazlarım varsa yine sakınmaz söylerdim, ama ilgiyle ve memnuniyetle takip ederdim, onu da belirteyim.

Bir yaratıcı arayan insanoğlunun bulabildiği tek şey kendi sözleridir.
Alt 29-03-2011, 14:47
Üye

Kardeş sen işine bak, sana göre yerler değil buralar. Soru soruyorsun ama cevapları seni ilgilendirmiyor. Aynı şeyleri yazıp duruyorsun, kardeşim senin yazdığının milyon katı yazıldı bu forumda zaten. Yeni birşey bulmuşsun gibi yazıp duruyorsun. Önce okumayı denesen?

Ya da birşeye inanmışsın zaten, inandığın şeyden de eminsin, ee sorun ne? Git gereğini yap. Ben cevap bulamadığım bazı hususları anlamak için buradayım, senin ne işin var? Önce ateisttin, sonra müslüman oldun, imanından hala emin değilsin de onu mu sınıyorsun hala?

Şu anda foruma saldıran müslüman kardeşe, iyi bak. Azcık kuyruğuna basılınca nasıl da gerçek kişiliği çıkmış ortaya. Küfürle doldurmuş forumu. Önce kendi imanınızı bir sağlama alın, sonra gelir tartışırsınız milletle.

Haa, ateistlerle tartışmandan memnun olurdum, yeterli donanımın olsa idi! İtirazlarım varsa yine sakınmaz söylerdim, ama ilgiyle ve memnuniyetle takip ederdim, onu da belirteyim.
ben sadece beyın fırtınası yapalım?kim haklı kim haksız cıksın ortaya?
Alt 29-03-2011, 14:57
Joe Joe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sende algılama problemi var kardesim.Arkadasımız melek adlı üyenin cümlesine bir cevap yazmıs,müslümanların da bizim yasam tarzımıza müdahale ettigiyle ilgili.Sen gelmisin ramazan da icki ictim,nefsime yenildim fln fln sacmalıyorsun.

Önerilen Siteler