Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-03-2011, 02:56
kerimgibi kerimgibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Ateist Arkadaşlar Öldürülen Çocuklar İçin Ne Düşünüyor ?

forumda ateistleri anlamak için bölüm yok veya ben bulamadığım için konuları islam forumuna açıyorum bi hatam varsa şimdiden affola

kayseri'de öldürülen çocukları ve istanbulda öldürülüp parçalanan çocucuğu biliyorsunuz

anlamak için soruyorum lütfen altında art niyet aramayın bu çocuklar için ne düşünüyorsunuz ?

"çevreye uyum sağlamada yetersiz kalan bireyler ayıklandı" diyemi düşünüyorsunuz mesela
Alt 30-03-2011, 03:16
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yok, ben daha çok senin Allah böyle durumlarda ne iş yapar diye düşünüyorum.

Allah onları cennete alacak dersen de hiç davranma! Benim suçum ne, ben niye imtihan edilip sonsuza kadar şiş kebap olma tehdidi ile karşılaşırken onlar beleşten cennete gidiyor, nerde adalet diye sorarım sana.

Bu tarz saçmalıklarla buraya gelmemeyi elbet sen de öğreneceksin.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 30-03-2011, 03:19
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Forumda, ateistleri anlamak için böyle bir başlık açmana gerek yok. Bir çok konuda fikrimizin tam olarak ne olduğunu dile getiriyoruz ve bu bizi nasıl görmeniz gerektiğini apaçık ortaya koyuyor diye düşünüyorum.

Üç çocuğun bir sapık tarafından tecavüz edilerek öldürülmesi ve diğerinin üvey annesi ve anneannesi tarafından katledilmelerine her normal insan gibi yaklaşıyoruz.

Bu tip konulardaki genel fikrimizin ne olduğunu, recm ilkelliğiyle yok edilen insanlar için açtığımız başlıklardan okuyabilirsin.

Her ne kadar yalnızca anlamak için soruyorum desende ben anlamak için değil, tavlamak için sorduğunu da düşünmeden edemedim.
Alt 30-03-2011, 08:38
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Al işte, iyiyi kötüyü din sayesinde bildiğini sanan biri daha. Din yoksa çocuk istismarı ve cinayetini "makul" bulabilirler belki diye gerzek bir merakın angut bir sorusu.
Alt 30-03-2011, 09:03
calvuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
calvuss calvuss isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kerimgibi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"çevreye uyum sağlamada yetersiz kalan bireyler ayıklandı" diyemi düşünüyorsunuz mesela
Çocukları gömdükten yasin okuyabilecek kadar islamı bilen bir şerefsiz tarafından harcanmış hayatlar olarak düşünüyorum.
Gerçekten allah , tanrı yada adı her ne ise olsaydı buna izin vermezdi.
Bilmiyorum belkide o sırada japonya da onbinleri öldürmenin yorgunluğundan olsa gerek küçük Fırat ıda o sebeble kurtaramamıştır.

Senin amacın üzüm yemek değil bağcı dövmek. Bizler inançlarımızı kaybettik sadece insanlığımızı değil.
Alt 30-03-2011, 09:18
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

calvuss´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizler inançlarımızı kaybettik sadece insanlığımızı değil.
Ek olarak;

İnancımızı kaybederek de insanlığımızı genişlettik.
5 Yaşındaki çocuk için şehvet konusudur diye fetva verenlerin yetiştireceği toplumdan çıkar ancak böylesi sapıklıklar!
Alt 30-03-2011, 09:29
Natürelist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Natürelist Natürelist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayin kerimgibi,

Bir insan olarak bunun gibi, zalimce islenmis bu acı olayi nefretle kiniyorum.

Elbette insanin aklina Tanri geliyor ve tabii varsa , o zaman bu sordugun soruyu Tanrina sor? Cünki sorumlusu odur!

Kuran da tanri ne der? (Diyanetin)

İbrahim Sûresi 4 - Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah’ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Ra’d Sûresi 27 - İnkar edenler diyorlar ki: “Ona (Muhammed’e) Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!” De ki: “Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de doğru yola eriştirir.”

Müddessir Sûresi 31 - Biz, cehennemin görevlilerini ancak meleklerden kıldık. Onların sayısını inkar edenler için bir imtihan vesilesi yaptık ki kendilerine kitap verilenler kesin olarak bilsinler, iman edenlerin imanı artsın, kendilerine kitap verilenler ve mü’minler şüpheye düşmesin, kalplerinde bir hastalık bulunanlar ile kâfirler, “Allah örnek olarak bununla neyi anlatmak istedi” desinler. İşte böyle. Allah dilediğini saptırır, dilediğini doğru yola iletir. Rabbinin ordularını ancak kendisi bilir. Bu, insanlar için ancak bir uyarıdır.

Fâtır Sûresi 8 - Kötü ameli kendisine süslü gösterilip de onu güzel gören kimse, ameli iyi olan kimse gibi mi olacaktır? Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, dilediğini hidayete erdirir. (Ey Muhammed!) Onlar için duyduğun üzüntüler yüzünden kendini helak etme! Şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını hakkıyla bilendir.

Rûm Sûresi 29 - Fakat, zulmedenler bilgisizce nefislerinin arzularına uydular. Allah’ın (bu şekilde) saptırdığı kimseleri kim doğru yola iletir? Onların hiçbir yardımcıları yoktur.

Nisâ(*) Sûresi 88 - Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına (küfre) döndürmüştür. Allah’ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.

Degerli kardes, ne dersiniz, tanrinin bu tutumuna?

Ben sahsen yakistiramiyorum hikmetli olan tanriya.

Saygilar
Alt 30-03-2011, 09:35
mhmd mhmd isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sn. kerimgibi,

Sorunuz anlamsız, mantıksız, komik, cahilce ve saldırgandır.
Bizce sorunuzu düzeltin (bu konuda inançlardan öte vicdanlar denetlenmelidir), ima ile saldırıda bulunduğunuz taraftan özür dileyin.

Bir inanan olarak yaptığınızı şiddetle kınıyor ve protesto ediyorum.
Alt 30-03-2011, 09:48
ironrose ironrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

forumda ateistleri anlamak için bölüm yok veya ben bulamadığım için konuları islam forumuna açıyorum bi hatam varsa şimdiden affola

kayseri'de öldürülen çocukları ve istanbulda öldürülüp parçalanan çocucuğu biliyorsunuz

anlamak için soruyorum lütfen altında art niyet aramayın bu çocuklar için ne düşünüyorsunuz ?

Sorunda art niyet aramamak mümkün değil. Neden ateistler bu çocuklar için inanmayanlardan farklı düşünsün. Bu çocuklara yapılan insanım diyen biri için (hangi düşünceye sahip olursa olsun) vahşettir. Yapan bence insan değildir ve idam ile cezalandırılması bile yeterli değildir.
Alt 30-03-2011, 10:38
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Senin derdin belli... Utanmadın, sıkılmadın bu çocukları ideolojik çirkefliğine alet mi ettin! Yazıklar olsun sana ve senin gibi dejeneratiflere...

Bir diğer tarafıda, bu sözlerle aklın sıra, kökeninde herhangi bir irade ve planlı bir etkiyle işlemeyen doğa ve bilimede vurmuşsun. Bu tarz irade, planlı iş görme işi bezirganlar tarafından hayali tanrılarına(ne dedirtirse emirdir, ne yaptırsa meşrudur nasılsa), hayali senaryolar ve kurgularıyla iş bitiren köhne dinlere(kullanım şekliyle) aittir. Daha dün avrupadan, asyaya kadar, efendilerin altın taslarda çorba içmek sevdası için, hedefleri için her şeyi alet edenlerin(senin bu başlığı alet etmen gibi) anlayışlarıyla kan gölüne dönmüşlüğü, din adına yapılan vahşetlerin, yakılan, kazıklara oturtulan, uzuvları parçalanan, kafalarına çiviler çakılan.......... kanı bile kurumadı....

Bence başlığın yeri sandık odasıdır... Bu başlığın amacı bu tür insanlık dışı uygulamalara karşı bir taraf belirtimi olmadığı gibi, sosyal-toplumsal açıdan nasıl çözümler üretebiliriz konusu açısından da bir girişim taşımamaktadır...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu

Önerilen Siteler