Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-07-2012, 13:32
lauronay lauronay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şimdi neden yalnızca adam beni uyabiliyor ben onu uyaramıyorum?Ben her dediğine he demek zorundayım ama o yatağını ayırabilir,"hafifçe" dövebilir sonra da beni boşayabilir!!!Benim neden böyle bir hakkım yok o kadınlara çok değer veren islamda?Kadınları neden ibadetlerden soyutluyor islam?!benim ibadet hakkım yok mu?her şey siz erkeklere hak bize haram yok ya?!
Alt 25-07-2012, 13:33
Hypatia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hypatia Hypatia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
size göre her şey basit deilmi,bakın ne diyor,uyarınız,belli bir süre yatağınızı ayrı tutunuz,olmadı cok cüzi birr şekilde cezalandırınız dövünüz,en sonunda boşanınız,bunlarla belli bir yere gelmiyorsanız
..size göre evlilik ve olmadı boşanmak cok basit dimi
..size göre dimi 1 günlük evlilikler,hani cok sevipte canlarınızı vereceğiniz ünlüler,cok basit dimi evlenip 1 gece sonra beğenmeyip,anlaşamadık deyip boşanmak
size basit en ufak anlaşmazlıkta,caydırıcılık yerine direk boşa gitsin,gelsin yenileri,girsin koynuna anlaşamadınmı ondanda boşan,hatta anlaşmalı kal,evlenme dost hayatı sürdür,kadınlar kullanımlıktır size göre,işini bitirdinmi pacavra gibi kenera atarsın,tıpkı genelevlerde yada yol kenarlarında arabanı alıp işin bittiğinde paranı ödeyip byby demek kadar kolaydır
yok arkadaş islamiyette bunu göremezsin,
..bak islamiyetin kadına verdiği değeri kimse veremez
..cennet annelerin ayakları altındadır hadisi şerifinde kadına verilen değer kat be kat bellidir,ama anlayana
Sn Kurtuluşislamda ,
sizi azminiz açısından gerçekten takdir ediyorum , yazdığınız ilk paragraf bile kadının din içindeki yerini apaçık belirtirken nasıl körükörüne ve inatla savunabiliyorsunuz bir türlü anlayamıyorum.
Neden kadına verilen uyarı mahiyetinde ki ilk somut ceza kocası tarafından yataklarının ayrılması , mesala bunu açıklayın ,
Alt 25-07-2012, 13:37
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kuran a göre, kadın dayakla terbiye edilebilecek bir varlık ...
Alt 25-07-2012, 13:41
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

size göre her şey basit deilmi,bakın ne diyor,uyarınız,belli bir süre yatağınızı ayrı tutunuz,olmadı cok cüzi birr şekilde cezalandırınız dövünüz,en sonunda boşanınız,bunlarla belli bir yere gelmiyorsanız

Peki, kadına değer veren kutsal kitabınıza göre eğer bir erkek eşine itaat etmezse kadın ne yapmalıdır? Bunun cevabını mutlaka sizden bekliyorum.

..size göre evlilik ve olmadı boşanmak cok basit dimi
..size göre dimi 1 günlük evlilikler,hani cok sevipte canlarınızı vereceğiniz ünlüler,cok basit dimi evlenip 1 gece sonra beğenmeyip,anlaşamadık deyip boşanmak
Evet bana göre evlilik yürümez ise insanlar birbirlerini daha fazla yıpratmamalı, çocukları varsa bir orta yolunu bulup medeni bir şekilde ilişkilerini sonlandırmalı, bedevi bir şekilde eşlerini "hafifçe" dövmemeli.

size basit en ufak anlaşmazlıkta,caydırıcılık yerine direk boşa gitsin,gelsin yenileri,girsin koynuna anlaşamadınmı ondanda boşan,hatta anlaşmalı kal,evlenme dost hayatı sürdür,kadınlar kullanımlıktır size göre,işini bitirdinmi pacavra gibi kenera atarsın,tıpkı genelevlerde yada yol kenarlarında arabanı alıp işin bittiğinde paranı ödeyip byby demek kadar kolaydır
yok arkadaş islamiyette bunu göremezsin,
17 yaşımda iken eşimle tanıştım. 8 yıldır birlikteyiz son 3 yıldır da evliyiz. Defalarca görüş ayrılıkları yaşadık, tartıştık, bağırdık çağırdık ancak orta yolu hep bulduk. Bunu bize İslam sağlamadı. Evlenmeden önce "zina" da yaptık, birlikte de yaşadık. Ne ben onu "paçavra gibi kullanıp onu attım" ne de değerinde bir gram azalma oldu gözümde. Bak arkadaşım senin söylediklerin yasakların ve baskıların yoğun olduğu zamanlarda yaşanır. Ben eşimi her yönüyle evlenmeden önce tanıdım ve şimdi çok mutluyuz.

..bak islamiyetin kadına verdiği değeri kimse veremez
..cennet annelerin ayakları altındadır hadisi şerifinde kadına verilen değer kat be kat bellidir,ama anlayana
Ah ah ben daha ne diyeyim. Hala bunu savunmak için tüm alıcılarınızın kapalı olması gerekiyor.
Alt 02-08-2012, 19:36
Luthien Tinuviel Luthien Tinuviel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bir kadın olarak sürekli bende bu soruyu soruyorum kendime deistim erkekleri geçtim hadi bir kadın nasıl müslüman olabilir diyorum hiçbir türlü kabullenemiyorum bunu. 2kadın anca bir erkek kadar değeri olsun ve bazı konularda o kadar bile değeri olmasın. ilginç. bu durumda ayşehatun üyemizi bir kadın olarak nasıl müslüman olabildiği konusunda bizi aydınlatmaya davet ediyorum
Alt 03-08-2012, 01:03
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kadını mahveden yine kadın. aslında yaşam şartları olarak geldiğimiz noktada tüm olumsuzlukların kadını kamçılaması lazım onunda yaşamda kendini yapabilecek gücü olduğunu görmesi lazım okumak araştırmak zor değil. grçekten eskiye nazaran daha kolay, isterse yapabilir sıkıntıları olacaktır elbette ama mutlaka çabalarının karşılığını alacaktır. korkmasın paylaşsın yaşadığı sıkıntıdan utanmasın. paylaştığında çare olmasalar dahi çözüm için fikir alışverişi dayanışma mutlaka bir ses ona yol gösterecektir. din dayatmalarının yaşamını nasıl kösteklediğini de görecektir.

hataç aklıma geldi nasıl acaba merak ettim. foruma uğrayıp merhaba dese çok iyi olur.
Alt 03-08-2012, 09:24
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

idontneedagod Diyor ki
Peki, kadına değer veren kutsal kitabınıza göre eğer bir erkek eşine itaat etmezse kadın ne yapmalıdır? Bunun cevabını mutlaka sizden bekliyorum.
İtaatten kastınız nedir? Erkeğin eşlik görevini yerine getirmesimi? Eğer bu ise, bir erkek eşine karşı görevini yerine getirmeli. İslam bunu şart koşar. Bir kadın, diler ise ev işlerini bile yapmaz, diler ise doğan çocuğunu emzirmez. Bunları demeye hakkı vardır. Eğer der ise, erkek bunlar için gerekeni yapmalı. Ev işini yapmıyorsa hizmetçi, doğan çocuğunu emzirmek istemiyor ise süt annesi tutmak zorunda.

idontneedagod Diyor ki
Evet bana göre evlilik yürümez ise insanlar birbirlerini daha fazla yıpratmamalı, çocukları varsa bir orta yolunu bulup medeni bir şekilde ilişkilerini sonlandırmalı, bedevi bir şekilde eşlerini "hafifçe" dövmemeli.
Evliliğin tahliyesi olmaz. Kişi bunu bilerek evlenmeli. Bunu bilerek sevmeli. Her evlenen asla boşanamaz diye birşey yok elbette ki lakin baştan öyle olmalı.

Bedevi kısmı yakışmamış size. İnsanın ağzından çıkan bazı sözler vardır, öyledir ki, o lafı söyleyeceğinize ana avrat küfredip dövseniz daha iyidir derler...

idontneedagod Diyor ki
17 yaşımda iken eşimle tanıştım. 8 yıldır birlikteyiz son 3 yıldır da evliyiz. Defalarca görüş ayrılıkları yaşadık, tartıştık, bağırdık çağırdık ancak orta yolu hep bulduk. Bunu bize İslam sağlamadı. Evlenmeden önce "zina" da yaptık, birlikte de yaşadık. Ne ben onu "paçavra gibi kullanıp onu attım" ne de değerinde bir gram azalma oldu gözümde. Bak arkadaşım senin söylediklerin yasakların ve baskıların yoğun olduğu zamanlarda yaşanır. Ben eşimi her yönüyle evlenmeden önce tanıdım ve şimdi çok mutluyuz.
Ne sağladı peki? Herşeyi yazmışsınız ama bunu atlamışsınız. Dilerseniz yardımcı olabilecek bir başlıkta linkleyim size, orada paylaşın.

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=15717

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 03-08-2012, 11:56
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

''bir kadın nasıl müslüman olur anlamıyorum''

Neyi anlamıyorsunuz? İnsanların her birinin sizin gibi olmadığını, sizin gibi yaşamadığını, sizin gibi düşünmediğini, sizin gibi hissetmediğini mi?

Sizin düşündüklerinizin ya da hissettiklerinizin tek birini hissediyorlar mı acaba bazıları. Aslında kim hayatı olmaz nedenlerle, olmaz işlerle kendine zindan ediyor o ayrı.

Onlar sizden benden mutlular buna inanın. Hem de bazılarınınki öyle kıskandırası bir mutluluk. Kişinin yaptığını yaparken kendini nasıl hissettiği ile alakalı olan bir durumu, kendi yarattığınız belli başlı olguları, bu olgulardan anladıklarınızı genele mal ederek bunu anlayamazsınız.

Sıcak bir ramazan akşamı, beraberce gittikleri iftardan, daha sonra beraberce gidilen teravih namazından sonra, siz yalnız başınıza bir kafede oturur, hayatı, mutsuzluğunuzu, anlamsızlığı sorgularken, yanıbaşınızda bitiveren onların birbirine muhabbetle bakmalarına, yaptıklarından dolayı duydukları mutlulukla muhabbetle konuşmalarına, yakışıklı mı yakışıklı, gözleri, aurası seni beni bizden alacak o birinin, o asilce duruşuyla, yanında o örtülü eşini gururla taşımasına, o eşin onun yanında olmanın, ona ait olmanın verdiği gurur ve mutlulukla başınını kendini sahiplenenin omuzuna yaslamasına şahit oldunuz mu hiç?

İşte olmadıysanız bunu anlayamazsınız.

Kadın sahiplenilmek, ait olmak ister. Bunu ona gerçekten verebilecek her şeyin kölesi olabilecek kadar.

Sevgiler.
Alt 03-08-2012, 13:13
Selalim Selalim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Ve bir not:

Konuştuğum kimi yabancı ve genelinin gerçekten mutsuz olduğunu bildiğim kadınların hep bir ait olamayışın verdiği mutsuzluk ve huzursuzlukla (bunun adını ben biliyorum, bunun adını bile koyamıyor belki çoğu) bir eş arayışındayken benim gördüğüm bu mutluluğu ve benimsenmeyi (yukarıda bahsettiğim) az da olsa çevrelerinde farklı boyutlarda onlarda görüyor ve bana anlatmaya başlıyorlar...

Bir arkadaşları (Alman) gönlünü kaptırmış Mısır'a gitmiş, komple örtü içine girmiş, bunu kendileri de yapabilirlermiş (Alman bunlar)...

Onlar için neden yaptıklarının anlamı çok basit, olayı sizler gibi kompleksleştirmiyorlar.

Yine başka birgün; Benimsenmeyi, bir erkek tarafından kadın gibi hissedebilmeyi istiyor (bunu direk söylemiyor ama o kadar açık söylüyor ki, her kapı oraya çıkıyor), öyle bir erkek için her şeyi yapabileceğini söylüyor, tümden bile örtünebileceğini (çevresinde olan, görünüşünden ve aurasından etkilendiği birini ve kapalı, tutucu ailesini biliyor, konuyu oraya getiriyor; öyle biri olsa diye ima ediyor...), hatta bir arkadaşının bu yüzden peçeye bile girdiğini, kendinin de aynını yapabileceğini söylüyor (Yunan). vs. vs.

Dünyada kadınların kendini kadın gibi hissettirecek bir erkek için yapamayacağı yok (ırk, memleket farkı yok). Eğer birgün güç ve irade bu tutucu kimselerin eline geçerse kadınların nasıl birzamanlar soyunmak için yarış attıkları gibi örtülere bürünmek için de yarış atacaklarına şahit olabilirsiniz ve nasıl birzamanlar tüm hakları için savaştılarsa, bir zaman da bu haklarından feragat edeceklererini, etmek isteyeceklerini... Bu geridönüş vs. değil gücün ve o hissin kimin elinde, kimin verdiğine bağlı olmanın, auranın büyüklüğünün verdiği neden sonuç ilişkisidir.

Tıpkı birzamanlar bunun defalarca yaşandığı gibi. Hayat aslında hiç anlaşılmaz değil, onu anlamaktan yoksun olanlar var sadece.

Sevgiler.

Konu Selalim tarafından (03-08-2012 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.
Alt 10-08-2012, 22:05
deistim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
deistim deistim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selalim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''bir kadın nasıl müslüman olur anlamıyorum''

Neyi anlamıyorsunuz? İnsanların her birinin sizin gibi olmadığını, sizin gibi yaşamadığını, sizin gibi düşünmediğini, sizin gibi hissetmediğini mi?

Sizin düşündüklerinizin ya da hissettiklerinizin tek birini hissediyorlar mı acaba bazıları. Aslında kim hayatı olmaz nedenlerle, olmaz işlerle kendine zindan ediyor o ayrı.

Onlar sizden benden mutlular buna inanın. Hem de bazılarınınki öyle kıskandırası bir mutluluk. Kişinin yaptığını yaparken kendini nasıl hissettiği ile alakalı olan bir durumu, kendi yarattığınız belli başlı olguları, bu olgulardan anladıklarınızı genele mal ederek bunu anlayamazsınız.

Sıcak bir ramazan akşamı, beraberce gittikleri iftardan, daha sonra beraberce gidilen teravih namazından sonra, siz yalnız başınıza bir kafede oturur, hayatı, mutsuzluğunuzu, anlamsızlığı sorgularken, yanıbaşınızda bitiveren onların birbirine muhabbetle bakmalarına, yaptıklarından dolayı duydukları mutlulukla muhabbetle konuşmalarına, yakışıklı mı yakışıklı, gözleri, aurası seni beni bizden alacak o birinin, o asilce duruşuyla, yanında o örtülü eşini gururla taşımasına, o eşin onun yanında olmanın, ona ait olmanın verdiği gurur ve mutlulukla başınını kendini sahiplenenin omuzuna yaslamasına şahit oldunuz mu hiç?

İşte olmadıysanız bunu anlayamazsınız.

Kadın sahiplenilmek, ait olmak ister. Bunu ona gerçekten verebilecek her şeyin kölesi olabilecek kadar.

Sevgiler.
grçekten böyle olduğunu mu sanıyorsunuz..o çok mutlular dediğiniz kişileri bir çekin kenara sorun bakalım. gerçekten mutlular mı?

o bir erkek için kapanmayı çarşafa girmeyi göze alan kadınlara bir sor bakalım.. o sevdiği erkek onu olduğu gibi kabul etse daha mutlu olmazmıydı acaba..ya da bu duyguyu ömür boyu taşımayacak mı?keşke beni olduğum gibi kabul etseydi demeyecek mi?

bu sorunun cevabı bbasit diyen de olur..demeyen de olacaktır..

gerçi burda yazdıklarım hep boş.. bahsettiğin tipteki kadınlar eminim şu şiddet anketlerine eşimin beni dönmesinden rahatsız değilim diye cevap verenlerdir eminim.. içindeki boşluktan, ya da yetişme tarzı vb. nedenlerden dolayı müslüman olmak bir erkeğe yaranmak için müslüman olmaktan çok daha onurlu diye düşünüyorum...

İçin temiz olmadıktan sonra hacı hoca olmussun kaç para ? Hırka, tesbih, post, seccade güzel ama...sence Allah kanar mı bunlara?

Önerilen Siteler

Etiket
cariye, kadın